Travanj 16, 2024, 09:21:35 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Guppy kids jungle  (Posjeta: 23201 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Desiderata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 172
  • Spol: Ženski   Dob: 53
  • Lokacija: Jadranovo
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #50 u: Veljača 12, 2014, 09:46:40 prijepodne »
I bez filtracije, i bez svijetla, i bez... kojecega  ;)
Ali imas pravo, previse informacija zbunjuje. Ja sam sad upregla muza da prouci rasvjetu. Na brodu mu je net takav kakav je pa gubi zivce. Da li ce sta pametno smisliti, vidjet cemo. I sam kaze da je bolje da mu ja smisljam nove kucne projekte, nego da ih mora sam smisljat. Njegovi su, u pravilu, puno skuplji  :D

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #51 u: Veljača 12, 2014, 09:51:47 prijepodne »
I bez filtracije, i bez svijetla, i bez... kojecega  ;)
Ali imas pravo, previse informacija zbunjuje. Ja sam sad upregla muza da prouci rasvjetu. Na brodu mu je net takav kakav je pa gubi zivce. Da li ce sta pametno smisliti, vidjet cemo. I sam kaze da je bolje da mu ja smisljam nove kucne projekte, nego da ih mora sam smisljat. Njegovi su, u pravilu, puno skuplji  :D

filtracija je sastavni dio cikliranja ...  :up:

a ostalo ... DA ... i rasvjeta i sve ostalo dolazi s vremenom i potrebama .... naravno i željama ..

za guppiće i anubias je dosta i obična sijalica sa žarnom niti .. i rast će sve ..  :up:

ljudi koji imaju umjetnička remek djela od akvarija vrlo često pametuju bezveze nama "normalnima" koji imamo akvarije ne tako reprezentativnih karakteristika... ali ne shvaćaju da mnogi i ne žele imati remek djela, već akvarije sa ribicama..  :up:
uvijek dostupan na [email protected]

Offline Desiderata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 172
  • Spol: Ženski   Dob: 53
  • Lokacija: Jadranovo
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #52 u: Veljača 12, 2014, 10:27:16 prijepodne »
Potpisujem  :up:, ali s ovim smo totalno otisli u off. Ovo je ipak tema Guppy kids jungle. Luciano sorry
« Zadnja izmjena: Veljača 12, 2014, 10:31:58 prijepodne od Desiderata »

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #53 u: Veljača 12, 2014, 11:35:31 prijepodne »
ajde.. ajde ... ni prva ni zadnja tema koja je nakon tećeg posta otišla u OFF ...  :D :D

nego btw ..

Luciano... imam i ja jedan G(l)uppičnjak koji je postao pomalo prenatrpan .... a kad sam rekao da ću sa malcima nahraniti sajice, dobro da me klinci nisu skalpirali ...  :D
uvijek dostupan na [email protected]

Offline Luciano

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 419
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Split
  • Forever young...
    • Guppy Kids Jungle - > Rio Orinoco
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #54 u: Veljača 13, 2014, 16:19:27 poslijepodne »
Super je. :)
Kao mogucnost poboljsanja, grupiraj sve biljne vrste koje mogu stvoriti šumu u - šumu. :)
Dakle ako imas po dva-tri primjerka neke biljke koja sporo raste, postavi ih kao fokusne tocke. Npr anubias.
A sve sto brzo raste i moze stvoriti grm ili sumarak, kao npr rogolist ili rotalu, smjesti ih tako da tvore vizualno odvojene, grmove, sumarke ili zavjese. Efekt ce biti slican Onome sto se radi u dutch stilu.
I ja u svom akvariju pokusavam to napraviti od jednog do drugog presadjivanja, ali za sad mi se uvijek pomijesaju kad narastu... :)
Malo mi je tesko razmjestiti tih 20-tak biljnih vrsta u 50l, a da se ne pomijesaju. :D

Tnx :up: Upravo to :up: Ali je kod mene najviše došao do izražaja mali akvarij i VELIKO neiskustvo :'(
Sve biljke sam kod sadnje grupirao, pa to izgleda ovako:



Hardware (kamenje  i panj) je posložen tako da sakrije tehniku (filter i grijač). Mahovina je (osim na panju) mrežicom uhvaćena na nekoliko oblutaka i to se razmješta kako mi u tom trenutku paše.

Međutim, Rotala se razdivljala, a Althernatera je otišla previše u visinu. Pravim šišanjem bi mogao od te dvije biljke formirati grmove po akvariju.
Anubias još čekam da se razlista, jer je tek nakon 3 mjeseca krenuo kako treba.

S druge strane, Valisnerija me zeza, jer je zamišljena kao "zid" da sakrije staklo, ali je pustila korijenje ispod panja i izbacila 4 mladice i po sredini akvarija :D
Rogolist i  vodenu leću nisam crtao, jer ih ima svugdje ;)

Zato sam postavio pitanje da li da ostavim džunglicu ili da si malo dam truda i pokušam velikim šišanjem nešto u Dutch stilu. Nekako me strah, pošto sam još totalni amater, pa ću vjerojatno još malo pričekati da skupim više iskustva(čitaj:hrabrosti) i više bilja za rasadnju :D
« Zadnja izmjena: Veljača 13, 2014, 16:28:31 poslijepodne od Luciano »

Offline Luciano

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 419
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Split
  • Forever young...
    • Guppy Kids Jungle - > Rio Orinoco
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #55 u: Veljača 13, 2014, 16:22:51 poslijepodne »
Potpisujem  :up:, ali s ovim smo totalno otisli u off. Ovo je ipak tema Guppy kids jungle. Luciano sorry

No frks :up: Strašilo i ja kad se nađemo na nekoj temi, uvijek odemo offtopic :D To ti je kad se nađu Slavonac i Dalmatinac... da se nađemo uživo, vjerojatno bi zaružili u nekoj birtiji i do ranih jutarnji sati raspravljali o teoriji relativnosti i i svoj apsurdnosti formule E=MC2  :D :D

Luciano... imam i ja jedan G(l)uppičnjak koji je postao pomalo prenatrpan .... a kad sam rekao da ću sa malcima nahraniti sajice, dobro da me klinci nisu skalpirali ...  :D

Evo i kod mene je situacija već zabrinjavajuća... sad sam dao klincima da svaki drugi usisavaju po dio akvarija sa malim usisivačem... gubitak 2l vode neće napraviti štetu, ali lopata riblje kakice bi lako mogla narušiti kemiju u akvariju. 
« Zadnja izmjena: Veljača 13, 2014, 16:26:34 poslijepodne od Luciano »

Offline viktori

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 744
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #56 u: Veljača 14, 2014, 04:05:09 prijepodne »
Zato sam postavio pitanje da li da ostavim džunglicu ili da si malo dam truda i pokušam velikim šišanjem nešto u Dutch stilu. Nekako me strah, pošto sam još totalni amater, pa ću vjerojatno još malo pričekati da skupim više iskustva(čitaj:hrabrosti) i više bilja za rasadnju :D

Ma bez milosti šišaj! :)

Ako je raslo do sad, iskoristi priliku jer će vjerojatno rast i dalje, jer bilju očito sad godi sve.

Ja se spremam psihicki već tjeda-dva na veliko presađivanje. Dođe mi da počupam doslovno sve van i posadim iz nule. Kako god okrenem sa blagim šišanjem nešto od nekud štrči i ne izgeda dobro nego neuredno.  :roll:

Kada blago pošišam, u roku od tjedan dana je opet petljanac. :|

Offline Luciano

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 419
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Split
  • Forever young...
    • Guppy Kids Jungle - > Rio Orinoco
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #57 u: Veljača 14, 2014, 04:15:29 prijepodne »
Ma bez milosti šišaj! :)
Ako je raslo do sad, iskoristi priliku jer će vjerojatno rast i dalje, jer bilju očito sad godi sve.
Ja se spremam psihicki već tjeda-dva na veliko presađivanje. Dođe mi da počupam doslovno sve van i posadim iz nule. Kako god okrenem sa blagim šišanjem nešto od nekud štrči i ne izgeda dobro nego neuredno.  :roll:
Kada blago pošišam, u roku od tjedan dana je opet petljanac. :|

A ja mislio da sam jedini vampir u ovim ranim jutarnjim satima :D

Trebam još samo skupiti hrabrosti, i onda ide dobro šišanje. Ovako gubim po sat vremena vikendom otpetljavajući rogolist od preduge valisnerije i podivljale Rotale :'(
Kad se samo sjetim kako sam na početku brižljivo čuvao i presađivao svaki listić, a danas totalni svinjac >:(
Isto dolazim u iskušenje sve počupati i početi iznova, ili još bolje, kupiti veći akvarij, a ovaj manji zadržati za rasadnik :D

Idem dalje tražiti gdje mi se potkrao bug... joj kako mrzim c++ :-X

Offline viktori

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 744
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #58 u: Veljača 14, 2014, 05:04:49 prijepodne »

A ja mislio da sam jedini vampir u ovim ranim jutarnjim satima :D

... Ovako gubim po sat vremena vikendom otpetljavajući rogolist od preduge valisnerije i podivljale Rotale :'(
Kad se samo sjetim kako sam na početku brižljivo čuvao i presađivao svaki listić, a danas totalni svinjac >:(
Isto dolazim u iskušenje sve počupati i početi iznova, ili još bolje, kupiti veći akvarij, a ovaj manji zadržati za rasadnik :D

Idem dalje tražiti gdje mi se potkrao bug... joj kako mrzim c++ :-X

Sve što si rekao, a čak se i sličnim stvarima bavimo u slične sate. :)

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #59 u: Veljača 14, 2014, 09:47:08 prijepodne »
No frks :up: Strašilo i ja kad se nađemo na nekoj temi, uvijek odemo offtopic :D To ti je kad se nađu Slavonac i Dalmatinac... da se nađemo uživo, vjerojatno bi zaružili u nekoj birtiji i do ranih jutarnji sati raspravljali o teoriji relativnosti i i svoj apsurdnosti formule E=MC2  :D :D

s ovim bih se mogao apsolutno složiti .. :)
uvijek dostupan na [email protected]

Offline Luciano

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 419
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Split
  • Forever young...
    • Guppy Kids Jungle - > Rio Orinoco
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #60 u: Ožujak 02, 2014, 02:25:04 prijepodne »
Mali update:

Gupići se i dalje množe, iako ih svim silama poklanjam akvaristima po Splitu:-)
Sa biljem ista stvar, pa je kesa biljaka završila kod jedne akvaristice u Trogir.

E sad imam jednu zanimljivu ponudu... lokalni akvarist ima viška mladih Ancistrusa. Nekoliko ljudi mi ih je savjetovalo, ali muči me litraža?
Nije li 54l premalo za onu veliku (i ne baš lijepu) ribicu?

BTW, vjerujem da će žena vrištati ako vidi nešto ovako na staklu:
« Zadnja izmjena: Ožujak 02, 2014, 02:28:12 prijepodne od Luciano »

Offline Desiderata

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 172
  • Spol: Ženski   Dob: 53
  • Lokacija: Jadranovo
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #61 u: Ožujak 02, 2014, 08:40:21 prijepodne »
Ja bi ga uzela na tvom mjestu. Ionako ce mu trebat vremena da naraste, a do tada ce i veci akvarij doci u kucu  ;) .
Ja sam se zeznula kad sam isla kupovat ancija jer je mala (a bas i nije vise mala) uprla prstom da oce ovog pa nisam uopce nista pitala nego i ja prodavacu uprla prstom u tog. Nakon par dana sam skuzila da imam pleca, a ne ancistrusa. Za sad je neki 7,8 cm velik, a kasnije ce vjerovatno na udomljavanje u neki 500l akvarij ako ga netko zeli.
A da tebi slijedeci bude 500l pa da ja udomim svog pleca?   :klap:























Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #62 u: Ožujak 02, 2014, 09:36:22 prijepodne »
Bez problema stavi jednog mladog.Možeš i dva.Jako korisna riba i trebao bi biti u svakom akvariju većem od 50 litara.

Offline pericasubasic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 304
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Čapljina
  • uvik kontra!!!
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #63 u: Ožujak 02, 2014, 10:26:53 prijepodne »
Meni je prijatelj prije par dana poklonio pleca na udomljavanje...trenutno je na nekih 14 cm...to je pravi cistac,alge ni na mapi...a luciano sigurno moze ubaciti par malih ancija,samo mi se cini da je spominjao da ce poslije ici na ciklide pa ne znam kako ce ta kombinacija izgledati.

Offline Luciano

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 419
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Split
  • Forever young...
    • Guppy Kids Jungle - > Rio Orinoco
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #64 u: Ožujak 02, 2014, 16:07:39 poslijepodne »
Hvala na informacijama. Najlakše mi je staviti ribu u akvarij, ali ne želim da se jadna životinja pati u neadekvatnim uvjetima... Svi uvjeti u akvariju su idealni za tu lijepu ribicu (Ph, temperatura, panj, dobra zabiljenost, kokosova kućica za skrivanje...), samo me litraža mučila.

