Ožujak 29, 2024, 14:11:59 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: "Prirodni" filter --VS-- Tehnika  (Posjeta: 4018 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline volumizer

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
"Prirodni" filter --VS-- Tehnika
« u: Studeni 27, 2007, 21:32:00 poslijepodne »


Zelim pozdraviti sve clanove ovog sajta! I usput da kazem da sam noviu svijetu ribica i aquarijuma!


Posto uskoro pravim akvarijum koji ce imati dimenzije 100x40(sirina)x50(visina) =200 Litara.Trebao je biti 60 cm visok, ali sam nakon nekoliko razgovora ubijedjen da je bolje 50 cmradi odrzavanja, jer ce biti biljni aquarium.


Eh sada to sto sam napisao gore, uopste nije bitno! Vec me zanima koji filter da postavim, koji je bolji?????!!!!!!!!!! Mislio sam stakleni(box) filter i jos jednu pomocnu potopnu pumpu(to bi me kostalo oko 50KM) ili da uzmem tkz. KANISTER, koji moze filtrirati akvarijume zapremine od 200-500 Litara i cijena mu je 146 KM! Sada me interesuje da li se isplati dati tu razliku i hocel u oba slucaja biti sve uredu???


Posto stvarno nemam nikakvog licnog iskustva, pa bi mi svaki komentar dobrodosao!! Hvala unaprijed i veliki pozz!
:--)))

Offline speedcats

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 363
  • Spol: Muški  
"Prirodni" filter --VS-- Tehnika
« Odgovori #1 u: Studeni 27, 2007, 23:11:00 poslijepodne »


Izradi HMF filter (Hamburger Mattenfilter). Jako je popularan u Njemačkoj, posebice za kozice i u akvarijima gdje se razmnožavaju ribe jer ne postoji opasnost od usisavanja. Jeftin je, praktičan, efektan, popularan...


Više informacija: http://www.deters-ing.de/Filtertechnik/Mattenfilter.htm


Na google-u imaš mogućnost prevođenja ove stranice na engleski!

Offline volumizer

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
"Prirodni" filter --VS-- Tehnika
« Odgovori #2 u: Studeni 27, 2007, 23:20:00 poslijepodne »
Ma ja sam samo u dilemi sta cu izmedju ovoga izabrati! Al hvala ti na odgovoru!
:--)))

Offline E&D

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3391
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Čakovec
  • Davor Žerjav
    • http://www.fotodavor.com
"Prirodni" filter --VS-- Tehnika
« Odgovori #3 u: Studeni 27, 2007, 23:36:00 poslijepodne »
O kojem se kanister filteru radi? Proizvođač i model.

Offline volumizer

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
"Prirodni" filter --VS-- Tehnika
« Odgovori #4 u: Studeni 28, 2007, 10:31:00 prijepodne »


Radi se o filteru ATMAN EF-4, ima i slicnih pod nazivom firme TETRA! Pitanje je da li vrijedi dati tu razliku za filter!?!?!?!?


Mnogo mi je ljudi reklo da ce mi posao obaviti i stakleni box filter sa pomocnom potopnom pumpom! Eh sada da vidim jos vase misljenje, koji imate iskustva o ovom hobyu!?!?!?!
:--)))

Offline yeljo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 385
"Prirodni" filter --VS-- Tehnika
« Odgovori #5 u: Studeni 28, 2007, 16:24:00 poslijepodne »
ja uvijek za izradu filtera

mnogo više prednosti za planiranje filtracije (volumen medija, smještaj grijača, lakoća održavanja i preglednost, mogućnost stavljanja uv lampe, nerazmišljanja o dihtanju, kopčama, a i smatram da je kvalitetnija filtracija, te smanjeno vrijeme i frekvecija održavanja.

prednost nekima može biti cijena, skuplje izađe kanister filter, ali meni osobno nije uopće bitna.


... nekome je prednost otić u dućan, zbeljit se gutu nofca, pa plug'n'play...

mana, zauzima više mjesta, treba planirati prostor ili pored, iza, ispod glavnog akvarija, ali možeš ga ulijepiti i u akvarij.


