Ožujak 29, 2024, 06:02:06 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Biotopi  (Posjeta: 7588 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Seba

  • Administrator
  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1218
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
    • http://www.akvarij.net
Biotopi
« u: Listopad 06, 2004, 09:48:00 prijepodne »
Evo, posebna rubrika za vlasnike raznih biotopa..
If you can't explain it simply, you don't understand it well enough.

Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
Biotopi
« Odgovori #1 u: Listopad 06, 2004, 10:20:00 prijepodne »
to bi trebalo pomoci i onima koji se spremaju razmisljati u tom pravcu
Vraćam se odmah - Godot

Offline chubby

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1937
  • Lokacija: zg-kc
Biotopi
« Odgovori #2 u: Listopad 06, 2004, 11:24:00 prijepodne »
za pocetak bi trebali definirati biotop ... a kad to napravimo nitko se nece osjecati kao pripadnik ove rubrike

Offline Leoo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 813
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
Biotopi
« Odgovori #3 u: Listopad 06, 2004, 11:29:00 prijepodne »
ovo bi moglo poslužit kao mjesto za one teme 1Moj akvarij1
Donja Dubrava...

Bolje biti malo glup, nego malo pametan!

Offline Irusnjak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4966
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Dobrodol, Sesvete
Biotopi
« Odgovori #4 u: Listopad 06, 2004, 13:05:00 poslijepodne »
Da poenem! Moj biotop iskljueivo za malawi ciklide sastoji se od crnog pijeska za koji neki kažu da je "neprirodan" ali mislim da im jako odgovara što se vidi i po njihovom ponašanju. Kao da im paše malo tame sa dna a i manje reflektira svijetlo neonki pa se manje plaše na pojavu moje sijene, da ne prieamo o obojanosti riba. Granulacija pijeska je 1-3 mm. Za špilje, brda i doline, iskljueivo je korišteno jadransko kamenje, a gospon Cichlid me svojom slikom akvarija nagnao da kupim jedan mangrov panj u pet centru i podrvim taj svoj novi look. Voda je tvrda i još uvijek malo oblaena/mutna jer kamenje nisam ispirao i jedna kolieina soli prisutna u vodi. Planiram zamjenu 20 % vode svakih tjedan-dva dok ne postignem željeno...
Toliko za sada od mene  

Offline ZGoda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 329
Biotopi
« Odgovori #5 u: Listopad 06, 2004, 13:10:00 poslijepodne »
slažem se s chubbyem... i mene je jedno vrijeme držalo sl*ganje JA biotopa, ali s uhodanim kavarijem to ide dosta teško, a bolja polovica ne podržava kupnju novog  
Zagreb-Savica/Hrvatska

Offline Irusnjak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4966
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Dobrodol, Sesvete
Biotopi
« Odgovori #6 u: Listopad 06, 2004, 13:23:00 poslijepodne »
Da potkrijepim to sa slikom koju sam zaboravio staviti  


Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
Biotopi
« Odgovori #7 u: Listopad 06, 2004, 14:44:00 poslijepodne »


slazem se s chubbyijem....


mislim da bi trebalo definirati biotop i koji se elementi broje i raeunaju da bi on bio ispravan odnosno ispravno napravljen, bez subjektivnih iskustava šta je bolje odnosno lošije za neeiji akvarij............


univerzalni parametri ako postoje, jer od toga bi trebalo krenuti, a onda nadgradnja
Vraćam se odmah - Godot

Offline maratonac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1193
    • http://www.maraton.hr
Biotopi
« Odgovori #8 u: Listopad 06, 2004, 14:45:00 poslijepodne »


Mislim da je biotop vjerna kopija djeliaa prirode.


Samim tim pojam JA biotop nema smisla, mora biti konkretnije odre?en - taj i taj dio te i te rijeke ili jezera.


Zbog toga dovodim u pitanje i IRusnjakov termin "biotop za Malawi ciklide".Upitno je da li u Malawi jezeru ima crnog pijeska, a ako ga ima, koji ciklidi žive u tom podrueju...


Oeito je da je pravi biotop vrlo teško složiti, pogotovo u našim uvjetima (kako financijskim tako i izborom na tržištu).


Ali zato je posebna draž kada se biotop uspije realizirati!


