Ožujak 28, 2024, 22:03:53 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Karantena 200L  (Posjeta: 1899 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Karantena 200L
« u: Lipanj 05, 2015, 10:43:20 prijepodne »
Pozdrav dragi forumasi. Dakle da upotpunim ove ljetne vrucine dajem sebi jos posla :D. Olucija san stavit u pogon karantenu. Naime posto sad idu malo skuplje ribice ne zelim vise igrat rulet. Specifikacije karantene su sljedece.

Tank 80x50x50
Interni filter 1000 l/h ( mogucnost dodavanja medija ali koliko sam skuzija samo spuzva )
Grijac Jager 200 w
Rasvjeta 2 led trake 5630 1200 lm ako se dobro sican
Zracna pumpa tetra TR300
PVC cijevi po dnu

E sad malo iskusniji ( dosta san cita o ovome na UR forumu ) da li je to sve sta mi treba ? Planiram pokrenit sistem u subotu 90 litara mora iz displey tanka 90 litara cistog i cikliranje pocinje. Nakon cikliranja stavit novih 90 litara iz displeya i nakon toga svako 3-5 dana promjena od 30 litara novog cistog. Ribe koje idu unutra planiram odradit RO vodica pranje od 5 minuta prije stavljanja u QT, zatim ostavit zivine 4 tjedna bez ikakve kemije i ljekova. Nakon toga cupramine dodavanje 4 tjedna. Nakon toga RO kupkica od 5 minuta i onda display tank. Zanima me vase misljenje i unaprijed hvala svima na odgovorima  :zagrljaj:

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Karantena 200L
« Odgovori #1 u: Lipanj 05, 2015, 12:43:52 poslijepodne »
Sve ok, jedino ovo kupanje u RO i još 5 min nisam ziher da je to dobar plan. Velika je razlika osmotskog tlaka između RO i mora. Ako moraš kupati ja bih osobno u običnu pipovaču (ranije tretiranu antiklor/kloramin sredstvima) i tek minutu dvije. Čisto opreza radi.