Ožujak 29, 2024, 09:51:07 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Potvrda oko doziranja eritromicina  (Posjeta: 1548 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Darac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 105
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb - Borongaj
Potvrda oko doziranja eritromicina
« u: Kolovoz 24, 2016, 10:32:50 prijepodne »
Znam da se ova tema vise puta ponavljala ali bih zelio samo potvrdu ako nije problem

2,5mg/L je formula za doziranje
Moj akvarij ima 130L pa to ispada 325mg eritromicina
1. Dali da stavljam jednu kapsulu od 250mg ili da idem sto blize 325mg?

U filteru se nalazi samo keramika i spuzva (to je za sada jer se borim sa cijanobakterijom) radi na full kapacitetu (Eheim Professional 2222 - • Pump output 500l/h, • Filter circulation 350l/h, • Delivery head 1,30 m Ws, • Filter volume 2,3l )

I ako sam dobro shvatio tretman ide:

1. Dan puna doza
2. Dan puna doza
3. Dan nista
4. Dan pokupiti cim vise ostataka cijano bakterije i pricekat tipa cca. 30 min do 1h i dodati punu dozu

Nakon toga tretman bi trebao biti gotov

E sada nisam ziher (ako je ovo se prethodno tocno) kada mjenjam vodu i koliko?
Netko spominje 50% netko 30% vode treba promjeniti

I na kraju kada ponovo stavljam filter u pravu funkciju sa ostalim filter materijalom tipa aktivni ugljen i ostale stvari (moze preporuka cak sto onda staviti u filter osim keramike koja je spuzva, filc aktivni ugljen i sto jos)?

Hala svima unaprijed na pomoci

Darko

Offline klinac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 203
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: zagreb-martinovka
Odg: Potvrda oko doziranja eritromicina
« Odgovori #1 u: Kolovoz 24, 2016, 11:18:46 prijepodne »
Ti bi stavio formulaciju eritromicina (kapsulu) za ljude u akvarij?
X

Offline Monstrum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: Potvrda oko doziranja eritromicina
« Odgovori #2 u: Kolovoz 24, 2016, 11:41:53 prijepodne »
pozdrav ... prije nego počneš unositi antibiotike u akvarij dobro razmisli ... ako si čvrsto odlučio onda ok, no ja bih na tvome mjestu prvo probao drugačiji pristup rješavanju problema cijanobakterije ... imao sam ju i ja i potrebno je riješiti uzrok ... koliko sam ja primijetio kod mene se uvijek javljala kod manjka hraniva, prvenstveno dušičnih spojeva, što je ukazivalo na "prejaku" filtraciju (100L akvarij, unutarnji juwelov bioflow filter + vanjski jbl 700) ... javljala mi se uvijek u gornjoj trećini akvarija što bi ukazivalo na jaku filtraciju i slab "hranjivi stup" ... da sam na tvom mjestu probao bih tretirati bakteriju peroksidom u više navrata sa izmjenama vode, smanjio bih intenzitet svjetla, nakon tretiranja peroksidom i izmjene vode oprao bih filtere ... ako to ne upali onda probaj antibiotikom ... kod mene je ovo upalilo
"When I die bury me upside down, so the world can kiss my ass."

Offline Darac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 105
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb - Borongaj
Odg: Potvrda oko doziranja eritromicina
« Odgovori #3 u: Kolovoz 24, 2016, 12:31:36 poslijepodne »
1. Da kapsula nabavljena iz apoteke (nije veterinarska)....

2. Probao sam vec vise nacina i nazalost nije davalo rezultata. Kod mene se pojavila na podlozi i siri se po njoj, te je presla na biljke i panj sa tendencijom rasta i na ostalim stvarima cak se vide lagano na staklu.... Probao sam Easy Life Blue Exit ali bez uspjeha..... Mjenjao vodu i sl. Uzrok necu reci da je 100% ali ono kladio bi se je taj da me nije bilo 4 dana i sin se zaigrao sa hranom tako da u tom djelu vidim problem....

Offline ivborosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Potvrda oko doziranja eritromicina
« Odgovori #4 u: Prosinac 07, 2016, 01:23:45 prijepodne »
Kljuc uspjeha u rijesavanju ciano bakterije je potpuno zamracenje akvarija na minimalno 3 dana. Prekrite terarij s necim da bude u potpunom mraku i dozirajte neko sredstvo tupa blue exit. Bez zamracenja Vam nista nece pomoc.
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)