Meni je prijatelj prije par dana poklonio pleca na udomljavanje...trenutno je na nekih 14 cm...to je pravi cistac,alge ni na mapi...a luciano sigurno moze ubaciti par malih ancija,samo mi se cini da je spominjao da ce poslije ici na ciklide pa ne znam kako ce ta kombinacija izgledati.

Iskreno, nisam nikad razmišljao o ciklidima... želja mi je bila staviti zelene neonkice i sitno lisnato bilje da 54l bar djeluje kao veće stanište. Međutim, zaglavio sam sa gupićima i mislim da ću ostati na njima. Ali ako mogu udomiti još koju pitomu životinjicu, zašto ne :D

Offline pericasubasic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 304
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Čapljina
  • uvik kontra!!!
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #65 u: Ožujak 02, 2014, 19:25:19 poslijepodne »
Mislio sam da sam negdje procitao kako ces uzimat veci akvarij pa na ciklide...polupo sam loncice ocigledno...nije mi prvi put hehe...

Offline Luciano

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 419
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Split
  • Forever young...
    • Guppy Kids Jungle - > Rio Orinoco
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #66 u: Ožujak 02, 2014, 19:46:08 poslijepodne »
Ciklidi su mi prekrasni, ali mislim da je to još prevelik zalogaj za mene.
S druge strane, između mene i mojih ukućana se razvila ljubav na prvi pogled prema gupićima :D Klincima je baš fora kad se muškići šepire radeći trzanja kitnjastim repom ispred ženke :D

Offline PeraCar55

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 764
  • Spol: Muški   Dob: 23
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #67 u: Ožujak 02, 2014, 19:51:48 poslijepodne »
Ciklidi su mi prekrasni, ali mislim da je to još prevelik zalogaj za mene.
Veruj mi,izdržljiviji su nego što misliš (pričam o relativno lako nabavljivim vrstama koje nisu od šećera...) i mnogo su zanimljivi :up:
Prevelik zalogaj je meni more :(
Enjoying cichlids...

Offline Luciano

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 419
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Split
  • Forever young...
    • Guppy Kids Jungle - > Rio Orinoco
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #68 u: Ožujak 02, 2014, 19:59:47 poslijepodne »
Tek sam 5 mjeseci u akvaristici i ne želim se precijeniti, pa pobiti jadne životinjice ;)
A more je san mojih sinova... navalili da hoće Nema i Koraljku :D

Offline pericasubasic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 304
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Čapljina
  • uvik kontra!!!
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #69 u: Ožujak 02, 2014, 20:00:10 poslijepodne »
Ja ne bi mogao bez zelenila u akvariju...mada su ovdje gdje sam za ciklide odlicni uvjeti jer je voda tvrdja,a kamenja ima kakvog hoces...cak sam i nasao jedan veliki kamen koji je idealan za ciklide i sad mi stoji jer nije za biljnog...mogu uslikat pa poslat ako kome treba hehe

Offline Luciano

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 419
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Split
  • Forever young...
    • Guppy Kids Jungle - > Rio Orinoco
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #70 u: Ožujak 02, 2014, 20:08:06 poslijepodne »
More ne može nitko zamijeniti... pravim odabirom koralja možeš dobiti takav kolorit da ti pamet stane.
Biljke u akvariju su svakako prekrasne, ali traže jako puno njege i održavanja... bar kod mene :D

Offline pericasubasic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 304
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Čapljina
  • uvik kontra!!!
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #71 u: Ožujak 02, 2014, 20:35:24 poslijepodne »
Neke biljke mogu biti zahtjevne,ali mislim da ni koralji nisu nista laksi ;)

Offline PeraCar55

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 764
  • Spol: Muški   Dob: 23
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #72 u: Ožujak 02, 2014, 20:36:54 poslijepodne »
Ja se polako spremam za morski,ali to dugo još neće biti urađeno...
Enjoying cichlids...

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #73 u: Ožujak 02, 2014, 20:45:21 poslijepodne »
i ja se spremam za kupiti farari ... ali ko zna kad ...  :D  :up:
uvijek dostupan na [email protected]

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Guppy kids jungle
« Odgovori #74 u: Ožujak 02, 2014, 20:58:09 poslijepodne »
Kupi i meni jednog, ako te ne uhvate.