Moje vi?enje ovog dijela foruma - mjesto za razmjenu iskustava i znanja o konkretnim biotopima, i me?usobna pomoa za njihovu realizaciju.
Split/Hrvatska
* Festina lente! *

Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
Biotopi
« Odgovori #9 u: Listopad 06, 2004, 15:06:00 poslijepodne »


trebali bi otvoriti teme po vrstama riba i geografski tako da nakon nekog vremena ostane nakakva sistematska cjelina iz koje neko nešto može naueiti o sl*ganju konkretnih biotopa....


kao nekakva baza podataka


+ me?usobna pomoc kako kaze maratonac


Vraćam se odmah - Godot

Offline ivica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 243
    • http://yahoo.com
Biotopi
« Odgovori #10 u: Listopad 06, 2004, 17:32:00 poslijepodne »
slazem se sa maratoncem da biotop bi trebao biti sto vjernija kopija neke rijeke ili jezera! znaci da ribice biljke osvetljenje podloga dekoracije (vrsta i oblik kamena/drva) moraju biti iz istog biotopa ili dijela biotopa!! slazem se da je pojam JA biotopa kontradiktoran!!!! ovdje bi se trebale razmjenjivati informacije o tome sto ide gdje a i slike pravih jezera i rijeka bi bile jako korisne!!! btw iako ne izgledaju tako atraktivno mislim da su super i PRAVI IZAZOV SVAKOM AKVARISTI
Halo Bing...

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
Biotopi
« Odgovori #11 u: Listopad 08, 2004, 22:39:00 poslijepodne »


Biotop akvarij,sen svakoga akvarista.Mada teško je napraviti baš onaj iseeak iz prirode u akvariju.postoji više razloga,te nema bilja ili pak ne dobijamo pravih riba.


No pravi akvarista trudi se svim svojem znanjem,da napravi ribama što prirodniju okolinu,nalik onoj u prirodi,gdje ee se ribe osjeeati ugodno.Pošto svi znamo,da je akvaristika divan hobi,pomalo i balzam za oei,naravno,da ima od toga "biotopa"i odstojanja u smuslu dekoracije.


Da se osvrnem na Malawi biotop,stvarno u samome jezeru malawi nema crnog kamenja,ima mivka,a bogami imaju i skale grdosije,koje služe ciklidima za izvor hrane,zaštite i kontinuiteteživota.


Ali znamo ,da je takvo nešto jako teško uraditi u našim malim akvarijima,pa se nekako koristi iskustva drugih akvarista i mi to onda uradimo,naravno u dobroj veri ,da smo to uradili super.


No ista je priea i za amazonka biotop,a svi znamo koliko je dugaeka ta reka.


Prieati o istinskom biotopu,mislim da je to teško ali približiti se nekom biotopu,to je vee,kako napisao gore svrha dobrih akvarista.

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
Biotopi
« Odgovori #12 u: Listopad 08, 2004, 22:41:00 poslijepodne »


a eto i M'buna istinski biotop.



Offline Max....sz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2222
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Ex. Roštiljator
    • Max Juhasz - Photography
Biotopi
« Odgovori #13 u: Listopad 09, 2004, 06:35:00 prijepodne »


Bilo to nekome smiješno ili ne, no ja imam tank od 40 lit. i pokušat au napraviti pravi biotop za Gupy-Platy-Moly ako idu skupa ... baš me briga ... eto .


Samo ne nadjoh ništa na netu o tome, a kamoli neku slieicu, zato bih molio ove vrsne akvariste sa 200+ lit. da malko pripomognu svojim savjetima jer si nekak mislim da litraža ide proporcionalno sa znanjem.


Ako sam se prevario, to mi onda ispada kao tank sa šaranima u ribarnici, koja svrha, kaj ne, lijep je i taj u ribarnici ... još kad se baci na tavu ... mmmm ?
Ženski pokret je prava stvar, naročito ako je ritmičan.

Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
Biotopi
« Odgovori #14 u: Listopad 09, 2004, 10:23:00 prijepodne »
Citat: Max....sz



Bilo to nekome smiješno ili ne, no ja imam tank od 40 lit. i pokušat æu napraviti pravi biotop za Gupy-Platy-Moly ako idu skupa ... baš me briga ... eto .


Samo ne nadjoh ništa na netu o tome, a kamoli neku slièicu, zato bih molio ove vrsne akvariste sa 200+ lit. da malko pripomognu svojim savjetima jer si nekak mislim da litraža ide proporcionalno sa znanjem.


Ako sam se prevario, to mi onda ispada kao tank sa šaranima u ribarnici, koja svrha, kaj ne, lijep je i taj u ribarnici ... još kad se baci na tavu ... mmmm ?





imas pivu zbog ovoga


ja tražim od "pametnijih" savjete za sl*ganje biotopa za barbuse i zamisli, niko mi se nije javio vec nekoliko dana,osim tebe sta si mi poslao link na site na kojem ima stvarno dosta toga....


ja kopam po netu i iskopao sam dosta toga pa mislim da ti je to jedini naein + knjige


otvori temu "gupi biotop" pa cu ti je puniti sa informacijamakakosta nai?em u virtualnom svijetu..........





Vraćam se odmah - Godot