Travanj 25, 2024, 15:02:11 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: pumpa atman  (Posjeta: 7357 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sleepy

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški   Lokacija: Bosna i Hercegovina
pumpa atman
« u: Travanj 11, 2014, 23:21:23 poslijepodne »
pozdrav,
kupio sam koristeni akvarij atman at980 od 200 litara koji u poklopcu ima filtere i pumpu,
medjutim pumpa je riknula i nisam uspio pronaci nigdje novu, da li je neko imao slicno iskustvo i sta mislite da improvizujem sa nekom potopnom atmanovom ili tetrinom pumpom preko spojnica ili nesto slicno koju bih postavio na isto mjesto gdje je i ova bila (zakacena na donju stranu poklopca pod vodom)
Hvala unaprijed  :)

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: pumpa atman
« Odgovori #1 u: Travanj 11, 2014, 23:27:35 poslijepodne »
tesko ces naci bas takvu pumpu, mislim da uvlaci vodu odozdol a izbacuje prema gore, ali mozes slobodno uzeti bilo koju pumpu, spustiti je pri dnu akvarija, zaljepiti na staklo, i s jedim 90 koljenom i komadom cijevi vodu dovesti do gore, do filtera i spraybara u filteru.

A mozes nesto i improvizirati, pa napraviti da i novu pumpu vjesas na mjesto na filteru, a cijev produzis do dna (kako je i na original pumpu), samo opet ti treba koljeno od 90 stupnjeva, kao i komad cijevi-crijeva da spojis s spraybarom.

Jedino ne kuzim kakve ovo veze ima s morskom akvaristikom?  ;)

Offline Sleepy

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški   Lokacija: Bosna i Hercegovina
Odg: pumpa atman
« Odgovori #2 u: Travanj 11, 2014, 23:33:17 poslijepodne »
auh prvo izvinjenje i molba da me vrate u slatkovodne  -?  :),
a kao drugo hvala na odgovoru  :) i  sam razmisljam o tvojoj prvoj varijanti gdje cu spustiti potopnu na dno a onda odvesti cijevima do poklopca i filtera samo zelim da cujem i vasa misljenja o tome :)

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: pumpa atman
« Odgovori #3 u: Travanj 11, 2014, 23:38:06 poslijepodne »
imam atman akvarij, ne kao tvoj, drugi model, i jedno vrijeme sam bas trazio takvu pumpu, da bi dimenzijama snagom i sistemom rada odgovarala, u slucaju da ova krepa, i nisam nasao nista prihvatljivo, a nisam nasao niti takvu original za kupiti.

Jedino ove dvije varijante, obicna pumpa, pa ili je prikaciti skroz gore na original nosac, ili je spustiti nize pa kroz cijev vodu tjerati gore.

Ili da se probas obratiti uvozniku, mozda bi oni mogli nabaviti original pumpu za taj akvarij.

Da sam sebe ispravim - boyu pumpa



Mislim da bi ti ovo odgovaralo, a nije ni skupa. Ima i slabiji i jaci model.

Offline Sleepy

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški   Lokacija: Bosna i Hercegovina
Odg: pumpa atman
« Odgovori #4 u: Travanj 11, 2014, 23:43:11 poslijepodne »
ono sto i mene brine, jeste koliko ce biti funkcionalna pumpa u improvizovanoj verziji jer planiram pokrenuti biljni akvarij i zbog toga bih kupio neku motornu glavu iznad 1000 l/h

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: pumpa atman
« Odgovori #5 u: Travanj 11, 2014, 23:44:37 poslijepodne »
mislim da se ova varijanta od boyu-a radi u 750,1000 i 1500 litara na sat.

Offline Sleepy

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški   Lokacija: Bosna i Hercegovina
Odg: pumpa atman
« Odgovori #6 u: Travanj 12, 2014, 08:01:34 prijepodne »
Potrazit cu je po nasim radnjama mada sumnjam da je imaju u ponudi u BiH Ebay ce da presudi :) Hvala na pomoci :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Offline Sleepy

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški   Lokacija: Bosna i Hercegovina
Odg: pumpa atman
« Odgovori #7 u: Travanj 12, 2014, 11:04:59 prijepodne »

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: pumpa atman
« Odgovori #8 u: Travanj 12, 2014, 11:15:32 prijepodne »
konstrukcijski ti boyu vise pase, jer je vrlo vrlo slicna atmanovoj pumpi koja je na akvariju.

Ovo je klasicni tip pumpe, a to onda mozes s bilo kojom.

Offline Sleepy

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški   Lokacija: Bosna i Hercegovina
Odg: pumpa atman
« Odgovori #9 u: Travanj 12, 2014, 11:42:55 prijepodne »
slazem se za boyu samo je problem sto mi nije tako dostupna kao ova klasicna, zato cu vjerovatno pokusati sa njom nesto improvizovati a rezultate pokazem ovdje :)

Offline maliVuk

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Vrsi
Odg: pumpa atman
« Odgovori #10 u: Travanj 17, 2014, 17:05:00 poslijepodne »
pozdrav,
kupio sam koristeni akvarij atman at980 od 200 litara koji u poklopcu ima filtere i pumpu,
medjutim pumpa je riknula i nisam uspio pronaci nigdje novu, da li je neko imao slicno iskustvo i sta mislite da improvizujem sa nekom potopnom atmanovom ili tetrinom pumpom preko spojnica ili nesto slicno koju bih postavio na isto mjesto gdje je i ova bila (zakacena na donju stranu poklopca pod vodom)
Hvala unaprijed  :)
 
ja imam atmana  sa tom istom pumpom  meni je otišao rotor pa sam nabavio istu novu za 140 kn  mislim u zoo produkta  mogu ti provjeriti

Offline Sleepy

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški   Lokacija: Bosna i Hercegovina
Odg: pumpa atman
« Odgovori #11 u: Travanj 17, 2014, 17:12:25 poslijepodne »
Uh to bi bilo extra Molim te da provjeris Bicu ti zahvalan :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Offline sinisa1hr

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka -
  • ZDS
    • ZA DOM SPREMNI BRAĆO MRIJET is from song "U BOJ!" from OPERA !  "Nikola Subic Zrinski" by Ivan Zajc from Rijeka,Croatia.
Odg: pumpa atman
« Odgovori #12 u: Travanj 30, 2014, 17:34:40 poslijepodne »
i ja isto,bio bih zahvalan..
a u medjuvremenu idem i sam pokušat stupit u kontakt sa zooproduktom..

Offline sinisa1hr

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka -
  • ZDS
    • ZA DOM SPREMNI BRAĆO MRIJET is from song "U BOJ!" from OPERA !  "Nikola Subic Zrinski" by Ivan Zajc from Rijeka,Croatia.
Odg: pumpa atman
« Odgovori #13 u: Travanj 30, 2014, 17:43:29 poslijepodne »
pozdrav,
kupio sam koristeni akvarij atman at980 od 200 litara koji u poklopcu ima filtere i pumpu,
medjutim pumpa je riknula i nisam uspio pronaci nigdje novu, da li je neko imao slicno iskustvo i sta mislite da improvizujem sa nekom potopnom atmanovom ili tetrinom pumpom preko spojnica ili nesto slicno koju bih postavio na isto mjesto gdje je i ova bila (zakacena na donju stranu poklopca pod vodom)
Hvala unaprijed  :)
 
ja imam atmana  sa tom istom pumpom  meni je otišao rotor pa sam nabavio istu novu za 140 kn  mislim u zoo produkta  mogu ti provjeriti
vidio sam(na webu) rotor za naručiti i kupiti.i jeftin jest. jel ti ostalo još kod tebe kučište sa statorom koji je u biti običan namotaj..zaliven u plastiku..stator mi prvenstveno treba a cijevi su uvijek dobrodošle....ponude (cijevi od spraybara,rotor,košare,dijelovi,ali i naravno powerhead ili cijela pumpa sa cijevima)   u moj inbox slobodno..
« Zadnja izmjena: Travanj 30, 2014, 17:53:27 poslijepodne od sinisa1hr »

Offline sinisa1hr

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka -
  • ZDS
    • ZA DOM SPREMNI BRAĆO MRIJET is from song "U BOJ!" from OPERA !  "Nikola Subic Zrinski" by Ivan Zajc from Rijeka,Croatia.
Odg: pumpa atman
« Odgovori #14 u: Travanj 30, 2014, 18:59:39 poslijepodne »
vrlo slićna,ali ne ista, ima na webu,i dobavljiva mi je za 18usd,ukupnog troška sa poštarinom..   evo slike
inače ova na slici je        25W za 1200litara protoka,220V 50Hz
 dok je atmanova troši    13W za 1000litara protoka,220V 50Hz
nekako atman ispada bolji,a!
 pogotovo kad se i bolji impeleri mogu stavljati u njih,naknadno ima ih koji umješavaju zrak u vodu,neki impeleri bolje tope co2,.. na 220V 50Hz obe,usporedbe radi

Offline Sleepy

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški   Lokacija: Bosna i Hercegovina
Odg: pumpa atman
« Odgovori #15 u: Travanj 30, 2014, 19:09:36 poslijepodne »
Ja nemam nista od pumpe Ako moze link na kojem si pronasao a i meni je atman prihvatljiviji
Hvala

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Offline dejanb82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 541
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Nova Gradiška
  • adriana
Odg: pumpa atman
« Odgovori #16 u: Travanj 30, 2014, 19:30:46 poslijepodne »
poz,imaš takve pumpe u požegi,meni riknula takva od 2000 litara, 100 kuna,mislim da sam čekao par dana

pet gizmo

Offline sinisa1hr

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka -
  • ZDS
    • ZA DOM SPREMNI BRAĆO MRIJET is from song "U BOJ!" from OPERA !  "Nikola Subic Zrinski" by Ivan Zajc from Rijeka,Croatia.
Odg: pumpa atman
« Odgovori #17 u: Travanj 30, 2014, 19:44:56 poslijepodne »
našao sam i tu i još bolju po pitanju da ima gore izlaz..oboje su naime od istog proizvodjaća.. HIDOM CHINA
prva od 25 W ima protok od 1200l u min i baca na 1.4metra..
a druga ima isti protok ,ali izlaz na vrhu što nam bolje odgovara,nema cijevčicu koliko vidim za upuhavanje zraka, manje znatno troši, ali i dobavlja na visinu 1 metra, uostalom nije ti akvarij višlji od metra..lol
evo slike i od druge,našao kod proizvodjaća u kini,u tvornici..web stranica na kineskom i engleskom..vidim da imaju i duplo jaće..i svašta..
ali ako nemaš nikakvu pumpu sada i trenutno,

jer se sve čekaa dok dodje pokazati ću ti slikom temp rješenje, oliti o kabel od struje obješena pumpa u drugom mom atmanu(puno manja atmanova od 600l kapciteta, koja mi se našla pod rukom) i crijevom(tek toliko da paše,vrtno,a može i od odvoda klime,što mi se nadje pod rukom,kad je hitnnooo upotrijebim sve u stilu ajeto crtanog..) u filter na spužvu i bok..

prva http://www.hidom-china.com/ga/en/products/products_detail.asp?id=17
za drugu koja još bolje odgovara jer ima izlaz na vrhu evo i slika (od istog je proizvodjača) ,izgubio sam link..ali evo slike u privitku ,model je 1000 isto kao na atmanovom akvariju..protok malo veći 1200umjeto 1000l, na manju visinu baca ne na metar i pol ,nego na metar,ali i više struje troši..pogledaj sliku u prvitku za moj možda i bolji izbor od prvog.. i da ako možeš(mogućnosti budjeta) uvijek razmisli o vanjskom kanister filteru..

Offline Sleepy

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški   Lokacija: Bosna i Hercegovina
Odg: pumpa atman
« Odgovori #18 u: Travanj 30, 2014, 19:45:13 poslijepodne »
Ja sam iz Tuzle BiH, tako da mi je to daleko Mozda Sinisi odgovara A ja i dalje ganjam po netu ili blize oko Osijeka i cekam link od Sinise :-D Svejedno hvala vam svima na pomoci :-D

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Offline Sleepy

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški   Lokacija: Bosna i Hercegovina
Odg: pumpa atman
« Odgovori #19 u: Travanj 30, 2014, 19:46:11 poslijepodne »
našao sam i tu i još bolju po pitanju da ima gore izlaz..oboje su naime od istog proizvodjaća.. HIDOM CHINA
prva od 25 W ima protok od 1200l u min i baca na 1.4metra..
a druga ima isti protok ,ali izlaz na vrhu što nam bolje odgovara,nema cijevčicu koliko vidim za upuhavanje zraka, manje znatno troši, ali i dobavlja na visinu 1 metra, uostalom nije ti akvarij višlji od metra..lol
evo slike i od druge,našao kod proizvodjaća u kini,u tvornici..web stranica na kineskom i engleskom..vidim da imaju i duplo jaće..i svašta..
ali ako nemaš nikakvu pumpu sada i trenutno,

jer se sve čekaa dok dodje pokazati ću ti slikom temp rješenje, oliti o kabel od struje obješena pumpa u drugom mom atmanu(puno manja atmanova od 600l kapciteta, koja mi se našla pod rukom) i crijevom(tek toliko da paše,vrtno,a može i od odvoda klime,što mi se nadje pod rukom,kad je hitnnooo upotrijebim sve u stilu ajeto crtanog..) u filter na spužvu i bok..

