Ožujak 29, 2024, 10:41:15 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Osvjetljena pozadina  (Posjeta: 3000 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Spajki

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Osijek
Osvjetljena pozadina
« u: Travanj 09, 2012, 17:51:27 poslijepodne »
Pozdrav

Bio sam naletio na radove od glige i ostao zaprepasten kako to DOBRO izgleda i odmah pozelio nesto i ja da experimentiram, pa me zanima ako mi netko moze reci ili uputiti na neki link gdje je to mozda vec objesnjeno,
vidio sam par njegovih akvarija...isti akvarij samo pozadina svijetli drugacije...
sad kuzim u teoriji kako bi to treblo biti ali me zanima jel to svjetlo i pozadina stavljeni iza akvarija ili se nalaze u samom akvariju i kakve je boje ta pozadina,
ustvari sve me zanima o tome jel mi se svidja ta ideja da sa promjenom boje dobijam totalno drugaciju pozadinu :)

pa molim pomoc u vezi toga

hvala

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: Osvjetljena pozadina
« Odgovori #1 u: Travanj 09, 2012, 19:05:36 poslijepodne »
Kombiniraš neonku iza akvarija i različite pozadine.. evo par akvarija od susjeda i sa naših prostora

http://www.aquascapingworld.com/forum/general-aquascaping-planted-tank-discussions/5572-background-lighted.html

Offline Spajki

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Osijek
Odg: Osvjetljena pozadina
« Odgovori #2 u: Travanj 09, 2012, 19:21:49 poslijepodne »
razmisljao sam primjeniti onu traku ledica sto su RGB, one mjenjaju boju, mogu se dimati a i mogu ici u akvarij...

samo mi to sve jos mutno u glavi....
koliko sam shvatio stavim bijelu pozadinu ako zelim crvenu, plavu, bijelu, zelenu itd a ako zelim crnu moram mjenjati bas pozadinu....

neznam koliko bi boje imale utjecaj kad bi sve to primjenio na crnoj pozadini...dali bi se vidjele boje...?

volio bi kad bi se moglo napraviti sve boje i crna bez da ja mjenjam samu pozadinu iza...

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: Osvjetljena pozadina
« Odgovori #3 u: Travanj 09, 2012, 19:30:05 poslijepodne »
Scaperi obično ne lijepe pozadinu za akvarij baš zato da mogu stvarati razne efekte, eventualno stave stave onu poluprozirnu bijelo mutnu pozadinu (papir za precrtavanje) da se svjetlost rasprši.

Ili koriste bijeli zid ili stavljaju ploče različitih boja i pri dnu akvarija stave neonku (obavezno sa vanjske strane :D ne u akvarij! ).

BioBio je omotao neonku plastičnim vrećicama u boji i tako dobio razne efekte.

To se koristi samo za slikanje, ostatak vremena je akvarij bez pozadine, ili je pozadina za akvarij zaljepljena selotejpom samo na rubovima.
« Zadnja izmjena: Travanj 09, 2012, 19:33:06 poslijepodne od Dellete »

Offline texlip

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 318
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Sveta Nedelja - Brezje
    • 150 L Biljni
Odg: Osvjetljena pozadina
« Odgovori #4 u: Travanj 10, 2012, 07:30:16 prijepodne »
Ja recimo u svom akvariju isto nemam pozadinu , i stavio jednu neonku da svijetli izvana kroz staklu u pozadinu akvarija, zasto?

Zato sto u straznjem dijelu akvarija imam kutiju sa filterskim materijalom koja je uronjena u vodu nekih 10 cm, pa svjetlo slabije dolazi u pozadinu, te sam zato stavio dodatnu neonku na straznje staklo da mi vise svjetla dolazi do bilja u pozadini.

Dok nisam tako radio, bilje straznje strane bi uvijek raslo prema svjetlosti dakle prema naprijed bi se savijalo, sada lijepo raste uspravno.
Otkad sam otkrio Akvaristiku puno sam opusteniji!
http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=67806.new#new

Offline juhgdr14

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 42
  • Lokacija: Split
Odg: Osvjetljena pozadina
« Odgovori #5 u: Svibanj 26, 2012, 15:30:42 poslijepodne »
Ja imam u akvariju crnu pozadinu i super mi je led diode su  predobre sa sjenama