... ja to nekak, subjektivno, proces koji traje, pa ga guštam


pozdrav iz Bjelovara
skype: Ydeljo

Offline volumizer

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
"Prirodni" filter --VS-- Tehnika
« Odgovori #6 u: Studeni 28, 2007, 22:24:00 poslijepodne »


tanx na odgovoru! Danas sam isao kod jednog covjeka(koji drzi ribice za prodaju), koji me nagovara da uzmem kanister! Tvrdi da ce me stakleni-box filter sa pomocnom potopnom pumpom, kostati jedno 40% manje! Ali da cu sa kanisterom bolje rijesiti filtraciju.+sa kanisterom mi nije potrebna pumpica za zrak! Pa i ja mislim da cu se odluciti za kanister! Ali ukoliko ipak neko ima jos nekakav valjan razlog da se odlucim protiv kanistera, volio bih da mi ga kaze! Jel ipak bih za tu razliku mogao nabaviti stosta pametnijeg!!


Eto toliko od mene za sada, pozz i hvala!
:--)))

Offline TiTech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1178
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pula
  • North & Central America
    • Akvarij.NET
"Prirodni" filter --VS-- Tehnika
« Odgovori #7 u: Studeni 29, 2007, 01:43:00 prijepodne »
Nekuzim "+sa kanisterom mi nije potrebna pumpica za zrak! " Ovo je totalna glupost i nema veze sa vezom. Mozes imati dodatno jos pumpu za zrak i nemoras... Ako je dovoljan protok i mrijeskanje povrsine, bilo iz kanistra ili diy filtera nema potrebe za zracnom pumpom.

Offline Ninina mama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2055
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
    • Moja fotogalerija
"Prirodni" filter --VS-- Tehnika
« Odgovori #8 u: Studeni 29, 2007, 02:28:00 prijepodne »
Prvo, dobrodosao na sajt zemljace!


Ja sam takodjer za stakleni filter. Zasto?
Mislim da osim sto je jefitniji, diy filter radi odlicnu filtraciju, jer sam odredjujes koju ces pumpu ubaciti i sve drugo sto je kolega Yeljo nabrojao i s cim se u potpunosti slazem...

Sto se cijene potopne pumpe tice, javi mi na pp odakle si, pa ti budem mozda mogla pomoci da nadjes jeftiniju pumpu...

A ako bas trazis nedostak kanistera, meni se nekako cine te zaptivne stvari... I ja sam imala namjeru kupiti vanjsku Tetru... I odustala... Zasto? Nema rezervnih dijelova... Lik koji je uvozi mi je odrzao spiku kako se to njemu ne isplati nabavljati... Onda mozes misliti sta ce reci za Kineze... Nemamo, ne mozemo i tako to... Eto jednostavno te sitnice ti zagorcaju zivot... A kod DIY toga nema...

Moram priznati da ja i dalje razmisljam o kanisteru (Fluvalu), jer imam problem sa prostorom...

Sretno i javi sta si odlucio...

Tuzlanka u Sarajevu

Offline yeljo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 385
"Prirodni" filter --VS-- Tehnika
« Odgovori #9 u: Studeni 29, 2007, 16:12:00 poslijepodne »
zamoli trgovca da ti objasni svrhu pumpe za zrak pri filtraciji diy sistemom , pa javi odgovor





možda mi je nešto promaklo?



pozdrav iz Bjelovara
skype: Ydeljo

Offline volumizer

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
"Prirodni" filter --VS-- Tehnika
« Odgovori #10 u: Prosinac 01, 2007, 19:47:00 poslijepodne »


Hvala vam svima!!! NA odogovorima i na dobrodoslici!


Dobro, ako je bilo gluposti, bilo ih je! Sigurno da znam neke stvari, ne bih pricao i pitao za ove osnovne stvari!!! A posto nisam znao, smatrao samda je logicno da pitam nekoga ko zna!


Al eto isao sam i gledao razno razne filtere, pricao sa dosta ljudi i naucio neke stvari, pa mislim da cu napraviti stakleni filter!..... I kupiti zracnu pumpu


Posto moram sam platiti vecinu tog akvarijuma, a kako imam jos razno razne aktvinosti, gledam da prodjem sto je moguce povoljnije! A i ja bih volio da mi neko da oko 1000 KM, pa da ja to samo narucim u ZOO centru i docekam ga rasirenih ruku kuci!


pozz
:--)))

Offline Ninina mama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2055
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
    • Moja fotogalerija
"Prirodni" filter --VS-- Tehnika
« Odgovori #11 u: Prosinac 04, 2007, 03:35:00 prijepodne »
Ajde nemoj se ljutiti...

Pitao si, odgovorili smo i ajmo dalje...




P.S. Jel ovo poklanjanje na moj racun?

Tuzlanka u Sarajevu