Travanj 16, 2024, 15:19:51 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: 500L Reef - Ljube  (Posjeta: 19911 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ljube

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
Odg: 500L Reef - Ljube
« Odgovori #25 u: Veljača 16, 2012, 11:41:08 prijepodne »
Hvala profi23  :up:

Nego recite dal neko zna dal bi ove cigle smetale u akvarium ?? Dali su mi ideju da ovo stavim kako postolje i oko njih sacidam kamenjem.
Tako dobijem i u volumen i u stabilnost. Nego dal ce to smetati na hemiju vode ?



Offline profi23

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1568
  • Spol: Muški   Lokacija: Osijek
    • Panonsko more 2
Odg: 500L Reef - Ljube
« Odgovori #26 u: Veljača 16, 2012, 11:47:29 prijepodne »
Moje mišljenje NEMOJ!!!

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: 500L Reef - Ljube
« Odgovori #27 u: Veljača 16, 2012, 12:17:42 poslijepodne »
i ja se priklanjam odgovoru NE  :D

ima ljudi koji su radili dio sa siporex (ytong) blokovima i tvrde da je sve OK, al svejedno - isto tako radije ne... pre malen je sistem i pre malo vode za igre bez granica, radije sredis da budes bar u kamen siguran da je OK kad nesto krene krivo (onako nikad ne znas koga krivit, ciglu, siporex, neki drugi kamen ili vec.::)

probaj ostavit sa strane nekoliko terasa (plocastih kamena) a od ostalog slozit nekoliko stupova (koji ce ti bit kao nosivi dio) i onda one terase slozit na te stupove kao poveznice... sad ti je najbolje vrijeme za igranje s tim jer nemas jos nista u tanku i neces nista puno poremetit  :up:

/edit - evo iskopah sliku stupova na suhom

« Zadnja izmjena: Veljača 16, 2012, 12:23:27 poslijepodne od Pamook »
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline Ljube

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
Odg: 500L Reef - Ljube
« Odgovori #28 u: Veljača 16, 2012, 12:23:18 poslijepodne »
Pa probao sam sinoc ova na suvom da sklopim nesto al mi se nije svigjalo pa sam rastavio. Svakako cigla ispada kao opcija.
Hvala puno na brzim odgovorima!
« Zadnja izmjena: Veljača 16, 2012, 12:33:23 poslijepodne od Ljube »

Offline Ljube

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
Odg: 500L Reef - Ljube
« Odgovori #29 u: Veljača 18, 2012, 00:26:21 prijepodne »
Evo sta sam iskombinirao veceras, i meni se bas dopada. Nemogo da dolovim pravu formu slikama ali se ipak vidi.
Na ova 3 sklopa treba se dodati i jos jedan zivim kamenom. Snjim jos nisam probavao da ne ostane dugacko van vode. Kad smislim nesto i snjim slikacu.
Ovo je zasad i meni se bas svigja. Ako ima neke zamerke ili bolje ideje recite dok nisam sve zalepio.

Offline Klanjo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb,Črnomerec
  • Bolje vrabac u ruci nego riba iza ormara.
Odg: 500L Reef - Ljube
« Odgovori #30 u: Veljača 18, 2012, 01:14:27 prijepodne »
Prenagruvano je sve trebao bi prozracniji greben napraviti sa kojom spiljom za ribe,i mislim da imas previse kamena,nemoj racunati da mora sav kamen ici unutra i biti ce ti puno lakse za sloziti nekaj.i od kud se gleda na akvarij samo od naprijed ili sa jos neke strane
Mudrost se krije u riječima velikog Aristotela:
"Sinko, ako tebi treba filozofija da piješ vino, mislim da imaš ozbiljnih problema."

Offline Ljube

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
Odg: 500L Reef - Ljube
« Odgovori #31 u: Veljača 18, 2012, 09:36:49 prijepodne »
Prenagruvano je sve trebao bi prozracniji greben napraviti sa kojom spiljom za ribe,i mislim da imas previse kamena,nemoj racunati da mora sav kamen ici unutra i biti ce ti puno lakse za sloziti nekaj.i od kud se gleda na akvarij samo od naprijed ili sa jos neke strane

Akvarij se gleda od napred i od leve stranicne. Kamenje je dosta prozracno i skoro iza svakog kamena moze proci riba. Na to sam pazio  i zbob cirkulacije vode i Renta mi to posocio. Ali na slike se to nemoze videti. Za kolicinu kamena neznam zasto mislis da je mnogu? I akvarij je veliki 170x55x52 i meni se cinilo da ja ovo malo  kamena?  Ali fond za ovaj akvarij je i onaka pri kraju tako da kamena nece biti vise  :)

Offline Ljube

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
Odg: 500L Reef - Ljube
« Odgovori #32 u: Veljača 18, 2012, 21:44:46 poslijepodne »
Evo kako je ispalo.
Ima dosta terasica za smestaj korala, visina ide od 26 cm do 36 cm najveci vrh. Grebeni su dosta prozracni i ima dosta mesta i za skrivanje i za protok vode.
Kamenje je lepljeno samo neophodno i ono sto nije bilo stabilno, tako da ako mi se nesto nesvigja ili nagjem bolji kamen ili mesto za neki kamen lako moze da se zameni. Kraj krajeva i onako ce kamenje da se pokrije tokom vremena sa koraljima tako da je bitna samo prozracnost, a ljepota je prolazna :)
To je to za sada pa od ponedeljka merim parametre vode i polako da pocnem naseljavanjem.  :P


Offline Vipko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Trogir
    • http://www.NetEkipa.com
Odg: 500L Reef - Ljube
« Odgovori #33 u: Veljača 18, 2012, 22:15:49 poslijepodne »
Za kolicinu kamena neznam zasto mislis da je mnogu? I akvarij je veliki 170x55x52 i meni se cinilo da ja ovo malo  kamena?  Ali fond za ovaj akvarij je i onaka pri kraju tako da kamena nece biti vise  :)

Samo da se nadovezem na ovo, kamenja je definitivno dobro imati sto vise jer ti je to glavni nosioc filtracije, ali nekada nije neophodno da sve bude u tanku. Mozes sloziti rockscape kakav zelis i kakav ti se svidja (meni se recimo vise svidja prozracniji rockscape), a visak kamena stavis u sump. Nebrini i ono ce ozivjeti i nastaniti se bakterijama te ce poceti pridonositi filtraciji sistema.

Offline Mislav1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 320
Odg: 500L Reef - Ljube
« Odgovori #34 u: Veljača 21, 2012, 09:49:42 prijepodne »
Oprosti što ću te malo ubiti u pojam, ali bolje da čuješ na početku nego da ti akvarij nikada ne bude dobar.

To kamenje koje imaš suho, koliko vidim uopće nije vapnenačkog porijekla i potpuno je neporozno. Par velikih rupa na kamenu ne znači da je porozno. Porozni kamen mora kroz sebe propuštati vodu i upijati je. To kamenje ni na koji način neće doprinijeti filtraciji bez obzira kako ga složiš.

Ja bi rađe ostavio u akv. samo živo kamenje koje imaš, a ovo ostalo uopće nije za morski akvarij. Samo ti istisne vodu, a i ne izgleda baš morski.

Ako ne možeš doći do živog kamena onda se prikloni Jaubert sistemu ili DSB-u te ga "zasadi" s malo živog kamenja ili živog pijeska.
 

Offline Ljube

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
Odg: 500L Reef - Ljube
« Odgovori #35 u: Veljača 21, 2012, 18:55:51 poslijepodne »
Oprosti što ću te malo ubiti u pojam, ali bolje da čuješ na početku nego da ti akvarij nikada ne bude dobar.

To kamenje koje imaš suho, koliko vidim uopće nije vapnenačkog porijekla i potpuno je neporozno. Par velikih rupa na kamenu ne znači da je porozno. Porozni kamen mora kroz sebe propuštati vodu i upijati je. To kamenje ni na koji način neće doprinijeti filtraciji bez obzira kako ga složiš.

Ja bi rađe ostavio u akv. samo živo kamenje koje imaš, a ovo ostalo uopće nije za morski akvarij. Samo ti istisne vodu, a i ne izgleda baš morski.

Ako ne možeš doći do živog kamena onda se prikloni Jaubert sistemu ili DSB-u te ga "zasadi" s malo živog kamenja ili živog pijeska.

Mislav1 ne ubijas me uopste:) Kamen je mnogo porozniji od zivog kamena, i voda prolazi niz njega kao niz spuszvu. To je sikano mobitelom pa ti se tako cini. Kamenje je ustvari kolku ja vidim izumren koralj i je vrlo porozno.  :up:  
Napravicu ljepse slike pa cu pokazati.
Inace kamen je ove vrste http://www.naturesrock.com/popup/base-rock-measurements.html
« Zadnja izmjena: Veljača 21, 2012, 18:59:14 poslijepodne od Ljube »

Offline Mislav1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 320
Odg: 500L Reef - Ljube
« Odgovori #36 u: Veljača 21, 2012, 19:28:11 poslijepodne »
Ok, tako mi se činio na onoj slici izvan akvarija. U akvariju drukčije izgleda.

Zašto ga ne izvadiš, probušiš s velikim borerom i u te rupe naguraš pvc cijevi npr fi 16. Tako možeš zanimljivo pospajati kamenje. Za dodatnu čvrstoću spojeve zalijepi s epoxyjem - onom masom za popravke.
Ili vidi u nekoj trgovini kake najtanje plastične cijevi imaju (npr. za grijanje ili vodovod) pa se prema tome ravnaj. Kupiš borer te veličine, i cijevi čekićem u kamen. To onda drži zauvijek i ne može se raspasti niti srušiti kad nešto mrdaš po akvariju.

Ovako ti sada izgleda kao hrpa kamenja koju je neko istresao. Probaj napraviti da to izgleda kao jedan greben, da npr dolje bude uži, a da se prema gore širi, da iz njega svašta viri, da je razveden
 

Offline Ljube

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
Odg: 500L Reef - Ljube
« Odgovori #37 u: Veljača 21, 2012, 19:39:55 poslijepodne »
Desni greben sam danas malo preuredio a levi ostaje kako sto e, sada za sada. Izgubio sam dosta vremena i zivaca za sada i nemogu vise preuregjivati :)
Hvala na savetima, sad da sredim istale stvari pa da stavim neku zivotinju da se ubrza cikliranje  :up:

Offline simeZg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 542
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 500L Reef - Ljube
« Odgovori #38 u: Veljača 21, 2012, 21:02:14 poslijepodne »
ja bi napomenuo jos da stavis stream pumpu da ti udara u povrsinu mora.... radi izmjene co2 - o2, mislim na onu lijevu!
Struja je jedina imenica ženskoga roda koja se ne smije dirati golom rukom!

Offline Ljube

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
Odg: 500L Reef - Ljube
« Odgovori #39 u: Veljača 21, 2012, 21:14:05 poslijepodne »
simeZG  :up:

To sam sredio jos juce, posle zavrsenje skejpinga:)
Za nedelju dana stize jos jedna 12000L/H na magnet. Ove mi se nesvigjaju.

Offline Klanjo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb,Črnomerec
  • Bolje vrabac u ruci nego riba iza ormara.
Odg: 500L Reef - Ljube
« Odgovori #40 u: Veljača 21, 2012, 21:46:44 poslijepodne »
Moj savjet ti je da si složiš sada kak treba da nemaš poslije problema sa preslagivanjem,ja sam slagao 6 puta greben i kad sam napokon dobio kak sam si zamislio,nakon 8 mjs.sam ga opet rasturio jer mi se nije sviđalo,e a onda ti je problem jer ti se sve sporemeti u akv.
Mudrost se krije u riječima velikog Aristotela:
"Sinko, ako tebi treba filozofija da piješ vino, mislim da imaš ozbiljnih problema."

Offline Ljube

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
Odg: 500L Reef - Ljube
« Odgovori #41 u: Veljača 21, 2012, 22:21:11 poslijepodne »
Moj savjet ti je da si složiš sada kak treba da nemaš poslije problema sa preslagivanjem,ja sam slagao 6 puta greben i kad sam napokon dobio kak sam si zamislio,nakon 8 mjs.sam ga opet rasturio jer mi se nije sviđalo,e a onda ti je problem jer ti se sve sporemeti u akv.

Znaci jos 4-5 puta da probam  :D
Ma meni se svigja ovako,  :up:

Offline simeZg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 542
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 500L Reef - Ljube
« Odgovori #42 u: Veljača 21, 2012, 22:30:30 poslijepodne »
kod slaganja pokusaj da povrsina grebena bude sto manja na pijesku radi skupljanja detritusa, a i ribama ce se svidjeti prolazi
Struja je jedina imenica ženskoga roda koja se ne smije dirati golom rukom!

Offline Ljube

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
Odg: 500L Reef - Ljube
« Odgovori #43 u: Ožujak 04, 2012, 22:46:44 poslijepodne »
Zdravo svima!
Malo me nije bilo ali sve i redom i lepo se ponasa zasad. U akvarium sam ubacio 6x Turbo snails, dva klauna i jednu Euphyliu.
Kupio sam i 4 x T5 ali nisam stigo da namontiram.

Offline Ljube

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
Odg: 500L Reef - Ljube
« Odgovori #44 u: Ožujak 07, 2012, 21:56:52 poslijepodne »
Ovako sad izgleda.

Offline Bkaradza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 911
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Hrvatska
    • Moja Osobna stranica
Odg: 500L Reef - Ljube
« Odgovori #45 u: Ožujak 07, 2012, 22:22:59 poslijepodne »
Ovako sad izgleda.


Stavi jednu sliku cilog akvarija... Samo polako nemoj krcat ribama i pusti neka sve oživi :)

Offline Ljube

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
Odg: 500L Reef - Ljube
« Odgovori #46 u: Ožujak 10, 2012, 00:05:54 prijepodne »
51 dan od punenja akvariuma ova je prvo merenje.
Testeri Salifert.

Kh -8.8
Mg - 1480
Ca - 420
pH - 7.7
Po4 - 0
No3 - 0

Offline Ljube

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
Odg: 500L Reef - Ljube
« Odgovori #47 u: Travanj 04, 2012, 18:44:09 poslijepodne »
Dva dana se mucim da postavim slike i nikako mi ne uspeva  >:(
Sve su slika 800x533 i sve su slike manje od 200kb, neznam dal je u meni problem ili nesto ne valja sa forumom??

Offline Ljube

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
Odg: 500L Reef - Ljube
« Odgovori #48 u: Travanj 04, 2012, 19:02:24 poslijepodne »
..

Offline Ljube

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
Odg: 500L Reef - Ljube
« Odgovori #49 u: Travanj 04, 2012, 19:04:43 poslijepodne »
...