Ožujak 29, 2024, 13:11:07 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: T5 LED zamjenska rasvjeta  (Posjeta: 11669 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
T5 LED zamjenska rasvjeta
« u: Siječanj 26, 2016, 22:23:51 poslijepodne »
Nije nešto najnovije što se pojavilo na tržištu. Već neko vrijeme strani proizvođaći izrađuju zamjensku LED rasvjetu koja ima na svojim krajevima pinove sa kojima takva lampa lagano ulazi u T5 grla i nosače baš kao i klasična T5 fluorescentna lampa. U većini slučajeva radilo se o industrijskim proizvodima čiji spektar ledica nije bio zadovoljavajući za akvarističke potrebe.

No, izgleda da smo došli u fazu razvoja te tehnologije koja se može koristiti ne samo za slatkovodnu akvaristiku već i za dosta zahtjevniju morsku reef akvaristiku gdje fotosintetički organizmi imaju veće i posebne potrebe za svijetlom kako intenzitetom tako i spektrom koju rasvjeta daje.
Ovo će svakako zanimati sve one koji još uvijek tvrdoglavo ne žele odustati od provjerene T5 rasvjete a razmišljaju o poboljšanju spektra i dodavanju dodatnog "pop" efekta bojama svojih riba ili koralja. Jedan od njih sam i ja koji sam se vratio T5 tehnologiji ali i dalje tiho patim za LED bojama.  :-[

Neke prednosti prema T5 rasvjeti su svakako puno dulji vijek trajanja i manja potrošnja i zagrijavanje te mogućnost jednostavne zamjene T5 lampe sa zamjenskom LED lampom koja sjeda u T5 konzole i utore, dakle, nema potrebe za dodacima za LED rasvjetu - driveri, komp napajanja, žice, kabeli, lemilice i slično.
Dimenzije su naravno identične T5 lampama a boja/spektar T5 LED je već dovoljan za sve potrebe organizama, bijela i plava lampa kao osnova za normalan rast i boju. U dogledno vrijeme zasigurno ponuda će biti proširena dodatnim bojama/spektrom pa se možemo nadati actinic, purple i drugim kombinacijama koje će u potpunosti moći zamijeniti današnje klasične spektre T5 lampi.

Cijena i dobavljivost bi svakako u početku mogla predstavljati glavni problem zainteresiranima. Osobno, vrlo sam zainteresiran za ovakav proizvod i čim nađem dovoljno dobru ponudu nabaviti ću barem dvije ovakve lampe za testiranje.

Link na USA dućan: http://www.marinedepot.com/Euroquatics_E5_Retrofit_T5_LED_Lamps_Cool_Daylight_T5_Fluorescent_Light_Bulbs_for_Aquariums-Euroquatics-5U05939-FILTBUT5-vi.html

Video:


Tema je otvorena za komentiranje, mišljenja, upite i buduća iskustva korisnika. 

« Zadnja izmjena: Siječanj 09, 2017, 12:03:04 poslijepodne od Renta »

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: T5 LED zamjenska rasvjeta
« Odgovori #1 u: Siječanj 27, 2016, 08:23:15 prijepodne »
Zanimljivo. Vidit cemo na duze staze ali isto bi volija zavirit unutar kucista lampi o cemu se radi. Ako ovo zbilja bude dobro onda smo svi na konju  :up:. Da li isto idu reflektori na te lampe ???

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: T5 LED zamjenska rasvjeta
« Odgovori #2 u: Siječanj 27, 2016, 10:03:38 prijepodne »
ne treba tu reflektor jer LED svijetli samo prema dolje  ;)

edit: ovi bi trebali biti distributeri za nasu regiju  http://www.marine-aquatics.eu/e5-t5-lighting/?pageindex=1

No koliko vidim, ne postoji "juwel" dimenzija  -?
« Zadnja izmjena: Siječanj 27, 2016, 10:19:34 prijepodne od kinggo »

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: T5 LED zamjenska rasvjeta
« Odgovori #3 u: Siječanj 27, 2016, 11:09:08 prijepodne »
Lampa od 39 w 70 €. E sad kad malo razmislim nije to ni malo. Ako u prosjeku Ati placamo 15 € i minjamo ih jednom godisnje ne znam bas. Mislim za sada da ostajem pri dobrom starom Ati-ju. Imao led ali nekako mi boje na t5 izgledaju puno bolje a i sam pogleda u tank mi ne stvara glavobolju. Volim tople boje t5-ica. Ali svakako treba pricekat mozda zbilja budu dobre

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: T5 LED zamjenska rasvjeta
« Odgovori #4 u: Siječanj 27, 2016, 11:19:46 prijepodne »
Znam da je totalno druga tema ali samo da kazem da se jedan od najvecih proizvodaca lampi krnija agresivno u akvarijske vode.

https://reefbuilders.com/2016/01/04/upcoming-philips-coralcare-led-preliminary-tests-online/

Testovi su sluzbeni ima slika i usporedbi bit ce zanimljiva godina :D.

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: T5 LED zamjenska rasvjeta
« Odgovori #5 u: Siječanj 27, 2016, 12:16:21 poslijepodne »
Lampa od 39 w 70 €. E sad kad malo razmislim nije to ni malo. Ako u prosjeku Ati placamo 15 € i minjamo ih jednom godisnje ne znam bas. Mislim za sada da ostajem pri dobrom starom Ati-ju. Imao led ali nekako mi boje na t5 izgledaju puno bolje a i sam pogleda u tank mi ne stvara glavobolju. Volim tople boje t5-ica. Ali svakako treba pricekat mozda zbilja budu dobre
pa meni je tu financijska racunica skroz jasna. Ne znam za ATI ali za biljnu juiwel ili JBL su preko 15€ i to najmanje od 24W.
No samo na struji ustedis 50%. 2x24 i 2x54 po 10h dnevno je nekih 570 kWh godisnje, oko 350kn. Za 8 godina je to 2800 kn. I moram promijeniti 4 seta lampi, nek bude 20€ prosijek, to je 320€. Sa strujom oko 5000kn.
Ako uzmem 4 ove lampe 2x550 i 2x1150 mm (koje mi ne pasu ali ajde) to je 280€. Ostane 40€ i nekih 1400kn od struje. Znaci ~35% usteda ako sam sve dobro sabrao  :D

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: T5 LED zamjenska rasvjeta
« Odgovori #6 u: Siječanj 27, 2016, 12:19:10 poslijepodne »
ne treba tu reflektor jer LED svijetli samo prema dolje  ;)

Ne nužno, ako ledice nemaju na sebi već ugrađene mini reflektore ( a zasigurno nemaju) onda klasična ledica baca snop svijetla na 120 stupnjeva što nam govori da su reflektori nužni i odlično će poslužiti baš ti za T5 lampe. Treba i vidjeti kako su ledice postavljene u lampi, dali samo prema dolje ili i na kuteve/bočno. Iz videa mi se čini da ta T5 LED lampa baca svijetlo na sve strane baš kao i klasična T5 lampa..ili mi se samo čini..


edit: ovi bi trebali biti distributeri za nasu regiju  http://www.marine-aquatics.eu/e5-t5-lighting/?pageindex=1

Super, sve je bliže nama. Ako tržište bude imalo interesa za ovaj proizvod za očekivati je i lagani pad cijene, izradu novih boja lampi i uvoz možda i od naših dućana. :)


« Zadnja izmjena: Siječanj 09, 2017, 12:05:16 poslijepodne od Renta »

Offline s@ki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 413
    • DIY audio Hrvatska
Odg: T5 LED zamjenska rasvjeta
« Odgovori #7 u: Siječanj 27, 2016, 13:00:20 poslijepodne »
ne treba tu reflektor jer LED svijetli samo prema dolje  ;)

Ne nužno, ako ledice nemaju na sebi već ugrađene mini reflektore ( a zasigurno nemaju) onda klasična ledica baca snop svijetla na 120 stupnjeva što nam govori da su reflektori nužni i odlično će poslužiti baš ti za T5 lampe. Treba i vidjeti kako su ledice postavljene u lampi, dali samo prema dolje ili i na kuteve/bočno. Iz videa mi se čini da ta T5 LED lampa baca svijetlo na sve strane baš kao i klasična T5 neonka..ili mi se samo čini..


edit: ovi bi trebali biti distributeri za nasu regiju  http://www.marine-aquatics.eu/e5-t5-lighting/?pageindex=1

Super, sve je bliže nama. Ako tržište bude imalo interesa za ovaj proizvod za očekivati je i lagani pad cijene, izradu novih boja lampi i uvoz možda i od naših dućana. :)

baš i ne stoji ovo "standardna LED = 120 kut", standardne bacaju 30-45 stupnjeva ;)
wide angle ili HAT LED bacaju i do 160 no one su drugačije konstrukcije (imaju na vrhu leće "urez" prema unutra, najčešće po 90stupnjeva)
diy-audio.com.hr

Offline Miha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: zg-nv
Odg: T5 LED zamjenska rasvjeta
« Odgovori #8 u: Siječanj 27, 2016, 13:24:10 poslijepodne »
Ja racuno sebi,4*54w duzina115cm,kod nas sylvania cca + - 120kn komad pa puta 4=480kn i puta 8 izmjena=3840kn u 8 godina bez struje,e sad da bude led ispada 1 komad kosta 624kn cca puta 4 lampe=2500kn cca u 8godina.e sad koja bi bila cijena kod nas samo bog zna :D.o bojama t5 ili leda svako ima svoj ukus.sta se tice kuta bacanja svjetla to ovisi o samom odabiru ili proizvodacu i nazovimo tako namjeni zarulje pod tim kutom da se ne kupuju lece i popratni sadrzaj.a jesam ga napiso uh :D :D

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: T5 LED zamjenska rasvjeta
« Odgovori #9 u: Siječanj 27, 2016, 13:26:25 poslijepodne »
ne treba tu reflektor jer LED svijetli samo prema dolje  ;)

Ne nužno, ako ledice nemaju na sebi već ugrađene mini reflektore ( a zasigurno nemaju) onda klasična ledica baca snop svijetla na 120 stupnjeva što nam govori da su reflektori nužni i odlično će poslužiti baš ti za T5 lampe. Treba i vidjeti kako su ledice postavljene u lampi, dali samo prema dolje ili i na kuteve/bočno. Iz videa mi se čini da ta T5 LED lampa baca svijetlo na sve strane baš kao i klasična T5 neonka..ili mi se samo čini..
pa ne znam bas da su nuzni. Mislim, 120 stupnjeva izgleda puno no kad uzmes u obzir da velika vecina njih mora svijetliti samo na nekih 60cm ili manje onda taj kut i nije tako velik. Vjerojatno baca na stranu ali bolje i to nego da je preuzak snop. Ali opet, nije kao kod klasicne lampe koja svijetli 360 stupnjeva. Naravno, nema negativnog efekta ako se stave.

prema ovome izgleda da ne bacaju nista otraga, ajmo rec da je nekih 180 stupnjeva vidljivo na reflektorima.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: T5 LED zamjenska rasvjeta
« Odgovori #10 u: Siječanj 27, 2016, 13:59:43 poslijepodne »
Ja racuno sebi,4*54w duzina115cm,kod nas sylvania cca + - 120kn komad pa puta 4=480kn i puta 8 izmjena=3840kn u 8 godina bez struje,e sad da bude led ispada 1 komad kosta 624kn cca puta 4 lampe=2500kn cca u 8godina.e sad koja bi bila cijena kod nas samo bog zna :D.o bojama t5 ili leda svako ima svoj ukus.sta se tice kuta bacanja svjetla to ovisi o samom odabiru ili proizvodacu i nazovimo tako namjeni zarulje pod tim kutom da se ne kupuju lece i popratni sadrzaj.a jesam ga napiso uh :D :D

Racun stoji nema sta ali ja iz osobnog iskustva sam skeptican jer i vijek trajanja na obicnim zaruljama led kaze 50000 sati a meni izgore nakon godinu-dvije tako da bi uzimao ovo s rezervom. Takoder koliko vam traju led star ? Za njh kazu isto na papiru 40000 sati a ja sam ih dosada mjenjao toliko da sam prisa na T5. Nemojte me krivo svatit volim ja led ali ne vjerujem da se nece tribat mjenjat 8 godina.

Offline Miha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: zg-nv
Odg: T5 LED zamjenska rasvjeta
« Odgovori #11 u: Siječanj 27, 2016, 14:35:06 poslijepodne »
Slazem se sa time,da ce pojedine lampe prije vremena od 50000 sati ili cca 1000 paljenja krepati,to se dogadalo i dalje ce.osobno sam prije imao juwel i skupoca 4*54w me ubila skoro :D,pa napravio cisti led no name i u par mjeseci izgubio 10 glava euphylia,e sad sam kupio lampu neon plus hqi lampe,jer mi fali spektra i to debelo,a neonke ga daju odlicno,tako da treba biti pazljiv i pratiti razvoj leda tj.spektra koji daju,znam da se ustedi i svasta nesto ali dobar stari t5 :D.tko zna mozda  budu prihvatljive.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: T5 LED zamjenska rasvjeta
« Odgovori #12 u: Siječanj 27, 2016, 14:50:10 poslijepodne »
baš i ne stoji ovo "standardna LED = 120 kut", standardne bacaju 30-45 stupnjeva ;)
wide angle ili HAT LED bacaju i do 160 no one su drugačije konstrukcije (imaju na vrhu leće "urez" prema unutra, najčešće po 90stupnjeva)


Ma meni je klasična bazna ledica kineske od 3w sa ebaya koje sam jedino imao.. :D   a one koliko se sjećam bacaju 120 stupnjeva. No, ove u ovoj lampi nisu sigurne te, pa možemo samo nagađati što se nalazi unutra. Nisam stigao još prosurfati malo više ovaj proizvod, možda ima već na webu prva iskustva korisnika sa nekom kratkom recenzijom..

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: T5 LED zamjenska rasvjeta
« Odgovori #13 u: Siječanj 27, 2016, 14:54:36 poslijepodne »
ne treba tu reflektor jer LED svijetli samo prema dolje  ;)

Ne nužno, ako ledice nemaju na sebi već ugrađene mini reflektore ( a zasigurno nemaju) onda klasična ledica baca snop svijetla na 120 stupnjeva što nam govori da su reflektori nužni i odlično će poslužiti baš ti za T5 lampe. Treba i vidjeti kako su ledice postavljene u lampi, dali samo prema dolje ili i na kuteve/bočno. Iz videa mi se čini da ta T5 LED lampa baca svijetlo na sve strane baš kao i klasična T5 neonka..ili mi se samo čini..
pa ne znam bas da su nuzni. Mislim, 120 stupnjeva izgleda puno no kad uzmes u obzir da velika vecina njih mora svijetliti samo na nekih 60cm ili manje onda taj kut i nije tako velik. Vjerojatno baca na stranu ali bolje i to nego da je preuzak snop. Ali opet, nije kao kod klasicne lampe koja svijetli 360 stupnjeva. Naravno, nema negativnog efekta ako se stave.

prema ovome izgleda da ne bacaju nista otraga, ajmo rec da je nekih 180 stupnjeva vidljivo na reflektorima.



Za moj ukus koliko sam imao ledice nisam stavljao leće koje inače reeferi koriste i puno su mi bolje bacale svijetlo ledice bez leća, vrlo slično T5 lampama samo sa laganim shimerom i pop bojama. Ove sigurno nemaju leće jer bi to bilo puno skuplje tako da je to meni samo plus, jer će bacati široko taman da se nešto odbije od reflektora natrag u akvarij. :122:

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: T5 LED zamjenska rasvjeta
« Odgovori #14 u: Siječanj 27, 2016, 14:57:55 poslijepodne »
Slazem se sa time,da ce pojedine lampe prije vremena od 50000 sati ili cca 1000 paljenja krepati,to se dogadalo i dalje ce.osobno sam prije imao juwel i skupoca 4*54w me ubila skoro :D,pa napravio cisti led no name i u par mjeseci izgubio 10 glava euphylia,e sad sam kupio lampu neon plus hqi lampe,jer mi fali spektra i to debelo,a neonke ga daju odlicno,tako da treba biti pazljiv i pratiti razvoj leda tj.spektra koji daju,znam da se ustedi i svasta nesto ali dobar stari t5 :D.tko zna mozda  budu prihvatljive.


