Travanj 18, 2024, 14:10:27 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: O Svemiru  (Posjeta: 11106 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 12321

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Dob: 36
Odg: O Svemiru
« Odgovori #50 u: Rujan 18, 2011, 16:08:00 poslijepodne »
sad si vec i kontradiktoran... ismijavas mogucnost postojanja plinovitih meduza.. ali priznajes postojanje paralelnih svemira i mogucnost postojanja ne karbonskih organizama na istima...

ali plinovite meduze ne...

svuda u svemiru vladaju isti fizicki, kemijski i bioloski procesi?

Kao mozes tvrditi da su isti biološki procesi ako još nigdje nema potvrde o drugom biološkom postojanju sem našeg?

ja ne tvrdim da su nasi znastvenici u krivu... dalkeo do toga.. al bome nisu otkrili ni trunku  cjelokupnog svemira...i bazirati globalnu sliku na temelju infracrvenih slika i par meteora koji su pali na zemlju...je u najmanju ruku smijesno...

to ti ko da hong kong poistovjecujes sa jednom stambenom zgradom...

neda mi se više raspravljat s tobom.. ko da kleriku pokušavam dokazat da bog možda ipak ne postoji...

ti trubiš svvoj ei ograničen si time što su drugi rekli i napisali...

dok ljudska rasa iskoristi svih 100% mozga.. onda možemo donositi neeke globalne zaključke.... ako i tad...

dotad ja cu priznavat mogučnost levitirajučih meduza sa psihokinetičkim sposobnostima...i gledat ben 10 sa sinom :)

Onom iznad tebe, boli me ono za č i ć, svejedno nitko to savršeno ne zna, osim profesora hrvatskog.... utipkam kojeg mi prst stigne...
100% mozga ?
Čovjekov mozak je cijeli aktivan i koristi 100% ali određene dijelove intenzivnije u određenim okolnostima, nema tu nikakvih neaktivnih dijelova, ... opet babske priče

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: O Svemiru
« Odgovori #51 u: Rujan 18, 2011, 16:20:45 poslijepodne »
koristimo 100% mase....ali ne koristimo tih 100% maximalno....ko da vozis ferrari 20 na sat....100% koristis auto..al 10% koliko mozes...

nisi se ocitovao za paralelne svemire i meduze....
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: O Svemiru
« Odgovori #52 u: Rujan 18, 2011, 16:23:27 poslijepodne »

12321, može da se dogovorimo.

Ti si pokretač teme pa usmjeri temu u pravom smjeru, odnosno o onome o čemu si htio pisati. Pretpostavljam da to nije prepucavanje s ljudima nego nešto konstruktivnije, ok!



Offline 12321

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Dob: 36
Odg: O Svemiru
« Odgovori #53 u: Rujan 18, 2011, 18:14:43 poslijepodne »
koristimo 100% mase....ali ne koristimo tih 100% maximalno....ko da vozis ferrari 20 na sat....100% koristis auto..al 10% koliko mozes...

nisi se ocitovao za paralelne svemire i meduze....

Ne razumijem što želiš o paralelnim svemirima i meduzama..
Paralelne svemire klasična fizika pretpostavlja, u kvantnoj su čak činjenica. Dok plinovite meduze na planetu jake gravitacije i jedna i druga ne priznaju. Na planetu slabije gravitacije bi se mogla razviti nekakva plinovita meduza
Ne razumijem čemu usporedba toga s paralelnim svemirima

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: O Svemiru
« Odgovori #54 u: Rujan 18, 2011, 18:50:19 poslijepodne »
Citat:
Ako i postoje bića od nekih desetih spojeva, to je vjerojatno u nekim od drugih paralelnih svemira, predalkeo za nas

evo to si ti rekao...

Citat:
Ne postoji toliko težak plin iz kojeg bi taj život evoluirao.

i ovo si ti rekao....

po meni je to i vise nego kontradiktorno...

meduze nemogu postojat u visokoj gravitaciji jer nema tako teskog plina... a ipak mozda i ima tako teskog plina....samo ga zemljani ne poznaju....


malo malo kemicari pronadju neki element.. neke u bace u periodicki sustav... nisam vis eu kemiji pa nisam spreman stavit ruku u vatru radi dokazivanja... ali opet tvrdis da znamo kako izgleda zivot na zemlji.. i isto tako mora izgledat negdje drugdje...jer drugaciji oblik ne poznajemo....ali predlazes mogucnost postojanja nekih spojeva kojih nema na zemlji...i onda opet tvrdis da znamo od cega se sastoji zivi organizam...da.. na zemlji... al neznas od cega se sastoji u nekom od paralelnih svjetova.. koj epriznajes da mogu postojat.. ali ne... kod nas je sve bazirano n augljiku.. i to je axiom kojeg se SVI u svemiru moraju drzat....

takodjer i izjava.. pri velikoj gravitaciji vecina oblika zivota bi bili gmazovi...sto ce rec da se od vremena dinosaura do sad  gravitacija ocito smanjila.. jer su nekad vecinom zivjeli gmazovi...

nadalje.. bili bi veliki i teski... zasto recimo nebi bili ogromni trilobiti? Ili i trilobite smatras gmazovima.... zasto nebi postojao vodeni svijet sa jakom gravitacijom.. i tamo bi prevladavali gmazovi?


dosad su ljudi izmislili raznorazne kremice za sunce koje stite od UV zraka....

Kako mozes i pomislit decidirano tvrdit da bi zivotinje imale oklope za zastitu od UV zracenja? zastorecimo njihov organizam nebi u kozu lucio odredjene kemijske spojeve koji bi bili aktivni filteri UV zraka? bas kao krema protiv sunca??


al ne.. to ne pise u knjizi... mora biti oklop.. i nemoz ebiti meduza.. jer kod nas nema zivotinja koje luce kremu protiv suncanja...

ograniceno... maksimalno ograniceno...
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline 12321

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Dob: 36
Odg: O Svemiru
« Odgovori #55 u: Rujan 18, 2011, 19:27:21 poslijepodne »
Nije ništa kontradiktorno...
Naš svemir i multisvemiri su različite stvari, to ti ne kužiš ?
Raci mi jel ti imaš sposobnosti razumjevanja pročitanog ? Plinovita meduza ipak i ipak ne može biti u jakoj gravitaciji, to nisam rekao već da može biti u slaboj. Pročitaj još jednom, koncentriraj se
Čovjek božji, sam sebi protiviš... kad bi spojevi bili filter protiv uv zraka bili bi oklop. Šta drugo ?
« Zadnja izmjena: Rujan 18, 2011, 19:30:32 poslijepodne od 12321 »

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: O Svemiru
« Odgovori #56 u: Rujan 18, 2011, 19:35:33 poslijepodne »
Naš svemir i multisvemiri su različite stvari, to ti ne kužiš ?
Raci mi jel ti imaš sposobnosti razumjevanja pročitanog ? Plinovita meduza ipak i ipak ne može biti u jakoj gravitaciji, to nisam rekao već da može biti u slaboj.

A šta ima neko i ko to kuži?  -?
Nego te meduze, jel se mogu držat u akvariju i kakve uvjete traže? I di ih ima za nabavit? Vili možda?

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: O Svemiru
« Odgovori #57 u: Rujan 18, 2011, 20:06:16 poslijepodne »
Citat:
Ako je svijetlost na planetu jaka imat čemo život tipa kornjača sa štitovima koji če ga štititi od uv zračenja

dragi moj.. ti citaj....dakle kornjaca luci kemijske spojeve koji je stite od mehanickih ostecenja? ili ipak ima roznate ploce?

slazem se da je to sve jedna vrsta oklopa.. mehanicka ili kemijska... ali ako je tip kornjace. .zna se sto je kornjaca i kako izgleda...

a sto se tice univerzuma i multiverzuma... jel znas di zavrsava nas svemir? i sto se dogadja na krajnjim tockama tog istog univerzuma? sto ako se na tim tockama spaja sa drugim univerzumima? i ako dolazi do migracij eorganizama i mijesanja tvari..

opet postoji mogucnost da neka zivina "zaluta" iz drugog univerzuma u nas...
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: O Svemiru
« Odgovori #58 u: Rujan 18, 2011, 21:25:48 poslijepodne »
nesto dugo guglas odgovore....
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline 12321

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Dob: 36
Odg: O Svemiru
« Odgovori #59 u: Rujan 19, 2011, 06:03:09 prijepodne »
nesto dugo guglas odgovore....

Ne nego radim za razliku od nekih...
Nemoj uopče postavljati takva glupa pitanja, prvo prouči ono što sam ti preporučio pa onda možemo...
Ni jedno biće ne može zalutati iz svemira u svemir, ajd zalutaj ti na mars.
Granice svemira su na 14,7 milijardi godina, kad bolje shvatimo tamnu energiju, znat čemo i prostorne granice. Na završnim točkama se sigorno ne spaja s drugim svemirima, to ne bi funkcioniralo.
Paralelni svemiri nisu kocke na trodimenzionalnom papiru bilježnice
Sam si rekao da je svemir beskonačan, što nije točno. Ništa nije beskonačno
Ja ne guglam, ali tebi bi malo godilo da proguglaš prije nego bubneš
« Zadnja izmjena: Rujan 19, 2011, 06:07:13 prijepodne od 12321 »

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: O Svemiru
« Odgovori #60 u: Rujan 19, 2011, 06:06:13 prijepodne »
ne znam kaj je smisao ove teme  -?
..al mi se čini da ga nema :D i da se dotični samo pravi pametan i sveznajući u bespućima svemira :D :D

Offline 12321

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Dob: 36
Odg: O Svemiru
« Odgovori #61 u: Rujan 19, 2011, 06:09:19 prijepodne »
ne znam kaj je smisao ove teme  -?
..al mi se čini da ga nema :D i da se dotični samo pravi pametan i sveznajući u bespućima svemira :D :D

mah, bolje da odustanem.... vrvite i dalje 100 godina u zaostatku astronomije

Offline TITO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1203
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Betonska Dzungla
  • ..:: Viva Chelonia ::..
    • www.Kornjace.com - Divni Svijet Kornjaca
Odg: O Svemiru
« Odgovori #62 u: Rujan 19, 2011, 06:47:04 prijepodne »
Ako je svijetlost na planetu jaka imat čemo život tipa kornjača sa štitovima koji če ga štititi od uv zračenja. Uzmi tip zvijezde i kemiju i dobit češ boju tih et-kornjača
To sto, po mom misljenju, mlatis praznu slamu i, opet po mom misljenju,
pravis se pametniji nego sto jesi, je tvoja stvar i onih koji pisu stobom.
Ali bi te ja zamolio, kao brata klingona, nemoj mi ljude dezinformirati o kornjacama, mrzim to.
Mogao bi izazvati rat zvijezda ...

Live long and prosper!
... i kad me nema, ja sam tu ...

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: O Svemiru
« Odgovori #63 u: Rujan 19, 2011, 07:25:50 prijepodne »
Tito...klingonci vele qa'pla...ono je vulkanski pozdrav
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: O Svemiru
« Odgovori #64 u: Rujan 19, 2011, 07:36:19 prijepodne »
ne znam kaj je smisao ove teme  -?
..al mi se čini da ga nema :D i da se dotični samo pravi pametan i sveznajući u bespućima svemira :D :D

Šta ti sad?! Možda je čovjek bio na godišnjem tamo pa zna šta tamo ima! Svemiroskeptiku!  :D

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: O Svemiru
« Odgovori #65 u: Rujan 19, 2011, 09:08:00 prijepodne »
mah, bolje da odustanem.... vrvite i dalje 100 godina u zaostatku astronomije

TI osim toga sto ocigledno imas problem sa prihvacanjem tudjeg misljenja, cim netko napise jedno slovo koje se ne slaze sa tvojim naukom, odmah kreces u ubjedjivanja, ispravljanja i dokazivanja onoga o cemu, izvini, niti imas nekog pojma, niti ista ikome mozes dokazati. Par procitanih knjiga, interes i znatizelja su svakako za pohvalu, i daju ti odredjenu kolicinu saznanja, ali brate, ne pretjeruj.... da si bas toliko upucen, sjedio bi negdje sa nobelovom nagradom za astronomiju i fiziku u djepu, a nebi piskarao ovdje po forumu.....

Nadalje, kako ti je netko vec ljepo rekao, na totalno pogresnom si mjestu. Ot tema za razmjeniti misljenja i ideje je ok, ali, ovo ipak nije forum o svemiru i slicnim stvarima, tako da, sto se ti uopce cudis kad ti netko kaze da ga to ne zanima..... a nekakvo njegovo "ja sam laik i mene to ne zanima, ali eto" misljenje uopce ne uvazavas, vec ides u krajnosti....

I jos, za sami kraj, ponasas se kao neki prosvjetitelj, sad si ti tu dosao na akvaristicki forum nas jadne i neuke pouciti tajnama svemira.... kao jehovin svjedok, covjece.... daj prvo pitaj jel nekog nesto zanima, onda mu pokusaj argumentirano objasniti, a ne ovim sistemom ubjedjivati nekoga da si ti u pravu, a mi jadni i tupavi nismo imali pojma koliko nam je zivot hendikepiran zato sto o tome neznamo nista, ili barem, sto ne dijelimo iste vizije kao i ti.... :down:

Ah..... :D

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: O Svemiru
« Odgovori #66 u: Rujan 19, 2011, 18:31:08 poslijepodne »
nesto dugo guglas odgovore....


Ni jedno biće ne može zalutati iz svemira u svemir, ajd zalutaj ti na mars.


moze moze, to ti je onaj dio kad cujes"Houston, we have a problem!!!"
R-46

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: O Svemiru
« Odgovori #67 u: Rujan 19, 2011, 18:41:22 poslijepodne »
vidis da uopce ne priznajee ne konvencionalne vidove znanosti... coece.. ja se opet pozivam na ben tena... tam se cuda mogu nauciti.. di su jos i bakugani.. transformersi....a on veli da nemre...
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline angelfish1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 183
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: split
Odg: O Svemiru
« Odgovori #68 u: Rujan 19, 2011, 18:45:34 poslijepodne »
jako zanimljiva tema al otisla skroz u krivom smjeru  :a01o0:
Never be afraid to try something new. Remember, amateurs built the ark.Top professionals built the Titanic.

Offline 12321

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Dob: 36
Odg: O Svemiru
« Odgovori #69 u: Rujan 19, 2011, 18:53:49 poslijepodne »
Svakako da je forum za raspravu i svačije mišljenje je dobro došlo. Ali ako netko npr u temi o pitonima kaže da isti narastu manje od metar, po vama treba šutiti i ne se praviti pametan
Kako je uopče započela ova rasprava ? Postom koji je dezinformirao čitatelje o velikom prasku. Gdje je nešto "grunulo"  :klap:
Nije mi cilj praviti se pametan, ali tema je da se raspravlja.
Nikog nisam citirao i pravio se pametan osim pojedinca na čije gluposti u postovima, od samog početka teme pa do kraja, nisam mogao šutjeti..
Mislim ono ne da fali znanja nego je logika u klincu, a ja, idiot, 3 stranice raspravke se u to  navedem
Nisam ja prosvijetitelj, kao več rečeno da ima ljudi ovdje koji nešto znaju. Sviđao mi se post od nekog kad je rekao da se mjesec ne može teraformirati zbog nikakve gravitacije; to je razumjevanje materije.
A nemogu šutit kad netko kaže da je antimaterija neobjašnjena ili pominje plinovite meduze pri jakoj gravitaciji i to ponižujučim kontekstom a namjenjenom meni
Nek se ja pravim pametan ali dotičnima za početak treba knjiga fizike iz sedmog razreda.. i onda me tako netko pita; kolko imaš godina? Ma kako da šutimmmmm?????

Offline tomek1221

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški  
Odg: O Svemiru
« Odgovori #70 u: Rujan 19, 2011, 20:01:56 poslijepodne »
sory ali mislim da si totalno fulo forum.ovdje kod nas se ne raspravlja o tako teskim temama,a i sve vecinom moras prihvatit kao jednu zezanciju jer cemu drugom i sluzi forum :) a mislim da si shvatio u ovih 3 stranice da nisu ljudi nesto pretjerano zainteresirani za svemir i teorije velikog praska.bolje ti nama reci kakav akvri ili terari imas :up:

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline 12321

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Dob: 36
Odg: O Svemiru
« Odgovori #72 u: Rujan 19, 2011, 20:25:34 poslijepodne »
Skinuo sam BBCev dokumentarac "Paralell universes" nemadugo, odličan je :up: Prijevod ima na titlovi.com, a torrent na večini trackera
Koga zanimaju ovakve teme svidjet će mu se.

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: O Svemiru
« Odgovori #73 u: Rujan 20, 2011, 00:43:34 prijepodne »
ne nisi odgovorio... ni stupanj tehnickog znanja ni nista.. ili si samo jako zagrijani hobi astronaut...

btw ni n etrazim raspravu.. samo mi ovih par dana napeto.. pa  rezim na svakog..


btw... kornjace ce imati UV zastitu? opet razmisljamo u ogranicenjima ljudskog mozga... zasto nebi recimo toj istoj zivini organizam zahtijevao UV zracenje za zivot... zasto u uvjetima jake gravitacije nebi stvorenja bila nmesto poput meduza.. samo ispunjena plinom.. koja nisu pod tolikim utjecajem gravitacije... itd itd...sve zakljucujemo zemaljskom percepcijom....

zato i svi et-i imaju ruke noge i oci... ko da svima trebaju...al moraju biti slicni nama.. jer je nepojmljivo da postoje bica koja koriste telekinezu i slicne stvari.-. ili levitiraju pa im umovi netrebaju...

Jesam, odgovorio sam ti prvim postom sve, dovoljno da shavatiš pa nemoj o ograničenjima ljudskog mozga.
Kad smo već kod tih ograničenja, ajde biološki objasni način funkcioniranja organizma na uv zrake jako, jako sjajne zvijezde... bože dragi, kao da raspravljam s djetetom.
Isto kao da kažeš zašto nebi organizam funkcionirao na vatru....slilčno ajde
Wikipedija će ti objasniti što je UV zraka i što je njezina jačina te kako dijeluje na stanice živog organizma, nemoj se ovako sramotiti  :-[
Ili si ti u znanstvenoj fantastici s nekim bićima koja žive od metana i željeza umjesto kisika...

Ajde, molim te, završimo ovu dvostraničnu raspravu i dajmo zanimljivost ovoj, odličnoj temi. Nemoj čvrsto stajati iza stavova o kojima da prostiš nemaš blage..radije pitaj, nemoj o prasku kojeg ni r od da razumiješ, a kamoli o nekoj kemiji u svemiru, tvrditi nešto suludo.
Ima ovdje puno ljudi koji dosta znaju, polovici se neda čitajući nas ni uključiti u temu, ostali su odustali...
..uh, pola devet, odo nešto ševit van... poz


Neda mi se sve čitati, al pročitao sam dovoljno. Imam samo jednu stvar za reći.

12321 ti si očito jedno jako zatupljeno biće, koje ne može i ne vidi stvari iznad svojih okvira, i ne priznaje ničije drugo mišljenje. Čemu si uopće onda otvarao ovu temu, što ti misliš nas tu učiti stvarima o kojima nemaš ni sam pojima???

Po mojoj procjeni tvoje znanje ne prelazi znanje osnovnoškolca koji je pogledao Star Trek serijal, a percepcija ti ne dupušta da vidiš ista drugo osim onog što si sam sebi zacrtao.

Da se znanost zasniva na takvim stvarima i na tupljenju nečega kao što ti to radiš, nebi ljudska vrsta ovako napredovala.

Pročitaj sad ovo pa onda malo bolje razmisli tko se tu sramoti:

http://www.aad.hr/novosti/252/nasa_objavila_otkrice_novog_oblika_zivota_na_zemlji.html

Biološki ti je fino objašnjeno kak biće koristi arsen, probaj ga ti koristiti u svom tijelu, ljudska vrsta će ti biti zahvalna  :D

I ne, ne vrijede svuda u svemiru isti zakoni fizike... Postoje paradoksi koje si ni sam ne možeš zamisliti.

Isključujem se iz ove rasprave jer čemu se raspravljati s ograničenim ljudima, za mene tu svaka rasprava staje. Kad si tak pametan napiši enciklopediju svemira, vidjet ćemo hoće li se prodavati tak dobro kak misliš, a možda dobiješ i Nobelovu nagradu kad tak dobro sve znaš.
 
svašta  :dead:

P.S. Kornjače doslovno koriste UV zračenje, da ga nema uginule bi, zato se između ostalog i koriste UV lampe. Na taj način sintetiziraju vitamin D. Čudno da to nije nitko od terarista napomenuo  :D




« Zadnja izmjena: Rujan 20, 2011, 00:51:27 prijepodne od Nuclear »

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: O Svemiru
« Odgovori #74 u: Rujan 20, 2011, 00:53:43 prijepodne »
Ono sto se ne smije u niti jednoj znanosti biti je biti rigidan. Govoriti stvari bez imalo rezerve, a toliko toga se ne zna... bezbroj primjera ima iz funkcioniranja ljudskog organizma sto nemamo pojma  kako i cemu sluzi, a rezolutno tvrditi kakav bi zivot mogao u nekim drugim uvjetima nastati je suludo.
Ma ne samo kornjace, i ljudi koriste UV zrake! :)
« Zadnja izmjena: Rujan 20, 2011, 00:57:51 prijepodne od Ruki »
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...