Travanj 19, 2024, 22:15:04 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Malavi jezerce  (Posjeta: 11556 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vjeko38

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zadar
    • panda.fullbusiness.hr
Odg: Malavi jezerce
« Odgovori #50 u: Travanj 21, 2009, 23:35:27 poslijepodne »
Ovaj Ikota prijatelju čitaj ono što pišem ili govorim. Ja ne prigovaram dari na njegovu odabiru nego iznosim svoje MIŠLJENJE. Moje mišljenje ne mora se slagati s tvojim. Ja volim biotopske akvarije, ja Ikota , ne kažem da je njegov akvarij loš nego da nije biotopski. U takvom okruženju ne žive mbune. Samo to...
« Zadnja izmjena: Travanj 21, 2009, 23:47:18 poslijepodne od vjeko38 »
ZADAR
Kad molim, ne molim za ishod, već da budem dorastao borbi u koju se upuštam..

Offline vjeko38

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zadar
    • panda.fullbusiness.hr
Odg: Malavi jezerce
« Odgovori #51 u: Travanj 21, 2009, 23:39:09 poslijepodne »
Ja mislim da dobra kritika ne znači da se svađam ili izazivam svađu, jednostavno primjećujem svoj komentar. Imam pravo ili.. Još jednom za daru, ponavljam akvarij je super ribe su super, genijalno, super genijalno .. najnajnajnaj geniiiijalno, ali to nije set up za mbune. To je moj komentar.. OK Ikota prijatelju? za mene je ovo malawi set up.
Ps. ovo nije moj akvarij, ali nastojaću ovako nešto napraviti
« Zadnja izmjena: Travanj 21, 2009, 23:51:18 poslijepodne od vjeko38 »
ZADAR
Kad molim, ne molim za ishod, već da budem dorastao borbi u koju se upuštam..

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: Malavi jezerce
« Odgovori #52 u: Travanj 22, 2009, 00:15:05 prijepodne »
Bez velkih slova molim pa tu smo da se nadopunjujemo!
 Ja volim konstruktivne kritike.
 Kada bi se gledao prosjek jezera nebi se došlo do točnih podataka,npr korjenje u vodi-sigurno ih ima u nekom dijelu ili djeliću jezera ili bilja-kod ušča rijeka u jezero-zašto onda taj djelić nebi nastanjivale moje ribe-pa nisu one isklučivo na djelu rifova koje preferiraju. Ipak su to ribe i mogu otplivati bilo gdije -pa i u šumu bilja ako takva naiđe na njihovom putu.
Pa to je jezero veče od Hrvatske i sigurno postoji neki egzemplar koji ne potvrđuje pravilo-E TO JE MOJ slučaj. A ako se i sad nemožete složit sa mnom otiči ču u Afriku i poslikat ču da se sami uvjerite da u 2000 km obale postoji kutak sličan mojem.
Kad smo kod biotopnog uređenja-Nema kvarcnog pijeska i crnih folija u jezeru a bome ni određenih kombinacija riba jer su poneke isključivo vezane uz pojedina staništa! I šta sad?? Glavno da mi imamo o čemu raspravljati i da se pritom ne svadimo. Rijetko ko ima skroz  100% biotopni akvarij i nikom ništa. I nikom ništa!
Zanimljive su dvije zeme koje se stalno razvlaće ko žvakača po netu-biotop i f1 odnosno mješanci. Pisani i raspravljano 1000 puta ali nikad dosta.
Ribe se mrijeste, ne maltretiraju se, rastu i plivuckaju.
 One sretne- ja sretan.
 Kako je u vašim akvarijima stanje-kako često zatuče neka riba drugu?? nije li to stanje neravnoteže?? Ali ON ima biotopski setup !! Moš mislit- pa ribe su iz svih djelova jezera i prvi se put vide(ne susreču se u prirodi) u našim akvarijima. Neke žive posvuda ali ima i endema koji su omiljeni među akvaristima.
Dajte vi meni neko konstruktivno rješenje za moj akvarij, kakvo kamenje , di da ga stavim ili koju da ribu vadim ili...?
Niste komentirali orhideje-pa one su it Amerike-bolje da se zbog toga prebacim na diskuse?? Nije loša ideja!! :clown: :clown: :clown: :clown:
Prčkat ču ja po tom akvariju još duuugo dok ga ne sredim a onda ko i svi ispočetka.


Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Malavi jezerce
« Odgovori #53 u: Travanj 22, 2009, 00:18:05 prijepodne »
Ma sve je u redu , ne svađamo se mi (barem ja tako mislim)!!!
Oprosti ako sam te sa nećim povrijedio, ali moje mišljenje je da netreba u nečemu što je lijepo i nekoga veseli tražiti ono kontra. "Akvarij ti je lijep ali nije dobro ime teme" Ne kužim, ovdje gledamo akvarij ili naslov teme. Mogao ga je nazvati bilo kako, a akvarij če uvijek biti onakav kakav ga predstavimo. Vjeko još jedanput oprosti!!
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline acies

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 946
  • Spol: Ženski   Lokacija: zg
  • zagreb
Odg: Malavi jezerce
« Odgovori #54 u: Travanj 22, 2009, 00:20:01 prijepodne »
dare, ako te orhideja muči,rado će se pridružiti mojoj kolekciji...mislim, jedna briga manje, viš da imaš preveč bilja :D

Offline val82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 415
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: velika gorica
Odg: Malavi jezerce
« Odgovori #55 u: Travanj 22, 2009, 00:21:22 prijepodne »
Bez velkih slova molim pa tu smo da se nadopunjujemo!
 Ja volim konstruktivne kritike.
 Kada bi se gledao prosjek jezera nebi se došlo do točnih podataka,npr korjenje u vodi-sigurno ih ima u nekom dijelu ili djeliću jezera ili bilja-kod ušča rijeka u jezero-zašto onda taj djelić nebi nastanjivale moje ribe-pa nisu one isklučivo na djelu rifova koje preferiraju. Ipak su to ribe i mogu otplivati bilo gdije -pa i u šumu bilja ako takva naiđe na njihovom putu.
Pa to je jezero veče od Hrvatske i sigurno postoji neki egzemplar koji ne potvrđuje pravilo-E TO JE MOJ slučaj. A ako se i sad nemožete složit sa mnom otiči ču u Afriku i poslikat ču da se sami uvjerite da u 2000 km obale postoji kutak sličan mojem.
Kad smo kod biotopnog uređenja-Nema kvarcnog pijeska i crnih folija u jezeru a bome ni određenih kombinacija riba jer su poneke isključivo vezane uz pojedina staništa! I šta sad?? Glavno da mi imamo o čemu raspravljati i da se pritom ne svadimo. Rijetko ko ima skroz  100% biotopni akvarij i nikom ništa. I nikom ništa!
Zanimljive su dvije zeme koje se stalno razvlaće ko žvakača po netu-biotop i f1 odnosno mješanci. Pisani i raspravljano 1000 puta ali nikad dosta.
Ribe se mrijeste, ne maltretiraju se, rastu i plivuckaju.
 One sretne- ja sretan.
 Kako je u vašim akvarijima stanje-kako često zatuče neka riba drugu?? nije li to stanje neravnoteže?? Ali ON ima biotopski setup !! Moš mislit- pa ribe su iz svih djelova jezera i prvi se put vide(ne susreču se u prirodi) u našim akvarijima. Neke žive posvuda ali ima i endema koji su omiljeni među akvaristima.
Dajte vi meni neko konstruktivno rješenje za moj akvarij, kakvo kamenje , di da ga stavim ili koju da ribu vadim ili...?
Niste komentirali orhideje-pa one su it Amerike-bolje da se zbog toga prebacim na diskuse?? Nije loša ideja!! :clown: :clown: :clown: :clown:
Prčkat ču ja po tom akvariju još duuugo dok ga ne sredim a onda ko i svi ispočetka.


:klap: :klap: :klap: :klap: :klap:
dare, ako te orhideja muči,rado će se pridružiti mojoj kolekciji...mislim, jedna briga manje, viš da imaš preveč bilja :D
ima za nju i kod mene mijesta  ;) :) :) :) :)

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: Malavi jezerce
« Odgovori #56 u: Travanj 22, 2009, 00:23:55 prijepodne »
Dare istina je da ti je akvarij prekrasan, ali to nije malawi jezerce. Nemoj shvaćati da ti prkosim, ali to je moje mišljenje.  :up: :up: Ukratko ja bih to ovako rekao, Akvarij je super ali to nije malawi set up. ;)

U globalu slažem se s time i ne smeta me tvoje mišljenje ali ruku na srce nije ni tvoj pravi biotopni iz prije navedenih razloga ali meni to ne smeta i mislim da imaš ljepu zbirku malavaca. Samo nek se ne križaju i bit če OK.
U svakom slučaju biti če vam zabavno pratiti nadogradnje koje če slijediti!
Pozdrav svima!
Za neistomišljenike; i vaše je mišljenje neko formirao pa ostavite dosta prostora i za drugo mišljenje jer nemora biti krivo ako se ne poklapa s vašim.
Nadam se da nisam nikoga dirno i ŽICU, meni je samo jako dosadno i ne spavami se pa zato toliko pišem :-[

Offline vjeko38

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zadar
    • panda.fullbusiness.hr
Odg: Malavi jezerce
« Odgovori #57 u: Travanj 22, 2009, 00:24:31 prijepodne »
Ma sve je u redu , ne svađamo se mi (barem ja tako mislim)!!!
Oprosti ako sam te sa nećim povrijedio, ali moje mišljenje je da netreba u nečemu što je lijepo i nekoga veseli tražiti ono kontra. "Akvarij ti je lijep ali nije dobro ime teme" Ne kužim, ovdje gledamo akvarij ili naslov teme. Mogao ga je nazvati bilo kako, a akvarij če uvijek biti onakav kakav ga predstavimo. Vjeko još jedanput oprosti!!

Ma nisam se ja uvridija, ni ja se ne svađam.. samo razmjenjujemo mikšljenja i sve pet. Ovo će nas možda natjerati da malo bolje i više istražimo malawi jezero i njegove pritoke i ribe koje obitavaju u tim područjima. Razmjena mišljenja bi trebala tome služiti. Nijedna istina nije konačna. Uvijek postoji nov način
ZADAR
Kad molim, ne molim za ishod, već da budem dorastao borbi u koju se upuštam..

Offline vjeko38

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zadar
    • panda.fullbusiness.hr
Odg: Malavi jezerce
« Odgovori #58 u: Travanj 22, 2009, 00:25:58 prijepodne »
Dare istina je da ti je akvarij prekrasan, ali to nije malawi jezerce. Nemoj shvaćati da ti prkosim, ali to je moje mišljenje.  :up: :up: Ukratko ja bih to ovako rekao, Akvarij je super ali to nije malawi set up. ;)

U globalu slažem se s time i ne smeta me tvoje mišljenje ali ruku na srce nije ni tvoj pravi biotopni iz prije navedenih razloga ali meni to ne smeta i mislim da imaš ljepu zbirku malavaca. Samo nek se ne križaju i bit če OK.
U svakom slučaju biti če vam zabavno pratiti nadogradnje koje če slijediti!
Pozdrav svima!
Za neistomišljenike; i vaše je mišljenje neko formirao pa ostavite dosta prostora i za drugo mišljenje jer nemora biti krivo ako se ne poklapa s vašim.
Nadam se da nisam nikoga dirno i ŽICU, meni je samo jako dosadno i ne spavami se pa zato toliko pišem :-[
E a ja sutra ujutra radim pa ist5o ne mogu njonjiti
ZADAR
Kad molim, ne molim za ishod, već da budem dorastao borbi u koju se upuštam..

Offline vjeko38

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zadar
    • panda.fullbusiness.hr
Odg: Malavi jezerce
« Odgovori #59 u: Travanj 22, 2009, 00:27:41 prijepodne »

A i dobro je da nekoga takneš u žicu.. O čemu bismo pisali kad bi se svi slagali??
ZADAR
Kad molim, ne molim za ishod, već da budem dorastao borbi u koju se upuštam..

