Ožujak 28, 2024, 20:39:18 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Axolotli kod mene  (Posjeta: 8243 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline biosvera

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: samobor
Axolotli kod mene
« u: Lipanj 30, 2013, 00:04:15 prijepodne »
evo došlo je vrijeme da vam ja predstavim svoju bandu  :D
zasad ih imam 7 s tim da sam jednog najmanjeg gotovo i otpisao jer ne jede baš a i nije narastao ni milemetar kod mene i jedva da mu se naziru prednje noge a njegovoj brači i sestri blizancima se već lijepo vide i zadnje i prednje noge  ;)
imam 2 starija ali još ne spolno zrela i potpuno odrasla sad imaju cc 8 cm a kad su došli kod mene prije malo više od mjesec dana su imali 4 cm tako da je napredak očit  :zagrljaj:
i uz ta 2 imam 4 manja i mlađa koji su imali tek 0.5 cm kad su došli a sad imaju 3 cm i već se naziru spolovi  :P
ova dva veća su legalizirana i došlo je rješenje od CITESA a za ove manje sam poslao tek jučer/prekjučer pa moram čekat  :up:
trenutno su u odvojenim smještajima zbog toga jer ovi veći gledaju na ove manje kao poslastice a akvariji su im privremeni dok ne porastu još malo s tim da ovi veći uskoro sele u 60l a ovi manji sele u njihov 30 litraš  :up:
temperaturu zasad održavam uspješno na 18-20 stupnjeva sa bocama a u roku od 2 tjedna bi mi trebao doć cooler iz njemačke  :)
i da ovi veći su 85% mužjaci i dobili su imena jedan je Ak a drugi je Ter i već sam se dogovarao sa Chilii u vezi izlaganja na AkTeru i ovim putem joj se zahvaljujem na strpljivim odgovorima oko legalizacije ovih preljepih malaca  :zagrljaj:
i ništa to bi bilo to ukratko i da pH im je 5 jer žive u RO vodi jer sam takve navode dobio od žene koja ima njihove roditelje i koja mi ih je donjela  :)
mama ovih malaca je smeđa dok im je otac bijeli zato i imam 2 manja smeđa dok su ostali bijeli  :up:
evo slikica  :P
« Zadnja izmjena: Lipanj 30, 2013, 00:28:47 prijepodne od biosvera »

Offline biosvera

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: samobor
Odg: Axolotli kod mene
« Odgovori #1 u: Lipanj 30, 2013, 00:07:53 prijepodne »
sve prethodne slike su od Ak-a sad ide jedna od njihove 75% sestre smeđe i najveće od manjih malaca  :up:
a onda 2 od Ak-a pa 3 od Ter-a koji mi je nešto mrgudan bio danas i nije mu bilo do slikanja  :D

Offline nikily

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1145
  • Spol: Ženski   Lokacija: R'lyeh
  • She's lost control
    • Chaos in motion
Odg: Axolotli kod mene
« Odgovori #2 u: Lipanj 30, 2013, 11:06:42 prijepodne »
Ajme! Preslatki su! :D

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Odg: Re: Axolotli kod mene
« Odgovori #3 u: Lipanj 30, 2013, 11:24:57 prijepodne »
Wow, prekul životinje. :) Ti si prvi na forumu koji ih ima? Kaj jedu?

Sent from my PAP4300 DUO using Tapatalk 2
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Axolotli kod mene
« Odgovori #4 u: Lipanj 30, 2013, 12:33:14 poslijepodne »
Mali vanzemaljci! ;)

Offline leopard gecko Trevor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški  
Odg: Axolotli kod mene
« Odgovori #5 u: Lipanj 30, 2013, 12:54:46 poslijepodne »
Fakat odlicne životinje pogotovo kad skroz narastu! :klap:

Jedva cekam vidit ih na AkTeru uživo.
1.0.0 Bradata agama
0.1.0 Leopard gekon
1.1.1 Divovski africki puz

Offline biosvera

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: samobor
Odg: Re: Axolotli kod mene
« Odgovori #6 u: Lipanj 30, 2013, 16:09:46 poslijepodne »
Wow, prekul životinje. :) Ti si prvi na forumu koji ih ima? Kaj jedu?

Sent from my PAP4300 DUO using Tapatalk 2
nisam prvi našao sam još jednu temu iz 2008 di ih je jedan čovjek imao ma životinje su super u početku se nisu iz kokosa micali a sad se od prednjeg stakla ne odvajaju i  da jedu doslovno sve čak su mi u par navrata prst progutali i nisu puštali sve dok nisam ruku izvadio iz vode no večinom jedu smrznute bloodwormse i baš ih ne prihvačaju ako ih im nedaš iz ruke ,a prije sam ih znao hranit sa enhitrejama ali su mi se nekakve mušice pojavile u koloniji u ogromnom broju pa sam sve morao restartat ,a kad su bili manji jeli su artemiju no mogu jest sve ali doslovno od ribica do goveđeg srca pa dao hrane za ribe u granuloama no uglavnom da mora hrana imat dosta proteina  :up:
Fakat odlicne životinje pogotovo kad skroz narastu! :klap:

Jedva cekam vidit ih na AkTeru uživo.
ma sd su zapravo poprimili izgled kakav bi trebali imat i kad narastu samo što će im se u budočnosti bolje vidjet spolovi a i koža bi im trebala biti deblja jer im ja sad mogu još vidjet malo organe a kad su došli sam im mogao doslovno sve vidjet kao i ovim manjim malcima sad što vidim  :up:
Mali vanzemaljci! ;)
da makar sve prvo asociraju na čovječe ribice a onda na neke pokemone ili tako nešto jer je očito u nekom crtiču bila nekakva životinja slična njima  :D

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Odg: Axolotli kod mene
« Odgovori #7 u: Lipanj 30, 2013, 18:20:43 poslijepodne »
Evo Pokemona, Wooper se zove :D




Ali da se mi vratimo na temu, kakvi su ti planovi s njima? Misliš ih razmnožavati jednom možda, jel to teško ide kod njih? Koliko im treba da postanu spolno zreli, jesi proučavao malo to? :)
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline leopard gecko Trevor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški  
Odg: Axolotli kod mene
« Odgovori #8 u: Lipanj 30, 2013, 20:01:10 poslijepodne »
Zaboravio sam pitat odakle si ih nabavio? Nema njih kod nas bas za nabaviti koliko ja znam.

Ovaj wooper mi je odlican.  :D
1.0.0 Bradata agama
0.1.0 Leopard gekon
1.1.1 Divovski africki puz

Offline kija88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 422
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Axolotli kod mene
« Odgovori #9 u: Lipanj 30, 2013, 22:34:20 poslijepodne »
možda sa zadnje terraplaze. vidio sam odrasle i meni se fakat nisu svidili. ovak ko mali još nekak su slatki, ali veliki  :dead:

Offline biosvera

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: samobor
Odg: Axolotli kod mene
« Odgovori #10 u: Lipanj 30, 2013, 23:47:30 poslijepodne »
Evo Pokemona, Wooper se zove :D




Ali da se mi vratimo na temu, kakvi su ti planovi s njima? Misliš ih razmnožavati jednom možda, jel to teško ide kod njih? Koliko im treba da postanu spolno zreli, jesi proučavao malo to? :)
ahahahahahahahah to je taj očito  :D
a sad planova za sad ozbiljnih nemam jer još neznam 100 % sve spolove zapravo neznam niti jedan 100% no navodno ih nije teško razmnožit uz odgovarajuće  uvjete i navodno kad stanu ne stju i svaki put imaju cc oko 100 jaja što je ogroman broj no ja ni ne mislim ostavljat sva jaja  :)
i da za spolnu zrelost im treba a sad bubnut ću oko godinu/godinu i pol makar su ovi veći sad stari tek 2 mj pa imaju oko 8 cm možda i više  :up:
Zaboravio sam pitat odakle si ih nabavio? Nema njih kod nas bas za nabaviti koliko ja znam.

Ovaj wooper mi je odlican.  :D
a nabavio sam ih iz u njemačkoj zapravo od moje mame rodica ih je imala i eto njeni se razmnožili a malci kod mene završili  ;)
možda sa zadnje terraplaze. vidio sam odrasle i meni se fakat nisu svidili. ovak ko mali još nekak su slatki, ali veliki  :dead:
neznam ja sam i pristao na njih jer su mi iskreno možda čak i malo slađi kao veći no ajde ne sviđaju se nama svima iste živine  :up:

Offline Kori

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Axolotli kod mene
« Odgovori #11 u: Srpanj 01, 2013, 11:47:49 prijepodne »
Cestitam na prinovama, bas su simpa :up:

Samo jedna napomena za RO vodu, svakako je ima smisla koristiti jer je nasa voda puna svakakvih kemikalija i teskih metala koji nikako ne idu u prilog vodozemcima, ali cisti RO je također opasan jer izvlaci minerale iz tijela zivotinja. Naletio sam na par slucajeva da ljudi stavljaju cisti RO u akvarije i nemaju nikakvih problema, međutim cim u akvariju imas podlogu ili nekakvo kamenje dio minerala se otopi u vodi i onda zivotinje ipak ne borave u cistoj RO vodi. Kako imas prazno dno nista ti ne dodaje minerale u vodu sto je potencijalno opasno za zivotinje. Preporucam ti da provjeris da li ta zena od koje si ih dobio u akvarijima ima podlogu (i kakvu) ili cak ima kucni sistem reverzne osmoze koja kao zadnji stupanj ima mineralizator.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline biosvera

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: samobor
Odg: Axolotli kod mene
« Odgovori #12 u: Srpanj 01, 2013, 13:00:54 poslijepodne »
ok čini mi se da je imala kamenčiće no kolko znam oni mogu progutat kamenčiće kad jedu pa sam mislio rađe ih ne stavljat na njih dokle ne narastu da se ne uguše za svaki slučaj no ako je potrebno idem im odma dolit malo naše vode iz slavine  ;)
i da hvala na savjetu  :up:

Offline Kori

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Axolotli kod mene
« Odgovori #13 u: Srpanj 01, 2013, 13:30:52 poslijepodne »
Nema problema, samo ako ces dolijevati vodovodnu vodu onda obavezno trebas na tu kolicinu koju dodajes staviti neko sredstvo za pripremu vode (Aquasafe, FFM...) da neutralizira klor i teske metale.
Druga mogucnost je da u RO dodajes mineralnu sol za remineralizaciju vode pa si siguran da u vodi nemas nista stetno: LINK
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline biosvera

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: samobor
Odg: Axolotli kod mene
« Odgovori #14 u: Srpanj 01, 2013, 14:11:27 poslijepodne »
ja sam im mislio dodat vodu iz nekog drugog aq u kojem ne koristim ro vodu pa sam tako u neku ruku siguran od klori  :up:

Offline biosvera

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: samobor
Odg: Axolotli kod mene
« Odgovori #15 u: Srpanj 01, 2013, 14:29:55 poslijepodne »
evo sad sam malo gledao po internetu u vezi razmnožavanja i ispada da su moji axolotli spolno zreli jer navodno svjetliji tipovi axolotla pokazuju spolnu zrelost tako da im vrhovi prsta malo pocrne što je slučaj kod mojih evo slika koju sam našao na internetu i ispod koje je pisalo ˇDark toe tips on lightly coloured axolotls indicate sexual maturityˇ poslje ću stavit sliku prstiju mojih axolotla ako uspije uslikat pa da mi pomognete ustanovit jel to to  :up:

Offline biosvera

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: samobor
Odg: Axolotli kod mene
« Odgovori #16 u: Srpanj 01, 2013, 14:56:46 poslijepodne »
evo upravo izmjerio ove veće axolotle i ispada da mi Ak ima 11 cm a Ter 10 cm očito sam malo fulao odokativno  :D

Offline biosvera

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: samobor
Odg: Axolotli kod mene
« Odgovori #17 u: Srpanj 02, 2013, 18:28:57 poslijepodne »
evo slikica prstiju čini mi se da je to to jel se i vama čini  :question: :question: :question:

Offline Kori

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Axolotli kod mene
« Odgovori #18 u: Srpanj 03, 2013, 02:56:25 prijepodne »
Prema podacima na ovoj stranici: LINK spolnu zrelost obicno dostizu kada imaju oko 18 cm, moguce je da su tvoji tek u "pubertetu" :)
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline biosvera

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: samobor
Odg: Axolotli kod mene
« Odgovori #19 u: Srpanj 03, 2013, 10:14:02 prijepodne »
Pa moguce je prvo sto sam pomislio je da ima nekakvih problema a nakraju je ispalo da je u "pubertetu" tako da se nemrem žalit

Offline martinaf

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
Odg: Axolotli kod mene
« Odgovori #20 u: Listopad 08, 2013, 18:34:56 poslijepodne »
pozdrav.bili smo na akter-u pa smo razgovarali s deckom koji ih ima. ukratko,odusevljeni smo. molim da me ima na umu kad ce biti beba axolotla...  :) hvala.