Travanj 16, 2024, 14:10:43 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Diskusi  (Posjeta: 1991 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jagoda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 186
Diskusi
« u: Ožujak 05, 2006, 23:23:00 poslijepodne »
znam da je pitanje glupo ali zanima me dali je normalno da se diskusi stalno tuku?

Najradije bi ih stavila svakog u poseban akvarij jer se bojim da se
medusobno ne zatuku. Uopce mi nije jasno zasto se oni smatraju
drustvenim ribama kada mi se cini da bas ne podnose drustvo?

Kakva su vasa iskustva?


Your focus determines your reality

Offline Moris Popovic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 301
    • http://www.2advanced.com
Diskusi
« Odgovori #1 u: Ožujak 05, 2006, 23:45:00 poslijepodne »
Evo ja sam imao mnogo iskustva s time. Naime dvoje diskusa mi se u pocetku "tuklo" tj. najurivali i gurali koji su nakon 2-3 tjedna prestali sa tucom. tjedan dana kasnije sam donio jednog diskusa koji je poceo tuci sve, ali veoma agresivno ih maltretirati tako da su neki i pobljedili, a to znaci da su veoma izmaltretirani bili, odvoio sam ga par dana i dao sam mu jesti samu jednom u ta 3-4 dana. Nakon toga vratio sam ga u akvarij i nije bilo problema, cak su njega poceli juriti ali sve je to broslo i sada su ok..
Ako vidis da ima fizickih ozljeda, da je boja tucenog diskusa izbljedjena i da tuceni diskus ne jede i ne suprostavlja se, onda mangupa koji tuce izvadi na par dana. Ako je to samo jurenje i skrivanje jedan od drugoga a s time da se suprotstavljaju, pusti ih vjerovatno ce se situacija smiriti, promatraj da uocis neke od tih simptoma..
TORINO/ITALIJA
Svaki auto je lijep ali Ferrari je Ferrari

Offline HRVOJE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 921
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
Diskusi
« Odgovori #2 u: Ožujak 06, 2006, 14:54:00 poslijepodne »
..discus = ciklid,dakle,iako plahi,imaju nešto od naravi ciklida,ali to se odražava samo unutar vrste..pogreška je uzimati ispod pet riba jer u suprotnom dolazi do te agresivnosti,pogotovu prilikom hranjenja,kod mladih odrastajućih riba...međusobni kontakti riba nisu opasni,ali potlačene ribe uzimaju manje hrane i zaostaju u rastu,a kod diskusa je to spesifično i teško se ispravi...

Offline sadija

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Ženski   Lokacija: slovenija
Odg: Diskusi
« Odgovori #3 u: Ožujak 07, 2017, 10:06:46 prijepodne »
Pozdrav imam  i ja jedno pitanje (zalbu )kako god naime imam u akvariju 4 diskusa tri velika  i jedan manji
ovako imam narandzastog  koji tuce nonstop divljeg kojima nazalost neznam spol evo to traje vec mjesec dana mozda i vise .
Prvo su dosla dva narandzasti i plavi diskusi pa kasnije dva divlja od kojih je jedan veliki oko 10 i vise cm a dugi jedno 6do 8cm dali neko zna sta bi moglo bit uzrok da nisu dva muzjaka ili ....