Ožujak 28, 2024, 21:43:06 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: eheim biopower-kvar pod garancijom  (Posjeta: 1667 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline papicdu1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 376
  • Lokacija: zagreb
eheim biopower-kvar pod garancijom
« u: Svibanj 09, 2018, 20:06:34 poslijepodne »
pozdrav,trebao bih malu pomoc ili preporuku sto napraviti.Krepala mi danas pumpa,biopower eheim 160,pogledam sto se desava a ono puknula osovina impelera-keramicka.Posto je stara 6 mjeseci jos je pod garancijom ,nazovem aquashop i velim što se desilo,odgovor je bio da to ne ulazi pod garanciju.Pumpa ima 3 g garancije,procitah da je generalni uvoznik zoo hobby na Radnickoj.Inace je pumpa dobra ali odgovor iz ducana je razocaravajuci,makar covjek ljubazan, kaze da ce izvaditi iz druge pumpe osovinu i prodati mi je za 55kuna??Što napraviti,?Hvala unaprijed  :up:

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: eheim biopower-kvar pod garancijom
« Odgovori #1 u: Svibanj 09, 2018, 20:29:03 poslijepodne »
kupi osovinu i to je to. Skroz kuzim da to ne ide pod garanciju zato jer su lako lomljive a u normalnoj eksploataciji ce trajati vjecno. Ja imam mali 2222 vec valjda 15 godina, otvaran i ciscen 736858538x i jos uvijek je prva osovina unutra. A znam mnoge kojima je "pukla sama od sebe" kad su cistili. Jbg, ti si valjda pogodio tu jednu od 52348723874 koja je stvarnp pukla sama od sebe. Kuzim da je tebi sad bzvz da to nije pod garancijom ali........
I provjeri si lezista u kojima se ona vrti, da nije to osteceno pa ima lufta. Da ti ne pukne i druga zbog toga.

Offline papicdu1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 376
  • Lokacija: zagreb
Odg: eheim biopower-kvar pod garancijom
« Odgovori #2 u: Svibanj 09, 2018, 20:53:21 poslijepodne »
provjerio sam lezista,sve izgleda ok.Pumpu sam cistio svakih 10 tak dana ali sam sada prvi put isao otvarati taj dio u glavi ,da ocistim propeler ., .Kaj onda uopce i predstavlja garancija,kučište? Ajde da je proslo 2,ili 3 godine ali 6 mjeseci

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: eheim biopower-kvar pod garancijom
« Odgovori #3 u: Svibanj 09, 2018, 21:37:14 poslijepodne »
imam trenutno dva Eheima Biopower 160 i do sada mijenjao tri puta te keramičke osovine impelera  :D
uglavnom pucaju kao staklo ako se ne pazi prilikom čišćenja, a i malo je loše dizajniran način na koji se vraća poklopac impelera na osovinu i tko nema iskustva slomi je kao od šale.

P.S
oni su potrošni dijelovi kao i npr. vakumske gumice za pričvršćenje i vjerojatno zato ne ulaze u garanciju

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: eheim biopower-kvar pod garancijom
« Odgovori #4 u: Svibanj 09, 2018, 23:24:33 poslijepodne »
provjerio sam lezista,sve izgleda ok.Pumpu sam cistio svakih 10 tak dana ali sam sada prvi put isao otvarati taj dio u glavi ,da ocistim propeler ., .Kaj onda uopce i predstavlja garancija,kučište? Ajde da je proslo 2,ili 3 godine ali 6 mjeseci
eto, i kako onda da to ide pod garanciju ako ti 6 mjeseci to nisi ocistio.  -?
kad god cistis filter, prvo kaj ocistis je taj dio oko impelera. To je najosjetljiviji dio svakog filtera, bilo kakav veci komad smeca kaj udje unutra moze zavrsiti izmedju statora i rotora ili izazvati neke vibracije i polomiti osovinu.

Offline papicdu1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 376
  • Lokacija: zagreb
Odg: eheim biopower-kvar pod garancijom
« Odgovori #5 u: Svibanj 10, 2018, 09:51:02 prijepodne »
ne znam kako bi mogao doci neki veci dio do impelera,ali dobro.

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: eheim biopower-kvar pod garancijom
« Odgovori #6 u: Svibanj 10, 2018, 10:19:34 prijepodne »
pa dovoljno je samo da ti se onaj talog nakuplja. Isto tak, moze se dogoditi da ti puzevi zavrse unutra.... Uglavnom, kad god cistis filter, bilo koji, onda ocisti i impeler.

Offline papicdu1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 376
  • Lokacija: zagreb
Odg: eheim biopower-kvar pod garancijom
« Odgovori #7 u: Svibanj 11, 2018, 15:33:30 poslijepodne »
ocistim je njega,skinem impeler,osovinu ne vadim nego pod pipu.Nova osovina gore,idemo dalje :up: