Travanj 16, 2024, 14:15:26 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Fish & aquascaping  (Posjeta: 30083 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pepi21

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1876
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Đakovo
Odg: Fish & aquascaping
« Odgovori #25 u: Srpanj 26, 2013, 17:40:42 poslijepodne »
Vidio sam rhodostomuse umnogim akvarijima i zaista prekrasne ribe jatašice. Samo što oni kako Lugi navodi ipak traže malo veću litražu akvarija jer narastu poprilično veliki ali riba je bombon.  :up:

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Fish & aquascaping
« Odgovori #26 u: Srpanj 26, 2013, 17:42:42 poslijepodne »

denisoni kod Coe- 10 E... u dućanu, legalno, s računom..

to je Ok cijena

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Fish & aquascaping
« Odgovori #27 u: Srpanj 26, 2013, 23:00:56 poslijepodne »
puntius denisoni
prekrasni u jatu i velikom akvariju samo se ohladim na spomen cijene



:122:

Prvi puta uživo sam ih vidio negdje 2007 kad smo išli u Beč ekipa s foruma (ima na portalu pričica) u jednom akva shopu. Akvarij nekih 400-500 litara....jednostavno milina za gledati.
Od ovih malih ima veći izbor, kako je netko napisao ovisi o akvariju, skejpu, ideji...ima i par dobrih jatnih/plovnih vrsta, osobno sam bio prezadovoljan sa Rasbora espei - prvoklasna jatašica!

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Fish & aquascaping
« Odgovori #28 u: Srpanj 27, 2013, 19:00:59 poslijepodne »
e da, espeica je jako dobar izbor...

meni je fora i a bleeding heart tetra, al je velika mrca,pa je bolja za velike akvarije


Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Fish & aquascaping
« Odgovori #29 u: Srpanj 27, 2013, 20:57:27 poslijepodne »
heba vas ja :D
ko je vidio da su ribe bitne u aquascapeu..evo ja imam samo guppye muške..toliko mi je kičast tank s njima, da sam fasciniran s bojama u njemu :)


Offline pepi21

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1876
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Đakovo
Odg: Fish & aquascaping
« Odgovori #30 u: Srpanj 28, 2013, 02:34:31 prijepodne »
Gupi i plati također mogu biti atraktivni u aquascapeu. Evo par fotki od dede.

Offline Rybak

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 401
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Jarun
Odg:
« Odgovori #31 u: Srpanj 28, 2013, 14:54:52 poslijepodne »
Meni su ti glupiji zakon :)

Sent from my HTC Sensation Z710e

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Fish & aquascaping
« Odgovori #32 u: Srpanj 29, 2013, 10:12:53 prijepodne »
evo kolega Piet ima u svojem zabiljenom akvariju kolumbijske tetre
https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=86084.0

Offline pepi21

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1876
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Đakovo
Odg: Fish & aquascaping
« Odgovori #33 u: Srpanj 30, 2013, 09:34:41 prijepodne »
Kad su u pitanju ribe u aquascapingu, ne mogu da ne spomenem ancistruse. Oni možda ne doprinose toliko samoj estetici akvarija ali imaju važnu funkciju u čišćenju stakla akvarija te ostali hardscape.
Moram istaknuti da su mi jako simpatični, jedini nedostatak je što narastu mrvicu više nego što bi trebali za naše potrebe. Jer u početku formiranja setupa pogotovo ako se redi o terasama, veliki anciji uslijed nedostatka biljaka znaju malo preurediti ambijent. :roll:
Zato u početku formiranja postava uvijek idem sa mladim ancistrusima.
Evo jedne slike moga bebača ancia koji marljivo odrađuje svoj posao.
Osim ancistrusa tu se moraju spomenuti i otocinclusi, no dosad ih nisam imao, tako da ne mogu reći iskustva iz prve ruke. :)

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: Fish & aquascaping
« Odgovori #34 u: Srpanj 30, 2013, 10:42:46 prijepodne »
Ancistrusi su super, ali ih u zadnje vreme izbegavam bas iz razloga koje si naveo. Mada, sad kad razmislim mozda bi mogao ubaciti jednog. Isto tako, problem ih je posle uhvatiti (u slucaju eventualne selidbe iz akv). Jedino da se izvadi panj i cesto anci zakacen za njega.  :)

Otocinkluse imam stalno, ali im broj varira. Skloni su iskakanju, a i pokazali su mi se kao dosta osetljivi (bar ovi kod nas). Znali su mi uginuti posle mesec dana od unosenja u akv. Taman kad mislim da su se odomacili. Radilo se o sazrelim akv i niti jedna druga ribica nije pokazivala znakove bilo kakvog stresa.
Pokazali su mi se kao super algari i mislim da bi ih uvek trebalo imati u akv. Cak mi je jedan poceo "resavati" crnu cupavu, ali onda je iskocio. Tom prilikom su iskocila dva kom - taj novi iz nano i jedan stari (preko god dana kod mene) iz drugog akv. Jedina poveznica (po meni) je sto se tada spremalo neko nevreme i da ih je to nesto poremetilo.
Sad imam novu turu od 5 kom, zahvaljujuci kolegi ZelenomMravu (hvala jos jednom) i zasad su OK. Nadam se da ce tako i ostati.
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Fish & aquascaping
« Odgovori #35 u: Srpanj 30, 2013, 18:04:28 poslijepodne »
Ancistrusi su super, ali ih u zadnje vreme izbegavam bas iz razloga koje si naveo. Mada, sad kad razmislim mozda bi mogao ubaciti jednog. Isto tako, problem ih je posle uhvatiti (u slucaju eventualne selidbe iz akv). Jedino da se izvadi panj i cesto anci zakacen za njega.  :)

Otocinkluse imam stalno, ali im broj varira. Skloni su iskakanju, a i pokazali su mi se kao dosta osetljivi (bar ovi kod nas). Znali su mi uginuti posle mesec dana od unosenja u akv. Taman kad mislim da su se odomacili. Radilo se o sazrelim akv i niti jedna druga ribica nije pokazivala znakove bilo kakvog stresa.
Pokazali su mi se kao super algari i mislim da bi ih uvek trebalo imati u akv. Cak mi je jedan poceo "resavati" crnu cupavu, ali onda je iskocio. Tom prilikom su iskocila dva kom - taj novi iz nano i jedan stari (preko god dana kod mene) iz drugog akv. Jedina poveznica (po meni) je sto se tada spremalo neko nevreme i da ih je to nesto poremetilo.
Sad imam novu turu od 5 kom, zahvaljujuci kolegi ZelenomMravu (hvala jos jednom) i zasad su OK. Nadam se da ce tako i ostati.
...i po meni su otocinklusi bolji za taj komunalni dio + amano kozice  :up: samo isto vodim borbu sa održavanjem broja   :roll:

Offline DavorT

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 525
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb - Martinovka
Odg: Fish & aquascaping
« Odgovori #36 u: Srpanj 30, 2013, 20:42:31 poslijepodne »
Kaj nisu ancitrusi malo zeznuti jer mogu nenamjerno napraviti rupe na bilju dok stružu alge?

Offline pepi21

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1876
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Đakovo
Odg: Fish & aquascaping
« Odgovori #37 u: Srpanj 30, 2013, 21:50:20 poslijepodne »
Ako nisu dovoljno hranjeni onda znaju sastrugati površine listova, poput echinodorusa i cripti.
Zbog prisustva ostalih proždrljivih stanara ancijima zna biti uskraćen obrok. Onda je najbolje naveče ugasiti svjetlo i ubacit im njihov obrok.

Offline zgmarkozg

  • Trade Count: (+5)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1496
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb-Gajnice
Odg: Fish & aquascaping
« Odgovori #38 u: Srpanj 31, 2013, 09:29:55 prijepodne »
meni su ančiji jedni od najdražih ribica u akvariju i sigurno da cu ih imati u svim budućim postavama, korisni su koliko i "štetni", jako brzo narastu od bebice do zavidne veličine, meni ovaj veliki redovito radi kratere po manadu i prije mjesec dana mi je zbog tabletice koja je pala između prednjeg stakla i cube digao kompletni tepih i zavukao se ispod.
kod mene je pravilo da anči jede, a ostalima šta on razbaca dok se tovi, kad je tabletica u pitanju...
i ima svoje mjesto u akvariju, ako ne pliva/čisti, uvijek je priljepljen na jednu određenu granu  :)

Offline natty

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
  • Spol: Ženski   Lokacija: Rijeka
Odg: Fish & aquascaping
« Odgovori #39 u: Srpanj 31, 2013, 09:40:34 prijepodne »
Hahaha. Kod mene je isto tako. Oko tabletice su sve neonke i koriji dok se gazda ne pojavi. :)

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Fish & aquascaping
« Odgovori #40 u: Kolovoz 01, 2013, 00:29:15 prijepodne »
uh, da, otići su skroz nepouzdane ribe :D taman se  navikneš na njih, a oni ili odapnu ili se samoubiju...


Offline pepi21

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1876
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Đakovo
Odg: Fish & aquascaping
« Odgovori #41 u: Kolovoz 23, 2013, 22:13:09 poslijepodne »
rasbora galaxy


Offline Jakov123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 401
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Zagreb,Borčec
Odg: Fish & aquascaping
« Odgovori #42 u: Kolovoz 23, 2013, 22:29:27 poslijepodne »
rasbora galaxy

od kad ih imam fakat sam prezadovoljan,preljepe su i po velicini taman za moj aq.isto imaju zgodno ponasanje kad se "dokazivaju" (nije moj video)

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Fish & aquascaping
« Odgovori #43 u: Kolovoz 23, 2013, 23:24:22 poslijepodne »
krasne su..za naniće dušu dale...

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Fish & aquascaping
« Odgovori #44 u: Kolovoz 23, 2013, 23:27:20 poslijepodne »
ja mislim da su glupiji poprilično zapostavljena vrsta, a ustvari su prelijepi ako su genetski OK ...

znam da nisu nekakav izazov za iskusnije akvariste i tako to, ali ima ih zaista lijepih primjeraka i zanimljive su u vodi ..  :klap:
uvijek dostupan na [email protected]

Offline natty

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
  • Spol: Ženski   Lokacija: Rijeka
Odg: Fish & aquascaping
« Odgovori #45 u: Kolovoz 24, 2013, 08:43:47 prijepodne »
Ja bih vec dugo imala rado rasborice umjesto neonki. Divne su mi :heart:

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Fish & aquascaping
« Odgovori #46 u: Kolovoz 24, 2013, 08:49:37 prijepodne »
Meni su mikre zakon,stalno ih imam,sad su preselile u veći dom,a od nedavno imam i strawberry rasbore(boraras naevus) i još su manje od mikri,kod njih je puno izraženije jatno ponašanje nego kod mikri.Barem kod mene.


Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Fish & aquascaping
« Odgovori #47 u: Kolovoz 24, 2013, 09:05:46 prijepodne »


Otocinkluse imam stalno, ali im broj varira. Skloni su iskakanju, a i pokazali su mi se kao dosta osetljivi (bar ovi kod nas). Znali su mi uginuti posle mesec dana od unosenja u akv. Taman kad mislim da su se odomacili. Radilo se o sazrelim akv i niti jedna druga ribica nije pokazivala znakove bilo kakvog stresa.
Pokazali su mi se kao super algari i mislim da bi ih uvek trebalo imati u akv. Cak mi je jedan poceo "resavati" crnu cupavu, ali onda je iskocio. Tom prilikom su iskocila dva kom - taj novi iz nano i jedan stari (preko god dana kod mene) iz drugog akv. Jedina poveznica (po meni) je sto se tada spremalo neko nevreme i da ih je to nesto poremetilo.
Sad imam novu turu od 5 kom, zahvaljujuci kolegi ZelenomMravu (hvala jos jednom) i zasad su OK. Nadam se da ce tako i ostati.

kod mene su otići uvijek bili kratkoga vijeka,jedino je jedna ženka poživila odprilike 8 mjeseci,ostalima je rok bio do 2 mjeseca,s obzirom da su iz divljine često su bili mršavi i neuhranjeni vjerovatno zbog transporta i kao što Brko kaže,taman pomisiš navikli se pa odpnu,sad kad malo bolje vidim post ta ženka koja je bila najduže živa je isto odapela na promijeni vremena i bila je puna ikre.

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Fish & aquascaping
« Odgovori #48 u: Kolovoz 24, 2013, 09:18:19 prijepodne »
čovječe, vama ribice krepavaju ko dobar dan, a ja se uspaničio kad mi je pandrknula jedna zebrica i glupi nakon ubacivanja u akvarij ...  :punch:

a da ne pričam o suzi u oku kad mi je ich "pojeo" zlatnu ...  :'(
uvijek dostupan na [email protected]

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Fish & aquascaping
« Odgovori #49 u: Kolovoz 24, 2013, 10:03:23 prijepodne »
čovječe, vama ribice krepavaju ko dobar dan, a ja se uspaničio kad mi je pandrknula jedna zebrica i glupi nakon ubacivanja u akvarij ...  :punch:

a da ne pričam o suzi u oku kad mi je ich "pojeo" zlatnu ...  :'(

Najčešće rikavaju ribe iz divljine koje nisu provele dovoljno dugo u karanteni,nego su ih brže-bolje na tržište,tu su otocinclusi posebno osjetljivi.