Travanj 16, 2024, 09:35:10 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: savijet  (Posjeta: 1315 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline val82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 415
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: velika gorica
savijet
« u: Svibanj 02, 2009, 15:52:46 poslijepodne »
 treba mi savijet sta se tice ciklida . pet zenki mi nose jajasca od toga su dvije maylandia estherae ; labidochromis caurelus ; pseudotropheus demason ; Iodotropheus sprengerae .
 problem je u tome da neznam sta da napravim dali da ih izvadim i istresem jajasca u kotilicu. ili da ih ostavim u zajednickom pa da ih same iznesu do kraja . molim pomoc zato jer nisam to nikad radila pa me malo strah da neozlijedim zenke .  :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
p.s. ispricavam se ako nisu pravilno napisana imena  ;) :) :) :)

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: savijet
« Odgovori #1 u: Svibanj 02, 2009, 16:01:36 poslijepodne »
Joj blago tebi baš sam ljubomoran :devil:
Kolko sam ja čuo od iskusnijih; navodno da ženke nose mlade u ustima 20-tak dana. Par dana prije isteka (16-17 dan) Izvadiš ženku u poseban aq. ili kotilicu i čekaš da ispusti malce, Kad ih ispusti nakon dan - dva makneš žemku i to je to.
Ovo što sam ti napisao neznam jeli 100% točno, ali 80% je :-[
U svakom slučaju pričekaj da se javi mastino, željkoc ili neko iskusniji.
Pozz i sretno sa malcima ;)
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: savijet
« Odgovori #2 u: Svibanj 02, 2009, 16:13:56 poslijepodne »
Meni se pokazalo da su nakon 7-10 dana malci su dovoljno jaki da plutaju u kotilici i namam velike gubitke u njoj a mama se brzo popravi i svi klinci ti mogu u istu kotilicu. Dok su u stadiju ikre onda su dosta osjetljivi a ako misliš vadit ženku iz akvarija na dulje vrijeme bit če frke kad se vrati u akvarij. Toliko od mene. Malce ne hraniš skroz dok imaju žumančanu vrečicu. Osiguraj im blagi protok vode u kotilici.

Offline val82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 415
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: velika gorica
Odg: savijet
« Odgovori #3 u: Svibanj 02, 2009, 17:29:38 poslijepodne »
Meni se pokazalo da su nakon 7-10 dana malci su dovoljno jaki da plutaju u kotilici i namam velike gubitke u njoj a mama se brzo popravi i svi klinci ti mogu u istu kotilicu. Dok su u stadiju ikre onda su dosta osjetljivi a ako misliš vadit ženku iz akvarija na dulje vrijeme bit če frke kad se vrati u akvarij. Toliko od mene. Malce ne hraniš skroz dok imaju žumančanu vrečicu. Osiguraj im blagi protok vode u kotilici.
i mislim da budem tako nesto napravila , samo sta nebudem ostavila kotilicu u istom akvariju zato jer su ipak 5 zenki u pitanju a to je ja mislim puno malaca za kotilicu, nego ih budem iscjedila u akvariju za mlađ . sad me zanima dali su malci preosjetljivi na promijenu parametara vode uslucaju da je ima u ta dva akvarija .  :) :) :) :)

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: savijet
« Odgovori #4 u: Svibanj 02, 2009, 18:02:13 poslijepodne »
BIIIIIP krivo- Preteško je hraniti malecke u akvariju van kotilice-barem prva dva tri tjedna. Ako se ipak odlučiš na tu varijantu neka barem akvarij bude bez supstrata da se lakše čisti od nepojedene hrane.

Offline val82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 415
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: velika gorica
Odg: savijet
« Odgovori #5 u: Svibanj 02, 2009, 19:46:33 poslijepodne »
BIIIIIP krivo- Preteško je hraniti malecke u akvariju van kotilice-barem prva dva tri tjedna. Ako se ipak odlučiš na tu varijantu neka barem akvarij bude bez supstrata da se lakše čisti od nepojedene hrane.
a onda ce bit u kotilici u drugom akvariju prva dva tjedna  :) :) ;)

Offline val82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 415
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: velika gorica
Odg: savijet
« Odgovori #6 u: Svibanj 03, 2009, 15:59:30 poslijepodne »
 jedna cura maylandie estherae je ispljunula ikru . da ipak izmuzem zenke posto me je strah da nebi i druge ispljunule zato jer mi je trenutno mala guzva u akvariju imam 5-6 riba previse. a za dva mijeseca mi dolazi veci akvarij. dali mi moze netko objasniti kako se radi dobar tumbler (koji lagano okrece ikru i drzi je kao uda lebdi u njemu. te kako se tocno iscijede iz ribe jajasca .  hitno mi je . :) :) :) :) :) :)
 p.s. hvala na brzim odgovorima  :) :) :) :)

Offline val82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 415
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: velika gorica
Odg: savijet
« Odgovori #7 u: Svibanj 04, 2009, 00:26:43 prijepodne »
 hvala svima na brzim odgovorima  :-X :-X :-X :-X

Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
Odg: savijet
« Odgovori #8 u: Svibanj 04, 2009, 09:16:24 prijepodne »
dali mi moze netko objasniti kako se radi dobar tumbler (koji lagano okrece ikru i drzi je kao uda lebdi u njemu.
iako ima i jednostavnijih rjesenja a vidio sam ih dosta po netu meni se jedino ovaj sistem svidja kojeg cu si sigurno sloziti http://www.sydneycichlid.com/egg-tumbler.htm

sretno sa malcima ;)

Offline val82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 415
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: velika gorica
Odg: savijet
« Odgovori #9 u: Svibanj 04, 2009, 10:24:11 prijepodne »
dali mi moze netko objasniti kako se radi dobar tumbler (koji lagano okrece ikru i drzi je kao uda lebdi u njemu.
iako ima i jednostavnijih rjesenja a vidio sam ih dosta po netu meni se jedino ovaj sistem svidja kojeg cu si sigurno sloziti http://www.sydneycichlid.com/egg-tumbler.htm

sretno sa malcima ;)
a koja bi to bila jednostavnija rijesenja ? pomagaj  :) :) :) :) :)

Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
Odg: savijet
« Odgovori #10 u: Svibanj 04, 2009, 11:35:30 prijepodne »
ima ih more na google-u, ukucaj "egg tumbler" i naci ces sigurno nesto sta ce tebi biti najjednostavnije za napraviti ;)