Travanj 24, 2024, 18:32:32 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: bolestan teleskop  (Posjeta: 1118 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ribica223

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
bolestan teleskop
« u: Ožujak 08, 2015, 00:39:36 prijepodne »
Pozdrav!
Ispunila sam upitnik o bolesnim ribama kako bi mi mogli bolje pomoci.
Moj teleskop vec 2 tjedna nije dobro, a anas samo lezi na ledima i ne moze se okrenuti.

Upitnik:
Akvarij 50l
temperatura: inace 18-20, trenutno 15 jer imam 2 dana problema s grijanjem prostorije
vrijeme od pokretanja akvarija: 1 godinu i nekoliko mjeseci, riba je useljena odmah, prije 2 mjeseca sam dobila jos 1 ribu crvenkapicu
izmjena vode: svakih 7 dana 30%, usisavam dno
filter: unutrasnji
zracna pumpa; protok 4l/min
ciscenje filtera: 1,2 puta mjesecno
filter materijali: keramika, vata
ukrasi u akvariju: sljunak kao podloga, 2 marimo mass loptice
ribe hranim 1 put dnevno sa listicima, granulama, povrcem, kako kad. 1 dan tjedno im ne dajem jesti
promjene u akvariju: vec 4 mjeseca voda stalno mutna, pokusavala sam je razbistriti ugljenom, sa 2 sredstva za razbistravanje vode, 1 je bio Tetra, drugi Jbl mislim, ne sjecam se, 2 put sam promjenila cijelu vodu, ali ona se nakon tjedan dana opet zamuti

Stanovnici: teleskop i crvenkapica, crvenkapica je ok, a teleskop pliva ledno...

Molim vas za savjet ima li pomoci mom teleskopu? od kad ga imam vec godinu dana nikad nije normalno plivao, ali sad samo ledno pliva, trenutno je u plitkoj posudi u koju sam staila sol i cesnjak...

Offline ribica223

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: bolestan teleskop
« Odgovori #1 u: Ožujak 08, 2015, 17:06:22 poslijepodne »
Hvala, puno ste mi pomogli

Offline crasho

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 238
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Lokacija: Osijek
Odg: bolestan teleskop
« Odgovori #2 u: Ožujak 08, 2015, 18:47:21 poslijepodne »
Pozdrav, ovo ti pišem iz osobnog iskustva, a ne kao stručna osoba;

akvarij ti je premali za 2 zlatne neki minimum je 40- tak litara po svakoj ribici, temperatura je preniska za fancy zlatne je preporučeno 20 - 22 C, izmjene vode u redu, zamjene vode se vrše sa odstajalom vodom ili tretiranom preparatima protiv klora, svaki unutarnji filter je nedostatan za zlatne ribice, vata se prebrzo začepi tako da je bolji izbor spužva, prehrana je po meni u redu, ako si dva puta mijenjala cijelu vodu akvarij je necilkliran i zato je voda mutna (i zbog vate u filteru), moguće je da je neciklirana voda razlog oboljenja teleskopa, ako je teleskop godinu dana bolestan ne znam kako da ga izliječiš. Pozdrav

Offline ribica223

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: bolestan teleskop
« Odgovori #3 u: Ožujak 08, 2015, 19:20:09 poslijepodne »
Hvala na savjetu, znam da je premali akvarij i imam u planu kupiti veci akvarij, a crvenkapicu sam dobila na poklon pa sam je morala ubaciti u akvarij. Izmjenu vode uvijek radim sa odstajalom vodom. Znaci trebam vatu zamijeniti sa spuzvom, da kupim neki lijek za teleskopa? Danas se okrenuo na pravu stranu, ali samo na povrsini stoji. Kako da ga hranim? Danas im nisam dala jesti

Offline crasho

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 238
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Lokacija: Osijek
Odg: bolestan teleskop
« Odgovori #4 u: Ožujak 08, 2015, 21:58:03 poslijepodne »
Prvo podigni temperaturu, 15 stupnjeva je premalo, možda da daš ribici kuhani grašak? Zamijeni tu vatu spužvom, ili barem novom vatom pa kupi spužvu što prije, iako bi bilo najbolje da uložiš u bolji filter, a što se tiče lijekova to ti ne znam reći.