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: Malavi jezerce
« Odgovori #60 u: Travanj 22, 2009, 00:31:16 prijepodne »
To o razmjeni mišljenja mi se sviđa. Nego onaj primjer akvarija je sulud jer nečeš nigdje nači 50 muških riba a da nema barem 200 ženki s njima. To je po meni lijepo uređen izložbeni akvarij- nije čak ni mrijesni ni biotopno jer nema ženki! Eto vraga opet BIOTOP.

Offline vjeko38

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zadar
    • panda.fullbusiness.hr
Odg: Malavi jezerce
« Odgovori #61 u: Travanj 22, 2009, 00:34:54 prijepodne »
Da, to i je izložbeni akvarij. Tko bi u njemu uhvatio ženku.
ZADAR
Kad molim, ne molim za ishod, već da budem dorastao borbi u koju se upuštam..

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: Malavi jezerce
« Odgovori #62 u: Travanj 22, 2009, 00:35:00 prijepodne »
Biotop sadrži sve stanovnike pojedine regije ili djelića endemske ZAJEDNICE svih živih bića pa i onih najmanjih. Ne od svuda i svašta več samo TO. Molim vas lijepo neka digne dva prsta ko ima biotopni akvarij??
Lako je skucat biotop jedne bare ali jezero tipa Malawi to je več širok pojam- malo pre šitok.
« Zadnja izmjena: Travanj 22, 2009, 00:49:56 prijepodne od dare »

Offline acies

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 946
  • Spol: Ženski   Lokacija: zg
  • zagreb
Odg: Malavi jezerce
« Odgovori #63 u: Travanj 22, 2009, 00:37:03 prijepodne »
tako je dare,prozovi ih sve!

kaj orhideja ide meni i val popola?

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: Malavi jezerce
« Odgovori #64 u: Travanj 22, 2009, 00:40:16 prijepodne »
Da nebi! To mi je jedino lijepo na akvariju :clown: :clown:
Stavit ču i neku žabu a i kornjača bi dobro došla...e da i rakovi pa zmije...a mrave?? :clown:
Bit če to biotop- nezvao se ja Nikola Tesla!

I lava i slona i žirafu...pa i oni se dođu napit vode-zar ne??

Ptice sam zaboravio.

Dovest ću i dva crnca ili barem 6 da se nebi tukla- samo moram pazit da su iz istog biotopa!
« Zadnja izmjena: Travanj 22, 2009, 00:48:08 prijepodne od dare »

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: Malavi jezerce
« Odgovori #65 u: Travanj 22, 2009, 00:42:30 prijepodne »
tako je dare,prozovi ih sve!

kaj orhideja ide meni i val popola?

Možete si jedino skinut sliku s neta pa zaljepit di vam paše :clown: :clown:

Offline acies

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 946
  • Spol: Ženski   Lokacija: zg
  • zagreb
Odg: Malavi jezerce
« Odgovori #66 u: Travanj 22, 2009, 00:45:27 prijepodne »
ma daj nam radije sebe poslikaj :D

kasni su sati i samo offtopičarim...krasan ti je akvarij i kad te ciklidaši uvjere da počupaš bilje,javi se  nama biljoljupcima :up:

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: Malavi jezerce
« Odgovori #67 u: Travanj 22, 2009, 00:53:43 prijepodne »
Neče taj dan svanut!!
Nije to van teme. To su ozbiljne zablude a stalno se tupi o njima kao neko pravilo. Nisam se nikad uklapao u nikoje šeme pa neču ni u ovu bezbiljnu.

