Travanj 19, 2024, 04:51:48 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Crkvena zvona  (Posjeta: 36703 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #50 u: Listopad 17, 2011, 20:37:43 poslijepodne »
hmmm... imam neke ideje, ali mislim da bi "zakon i red" brzo uredovali... uključuju sirenu od kamiona, prozor župnih ureda i rane jutarnje sate :D :D

Offline ibanezfrelon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1398
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: krk
    • ART IMAGE
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #51 u: Listopad 17, 2011, 20:55:52 poslijepodne »
Živim blizu zvonika , ali moram priznat da mi ne smeta toliko. Više mi smeta urlikanje pijanih talijanskih kretena po ulicama u sezoni, to je i razlog zašto sam stavio alu stolariju, da se mogu po sezoni naspavat  i da ne čujem kako mi pišaju i rigaju ispred vrata X-(
Zvono mi je nekako... čak opuštajuće, to je naš stari zvonik i ja ga volim pa ga i lako trpim  :)

trnac

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #52 u: Listopad 18, 2011, 00:03:51 prijepodne »
Večeras je u prostorijama Zelene akcije bilo predavanje Zakonodavstvo i politike EU o zaštiti od buke.
Predavač je bio iz Njemačke savezne agencije za okoliš.
Nakon predavanja su bila pitanja i tko prvi, naravno ja. :)
Ukratko, na pitanje postoji li regulativa u EU o tom pitanju, ne postoji.
Na pitanje hoće li postojati, nema naznake.
Zašto?
Zato što si samo u Hrvatskoj župnici uzimaju za pravo terorizirati sugrađane.


Ako ništa drugo, nadam se da će pokazati video zapise mjerenja svojim kolegama u Njemačkoj pa će se moći zajedno zgražati.


Ako nekog zanima, sutra je okrugli stol, isto mjesto, u 11:00.
http://zelena-akcija.hr/hr/programi/pravo_okolisa/zdravlje_i_okolis/poziv_na_okrugli_stol_buka_i_zdravlje_zastita_od_buke_u_hrvatskom_i_europskom_zakonodavstvu_i_praksi

trnac

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #53 u: Listopad 18, 2011, 01:13:57 prijepodne »
Živim blizu zvonika , ali moram priznat da mi ne smeta toliko. Više mi smeta urlikanje pijanih talijanskih kretena po ulicama u sezoni, to je i razlog zašto sam stavio alu stolariju, da se mogu po sezoni naspavat  i da ne čujem kako mi pišaju i rigaju ispred vrata X-(
Zvono mi je nekako... čak opuštajuće, to je naš stari zvonik i ja ga volim pa ga i lako trpim  :)
Napisao si "lako trpim".
Znači li to da ipak ulažeš neki napor kako bi "anulirao" buku zvona odnosno bi li ti bilo lakše ako bi ta zvona zvonila tiše nego sada?

Pijani turisti su ti vjerojatno ispod prozora, na par metara. Zvonik ti sigurno nije ispod prozora. Tu je ta razlika intenziteta i razine buke.



Offline Njofra

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1200
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #54 u: Listopad 18, 2011, 02:14:00 prijepodne »
NJOFRA!! Pa di si ti? :)


Živ,.zdrav i promatram mlade snage iz prikrajka. I uzput,....divim se tome kaj si uspio napravit od ovog foruma. I naravno ....bavim se i dalje...a osim riba sad su i pauci ..gušteri...Ne brini .....još sam živ:)
I\'VE WATCHED THE MOON GROW OLD

Offline Njofra

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1200
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #55 u: Listopad 18, 2011, 02:28:47 prijepodne »
Živim blizu zvonika , ali moram priznat da mi ne smeta toliko. Više mi smeta urlikanje pijanih talijanskih kretena po ulicama u sezoni, to je i razlog zašto sam stavio alu stolariju, da se mogu po sezoni naspavat  i da ne čujem kako mi pišaju i rigaju ispred vrata X-(
Zvono mi je nekako... čak opuštajuće, to je naš stari zvonik i ja ga volim pa ga i lako trpim  :)

Ako si baš iz Krka....divim ti se...stvarno.
Me znam kod mene se čuje nešto----ali u Krku to tako odzvanja...valjda zbog terena....stijena,..neznam.nemože ne probuditi te. Mislim da je prvo u pola 6 ako se nevaram al onda sljedi dalje. Meni dolje na odmoru to i ima čar jer se volim rano dić i zvrndat po gradu u rano jutro...ali da živim tamo....uhhhhh...neznam.Mislim da nije u redu tako...iako nebi htio protiv nikoga ništa i bolje da čutim.....ali u redu nije nikako.
I\'VE WATCHED THE MOON GROW OLD

Offline Roni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 899
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #56 u: Listopad 18, 2011, 12:09:47 poslijepodne »
Ne znam jel bilo već prijedloga ali ja bi ih pokušao tužiti (ozbiljno).
Pozvao bi se na remećenje javnog reda i mira. Ja sam prije X godina dobio prijavu za "remećenja javnog reda i mira" zbog deranja po cesti, a to deranje je bilo manje glasno nego ovo. Čak sam i na sud morao ići.

Druga opcija ti je istom glasnoćom puštati pred crkvom iz auta neku sick muziku, pa čekati da oni polude. Naravno po noći.
A ono što zbilja možeš je zvati policiju svakih 15 minuta kad zazvoni i to razne policijske postaje, mislim da moraju izaći na teren po prijavi. A ako ne izađu reći da ćeš i njih tužiti jer ih ti i plaćaš (doslovno).

Ima ovdje odvjetnika i možda će reći da su ove "pravne" stvari utopijske. Ok ovo sam pisao sa puno "ja bi" i ne kužim se naj, al mislim da osnove postoje.

Inače smatram da zvona od crkve treba ukinuti jer diskriminiraju ostale. Ne živimo u srednjem vijeku i trebali bi svi biti tolerantniji (uključujući crkvu sa zvonima)
http://www.roni-reef.com (nema više, recesija je)

trnac

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #57 u: Listopad 18, 2011, 22:13:35 poslijepodne »
Žaliti se na buku, a pri tome stvarati buku je po meni nespretno rješenje.
Naravno da mi je to palo na pamet. Prva stvar. Već sam našao i adekvatnu opremu http://www.chipoteka.hr/www_new/modules/moduli/shop/product.php?sifra=8012000231
Bio sam i u Policiji kako bi najavio solo prosvjed.

Ne, ništa od toga. Završio bi u marici prije nego bi zinuo i jedno slovo.


Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #58 u: Listopad 18, 2011, 22:26:14 poslijepodne »
Porazgovaraj sa popom bez svjedoka... Daš mu "ponudu koju nemože odbiti".

trnac

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #59 u: Listopad 18, 2011, 23:40:54 poslijepodne »
:)
O da, i to nam je palo na pamet.
Došli smo do zaključka da nema šanse jer bi onda bio u sukobu interesa, ako znaš na što mislim ;)

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #60 u: Listopad 19, 2011, 16:18:13 poslijepodne »
Diskriminacija?dakle mi da se poklonimo manjinama?ako im se ne svidja...nitko ih ne drzi u Hrvatskoj,slobodni su...
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline Zluf

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 366
  • Spol: Muški  
    • flertanje
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #61 u: Listopad 19, 2011, 17:08:18 poslijepodne »
Diskriminacija?dakle mi da se poklonimo manjinama?ako im se ne svidja...nitko ih ne drzi u Hrvatskoj,slobodni su...

Hočeš reći ako ti smetaju zvona da nisi Hrvat ?  :D

Offline Force

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1330
  • Dob: 41
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #62 u: Listopad 19, 2011, 18:25:38 poslijepodne »
Crkvena zvona su obična lakrdija u današnje vrijeme.


Nekada su ona imala višestruku namjenu,  najave opsanosti za selo tipa požari, poplave itd, ravnanje vremena, ukopi i slično itd...

Danas u vrijeme mobitela, računala, PDA-ova i kojekakvih drugih điđa to više nema nekog smisla, ručne čuke se danas nose radi šminke a ne radi točnog vremena, gdje god se okrenem imam sat malte ne na vešmašini.
Još malo pa će popovi na misu pozivati zahtjevom preko outlooka ili facebooka a našli su zajebavat pošten narod oko sebe klopotanjem sa zvonika. Ovo sa facebookom ne rade samo zato što su im mušterije u poodmakloj dobi pa im sve to skupa nema nekog smisla.

ps. Definicija buke je da je to svaki neželjen zvuk koji vas ometa u vakodnevnoj komunikaciji i prelazi određen broj decibela. Svatko tko je barem jednom prolazo kraj zvonika dok su zvona zvonila zna koliko to može biti glasno.

Ujedno ovo se ne odnosi samo na katoličke crkvne nego na  sve vjerske objekte koji na bilo koji način u razno razna doba imaju povišene decibele  bilo putem zvonika ili moderne zamjene za isti. :D
 

« Zadnja izmjena: Listopad 19, 2011, 18:32:43 poslijepodne od Force »

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #63 u: Listopad 19, 2011, 21:28:42 poslijepodne »
Diskriminacija?dakle mi da se poklonimo manjinama?ako im se ne svidja...nitko ih ne drzi u Hrvatskoj,slobodni su...

kad ovako nešto pročitam odmah mi se šeće do wc-a na veliku nuždu..
nisam ovo mogao pristojnije napisati, ali znate kako sam mislio ...

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #64 u: Listopad 19, 2011, 22:20:38 poslijepodne »
Diskriminacija?dakle mi da se poklonimo manjinama?ako im se ne svidja...nitko ih ne drzi u Hrvatskoj,slobodni su...

kad ovako nešto pročitam odmah mi se šeće do wc-a na veliku nuždu..
nisam ovo mogao pristojnije napisati, ali znate kako sam mislio ...
takodjer kad citam neke tvoje stvari(trudim se ne..al..upadne mi cesto)..no ispao sam kulturan pa nisam komentirao..al eto sad oboje znamo na cem smo..
Sorry al znas kako je.
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #65 u: Listopad 19, 2011, 22:25:43 poslijepodne »
je, ja jako dobro znam gdje živim i tko je u ovoj zemlji u većini..nažalost...
a na  vašu (često  i moju) žalost ne dam se maknut... šta ćeš, volim vam ponekad dizat živac, osim što vam stalno dižem prosjek...


i da, ako se nekom čini da sam pregrub i ne baš sličan sebi, moram reći da mi je u zadnje vrijeme fitilj sve kraći na gore napisane polufašističke, zalupane stavove, koji su kao produkt načina "razmišljanja" jedan od direktnih razloga zbog čega je ova zemlja u dubokom dreku u kojem je , kao i činjenici da je" sa stopom migracije od 29,4 posto Hrvatska je zauzela prvo mjesto u Europi po odlasku visokoobrazovanih ljudi! Po Svjetskoj banci gotovo svaki treći Hrvat s diplomom živi vani."

BRAVO  veliki Hrvati, koji bi samo sebi slične trpili u svojoj blizini...   
« Zadnja izmjena: Listopad 19, 2011, 22:37:55 poslijepodne od Vedran »

trnac

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #66 u: Listopad 21, 2011, 02:56:10 prijepodne »
Zanimljivo da se uvijek nađe neka dobra duša koja predloži selidbu kao trajno rješenje mojeg problema - problem buke crkvenih zvona.
Obično mi predlažu selidbu iz Trnovčice, selidba iz Hrvatske je stvarni korak dalje.

Zanimljivo je to što imam 27 potpisa na peticiji (uključujući moj), tako da predložena selidba dobiva na težini.

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #67 u: Listopad 21, 2011, 05:38:51 prijepodne »
Kako su to ne tako davno neki ljudi fino rjesavali.... steta sto to ne pali posvuda.. svakako procitati knjigu....

biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #68 u: Listopad 21, 2011, 09:30:18 prijepodne »
Kako su to ne tako davno neki ljudi fino rjesavali.... steta sto to ne pali posvuda.. svakako procitati knjigu....



Nažalost, na taj način se ta vatikanska mafija stotinama godina rješavala svih onih koji su se usudili misliti svojom glavom. Stotine tisuća ljudi je tako završilo, a još milijuni su stradali zbog njihove pokvarenosti i pohlepe.
Hm, u biti to maltretiranje zvonjavom je možda ipak bolja opcija od lomače...  :D

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #69 u: Listopad 21, 2011, 11:00:50 prijepodne »
Zanimljivo da se uvijek nađe neka dobra duša koja predloži selidbu kao trajno rješenje mojeg problema - problem buke crkvenih zvona.
Obično mi predlažu selidbu iz Trnovčice, selidba iz Hrvatske je stvarni korak dalje.

Zanimljivo je to što imam 27 potpisa na peticiji (uključujući moj), tako da predložena selidba dobiva na težini.


Potpišem se i ja ako treba, iako ne živim u tvojem kvartu sama činjenica da čovjek mora proživljavati i doživljavati ovakvo bahato i bezobrazno svakodnevno  nasilje me toliko iritira da se od same uzrujanosti  i ja osjećam egzistencijalno ugrožen od zvona s Trnovčice...  :devil:

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #70 u: Listopad 21, 2011, 17:54:50 poslijepodne »
Diskriminacija?dakle mi da se poklonimo manjinama?ako im se ne svidja...nitko ih ne drzi u Hrvatskoj,slobodni su...

znači li to da večina smije činit nažao manjini samo zato što je večina?
'rvat katolik, nema šta.

ima nešto što se zove remečenje javnog reda i mira a crkvena zvona su upravo to jer stvarno nema potrebe da se siluje cijelo naselje tom konstantnom bukom.
2-3x na dan ok ali što je previše je previše

nije ni čudo što se hrvati sele van čim smognu siću čito da pobjegnu od ovakve zatucanosti balkana

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #71 u: Listopad 21, 2011, 17:55:43 poslijepodne »
idem vidjet gdje se to može potpisat...
« Zadnja izmjena: Listopad 21, 2011, 18:14:29 poslijepodne od Kisa »

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #72 u: Listopad 21, 2011, 19:42:46 poslijepodne »
Zna li netko kako je vani u Europi da vidimo kako su oni to riješili? Naime, i oni su katolici i imaju crkvena zvona...

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #73 u: Listopad 21, 2011, 19:48:09 poslijepodne »
eto dok mi tu trkeljamo a doticni na trnovcici gura vec trecu kutiju cepica u usi, stavimo se u poziciju muslimana i damije u zagrebu. kaj bi se desilo da oni bece svaku vecer na megafone na minaretu(sto im je po vjeri i normalno u islamskim zemljama). vec nakon 2 dana bi sve novine bile prepune clanaka kako 4 okolna kvarta nemaju mira za vrijeme ezele koji je isto musliman....
R-46

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: Crkvena zvona
« Odgovori #74 u: Listopad 21, 2011, 19:48:41 poslijepodne »
ja sam ti pokazao kako su finci rijesili... oni su modernih svjetonazora,,,, :klap: :klap:
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)