Travanj 26, 2024, 01:41:34 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Deltec skimer  (Posjeta: 4768 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline royal

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
  • Spol: Muški  
Deltec skimer
« u: Ožujak 08, 2015, 22:03:07 poslijepodne »
Pozdrav
I  molba iskusnijima da napisu koliko bi otprilike vrijedilo tijelo ogromnog Deltecovog skimera sa slike (bez pumpe).
Visak mi je i volio bi ga prodati ali nemam pojma za koliko.
Unaprijed zahvaljujem.

Offline fagan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 54
Odg: Deltec skimer
« Odgovori #1 u: Ožujak 08, 2015, 23:07:29 poslijepodne »
Pozdrav!

Nisam toliko iskusan, ali upravo sam u procesu nabavke opreme, pa sa poprilično informiran po tom pitanju u zadnje vrijeme.
Neznam koliko si mislio dobiti za tijelo tog skimera, ali moje skromno mišljenje je da ne vrijedi vise od plastike od koje je napravljen. I to iz jednostavnog razloga. Da bi ga se dovelo u upotrebljivo stanje, moraju se kupiti 2 pumpe (recirkulacijiski model) koje koštaju preko 1000 kn. A ako pogledaš malo oglase, vidjet ćeš da se u zadnje vrijeme prodaje puno dobrih skimera za otprilike tu sumu novca.

Sretno s prodajom!

F.M.- ZG

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Deltec skimer
« Odgovori #2 u: Ožujak 09, 2015, 15:01:17 poslijepodne »
Sve i da imas djabepumpe, opet pricamo o konstrukcijski zastarjelom skimmeru, barem tako djeluje. Naravno,nekom moze biti spas,ali da to vrijedi neke konkretne novce, nekako sumnjam.

Uostalom, kad pogledas, barem 80% cijene novog skimmera je ustvari pumpa, samo tijelo je onako.......usput, i jeftino.

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Deltec skimer
« Odgovori #3 u: Travanj 03, 2015, 14:02:39 poslijepodne »
Sve i da imas djabepumpe, opet pricamo o konstrukcijski zastarjelom skimmeru, barem tako djeluje. Naravno,nekom moze biti spas,ali da to vrijedi neke konkretne novce, nekako sumnjam.

Uostalom, kad pogledas, barem 80% cijene novog skimmera je ustvari pumpa, samo tijelo je onako.......usput, i jeftino.

Ovdje bi naveo opasnu grešku koja vodi u dezinformaciju Damire...nažalost..
Naime svaki kvalitetan i možemo reći profi uređaj-skimer njegovo tijelo ovisno o komorama i debljini stijenke je cca. 70%,a pumpa je 30% ;)
dakle ako govorimo o AKRILU koji je otporan osim na "nogomet" otporan je i na OZON,takvi skimeri kao što je npr. moj schuran JET SKIM 200 košta-0 oko 600€ -na njemu su tada bile EHEIM CLASIC pumpe 2400 L/h koje su u neovisnoj prodaji koštale cca 80-100€ po sječanju,
danas
SCHURAN
link http://www.schuran.com/index.php?article_id=38&clang=0
GROTECH
http://www.grotech-aquarientechnik.de/index.php/cat/c25_Insump-Skimmers.html
Ovo su vrhunski naprevljeni uređaji koji rade posao preko 10 i više godina,
ne smeta im ko većini "uvjetno prihvaćenih" kod kojih prvo trebaš čekati 3 dana da prorade,a onda isto tako približiš se akvariju i prestanu skimati :D :D ;)

Ok ovaj deltec nije u toj klasi i ima puno plastike koja nije akril i to mu umanjuje cijenu .. -?
i koliko god neko pričao,a ljudi svašta pričaju ovakvi "stari" strojevi koji su rađeni sa i rade se i danas  8) sa tehnički opravdanim karakteristikama kod dobro informiranog reefera će naći zadovoljstvo.

Tebi je bitno znati koje pumpe idu gore (L/h) i znaš sve  :up:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Deltec skimer
« Odgovori #4 u: Travanj 03, 2015, 14:04:10 poslijepodne »
Inače ako želite znati koliko košta akril ...naručite si akvarij od istog  ;)
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Deltec skimer
« Odgovori #5 u: Travanj 03, 2015, 15:04:07 poslijepodne »
Nisam nigdje vidio, a istina je da nisam previseni gledao, samo tijelo skimmera za kupiti.