prva http://www.hidom-china.com/ga/en/products/products_detail.asp?id=17
za drugu koja još bolje odgovara jer ima izlaz na vrhu evo i slika (od istog je proizvodjača) ,izgubio sam link..ali evo slike u privitku ,model je 1000 isto kao na atmanovom akvariju..protok malo veći 1200umjeto 1000l, na manju visinu baca ne na metar i pol ,nego na metar,ali i više struje troši..pogledaj sliku u prvitku za moj možda i bolji izbor od prvog.. i da ako možeš(mogućnosti budjeta) uvijek razmisli o vanjskom kanister filteru..
Hvala Sinisa !!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Offline sinisa1hr

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka -
  • ZDS
    • ZA DOM SPREMNI BRAĆO MRIJET is from song "U BOJ!" from OPERA !  "Nikola Subic Zrinski" by Ivan Zajc from Rijeka,Croatia.
Odg: pumpa atman
« Odgovori #20 u: Travanj 30, 2014, 20:00:32 poslijepodne »
ja zahvaljujem  :zagrljaj:HVALA :zagrljaj: onima koji su mi ukazali na ,i zovem GIZMO u Požegi, a i ZOOPRODUKT,valjda u ZG,

p.s.       valjda ču iskopati tel brojeve od Gizma i Zooprodukta,kad sam mogao Kinu preokrenuti,i naći na osnovu teh podataka i slike u glavi kako bi trebala izgledati,otprilike isto,odnosno zasad vrlo slićno ,najslićnije.....
p.s. 2     u jednom takvom istom aqvariju mi vrti orginal(--znaći kinez),a u drugom istom, *a je to* privremeno zasad rješenje,pumpa uronjena,i obješena o kabel o struju,iz pumpe crijevo u filter.... slikom od tog bi vas garant nasmijao do boli..možda netko ima slabo srce,pa bolje da se suzdržim...

Offline Kwan

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 462
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Ravnice
Odg: pumpa atman
« Odgovori #21 u: Travanj 30, 2014, 20:25:41 poslijepodne »
Jeste možda probali pitat u aqua-terri? koliko znam oni drže atmana, možda mogu i pumpu nabavit kakva treba..

Offline sinisa1hr

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 132
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka -
  • ZDS
    • ZA DOM SPREMNI BRAĆO MRIJET is from song "U BOJ!" from OPERA !  "Nikola Subic Zrinski" by Ivan Zajc from Rijeka,Croatia.
Odg: pumpa atman
« Odgovori #22 u: Travanj 30, 2014, 21:00:48 poslijepodne »
zvao TR GIZMO http://kucni-ljubimci-hrana-oprema.croinfo.org/pozega/tr-gizmo/,    izgleda da ima točno,tu,        orginal zamjensku!!!!    rezervirao i naručio jedan komad!modela 1000l u min..
pomagajući drugima saznao sam kako pomoći sebi! :up:
 narućio, 117kn+dostava.  :up:
hvala  :klap:Dejanb82 iz n.gradiške..  :zagrljaj:  to je to!            ta koja se na gumene nosaće objesi ispod filtera!
Kad dodje poslikam je i podijelim zadovoljsvo sa vama!
« Zadnja izmjena: Travanj 30, 2014, 21:05:46 poslijepodne od sinisa1hr »

Offline dejanb82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 541
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Nova Gradiška
  • adriana
Odg: pumpa atman
« Odgovori #23 u: Travanj 30, 2014, 21:05:07 poslijepodne »
eto vidiš,tako sam i ja  :up: super

Offline Sleepy

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški   Lokacija: Bosna i Hercegovina
Odg: pumpa atman
« Odgovori #24 u: Travanj 30, 2014, 21:36:15 poslijepodne »
Svaka cast momci Postoji li kakva mogucnost da se dobaci i do Bosne uz razumnu naknadu :-D

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk