Ožujak 28, 2024, 10:46:17 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Koje ribe i koliko u 200l  (Posjeta: 898 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Siniša-Ćipi

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Koje ribe i koliko u 200l
« u: Lipanj 25, 2017, 09:02:01 prijepodne »
Pozz ekipa..Tank 200l nije još nije u fazi ciklirnja(skupljam dijelove) :D :D :D namacem panjeve vec 1mj,šoder imam,zemlju cu kupiti ovaj tjedan(5 ili 10kg to mi vi recite),biljke isto pa ako ima neko nekakvu "postavu"biljaka za akvarij nek kaze tj koje vrste itd tank je 1m D 40 Š 50 V,osvjetljenje ce biti sa dvje led trakice 2x 80cm(frend s posla mi to free napravi jer mu se buraz bavi reklamama)filter je EHAIM Professionel 3 protok 1050l/h,grijac Eden405 200w.E sad kad se to sve poslozi,posadi,pusti u pogon itd koja se sve sredtstva tj kemija stavlja i u kojim periodima?Može ciklirati i 2m al hocu da bude kako treba.testere cu kupiti samo recite koji su potrebni.

HVALA PUNO LJUDIMA KOJI CE ODGOVORITI!!! :yahoo:

Offline prime.4lpha

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 229
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Koje ribe i koliko u 200l
« Odgovori #1 u: Srpanj 05, 2017, 21:57:48 poslijepodne »
Ja ti iskreno preporučujem samo ribe koje se ne razmnožavaju. Da nemaš cirkus svakih pola godine sa 100 novih ribica. Govorim iz iskustva. Bjež od živorotki kao od vraga (i kombinacije m/ž ancistrusa). Hahahhaha

Ako misliš ribice prodavati, odmah od toga odustani, nema tu kruha. :P Tona ljudi prodaje, a malo ljudi kupuje. Osim ako ih ne planiraš davati badava, nećeš imati puno sreće s prodajom. Opet govorim iz iskustva. Kad se jednom probaš riješiti 300+ mladih ancistrusa, prisjedne ti razmnožavanje ribica. XD

E sad, na malo konkretnije. Ja imam 200L tank i stavio sam u njega jednu veliku vreću Aquabasisa (6kg), pa bih ti preporučio da staviš 10kg. Meni je bilo malo. Neka zemlje bude barem 2cm, a šodera 5-8. Staviš manje naprijed a više nazad, jer veće biljke imaju veće korjenje, pa da imaju gdje širiti. A i bolja je percepcija dubine sa neravnim terenom. Pazi da šoder bude inertan, da ne bude 3.14zdarija kasnije. Zajebancija je to mijenjati.

Od kemije najbolje je ne stavljati ništa osim gnojiva. Ljudi preporučuju Profito, EasyCarbo i što ti ga ja znam. Nemam puno iskustva s njima, pa neću komentirati.