Ožujak 28, 2024, 11:52:38 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Terarijski vrt  (Posjeta: 21345 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Malitu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 259
  • Spol: Muški  
Odg: Terarijski vrt
« Odgovori #50 u: Studeni 19, 2013, 22:29:35 poslijepodne »
Pa to su dimenzije staklenika (usuđujem se spomenuti vivarija) koji omogučava prvotnu zamisao i nije to nešto veliko ako imaš gdje staviti, a ja eto imam tu sreću.
Bonsai....hm... -?
U jednoj knjizi o orhidejama bila je slika odlomljene grane nekog visokog stabla u Costa Rici. Grana je na bila debela nekih 25cm i duga oko 3m te je visjela je u zraku na nekih 30 m od poda na dvije-tri tanke lijane. Ta grana je visjela u prostoru puna bromelija i orhida svih vrsta i još ko zna kakvih biljaka. Oduševljen tom slikom "visečeg vrta" proveo sam godinu dana u istraživanju koje su to biljke (neda mi se pisat lat.nazive) te njihovih sposobnosti preživljavanja u takvim uvjetima, te sličnih iz sasvim drugih krajeva planetarne biosfere. I polako se približavam konstrukcijskim detaljima koji bi mi omogučili tu granu da visi u prostoru bez da se vidi na čemu visi. U prvom krugu razmišljanja su bila razna debla i grane (prirodne), trenutno razmišljam o EpiWeb-u i Hygrolon-u, sve ostalo je riješeno. Rasvjeta naravno LED pozicionirana i snagom definirana za svaku biljku posebno ili više njih sa mogučnošću premještanja, te matirano pozadinsko svjetlo. Evaporacijsko hlađenje-ujedno i vanjska vetilacija, unutarnja sa PC ventilatorima (skrivena koliko to bude moguće izvesti), fogeri za potpunu maglu ili oblake, visoko tlačne prskalice, sustav poseban za gnjojenje, grijaći, dnevno-nočni termostat, nekoliko tajmera (sa kojima uskladim sve uvjete) i to bi bilo to. Kako sada stvari stoje na putu sam ka odustajanju od donjeg dijela prepunog bilja iz razloga što prebrzo raste i stvara nekakav gustiš koji mi kvari vizualnu komponentu odvojenosti tog habita od poda.
« Zadnja izmjena: Studeni 19, 2013, 22:37:41 poslijepodne od Malitu »

Offline Brigita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 219
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: kod Vinkovaca
Odg: Terarijski vrt
« Odgovori #51 u: Studeni 20, 2013, 08:11:15 prijepodne »
Isplanirao si vidim sve do zadnjeg detalja  :up:
Sustav za gnojenje češ ići preko onih provodivih traka (neznam točno kako se zovu) svojevrsna tkanina nekakva? Ili planiraš nešto drugo?
Ja sam vidjela isto u nekoj knjizi, na običnoj grani u kaliću učvršćenom gipsom, poslagane Bromelie korjenja umotanog u mahovinu, i Tilandsiom (onom visećom, mislim da ju zovu i španjolska mahovina) I izgledalo je baš lijepo, zato mogu samo zamisliti kako če perfektno izgledati ova viseća grana kad ju složiš.
Za donji dio prepun bilja si u pravu, pokvarilo bi cjelokupni dojam, jer viseća grana treba biti naglašena. Da li si razmišljao o samo mahovini na podu, složiš malo reljefno, meni je ona super, i svakako imam u planu ju imati danas-sutra u mom vrtu. 

Offline Malitu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 259
  • Spol: Muški  
Odg: Terarijski vrt
« Odgovori #52 u: Studeni 21, 2013, 21:21:53 poslijepodne »
Hm....."početak je vrlo delikatno vrijeme "...dio kontinuuma, počinje sa osječajima, prelazi u razmišljanje, vizualizaciju percepcije, preispitivanje vizualizacije i realnost, prihvačanje realnosti, donošenje odluka na temelju realnosti, prispitivanje vizualizirane realnosti i početka.
Voli bih znati da bih mogao razumjeti (jer me zanima) tvoj početak-žudnju koji bi dove u konačnici do realizacije tvojeg projekta, on je kako je izneseno na raskrižju koje vodi do mnogih prekrasnih prizora, ali koji je prvi među jednakima, pa makar bio i na rubu realnosti.

Što se tiće poda on bi trebao biti u mojoj soluciji crn....stvara ocječaj dubine i uzdignutosti i veličanstvenosti bitnoga. Dakle mahovine bi eventualno bile planirane za bitni dio  :)

Offline Malitu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 259
  • Spol: Muški  
Odg: Terarijski vrt
« Odgovori #53 u: Studeni 24, 2013, 22:41:23 poslijepodne »
Opčenito sve što ti treba za držanje bilo kakvog bilja i onog najzahtjevnijeg (oprema) imaš za kupit u Zagrebu u Ilici te možeš dobiti i sve informacije o uzgoju bilja u zatvorenim prostorima.....link:
http://www.growshop-zagreb.com/naslovnica

Offline vukovarac5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 431
  • Spol: Muški   Lokacija: Vukovar
Odg: Terarijski vrt
« Odgovori #54 u: Studeni 25, 2013, 09:49:31 prijepodne »
Ajmo neke svježe slike   :klap: :klap:

Offline Brigita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 219
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: kod Vinkovaca
Odg: Terarijski vrt
« Odgovori #55 u: Studeni 25, 2013, 13:52:15 poslijepodne »
Opčenito sve što ti treba za držanje bilo kakvog bilja i onog najzahtjevnijeg (oprema) imaš za kupit u Zagrebu u Ilici te možeš dobiti i sve informacije o uzgoju bilja u zatvorenim prostorima.....link:
http://www.growshop-zagreb.com/naslovnica

Super, sve na jednom mijestu  :zagrljaj:  Nisam uopće znala za tu trgovinu, kad izborim ovu etapu (ostalu) sa majstorima ču se malo više moći posvetiti i tom vrtu.


Ajmo neke svježe slike   :klap: :klap:

Nema za sad nikakvih pomaka, osim tog dijela sobička obloženog pločicama, a to te baš i ne zanima  :D

Offline vukovarac5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 431
  • Spol: Muški   Lokacija: Vukovar
Odg: Terarijski vrt
« Odgovori #56 u: Studeni 26, 2013, 19:21:31 poslijepodne »
Onda u akciju :)

Da se mogu provozati do Vinkovaca da vidim kak to izgleda uživo  :up: :up:

Offline Brigita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 219
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: kod Vinkovaca
Odg: Terarijski vrt
« Odgovori #57 u: Studeni 27, 2013, 06:35:39 prijepodne »
A da ja to tebi ipak poslikam?  :D  :D  :D  :D
Šalim se naravno. Požurila bih se ja sa realizaciom, ali imam nekoliko kočnica  ;)

Offline vukovarac5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 431
  • Spol: Muški   Lokacija: Vukovar
Odg: Terarijski vrt
« Odgovori #58 u: Studeni 27, 2013, 11:18:26 prijepodne »
A da ja to tebi ipak poslikam?  :D  :D  :D  :D
Šalim se naravno. Požurila bih se ja sa realizaciom, ali imam nekoliko kočnica  ;)

AHAHAHAHAHAHHAHHAAHA   :up: :up: :up: :up: :up: :up: