Travanj 19, 2024, 13:49:48 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: bit ae mladih papagaja  (Posjeta: 6611 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline cichlid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 986
bit ae mladih papagaja
« u: Rujan 18, 2004, 12:19:00 poslijepodne »

Offline cichlid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 986
bit ae mladih papagaja
« Odgovori #1 u: Rujan 18, 2004, 12:21:00 poslijepodne »
ove divne ciklide sam kupio curi samo su oni unutra,a vidite kolko ikre ima po kamenu ali to je samo jedan kamen,moglo bi bit mladih.

Offline Psyco

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 323
bit ae mladih papagaja
« Odgovori #2 u: Rujan 18, 2004, 17:35:00 poslijepodne »
zakon !!
Nisam ja ni glup kak\' izgledam !

Offline zmadaric

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
    • http://gameroom.com/h2o
bit ae mladih papagaja
« Odgovori #3 u: Rujan 18, 2004, 19:47:00 poslijepodne »
E koliki je akvarij i kako veliki su ti ti ciklidi? Kak se ponašaju prema bilju? Baš su simpa
Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu....

Offline sax

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 426
bit ae mladih papagaja
« Odgovori #4 u: Rujan 19, 2004, 14:16:00 poslijepodne »
Simpa, za genetski otpad
 

Offline cichlid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 986
bit ae mladih papagaja
« Odgovori #5 u: Rujan 19, 2004, 17:40:00 poslijepodne »
a bilje rasture ,50litara i veliki su ko šaka,bucmasti su i vole štrašno kopat........ali ljepo ih je vidjeti,

Offline cichlid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 986
bit ae mladih papagaja
« Odgovori #6 u: Rujan 19, 2004, 17:44:00 poslijepodne »


da ima i ljudi za genecki otpad pa žive

Offline zmadaric

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
    • http://gameroom.com/h2o
bit ae mladih papagaja
« Odgovori #7 u: Rujan 19, 2004, 19:25:00 poslijepodne »
Vidio sam ih u pet shopu. Meni se izgled svida, a o genetskom otpadu ne znam puno.... Cinjenica je da i takve jedinke zasluzuju sve uvjete kao i ostale, ali mislim da ljudi ne bi smjeli dirati u takve stvari....
No sad kad su tu nema druge nego im pruziti sve uvjete kao i ostalim ribama...
Ipak bojkotirat cu nabavku ovakvih riba ako su genetski proizod...(raspiso se ja...)
Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu....

Offline Jurupari

  • Hrvatska udruga ciklidofila
  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Rijeka
  • Marko Lenac
bit ae mladih papagaja
« Odgovori #8 u: Rujan 19, 2004, 22:12:00 poslijepodne »
mislim da bi bilo eudo kad bi se nešto iz jajašaca izvalilo, oni su samim tim šta su hibridi u 99,9% sterilni - hvala Bogu

Offline Bojan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 39
bit ae mladih papagaja
« Odgovori #9 u: Rujan 19, 2004, 22:57:00 poslijepodne »


Citat: sax
Simpa, za genetski otpad

Pokušat eu ovo napisati koliko moguee na vašem jeziku ( se izvinjavam za napake):

"Krvavo-crveni papagaji" su hibridi (križanci) izme?u južnoameriekog kiklida pikaste pavlinke =Heros severumx srednjeameriekog "kralja Midasa" = Cichlasoma labiatum x C. citrinellum . Hibrid je stvoren umetno "na ruke" : oduzmejo spermu mužjaku jedne vrste i "ubrizgaju" (pošpricajo) z brizgalko preko ikara druge vrste - "u epruvetu" . Na farmama u Floridi i Singapuru tako uzgoje ne desettisuea ovih bastarda , koji se prodaju potrošniku širom zemlje - beri glupom narodu - biznis is biznis$$$.
Slieno trenutaeno gaje sliene križance - hibride- koji se zovu FLOWERHORN , pa eak neke obojene papagaje svih boja, koji izgledaju kao velikonoeni pirhi

Potpuna zloraba riba v "akvaristieke svrhe" .

Svi pravi akvaristi po cijelome svetu se tom barbarstvu, koje je i zloupotreba i mueenje životinja, suprostavljamo !

Kako kaže Bojko - zbog "snage cichlida" (Cichlid power) trebalo je to napisati (ako još ko nezna) !
Edited by: Bojan
Biodiverziteta je život - i obrnuto.

Offline bopacak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1058
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Čakovec
bit ae mladih papagaja
« Odgovori #10 u: Rujan 20, 2004, 09:42:00 prijepodne »
bravo Bojan! totalno se slažem s tobom. Koji ee nam ku*ac ovakvi umjetno uzgojeni oblici, a ima tolko riba da stavljamo u akvarije. Još nisam upoznao akvarista koji je imao svaku prirodnu ribu u akvariju. A svaka je nova....

Offline cichlid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 986
bit ae mladih papagaja
« Odgovori #11 u: Rujan 20, 2004, 10:06:00 prijepodne »


možda sam ih i ja kupio da im dam neke kolko tolko uvjete za život,možda sam ih kupio zato što ih žalim,a možda zato jer me posjeaaju na neke ljude,koji isto nisu krivi pa opet žive.......zato nemojte brijat ,ja volim ciklide malo više od vas svih i znam što sam kupovao..i zašto sam kupio,protiv toga sranja sam i ja ali zašto nebi i takvoj ribi dao priliku za život,za mene je ciklid ciklid,,.i svaki ciklid da neznam kako izgleda ima kod mene mjesta jer nije ta riba kriva vea ko ju je napravio njemu treba skakat po glavi a ne komentirat ovog ciklida koji je najmanje kriv u toj priai,i odma genecki otpad i takve gluposti...i voli bi da se izvale mladi iz tih jajašaca.jer svaki živi stvor ma kako izgledao,i koji je putem došao na ovaj svjet ima pravo na život ako je vea tu...zato treba napadati one koji to rade jer i ja sam protiv toga ......samo neau im pomoai ako ih bacim....ne zamjeram nikome nma komentarima ali ovo je moje mišljenje....

Offline Njuška

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1492
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Rijeka
bit ae mladih papagaja
« Odgovori #12 u: Rujan 20, 2004, 10:12:00 prijepodne »
Evo da se ubacim: I ja istomislim kao i deeki ali Što veli CICHLID Riba nije kriva a mi bi prije svega kao ljubitelji prirode (vjerojatno volite i drugu floru i faunu) trebali poštovati ŽIVOT
Rijeka / Hrvatska
...nakon duge i teške muke dobio sam internet...

Offline Bojan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 39
bit ae mladih papagaja
« Odgovori #13 u: Rujan 20, 2004, 11:00:00 prijepodne »


Citat: Njuška
Evo da se ubacim: I ja istomislim kao i deeki ali Što veli CICHLID Riba nije kriva a mi bi prije svega kao ljubitelji prirode (vjerojatno volite i drugu floru i faunu) trebali poštovati ŽIVOT



Jao, svašta ! Pravi akvaristi smoprotiv zloupotrebe zdravja i dobroboti životinja baš zbog toga, jer poštujemo naravo i evolucijo, koja je dovela do takvih eudesnih oblik života i biodiverzitete. Smo protiv bioinžiniringa i zloupotrebe genetike i prljanja evolucije i narave.


Po mom mišljenju je svatko, ko financijski podupire takvu zloupotrebu , sokriv za to ! Se izvinjavam,jer eu opet objaviti tekst "na slovenskom jeziku", zbog nedostatka vremena samo kopiram moj tekst iz našeg foruma :
"Iz Nemeije prihaja razveseljiva novica , prepovedali so prodajo in razstavljanje t.i. PAPAGAJ OSTRIŽNIKOV ! To so tisti deformirani, spaeeni umetni križanci, bastardi med 2 vrstama, sterilni in z tako deformiranimi organi, da se permamnentno mueijo !



Poroeal sem že lani po sejmu INTERZOO, da so te deformirane "okrasne ribe" razstavljali razlieni azijski in ameriški razstavljalci , na splošno ogoreenje veeine obiskovalcev in širše akvaristiene javnosti. DEUTCHE CICHLIDEN- GESELLSCHAFT je takoj maja 2002 zaeelo z postopkom pri ustreznih nemških državnih organih in zakonodajalcih, da vkljueijo tudi akvarijske ribe v zakon "§11 b TierSchG" !


Prvi uspehi so že tu, tako v trgovinah, kot na sejmih je prodaja ali propagiranje teh nevzdržnih križancev PREPOVEDANA !


Tudi jaz sem pismeno po sejmu poslal organizatorju OGOREEN PROTEST...o tem sem že pisal v niti Hrana - HIKARI ...


3x HURA , epur si muove


Nemci reeejo : QUALZÜCHTUNGEN (qual = muka, trpineenje) = križanje, ki ima za rezultat trpineenje živali .









Ta zakon §11 b TierSchGje zelo zanimiv, me zanima, ee imamo pri nas tudi kaj takega? V glavnem je govora o tem, da pri križanju živali ne sme priti do potomcev, ki imajo tako za vrsto netipieno spremenjene organe , da jim to povzroea boleeine, kroniene poškodbe in trpljenje.
Pri papagaj ostrižnikih gre recimo za deformacijo vzdušnega mehurja, zaradi eesar trpijo boleeine in ne morejo normalno plavati !"


Na kratko, ove "divne životinje" trpe zbog anomalija v zgradbi i funkcionisanju organa.
Edited by: Bojan
Biodiverziteta je život - i obrnuto.

Offline Irusnjak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4966
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Dobrodol, Sesvete
bit ae mladih papagaja
« Odgovori #14 u: Rujan 20, 2004, 13:52:00 poslijepodne »
Nisam baš ljubitelj spomenutih riba, a još manje mogu podnijet patnju i mueenje bilo kakve životinje pa tako i ovih ciklida. Treba ih zakonom zabraniti, a ljude koji ih "proizvode" dobro kazniti  

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
bit ae mladih papagaja
« Odgovori #15 u: Rujan 20, 2004, 21:25:00 poslijepodne »


a Cichlid hteo samo svoju radost i veselje,kad je vidio ikre,podijeliti i sa ostalim akvaristima,ja mislim da mu je to bila jedina želja.

Offline chubby

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1937
  • Lokacija: zg-kc
bit ae mladih papagaja
« Odgovori #16 u: Rujan 20, 2004, 22:23:00 poslijepodne »


a sta je sa zlatnima - s buljavim ocima prema gore i defektnim perajama, sta je s gupijima koji zbog tezine repa 99% vremena provedu na dnu akvarija, sta je sa slajerima opcenito, sta sa balon molijima .... ????


pisao sam jedan poduzi post popodne, s*anje me izbacilo pa mi se ne da ponovo


"Po mom mišljenju je svatko, ko financijski podupire takvu zloupotrebu , sokriv za to ! "


znas ko? kupci. znas zasto? zato sto ne znaju ili ih to ne zanima ... dok budu trazeni bit ce ponudjeni, to je zakon trzista... ipakzivimo u kapitalistickom svijetu


ja osobno ne kupujem nikakve defekt varijante(ni albino, ni slajer ...nista) u zadnje vrijeme, ma ko je tu da povuce granicu ... i gdje? i bette (kakve nalazimo u ducanima) su geneticki otpad koji ne bi prezivio u prirodi i sigurno nije produkt evolucije ...