Ožujak 28, 2024, 15:30:15 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Drvo vinove loze  (Posjeta: 1593 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Siniša-Ćipi

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Drvo vinove loze
« u: Svibanj 30, 2017, 16:02:59 poslijepodne »
Pozz...Evo novi ovdje....pa ako netko moze da malo pomogne.Dakle nabavio sam tri komada vinove loze od 1m(odpiljeni jucer i oguljena kora,nije bila spricana no ni sam bog ne zna gdje i kako ih prokuhavati jer veliki su)zanima me dal ih mogu namakati u kipucoj vodi u kadi tjednima i kad se ubacuje sol ili bas moram kuhati.žao mi ih je rezati :'( hvala hvala hvala :zagrljaj:

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Drvo vinove loze
« Odgovori #1 u: Svibanj 30, 2017, 22:35:08 poslijepodne »
Pozz...Evo novi ovdje....pa ako netko moze da malo pomogne.Dakle nabavio sam tri komada vinove loze od 1m(odpiljeni jucer i oguljena kora,nije bila spricana no ni sam bog ne zna gdje i kako ih prokuhavati jer veliki su)zanima me dal ih mogu namakati u kipucoj vodi u kadi tjednima i kad se ubacuje sol ili bas moram kuhati.žao mi ih je rezati :'( hvala hvala hvala :zagrljaj:
Bit ce dovoljno da potopis par puta u kipucoj vidi, mozes dodati u soli. Kasnije drzi u hladnoj vodi, dok ne potone i to je to...

Ja manje komade samo jednom prokuham, da ih lakse ogulim i ostavim u vodi dok ne potone i pravac akvarij...

Sent from my HUAWEI RIO-L01 using Tapatalk


Offline Siniša-Ćipi

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Drvo vinove loze
« Odgovori #2 u: Lipanj 01, 2017, 19:31:07 poslijepodne »
Hvala :up:

Offline katarinam

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 16
Odg: Drvo vinove loze
« Odgovori #3 u: Rujan 23, 2017, 15:42:38 poslijepodne »
Ja dam dvije grane vinove loze ogulila i stavila kuhati. Jedna je malo kao zelenkasta. Jel se takva smije staviti u akvarij? Mogu li isti dan skuhati lozu, staviti u hladnu vodu i kasnije u akvarij (postojeci sa ribicama) ili bi ju trebala duze namakati prije? Koliko dugo kuhati?

Offline cercis2

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški   Lokacija: Bjelovar
Odg: Drvo vinove loze
« Odgovori #4 u: Rujan 24, 2017, 10:34:01 prijepodne »
Pozz- ako je loza bila skroz suha onda ok odma u  akvarij , meni se obicno pojavi bijela sluz po panju i kad ga skuham i odstoji u  vodi. Mora odradit svoje 2 tj. I onda je ok barem je meni tako

Offline Toni1199

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 34
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Hlevnica (Krapina)
Odg: Drvo vinove loze
« Odgovori #5 u: Listopad 25, 2017, 22:48:09 poslijepodne »
Bjela "sluz" je normalna pojava, imam vinovu lozu u svim akvarijima i nikad problema...ako mislis da loza nije dosta suha mozes ju staviti u pecnicu na 15 min