Travanj 20, 2024, 00:44:39 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: ciroki goldy???  (Posjeta: 2928 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dra31

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
ciroki goldy???
« u: Siječanj 04, 2004, 22:56:00 poslijepodne »


Imam zlatne ribice od nedavno i problemcinu. Jednoj od ribica je pocrnila ledjna peraja i viri joj nekakva nit iz an. otvora(nisu fekalije)!???


Help


pozdrav


drazen
 

Offline petrovnik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 72
ciroki goldy???
« Odgovori #1 u: Siječanj 05, 2004, 12:56:00 poslijepodne »


A otkud znass da nisu fekalije?


Ja sam za jednu od dve nove zlatne ribice (shubunkin) mislio da su mi je uvalili sa nekakvim parazitom koji je malo deformisao ribu sa donje zadnje strane. Ccak je ivirio iz nje, malostraniccno .


Posle par dana sam ukapirao da je to bilo obiccno, malo tvrdje govance.


Boja "toga" mozze d bude razliccita, u zavisnostissta je riba jela.


Za procenu zdravlja je veoma bitno ponassanje ribice: pokretna, bori se za hranu, ne krije se... (osim naravno ako nije neka flegmaticcna vrsta)


Ribe svih voda-ujedinite se!

Offline dra31

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
ciroki goldy???
« Odgovori #2 u: Siječanj 06, 2004, 17:50:00 poslijepodne »


Dao sam joj baktopur i sad je bolje. To sto joj je virilo iz an otvora je bilo dugacko 15tak cm-kao nekakav crv ili tako nesto.


 

Offline HRVOJE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 921
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
ciroki goldy???
« Odgovori #3 u: Siječanj 07, 2004, 08:39:00 prijepodne »
Vjerojatno Capilaria(engl.hair worm),unutrašnji parazit,pojavljuje se najčešće kod riba uhvaćenih u prirodi ili uzgajanih u bazenima(kao zlatne).Ribe unatoč tome što su dobrog apetita,vidno mršave.Parazit se razmnožava jajašcima u crijevima ribe i putem izmeta izlazi,te infektira ostale ribe.Tretman je moguć sa kemikalijom flubenol 5% ili flubendazol(nešto poput Verpanyla za pse i mačke),koja uništava parazita i njegova jajašca.
  Promjena boje nije uzrokovana niti bolešću niti infekcijom parazita,to je karakteristično za zlatne ribe,pojava melanokroma(crne boje)na koži ribe