Travanj 19, 2024, 08:13:35 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Uzgoj slatkovodnih nerita  (Posjeta: 12254 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline grg4

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 213
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Osijek
Odg: Uzgoj slatkovodnih nerita
« Odgovori #25 u: Srpanj 02, 2015, 14:12:16 poslijepodne »
ja sam nedavno kupio 20 komada i ubacio ih u kozicnjak. kroz stakla se jedva vidi koliko ima algi koje su, moram priznati, i dalje na staklu ali je zato u par dana sve prepuno jajasaca sto mi sugerira da im odgovara.

zna li netko koliko traje period do izlijeganja malaca?

Offline varazdinec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
    • BBK Ivanščica
Odg: Uzgoj slatkovodnih nerita
« Odgovori #26 u: Srpanj 08, 2015, 13:59:29 poslijepodne »
Kod mene je kod Theodoxus fluviatilis, priod o lježenja jajašca do izljeganja malaca trajal cca 3-4mj....

Offline grg4

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 213
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Osijek
Odg: Uzgoj slatkovodnih nerita
« Odgovori #27 u: Srpanj 08, 2015, 14:11:43 poslijepodne »
Kod mene je kod Theodoxus fluviatilis, priod o lježenja jajašca do izljeganja malaca trajal cca 3-4mj....

ajoj!  :D

do tada ce mi ovi puzeki prepuniti akvarije jajascima. no, opet ponavljam, alge na staklima su daleeeeeko od popapanih, ima toga jos napretek a njih dvadesetak je vec vise od dva tjedna u akvariju.

Offline malatu

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Ženski   Dob: 35
  • Lokacija: Osijek
Odg: Uzgoj slatkovodnih nerita
« Odgovori #28 u: Listopad 20, 2015, 20:24:57 poslijepodne »
Evo da i ja malo doprinesem temi sa svojim iskustvom...

Dakle nabavila sam Theodoxus fluviatilis prije mjesec i pol, stavljeni su u svježe zacikliran slatkovodni akvarij u kojemu se alge još nisu bile smirile. Jajašca su polijepili uzduž jednog kuta akvarija, po kućicama jedni drugima i po kamenju. Znači nije prošlo ni dva mjeseca, već mi se izliježu. Nisam sigurna jesu li to baš onih nekoliko koji su već došli u jajašcima na kućicama odraslih puževa, ili im je trebalo tako malo vremena. Pronalazim na staklu i jajašca koja izgledaju kao prazne ljušturice. Bebe su minijaturne, imaju 1 mm. Prvi video je jedan mladi pužić koji je stigao prije mjesec i pol dana, drugi video je bebica na kamenu dok brsti alge. Izgleda slično svrdlastom pužu na snimci, uživo se jasno vidjela razlika. Trenutno nemam sa čime kvalitetnije snimiti. Ova bebica konkretno je veća od ovih malenih koje pronalazim na staklu, tako da pretpostavljam da je to jedna od onih koje su stigle u jajašcima na kućicama.



[url=http://www.youtube.com/watch?v=QgDcxtWHOJs#]

Offline malatu

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Ženski   Dob: 35
  • Lokacija: Osijek
Odg: Uzgoj slatkovodnih nerita
« Odgovori #29 u: Studeni 12, 2015, 17:46:09 poslijepodne »
Evo i slika! Odrasli puž s oštećenom kućicom je ispod lista, na vrhu je zdrava mala nerita. Ima i manjih na zadnjem staklu.

Sad su dovoljno velike da se vide različiti uzorci, neke su prošarane crno bijele, neke su skoro potpuno crne sa malim točkicama...
I definitivno je period izlijeganja u ovom akvariju mjesec dana, akvarij je pokrenut prije malo više od dva mjeseca a sve već vrvi od malenih nerita.

Offline Sunqueen

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 76
Odg: Uzgoj slatkovodnih nerita
« Odgovori #30 u: Travanj 13, 2016, 19:34:20 poslijepodne »
Ima sto novo oko ovog uzgoja?
Nabavila sam nesto ovih slatkovodnih nerita, i nakon cca 5 dana primjecujem jajasca po kucicama, staklu kamenju...hrane imaju napretek, nabavila sam ih iskljucivo radi brstenja algi po staklu, ali ne bih se bunila da se razmnoze :klap: :D :up:
Da li u akvariju s ribicama mogu ocekivati podmladak? Imam ugl zivorotke, molly, svert, platy, od ostalih neonke, glowlight tetre i 1 botia, jabucare, zebra nerite i nesto kozica...
Zasad nitko ne dira jaja, ali da li budem imala pokolj jednom kad se rode :'( :'(