Travanj 16, 2024, 11:02:03 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: ...kako ojačati postolje za akvarij?  (Posjeta: 4439 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline H3m3roid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 247
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ...kako ojačati postolje za akvarij?
« Odgovori #25 u: Ožujak 23, 2011, 07:58:54 prijepodne »
ne moraš...u Elgradu moraš samo platiti i restl po širini kojeg ti isto uvale

Restl je ostatak od ploče koji je kupac prije ostavio (ili je njima ostao komad prilikom izrade namještaja)
i oni ga čuvaju ukoliko dođe kupac koji treba manje dimenzije ili ima ukupno manju površinu materijala,
i tada se treba podudarati taj restl sa bojim koju želiš ...

naravno i to plaćaš ko da su ti ispilili komad iz original ploče ....
samo u tom slučaju ne plaćaš cijelu pov koju sam napisao - 2800*2070mm
ali mislim da takve ostanjke mogu iskoristiti samo oni koji izrađuju police tipa širine do 40 cm ....
jer su restli uglavnom do te širine ...

Ali za akvaristu koji oće iole ozbiljnije postolje mislim da ovo nema smisla ....

Offline NoNameBoy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 105
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Rijeka
Odg: ...kako ojačati postolje za akvarij?
« Odgovori #26 u: Ožujak 23, 2011, 09:05:29 prijepodne »
za pokupit imas kraj svake baje kakav ormar pa si iskrojis

a ako bas oces kupit imas u bauhausu
i ima jos tih firmi koje se bave ivericom, opcenito stolarije
jedna je u sušačkoj dragi ispod ceste bas sto rade namjestaj po mjeri

a ja to nebi s L profilima, sarafi ivericu s ovim sto sam ti gore napiso,
sarafit trebas samo straznju stranicu, ovu sredinu samo umetnes.
ako treba sto pitaj


OMG !!!

 :roll:

stvarno ne kuzim u cem je problem
ako u sredini umetnes okomito dasku dobro izrezanu ona ce stajat i kad se optereti ormar odozgora pritisnut ce je tako da nemoze se ni pomaknut, a izvrsavat ce svoju funkciju, ne govorim napamet, to je trebalo na vecini prima ormarica za tv ako je iso klasicni katodni tv gore inace bi se izvijao i pritiskalo bi staklena vrata
to se i njemu na ovom ormaricu dogodilo ako bolje pogledas, doduse sad mu je unutra polica koju bi trebalo izbacit ili i nju usrafit u bokove pa po sredini 2 komada ubacit

a sto se tice onog gore, sto mozda nije istina? i sto mu nije to bolje neg ic kupovat ploču od skoro 6  kvadrata
a u toj boji je vecina namjestaja (iako se njemu to ni vidit nece tako da mu je svejedno), ti tu govoris kao da sam mu reko da ukrade

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ...kako ojačati postolje za akvarij?
« Odgovori #27 u: Ožujak 23, 2011, 10:38:08 prijepodne »
Restl je ostatak od ploče koji je kupac prije ostavio (ili je njima ostao komad prilikom izrade namještaja)
i oni ga čuvaju ukoliko dođe kupac koji treba manje dimenzije ili ima ukupno manju površinu materijala,
i tada se treba podudarati taj restl sa bojim koju želiš ...

naravno i to plaćaš ko da su ti ispilili komad iz original ploče ....
 ....

nenene
ako je ploča nova ploča 2800*2070mm a ti (i oni) složiš sve komade u recimo 2200*500 platit ćeš 2800*500, a dobit ćeš svoje komade 2200*500 i restl od 600*500 (što je zajedno 2800), naravno u boji koju si uzeo , pošto je ostatak od iste ploče koju su rezali.

Offline H3m3roid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 247
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ...kako ojačati postolje za akvarij?
« Odgovori #28 u: Ožujak 23, 2011, 13:51:52 poslijepodne »
stvarno ne kuzim u cem je problem
ako u sredini umetnes okomito dasku dobro izrezanu ona ce stajat i kad se optereti ormar odozgora pritisnut ce je tako da nemoze se ni pomaknut, a izvrsavat ce svoju funkciju, ne govorim napamet, to je trebalo na vecini prima ormarica za tv ako je iso klasicni katodni tv gore inace bi se izvijao i pritiskalo bi staklena vrata
to se i njemu na ovom ormaricu dogodilo ako bolje pogledas, doduse sad mu je unutra polica koju bi trebalo izbacit ili i nju usrafit u bokove pa po sredini 2 komada ubacit
a sto se tice onog gore, sto mozda nije istina? i sto mu nije to bolje neg ic kupovat ploču od skoro 6  kvadrata
a u toj boji je vecina namjestaja (iako se njemu to ni vidit nece tako da mu je svejedno), ti tu govoris kao da sam mu reko da ukrade

Što se ljutiš ??

riješenja su ti ko da gledam onaj crtić : a je to , ako si ga gledao  :D

Prima .... tam ni moja prabaka ne kupuje ... a cijene previsoke definitivno ...
Naravno da treba staviti ojačanje u sredinu da se ploča ne bi progibala ali način na koji si mu savjetovao ...

dobro da nisi rekao da sve omota selotejpom ...  :rolleyes:

Offline H3m3roid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 247
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ...kako ojačati postolje za akvarij?
« Odgovori #29 u: Ožujak 23, 2011, 13:56:49 poslijepodne »
nenene
ako je ploča nova ploča 2800*2070mm a ti (i oni) složiš sve komade u recimo 2200*500 platit ćeš 2800*500, a dobit ćeš svoje komade 2200*500 i restl od 600*500 (što je zajedno 2800), naravno u boji koju si uzeo , pošto je ostatak od iste ploče koju su rezali.

da točno , ali njima netko nekad ostavi dijelove iverala koji mu netrebaju
(meni je recimo ostao komad od 2,8m * 0,4 m i nije mi se to dalo doma vozit niti pilit i nije mi trebalo i ostavio sam im ...)

ili njima ostane kad sebi slažu neki namještaj ili po mjeri rade .... te viškove možeš kupiti
naravno ako ti se svidi boja i ako je komad ploče koji ti treba dostatan ...

Offline NoNameBoy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 105
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Rijeka
Odg: ...kako ojačati postolje za akvarij?
« Odgovori #30 u: Ožujak 23, 2011, 18:54:03 poslijepodne »
stvarno ne kuzim u cem je problem
ako u sredini umetnes okomito dasku dobro izrezanu ona ce stajat i kad se optereti ormar odozgora pritisnut ce je tako da nemoze se ni pomaknut, a izvrsavat ce svoju funkciju, ne govorim napamet, to je trebalo na vecini prima ormarica za tv ako je iso klasicni katodni tv gore inace bi se izvijao i pritiskalo bi staklena vrata
to se i njemu na ovom ormaricu dogodilo ako bolje pogledas, doduse sad mu je unutra polica koju bi trebalo izbacit ili i nju usrafit u bokove pa po sredini 2 komada ubacit
a sto se tice onog gore, sto mozda nije istina? i sto mu nije to bolje neg ic kupovat ploču od skoro 6  kvadrata
a u toj boji je vecina namjestaja (iako se njemu to ni vidit nece tako da mu je svejedno), ti tu govoris kao da sam mu reko da ukrade

Što se ljutiš ??

riješenja su ti ko da gledam onaj crtić : a je to , ako si ga gledao  :D

Prima .... tam ni moja prabaka ne kupuje ... a cijene previsoke definitivno ...
Naravno da treba staviti ojačanje u sredinu da se ploča ne bi progibala ali način na koji si mu savjetovao ...

dobro da nisi rekao da sve omota selotejpom ...  :rolleyes:

ja mu nisam ništa rekao napamet
nasastavljo sam se svakakvog namještaja i još sve stoji
sastavljao sam i oštećen i svakakav namještaj

uglavnom necu se raspravljat