Travanj 20, 2024, 16:51:07 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Kupnja Malawi ciklida  (Posjeta: 3083 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
Kupnja Malawi ciklida
« u: Listopad 17, 2004, 20:18:00 poslijepodne »


To mi je nešto jako draga tema,jer znam,da se tu može puno pomoei,kako bi akvaristi kupili pravog ciklida ,a ujedno i znali podosta o njemu.


Sad ako reknem:Samo akvarista naoružan znanjem jeste dobar kupac za mene je to ono najbitnije.


Akvarista žudno eeka svoje prve ciklide,sav je nestrpljiv,ode u radnju gdje ga najobienije doeekaju Ciklidi Mix,bogami jako rasprostranjena vrsta.No ima u drugim radnjama sve ciklide lepo podeljene i napisana imena.No kako rekao znanje naše imanje,eto neki savet kako ja gledam na kupnju ciklida:

  • vee u fazi ciklanja akvarija treba je znati koje ciklide bi voljeli imati u akvariju

  • odlazi se u radnje,gdje se brižljivo prosmatra ciklide,te za nas interesantne napiše se na papir

  • potom se na forumu potraži što više informacija i njime

  • ide se u duean,kad je vreme za to,lepo se priupita par stvari prodavaea,znade li on prvo odgovoriti,onda nema strepnje,vidi se pravi pristup ka ciklidima i do kupca,no nezna se nekih odgovora,to je vee malo zabrinjujuee dejstvo,jer ako neznaju nekih osnovica,kako se brinu o ciklidima.

  • neka prodavae malo pohrani odabrane ciklide,vidimo li mi kako su aktiviteta ti ciklid.

  • prosmatrajte imaju li neku bolest,neku grešku/zakržljani,kriva usta,naduvan stomak/

  • vidite li mrtvu ribu....bežite što dalje od tih ciklida

  • ako je sve u redu kupite ciklide

  • donesete jih kuei i imate jih 30-tak dana u karantinu ipak sigurno jeste sigurno

  • i posle toga ubacite jih u akvarij.
  • [/list]


    Pogledate li treba baš da se pripremite za kupnju ciklida ipak to nisu jeftine ribe i naravno treba biti stvarno maksimalno pripremljen,jer se i ciklidi ne kupuju svakoga dana.

Offline shadow_x

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1156
    • http://www.google.com
Kupnja Malawi ciklida
« Odgovori #1 u: Listopad 19, 2004, 11:18:00 prijepodne »


mudro zboriš


daj ti napisi neki clanak na ciklid temu, vidim da si se u zadnje vrjeme stvarno dosta raspisao o ciklidima. Uvjek je bolje imati online neki clanak koji u cjelosti obraduje neku temu nego da je ovak sve "razbacano" po forumu.


Ovo je samo prijedlog jer vidim da srvarno puno znas o njima pa bi bilo steta da ne napravis nesto sto bi pomoglo nama ciklid pocetnicima...
 

Offline Irusnjak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4966
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Dobrodol, Sesvete
Kupnja Malawi ciklida
« Odgovori #2 u: Listopad 19, 2004, 12:18:00 poslijepodne »
Bojko, kod nas nestrpljivih se i doga?aju takve poeetniake greške jer kada odemo ZOO trgovinu, malo prošvrljamo i popustimo kada vidimo neku zanimljivu ribu te ju kupimo ne razmišljajuai o posljedicama koje su katkad kobne.   Edited by: irusnjak

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
Kupnja Malawi ciklida
« Odgovori #3 u: Listopad 19, 2004, 21:53:00 poslijepodne »


Pa ja kad sam bio ciklid poeetnik,isti sam bio ko i svi:kupi sve ciklide koje sam vidio,pa neki su do ujutra......


Ja eesto napišem,da treba ciklide kupovati razumsko,ne sa oeima,jer kad oei kupuju,glava ne misli.


Svaki akvarista ,ciklidaš,treba,da si napravi plan uselidbe ciklida,gleda se ,da su ciklidi otprilike iste dužine i istoga ranga temperamentnosti.


Naravno,forum,mu je kod toga eina,pogotovo saveti ciklidaša,prvi putokaz.


ode se u radnju,pogleda se kakve ciklide imaju/vidi post više/,opet se obrati po savjete i tako padne odluka.


Ode u duean i kupi te ciklide,dakle planski,razumski.Eesto se i kod dobro izradjenog plana nešto zalomi,pa se nadje koji ciklid kupljen sa oeima.


Eto jedan primjer:na nekom forumu isto tekla debata o formiranju ciklid akvarija,eovek je uradio tako ,kako sam svjetovao,bio je zadovoljan a i slike akvarija su to i potvrdile.


Kad ja dodjem kod nejga u posjetu,vidim par ciklida,koji nisu bili u planu,pa ga pitam što to:Pa vee sam kupio kako si napisao,ali ti se mi svidjali pa ih kupio,samo tako se ciklidi ne kuouju.


Naueio sam ja,naueieete i vi,to dolazi polako

Offline cichlid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 986
Kupnja Malawi ciklida
« Odgovori #4 u: Listopad 19, 2004, 23:11:00 poslijepodne »


ja imam dosta ciklida u tanku ,ali neau stati na tome ,planiram tank od 850 litara i sve vea znam di i ko .zato sam nabavio ovolko ciklida i taman ae donekle narast dok ja pribavio dreug veai.a iskreno voloi bi ih imati sve --ali nejde--