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: Malavi jezerce
« Odgovori #68 u: Travanj 22, 2009, 01:08:59 prijepodne »
Pa nitko nije rekao da je zakonom zabranjeno drzati ribe i bilje raznih biotopa (dal je ukusno ili ne je druga prica).Ipak, nije se u redu busati o prsa sa nazivima kao "Malavi jezerce" u kojoj od malavija ima jako malo, kazes i sam, a onda pak u istoj temi jos i pricati kako pravi biotop ne valja (mislim, helllouu?? Kamenje i pjesak??? Pih, svi to mogu! Pitam se samo gdje su onda svi ti akvariji...?). Ajd odluci volis biotop ili ne? Kad bi samo ribe cinile akvarij onda nam ni voda nebi trebala, pa bi bilo dobro da se drzis barem vlastitih principa ;)
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: Malavi jezerce
« Odgovori #69 u: Travanj 22, 2009, 01:30:07 prijepodne »
dobro i što bi se to onda konstruktivno trebalo promijeniti pa da bude po P.S.-u?

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: Malavi jezerce
« Odgovori #70 u: Travanj 22, 2009, 01:35:09 prijepodne »
Ili naslov teme ili uredjenje akvarija. Nemoj me krivo shvatiti, vec sam napisala da predivno izgleda, al me smeta dvolicnost iza svega toga. Ako oces cuspajz (pa i prekrasan) onda bar priznaj da ga imas i u naslovu teme.

To bi bilo ko da napisem da imam Aziju jer sam stavila bette u akvarij...a unutra sve osim Azije. Ne bas.
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: Malavi jezerce
« Odgovori #71 u: Travanj 22, 2009, 01:59:47 prijepodne »
Svatio sam ja tebe ali nema konstruktivne preinake s tvoje strane-šta bi mjenjao a da bude malawi.
U naslovu malawi-znači ribe iz tog jezera a jezerce jer je za mene550 litara puno vode nakon prijašnjih 200 l. Siporeks, kvarcni šljunak i večina bilja i crna tapeta nisu od tamo. Jedna riba je iz jezera porad Viktorije ali mi tu ribu neda kčer vadit iz akvarija a čistači( plehići i ancistrusi) su komunalci.
Konstruktivno!

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: Malavi jezerce
« Odgovori #72 u: Travanj 22, 2009, 02:14:14 prijepodne »
Konstruktivni komentari su vec davani. Ne cjepidlaci s pjeskom i siporexom. Iako da, bilo bi bolje da je kamen a ne siporex kad si vec spomenuo...

Mislim da sve znas, i kontruktivan vec jesi - to se vidi iz ovog akvarija, samo nisi dosljedan.

Ako oces malawi, baci sve viska i ubaci ono sto fali, to je najkonstruktivnije sto moze bit :) Ako oces ovo i dalje... pa, super, al nije malawi  :-[
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline Marko3000

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
Odg: Malavi jezerce
« Odgovori #73 u: Travanj 22, 2009, 02:19:19 prijepodne »
Kaj se ocete tuc a?
salim se.
Pa svaki nas akvarij je neka mjesavina kupusarka,osim bas nekih,kaj sa onima gdje ima gupija,skalara,coridorasa,ancitrusa,neonki,pa nekih americkih ciklida,pa pliva beta s njima.
Meni je lijepo vidjet i kameni akvarij,al i kameni s nekim biljkama,dapace u mom ciklidnom ima biljki,i bas sam danas gledao kako ciklidi idu na uzlet u bilje i peru rostilj svi sretni na proplanku .

Offline tkalcho

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • The Truth is Out There.
    • Akvarij.net
Odg: Malavi jezerce
« Odgovori #74 u: Travanj 22, 2009, 02:35:37 prijepodne »
Dare, lijepo izgleda akarij, imam same pohvale. Ja osobno nisam za toliko bilja, za malo valisnerije i anubiasa da, ali ne previše.

Međutim, ti si složio akavrij za svoj gušt i gušt svojih ukućana. Kako ćeš ga urediti tvoja je stvar. Da nije po pravilima struke, nije, ali mora se priznati da je lijep. Održavaš kvalitetu vode i ribe su ti zdrave.

Važno je da veseli tebe i tvoje ukućane, a što mi ovdje blebećemo, ja bi složio ovak, ja onak, nije biotop, je biotop...sve su ti to nijanse  ;)

LP  :up:         
Mladen, 095 81 24 244
[email protected]