Ožujak 29, 2024, 10:52:00 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Ancistrus  (Posjeta: 1291 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline * Ana *

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 78
Ancistrus
« u: Siječanj 20, 2006, 19:18:00 poslijepodne »
Pozdrav svima!

Imam jedno pitanje, mada mi nije prvi put, ali prosli put mi nije uspijelo.    
Ancistrus mi ima jajasca a i smijestio se u "poklopac" kokosa. Stvar je u tome, sto ne znam jel to dobro mjesto jer nema protok vode, barem mislim, pa se bojim da nebi jajasca propala. Volila bi da mi uspije.Nisam nista dirala,nisam ni zavirivala ispod "poklopca", ali zenka ima dva jajasca na sebi i uvucen joj je trbuh. Imala sam par legla, ali od svih tih legla, ostao mi je samo jedan mali i sad je stara oko 7 mjeseci.

Sta mislite, jel bi to moglo prezivjeti?
U akvariju imam dva muska gupija, jedan odrasli, jedam mali, jednog muskog molia, jednu Boti i Ancistruse muzijaka (cuva jajasca) i veliku zenku i malu zenku.

Evo slika gdje se muzijak Ancistrus smijestio...







Unaprijed zahvaljujem!

Pozdrav!

 
*Grga*
Bolje pitati nego skitati... :I

Offline Totmi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 119
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Ancistrus
« Odgovori #1 u: Siječanj 20, 2006, 20:44:00 poslijepodne »


Ja ti isto pokušavam mrijestiti ancisstruse. Kolko sam upučen od frenda koji ih uzgaja i kolko sam pročitao u literaturi najbolje je Ancisstruse odvojiti(kod mrijesta)u zaseban akvarij jer je teško da će mladi Anciss. preživjeti (možda njih par).


Još nešto: nakon mrijesta ženku bi trebala premjestiti tako da samo mužjak ostane u akvariju s mladima.

Offline dadek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 250
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Sisak
Ancistrus
« Odgovori #2 u: Siječanj 21, 2006, 23:15:00 poslijepodne »
ja kad sam svoje odvojio u zaseban akvrij nisu se htjeli mrijestiti, a kad sam ih vratio u kojem su inace bili izmrijestili su se drugi dan
Kako cemo, lako cemo.(sisak)

Offline zekoslav

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 42
Ancistrus
« Odgovori #3 u: Siječanj 22, 2006, 17:27:00 poslijepodne »


Moji ancistrusi su se izmrijestili u zajednickom akvariju, i sada imaju kojih 3 tjedna. Par odraslih Ancistrusa je takodjer bio u istom akvariju. Malci odlicno napreduju, i nisam primjetio da ih zenka napada ili bilo koja druga riba u akvariju. Ono sto mozes uraditi je da ikru pazljivo preselis u zasebni akvarij, a tada ti treba dobra filtracija kada se malci izlegu,ili da jednostavno ostavis sve kako je.