Travanj 16, 2024, 22:16:59 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Arcadia OT2 Over-Tank  (Posjeta: 4696 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ZeleniMrav

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1423
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Stockholm, Sweden
  • You'll Never Walk Alone
Arcadia OT2 Over-Tank
« u: Siječanj 15, 2011, 03:18:36 prijepodne »
Imam priliku nabavit ovu rasvjetu malo jeftinije(2100kn,90cm,koristena 6mj.) pa me zanima dal ima tko kakva iskustva sa njom?
Kupovao sam vec neke proizvode od Arcadia-e i cine mi se sasvim pristojne kvalitete a posto se tu radi o dosta novca i po rasvjetu ne mogu ici osobno molio bi nekoga da mi pomogne odlucit...
Jedna od mana u dizajnu mi se cini zaobljenost dolnje strane pa bi moglo biti svijetla posvuda osim u akvariju,mada mislim da su njihovi inzinjeri valjda to predvidjeli i rijesili....vjerovatno su reflektori unutra usmjereni samo na akvarij.....al to neznam pa zato i ova tema....
20l vanila
North: Unfinished business
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” AE

Offline ZeleniMrav

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1423
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Stockholm, Sweden
  • You'll Never Walk Alone
Odg: Arcadia OT2 Over-Tank
« Odgovori #1 u: Siječanj 18, 2011, 18:32:58 poslijepodne »
Evo da predefiniram pitanje.
Kao sta sam mislio ova arcadia ot2 svijetli malo i oko akvarija...vidjeo sam neke slike i procitao review jednoga korisnika o tome....
E sad bi me zanimalo dal je tako i kod drugih overtank rasvjeta i koliko je to "neugodno"?

Slike su by Viktor Lantos:



...ovo me malo natjeralo da razmislim:



Rasvjeta je prekrivena jer mu smeta svijetlo...neznam sta bi drugo bilo...ili mozda zbog slikanja...ili oboje :D
Lampu bi uzeo vjerovatno ovaj ili drugi tjedan pa bi svaki komentar dobro dosao...

20l vanila
North: Unfinished business
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” AE

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Arcadia OT2 Over-Tank
« Odgovori #2 u: Siječanj 18, 2011, 18:36:29 poslijepodne »
Stavio je onaj komada jer se svjetlo rasipa okolo i smeta! Imao sam ja takav slučaj doma i morao riješiti rasap svjetlosti na sličan način! koliko znam skupe se ko sam vrag!

Offline ZeleniMrav

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1423
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Stockholm, Sweden
  • You'll Never Walk Alone
Odg: Arcadia OT2 Over-Tank
« Odgovori #3 u: Siječanj 18, 2011, 18:44:51 poslijepodne »
Stavio je onaj komada jer se svjetlo rasipa okolo i smeta! Imao sam ja takav slučaj doma i morao riješiti rasap svjetlosti na sličan način! koliko znam skupe se ko sam vrag!

Znaci to bi mogao biti problem?!
A ako idem sakrivat ovako onda bi si radje slozio neku kutiju za poklopac....a bas bi otvoreni htjeo.
2100kn,pol godine staro + 2 nove lampe...skupo da al inace je jos dosta skuplje.
20l vanila
North: Unfinished business
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” AE

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Arcadia OT2 Over-Tank
« Odgovori #4 u: Siječanj 18, 2011, 18:50:48 poslijepodne »
Stavio je onaj komada jer se svjetlo rasipa okolo i smeta! Imao sam ja takav slučaj doma i morao riješiti rasap svjetlosti na sličan način! koliko znam skupe se ko sam vrag!

Znaci to bi mogao biti problem?!
A ako idem sakrivat ovako onda bi si radje slozio neku kutiju za poklopac....a bas bi otvoreni htjeo.
2100kn,pol godine staro + 2 nove lampe...skupo da al inace je jos dosta skuplje.

ma daj, pa neeš valjda davat 2000kn za rasvjetu! kupi bolje još jedan aq od 500litara! :D :D :D
a gle...ako imaš para i ako ti se svida uzmi, a kak ćeš ovo riješit sa rasapom ne znam! mislim bolje izgleda ovak tvornički nego ići sad nekaj prtljat, ali da se slozit jako lijepo i s prtljanjem ;) ovisi koliko misliš stavit lampi. Ja npr sam radio za multiče, platio sam neonku s kučištem 200kn-mislim da je 15w jer mi za njih i više nije potrebno! Nosač sam napravio od drva, ali tako da mi je ipak akvarij otvoren pošto sam htio da mi voda isparava van... ispalo je ko iz dučana! nosač s 2 poprečne letvice s utorima za staklo, jedna po duljini poi sredini na koju sam zakvačio neonku i stavio sam opet dvije tanke letvice sa svake strane da je rasap usmjeren samo prema dolje a ne okolo... nadam se da si pokopčao kaj oču reci...

Offline ZeleniMrav

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1423
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Stockholm, Sweden
  • You'll Never Walk Alone
Odg: Arcadia OT2 Over-Tank
« Odgovori #5 u: Siječanj 18, 2011, 19:14:15 poslijepodne »
ma daj, pa neeš valjda davat 2000kn za rasvjetu! kupi bolje još jedan aq od 500litara! :D :D :D
a gle...ako imaš para i ako ti se svida uzmi, a kak ćeš ovo riješit sa rasapom ne znam!

To mi je zadnji akvarij i maximalno koliko stane po duzini tako da od 500l nista ;)
Puno je para da,a ne da ih imam nek moram dignut na banci na otplatu par mjeseci,prodat bubreg,maznut negdje il sl. ko pravi ovisnik.
Za rasap imam neku ideju u obliku tankog odsjajnika bar na prednjoj lampi a sad kako bi se to pokazalo nemam pojma posto je rasvjeta tako tanka.
Muko moja...nece bit nista na kraju ni od veceg akvarija jer ce me volja proc dok se odlucim.
20l vanila
North: Unfinished business
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” AE

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Arcadia OT2 Over-Tank
« Odgovori #6 u: Siječanj 18, 2011, 20:17:16 poslijepodne »
stavi cijelu zamisao na net, od početka do kraja, pomoći ćemo ti, napravit ćeš to sasvim ok! ja sam u zadnja 3 mjeseca podigao 4 akvarija, ukupno 500litara vode i sve je lijepo za vidjet i funkcionalno! s tim da meni mora sve biti savršeno...tak da je poprilicno dobro!

Offline ZeleniMrav

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1423
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Stockholm, Sweden
  • You'll Never Walk Alone
Odg: Arcadia OT2 Over-Tank
« Odgovori #7 u: Siječanj 18, 2011, 20:56:32 poslijepodne »
Nije neka velika zamisao al me muci par stvari.
Vec imam sve komplet opremu slozenu za 54l a to mi je postalo premalo.I zbog organizma i zbog toga jer ga nemogu uredit kako bi htjeo.
I sad:

-imam ormaric 60*40(d*s) tako da bi izrezao plocu 90 ili 80*40 i samo stavio povrhu,nekako kao kod Juwel rio 125 ormarica.Pa stavio stako i overtank.
-imam 2 filtera eheim ecco pro 200 pa ako predjem na veci 90cm(180l) akvarij neznam dal ce mi bit jedan dosta a za dva nemam mjesta pa bi onda mozda morao kupovat i jedan jaci filter.
-ako uzmem akvarij 80cm(144l) mislim da bi mi ecco pro 200 bio tu negdje al tu mi ne pase nikako duzina t5 24w lampi koje su cca 55cm....znaci bocne strane nebi bile bas osvjetljene a mislim imat zahtjevnje bilje.

To me ukratko muci,vjerovatno i nije neki problem al sam bas picajzla tj. nebi se htjeo zeznut (kao sa ovih 54l) pa da kasnije opet moram nesto mjenjat.
20l vanila
North: Unfinished business
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” AE

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Arcadia OT2 Over-Tank
« Odgovori #8 u: Siječanj 18, 2011, 21:03:03 poslijepodne »
ima sam neku viseću rasvjetu koja je rasipala svjetlost okolo i to me baš smetalo, isto sam nekakav nastavak naljepio

Offline ZeleniMrav

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1423
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Stockholm, Sweden
  • You'll Never Walk Alone
Odg: Arcadia OT2 Over-Tank
« Odgovori #9 u: Siječanj 18, 2011, 21:12:30 poslijepodne »
Sve si mislim da cu onda uzet rio 125 pa dodat dve lampe 24w i sta bude bude....opet oko 2000kn al bi imao svu opremu..
A bas sam bio zagrizo za overtank....il mozda nadjem neku drugu rasvjetu koja toliko ne rasipa svijetlo(ako postoje)...
20l vanila
North: Unfinished business
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” AE

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Arcadia OT2 Over-Tank
« Odgovori #10 u: Siječanj 18, 2011, 22:17:08 poslijepodne »
Nije neka velika zamisao al me muci par stvari.
Vec imam sve komplet opremu slozenu za 54l a to mi je postalo premalo.I zbog organizma i zbog toga jer ga nemogu uredit kako bi htjeo.
I sad:

-imam ormaric 60*40(d*s) tako da bi izrezao plocu 90 ili 80*40 i samo stavio povrhu,nekako kao kod Juwel rio 125 ormarica.Pa stavio stako i overtank.
-imam 2 filtera eheim ecco pro 200 pa ako predjem na veci 90cm(180l) akvarij neznam dal ce mi bit jedan dosta a za dva nemam mjesta pa bi onda mozda morao kupovat i jedan jaci filter.
-ako uzmem akvarij 80cm(144l) mislim da bi mi ecco pro 200 bio tu negdje al tu mi ne pase nikako duzina t5 24w lampi koje su cca 55cm....znaci bocne strane nebi bile bas osvjetljene a mislim imat zahtjevnje bilje.

To me ukratko muci,vjerovatno i nije neki problem al sam bas picajzla tj. nebi se htjeo zeznut (kao sa ovih 54l) pa da kasnije opet moram nesto mjenjat.
Kako bi ja napravio...za stalak uredu, nadogradiš ploču i imaš stalak! Daš raditi akvarij s unutarnjim pregradnim filterom i dobiješ najljepše, najjednostavnije riješenje! 3 komore, staviš pumpu atman cca 100kn i riješena stvar! Stvarno radi presavršeno! Kaj se tiče rasvjete, imaš u pevecu cijeli niz lampi od comela jačina od 9w do 15w, a i više...i napraviš drveni nosač i ugradiš jednu, dvije, 3 lampe (jako su uske) , ovosino koliko ti svijetla treba i rasvjetu riješiš za maximalno 400kn! Rast će ti sve zivo! Ili drveni nosač s dvije stedne lampe, ma napraviš ga za pola sata!

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Arcadia OT2 Over-Tank
« Odgovori #11 u: Siječanj 19, 2011, 13:48:23 poslijepodne »
Sve si mislim da cu onda uzet rio 125 pa dodat dve lampe 24w i sta bude bude....opet oko 2000kn al bi imao svu opremu..
A bas sam bio zagrizo za overtank....il mozda nadjem neku drugu rasvjetu koja toliko ne rasipa svijetlo(ako postoje)...

Baš htjedoh reći... rio 125 sa 2×28W T5 + dva reflektora, filter sa grijačem, stalak/ormarić orginal... 2500kn
Meni jednostavan ima kliznu konzolu sa klapnama tako da nije nikakv problem oko čeprkanja po bilju + estetski neusporediv uspoređujući s neki diy varijantama.

Imao sam dvije one kineske Hopar overtank rasvjete to je kao neka kopija Arcadie i nije mi puno rasipalo svjetlost po boravku, ali ovisi i koliko je dignuta od površine vode čim je višlje šprica svjetlost okolo što može smetati npr. ako gledaš u akvarij u njegovoj ravnini iz fotelje, pa ti smeta svjetlost od overtanka...

Offline ZeleniMrav

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1423
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Stockholm, Sweden
  • You'll Never Walk Alone
Odg: Arcadia OT2 Over-Tank
« Odgovori #12 u: Siječanj 19, 2011, 14:25:32 poslijepodne »
Baš htjedoh reći... rio 125 sa 2×28W T5 + dva reflektora, filter sa grijačem, stalak/ormarić orginal... 2500kn
Meni jednostavan ima kliznu konzolu sa klapnama tako da nije nikakv problem oko čeprkanja po bilju + estetski neusporediv uspoređujući s neki diy varijantama.

Imao sam dvije one kineske Hopar overtank rasvjete to je kao neka kopija Arcadie i nije mi puno rasipalo svjetlost po boravku, ali ovisi i koliko je dignuta od površine vode čim je višlje šprica svjetlost okolo što može smetati npr. ako gledaš u akvarij u njegovoj ravnini iz fotelje, pa ti smeta svjetlost od overtanka...

Idem na akvarij 80*40*50 iz aquaterre.To mi je taman za ormaric i da ne kupujem drugi filter.
A poklopac si bas sad crtam u SketchUpu....pitat cu u neon centru da mi izrezu ploce od forexa pa to doma zaljepit i onda dodat rasvjetu 4xt5 lampe pomaknute 2 lijevo 2 desno da malo smanjim problem sta ih fali sa strane.
To mi je nekak najednostavnije i ustedjet cu dosta....a mislim da nebi trebalo ni tako lose ispast.

Bilo bi lijepo imat overtank i da sam to planirao iz pocetka sad nebi imao nekih ovakvih problema.
20l vanila
North: Unfinished business
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” AE

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Arcadia OT2 Over-Tank
« Odgovori #13 u: Siječanj 19, 2011, 18:48:47 poslijepodne »

pitat cu u neon centru da mi izrezu ploce od forexa pa to doma zaljepit


tko su oni i gdje?

Offline ZeleniMrav

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1423
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Stockholm, Sweden
  • You'll Never Walk Alone
Odg: Arcadia OT2 Over-Tank
« Odgovori #14 u: Siječanj 19, 2011, 19:13:14 poslijepodne »

pitat cu u neon centru da mi izrezu ploce od forexa pa to doma zaljepit


tko su oni i gdje?

http://www.neoncentar.hr/intro/devx/home.htm

Kontaktirao sam ih danas preko maila i poslao skicu,sutra ce majstor to vidjet pa ce mi javit.
Ovako bi to nekako trebalo izgledat:



Za lampe cu jos vidjet kako da ih razmjestim:



A ovo je Antimon-ov poklopac po kojem sam dobio ideju:



20l vanila
North: Unfinished business
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” AE

Offline SMRTNIK

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 889
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: ZAGREB-TRNJE
Odg: Arcadia OT2 Over-Tank
« Odgovori #15 u: Siječanj 20, 2011, 19:38:17 poslijepodne »
pa ak vec dajes 2100 kn naruci u aqua terri farao poklopac
https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=37489.0

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Arcadia OT2 Over-Tank
« Odgovori #16 u: Siječanj 20, 2011, 19:49:10 poslijepodne »


ili odlučiš se za samo 10cm duži akvarij i dobiš sve u kompletu plus rasvjetu kojoj je arcadia do koljena...za manje novca. ;)

https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=41681.new#new


Offline ZeleniMrav

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1423
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Stockholm, Sweden
  • You'll Never Walk Alone
Odg: Arcadia OT2 Over-Tank
« Odgovori #17 u: Siječanj 20, 2011, 21:36:43 poslijepodne »
pa ak vec dajes 2100 kn naruci u aqua terri farao poklopac
https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=37489.0

Koliko sam citao ne prodaju poklopce ispod 100cm duzine.

ili odlučiš se za samo 10cm duži akvarij i dobiš sve u kompletu plus rasvjetu kojoj je arcadia do koljena...za manje novca. ;)
https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=41681.new#new

Da,gledao sam vec par puta tvoj oglas...al kao sta sam rekao trebao bi onda uzimat jaci filter a imam 2 nova ecco pro 200,pa veci ormaric....ima toga...
Mada sam nasao rjesenje problema a to su JBL Natur 35W - 742 mm lampe.....samo je pitanje dal cu ih stavit u rio 125 ili radit poklopac i staklo....
20l vanila
North: Unfinished business
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” AE