Pojedine komponente poput kakve cijevi, silencera, case, neck dodatka, poklopca, adaptera - svakako, ali samo tijelo bas i nisam. Ponavljam, nisam ni gledao.

Ali,pumpi imas kakvih hoces, i sve kostaju poprilicno, neznam za ove konkretno, al npr za reef octoous sama pumpa kosta maltene kao i cijeli skimmer. Mpzemo mi sad pricati o smecu, dali je ovo ili ono kvslitetnije ili nije, ali bazirano na tome sto se cesce trazi i sto je vrijednije.... mislim da su ipak pumpe trazenija roba od samog kucista.

No kako sam i napisao, nekome moze biti spas, i daleko vrijednije (i naravno da je spreman platiti to) ovaj body nego  neki drugi kompletan skimmer.


Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Deltec skimer
« Odgovori #6 u: Travanj 03, 2015, 22:50:24 poslijepodne »
Ne znam koliko košta pumpa za octopus ali je apsurd da košta više od sicce ili eheim i sl.  ali ako hoćeš vidjetj koliko košta akril ne plexi  ;)
pitaj u ptmg ili vani pa ćeš sve znati.
Mi smo imali upit za akrilni akvarij fi 8m,visina 6,7m i nabavna cijena je bila 820000eurića..
 :D
tako da moraš znati kada želiš nekog pravilno informirati
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Deltec skimer
« Odgovori #7 u: Travanj 04, 2015, 00:04:36 prijepodne »
evo banalni i brzinski primjer, istina je da sam malo fulao o 80-20 omjeru, ali nisam to jucer provjeravao, moguce je da je omjer tada bio takav, no nebitno, i dalje je vidljivo itekako koji je omjer cijene same pumpe, i ostatka skimmera....

https://www.reefsupplies.ca/online-store/Reef-Octopus-RODC-3500s-Skimmer-Pump.html
https://www.reefsupplies.ca/online-store/Reef-Octopus-Regal-170SSS-Protein-Skimmer.html

Kompletan skimmer kosta 585 mrtvih predsjednika, dok sama pumpa za taj skimmer kosta..... 320 spomenutih licnosti.

Dakle, bez racunanja, pumpa cini 60-tak posto cijene kompletnog paketa.

bez ikakve namjere da usporedjujem, jer niti me zanima, niti sam mjerodavan za usporedbu, sicce psk 2500 pumpa za ro skimmer kosta 160$. ponavljam, neznam karakteristike, neznam dali je bolja, losija, jaca,slabija, novi model, stari model, zadnji krik tehnike ili zadnji krik umiruceg, ali.... DUPLO je jeftinija, ma koliko se to cinilo apsurdnim i smijesnim, mozda i neopravdanim.

Da ne duljim, zgodan citat sa sicce stranica, koji savrseno opisuje moju tezu, a ovdje ne raspravljamo o cijenama pumpi, ili sto koji proizvodjac koristi, i dali je to dobro ili lose.....

A skimmer is only as good as the pump. - rece Sicce, i nadoda - ask for sicce.

Dakle, skimmer bez pumpe = no good, daklem, u startu ove teme mi ne pricamo o skimmeru, pricamo o plasticno-akrilnoj cijevi s prikljuccima.  :up:  ;) i ona vrijedi po onoj racunici "...u oku promatraca".... nekome puno, nekome malo, vecini nista.  8)

Da, akril je skup, bez ikakve sumnje u to.


Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Deltec skimer
« Odgovori #8 u: Travanj 15, 2015, 16:07:04 poslijepodne »
Ja drumom ti šumom :D :D

uzeo si za primjer skimer Kineski koji koristi Kineski plastiku,vidio jedan i ne hvala (u radu i čiščenju) :D :D
A sa druge strane uzeo si AC/DC pumpu koja je također puno skuplja od sam e AC...
tu i je poanta dobar skimer treba kvalitetnu pumpu,a ni jedna ne prelazi 100€ ,taman da je kupiš preko 2 prekupca ;)
a skimer od schurana i sl. košta 400- 600€.... :( kaj sad koliki je omjer :)
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica