Ožujak 29, 2024, 05:43:05 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Lg, problem s presvlacenjem  (Posjeta: 2504 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bakterije

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Osijek
Lg, problem s presvlacenjem
« u: Ožujak 29, 2012, 21:15:29 poslijepodne »
Zenka se nije presvukla do kraja, prebacio sam ju danas u posebnu posudu s mokrim wc papirom za podlogu, skinula je kozu s glave. Veci dio leda, repa i zadnjih nogu nije uspjela skinuti. Ovo je 3. dan kako je takvo stanje, ima i ranicu na ledima vjerojatno od cesanja o kamenje. Cini mi se da joj se i rep stanjio, ostali gekoni su normalni i normalno se presvlace, temperatura oko 29c na toplijem dijelu. Trebam li jos nesto napraviti, bila je pola sata u toj kutiji s mokrim wc papirom, izvadio sam ju na 15-20 min i sad sam ju opet stavio u tu kutiju.

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Odg: Lg, problem s presvlacenjem
« Odgovori #1 u: Ožujak 30, 2012, 08:55:09 prijepodne »
u terariju bi stalno trebao imati "vlažno skrovište" ..dakle neku kutiju sa vlažnim tresetom... i gekon bi se u tome trebao presvlačiti bez problema...

sad u toj kutiji u kojoj je držiš stavi samo papirnate ruičnike..i takvu vlažnu kutiju...i da si ona sama izabere količinu vlage koja joj je potrebna... a da je ti nemoraš prebacivat svako malo... kad se presvuće će sama izać van...

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Lg, problem s presvlacenjem
« Odgovori #2 u: Ožujak 30, 2012, 09:12:44 prijepodne »
Kao što Matija piše - vlažno skrovište (kutija ispunjena vlažnim pijeskom ili tresetom) UVIJEK mora biti prisutno u terariju. Ne zaboravi da leopard gekoni, iako obitavaju u pustinjskim i polupustinjskim krajevima, žive u dubokim rupama u zemlji gdje je uvijek prisutna visoka relativna vlažnost.
U tvom konkretnom slučaju, ne boj se pomoći gekonu tj. nježno skinuti ostatke kože rukom (osobito pazi da ukloniš sve ostatke s nožnih prstiju) što ne bi trebao biti problem makon što se koža navlaži pola sata-sat u humid box-u kakav si već sam napravio.
Stanjivanje repa može značiti različite stvari (rijetko kada dobre), pa ti predlažem da tu jedinku izdvojiš u karantenski terarij barem na mjesec dana i da promatraš kako se ponaša (da li redovo jede, pije i defecira). Za supstrat upotrijebi običan papirnati ručnik, najbolje bijele boje, kako bi mogao promatrati kakove je boje i konzistencije feces - iz toga se mnogo da isčitati.

Obavještavaj nas o razvoju događaja.

Offline bakterije

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Osijek
Odg: Lg, problem s presvlacenjem
« Odgovori #3 u: Ožujak 30, 2012, 11:37:55 prijepodne »
Jucer sam skinuo s prednjih nogu sto nisam u pocetku ni vidio, ostalo je cijelom duzinom repa ali samo s gornje strane, ispod i sastrane sam skinuo. Ostao je i jedan komadic na ledima, ide jako tesko, a vidim da je boli. S "vlaznom posudom" nisam imao srece, bila je unutra 2 puta po pola sata, niti jednom joj nisam mogao skinuti normalno kozu, stavio sam tople vode da ima do trbuha i onda sam joj uspio skinuti. Danas ju premjestam u "karantenski" terarij pa cu pratiti kako jede i obavlja nuzdu. Decki hvala na odgovorima i pomoci  :).

Offline bakterije

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Osijek
Odg: Lg, problem s presvlacenjem
« Odgovori #4 u: Travanj 03, 2012, 10:47:19 prijepodne »
Cudno mi ovo sve izgleda, inace prije nego se trebaju presvuci cijeli pobijele i vidi se tocno sto su skinuli, a sto im je ostalo. Kod nje sam vidio samo dio leda, rep i noge, tako da sam zakljucio da je ostatak presvukla, ali nije. Maloprije vidim da je pocela skidati kozu s glave, ali ovaj ostatak koji se nije presvukao i dalje nije onako bijel, a mjesto s kojeg je uspjela skinuti se sjaji, nasao sam i cudnu stolicu, ima bijeli dio izmeta i nekakvu sluz/tekucinu.

Offline leopard gecko Trevor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški  
Odg: Lg, problem s presvlacenjem
« Odgovori #5 u: Travanj 03, 2012, 12:02:23 poslijepodne »
Cudno mi ovo sve izgleda, inace prije nego se trebaju presvuci cijeli pobijele i vidi se tocno sto su skinuli, a sto im je ostalo. Kod nje sam vidio samo dio leda, rep i noge, tako da sam zakljucio da je ostatak presvukla, ali nije. Maloprije vidim da je pocela skidati kozu s glave, ali ovaj ostatak koji se nije presvukao i dalje nije onako bijel, a mjesto s kojeg je uspjela skinuti se sjaji, nasao sam i cudnu stolicu, ima bijeli dio izmeta i nekakvu sluz/tekucinu.

Taj bijeli izmet i sluz je normalna to je kao nama mokraca, vjerovatno je izmet bio jos svijez i nije se stvrdnuo pa je izgledalo kao sluz...
1.0.0 Bradata agama
0.1.0 Leopard gekon
1.1.1 Divovski africki puz

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Lg, problem s presvlacenjem
« Odgovori #6 u: Travanj 03, 2012, 13:23:40 poslijepodne »
Promatraj i dalje stanje izmeta - posebno prati da li se pojavljuje nekonzistentna, smećkasto-zelenkasta stolica s dosta sluzi i vrlo neugodnim mirisom.