Ožujak 29, 2024, 14:29:15 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Slika i pitanje  (Posjeta: 1151 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline faruk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 106
Slika i pitanje
« u: Travanj 01, 2007, 15:34:00 poslijepodne »
 

Offline faruk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 106
Slika i pitanje
« Odgovori #1 u: Travanj 01, 2007, 15:36:00 poslijepodne »
ovo su gmazovi sa kojima sam se druzio na ljetovanju, ali konkretno me interesuje sljedece, imam mlijecnu zmiju......koja je mlada i nevjerovatno plasljiva.....znaci kad je uzimam u ruke imamosjecaj da ce da poludi koliko pokusava da pobjegne....sta da radim....mislim jel postoji nacin da je nekako naviknem na sebe....
 

Offline Crochondro

  • ex Crotalus
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 449
Slika i pitanje
« Odgovori #2 u: Travanj 02, 2007, 14:47:00 poslijepodne »
Hmmm... Faruk... neznam jesi li ti kad si kupovao zmiju razmisljao o tome da je to zmija a ne pas... Zmije su zivotinje koje se NE VOLE mazit, uzimat u ruke i nosit oko vrata po kvartu... Svaka vrsta kontakta sa ljudima je za njih vrlo stresna mada se tebi mozda to ne cini tako jer je ona mirna na ruci... a to sto ona prozivljava strahove itd to je druga prica. Dakle... nemoj forsirat na handlanju svoje zmije.. Uzivaj u promatranju nje i vjeruj mi imat ces je dugo i sve ce bit ok. Handlaj je samo kad je neophodno, znaci pri hranjenju, ako je vadis iz terarija, pri ciscenju ili ako ti je vec toliko napeto onda je jednom tjedno malo izvadi, na 15min po ruci da utazis svoju zed za handlanjem.
Pozz


Offline faruk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 106
Slika i pitanje
« Odgovori #3 u: Travanj 02, 2007, 14:51:00 poslijepodne »
ma meni je u biti bitno da je njoj dobro i ne predstavlja mi problem ako je ne mogu hendlati, ali bitno mi je da znam da je to normalno ponasanje.....jer imam utisak da odredjenim vrstama zmija to i ne pada tako tesko.....
 

Offline vangaj

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
    • http://www.net.hr
Slika i pitanje
« Odgovori #4 u: Svibanj 01, 2007, 21:22:00 poslijepodne »
e, ljudi koja je ova zmijica faruku oko vratA???
pozz svima