Travanj 24, 2024, 05:48:15 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: vallisneria da ili ne?  (Posjeta: 2537 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline neznamnista

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
vallisneria da ili ne?
« u: Ožujak 27, 2015, 21:04:53 poslijepodne »
Pozdrav,
htjela sam za akvarij sa zlatnim ribicama koji jos nije postavljen kupiti i vallisneriu ali je imala na vrhovima kao crnu mahovinicu ili paucinu, ne znam bas kako bih opisala nadam se da cete shvatiti. Pitam se jel zdrava za staviti u akvarijum...ako neko ima iskustva bila bih zahvalna da pomogne.

Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: vallisneria da ili ne?
« Odgovori #1 u: Ožujak 27, 2015, 21:09:07 poslijepodne »
slobodno stavi.... pojest ce zlatne i valisneriju i algu, pa nema stete od algi!
sa zlatnima anubiasi mogu, crypte....

Offline neznamnista

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Odg: vallisneria da ili ne?
« Odgovori #2 u: Ožujak 27, 2015, 21:14:27 poslijepodne »
slobodno stavi.... pojest ce zlatne i valisneriju i algu, pa nema stete od algi!
sa zlatnima anubiasi mogu, crypte....

hahahaha super bas si me nasmijao....ma da....negdje sam citala da bi mozda mogla i ona.....a znaci crno po njoj je alga......hajd mozda vidim ima li crypti za kupiti

Offline crasho

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 238
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Lokacija: Osijek
Odg: vallisneria da ili ne?
« Odgovori #3 u: Ožujak 27, 2015, 23:04:57 poslijepodne »
osobno ne bih stavljao biljku koja na sebi ima alge iz razloga što imam valisineriu sa zlatnima i nisu je jele, a bezveze je da ti se alge prošire pa ih poslije teško iskorijeniti, mogu anubiasi, cripte, a najbolje je ubaciti plutajuće bilje tipa riccia, rogolist, leća koju će grickati pa ostalo bilje ostave na miru

Offline neznamnista

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Odg: vallisneria da ili ne?
« Odgovori #4 u: Ožujak 27, 2015, 23:57:23 poslijepodne »
osobno ne bih stavljao biljku koja na sebi ima alge iz razloga što imam valisineriu sa zlatnima i nisu je jele, a bezveze je da ti se alge prošire pa ih poslije teško iskorijeniti, mogu anubiasi, cripte, a najbolje je ubaciti plutajuće bilje tipa riccia, rogolist, leća koju će grickati pa ostalo bilje ostave na miru
Nazalost izbor bilja mi je vrlo ogranice. Plutajucih nema,crypti nema,valsneria da ali s algama,anubiu nabavila ali jako malu, a imacu za par dana veliki akvarij. Voljela bih jos koju biljku ali nema....mozda jos jednu veliku anubiu ali kako da znam da i ona nema alge na sebi  :(

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Odg: vallisneria da ili ne?
« Odgovori #5 u: Ožujak 28, 2015, 05:41:33 prijepodne »
Ne možeš znati da nema alge, tj. spore algi uvijek dođu u akvarij, bilo na biljkama, bilo iz vode, neke mogu i zrakom i tako, ne možeš ih izbjeći. Ono kaj možeš napraviti je imati dobru filtraciju, redovito mijenjati vodu, paziti da svjetlo nije prejako i staviti biljke koje će svojim rastom ograničavati rast algi (kemijski, jel). Problem je kaj zlatne vole jesti biljke pa bi s tim mogla imati problema, ali ako nemaš jako svjetlo i paziš na ove druge stvari koje sam rekao ne bi smjela imati problema s algama. :)
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline Duda 1980

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Ženski  
Odg: vallisneria da ili ne?
« Odgovori #6 u: Ožujak 28, 2015, 11:43:07 prijepodne »
Biljku prije stavljanja u akvarij potopi u hipermanganu i tako češ je dezinficirat i riješit se algi.

Offline neznamnista

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Odg: vallisneria da ili ne?
« Odgovori #7 u: Ožujak 28, 2015, 20:47:14 poslijepodne »
Biljku prije stavljanja u akvarij potopi u hipermanganu i tako češ je dezinficirat i riješit se algi.
koji omjer jer se dobiju one granulice i koliko dugo? mozda onda poskidati alge fizicki?pa ako je i pojedu nema veze....

Offline neznamnista

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Odg: vallisneria da ili ne?
« Odgovori #8 u: Ožujak 28, 2015, 20:49:16 poslijepodne »
I svakako hvala svima na savjetima....

Offline crasho

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 238
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Lokacija: Osijek
Odg: vallisneria da ili ne?
« Odgovori #9 u: Ožujak 28, 2015, 23:08:29 poslijepodne »
hipermangan se prodaje kao otopina, dodaje se par kapi u vodu, ako se napravi blaži omjer ostavi se malo duže biljku u otopini, bitno je da se ne potopi korijen u otopinu da ne istrune

Offline Lili

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1142
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Vukovo selo (Blizu Zaprešića), Zagreb
  • Fish freak
Odg: vallisneria da ili ne?
« Odgovori #10 u: Ožujak 28, 2015, 23:13:39 poslijepodne »
alge su sastavi dio akvarija... stvarno ne treba dizati paniku zbog toga.
Ono crno je crna čupava .U slučaju valisinerie, se taj dio jednostavno odreže i problem riješen..