Ma ako ikad dođem u posjed ovih lampi napravio bih kombinaciju T5 4 lampe i T5 LED druge četiri (imam ATI Powermodel konzolu sa 8 lampi) ili ako se pokažu kao dobre i 6 LED lampi sa 2 T5, nebi uzeo sve LED jer mi je T5 zakon. ;)

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: T5 LED zamjenska rasvjeta
« Odgovori #15 u: Siječanj 27, 2016, 14:59:11 poslijepodne »

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: T5 LED zamjenska rasvjeta
« Odgovori #16 u: Siječanj 27, 2016, 15:01:21 poslijepodne »
Uff super, bacim dublji pogled malo kasnije.. :122:

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: T5 LED zamjenska rasvjeta
« Odgovori #17 u: Siječanj 27, 2016, 17:42:46 poslijepodne »
Dodatne informacije..

Data sheet: http://www.euroquatics.com/wp-content/uploads/2015/10/E5-data-sheet.pdf













Za Marine Pink još nema karte spektra.
« Zadnja izmjena: Siječanj 27, 2016, 17:48:13 poslijepodne od Renta »

Offline viktori

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 744
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: T5 LED zamjenska rasvjeta
« Odgovori #18 u: Siječanj 28, 2016, 01:48:01 prijepodne »
A mjerna jedinica vertikalne skale je ISO strcaj bijelog dima u podne na vrhu planine pri oblacnom danu? :)

Trabunjam....

Primjecujem da na grafovima nisu navedene vrijednosti ni jedinice na vertikalnoj osi. Grafovi govore skoro nista bez definirane skale i jedinice.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: T5 LED zamjenska rasvjeta
« Odgovori #19 u: Siječanj 28, 2016, 02:16:47 prijepodne »
Slažem se.. Za sada nedostaju informacije za detaljnu analizu.

No, ako je karta spektra točna barem je vidljiva širina spektra i gdje su pikovi, doduše, samo jedan, plavi. :D

Offline gradele

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 793
  • Spol: Muški   Dob: 59
  • Lokacija: Zagreb
  • ponekad drvo, ponekad pas...
Odg: T5 LED zamjenska rasvjeta
« Odgovori #20 u: Siječanj 28, 2016, 09:02:39 prijepodne »
za mjesec dana će ih početi prodavati u http://ledison.hr/index.php?route=product/category&path=20
ja pit'o - tak mi rekli.
biljni 450, u nastajanju, godina treća

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: T5 LED zamjenska rasvjeta
« Odgovori #21 u: Siječanj 28, 2016, 09:36:23 prijepodne »

Ideš! :D 

Tko kupuje prvi?

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: T5 LED zamjenska rasvjeta
« Odgovori #22 u: Siječanj 28, 2016, 10:45:54 prijepodne »
ja bi da ima dimenzija koja mi treba   :(

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: T5 LED zamjenska rasvjeta
« Odgovori #23 u: Veljača 12, 2016, 00:11:18 prijepodne »
za mjesec dana će ih početi prodavati u http://ledison.hr/index.php?route=product/category&path=20
ja pit'o - tak mi rekli.


Iz linka nestala E5 rasvjeta, loš znak..  -?

Offline gradele

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 793
  • Spol: Muški   Dob: 59
  • Lokacija: Zagreb
  • ponekad drvo, ponekad pas...
Odg: T5 LED zamjenska rasvjeta
« Odgovori #24 u: Veljača 12, 2016, 08:09:58 prijepodne »
Iz linka nestala E5 rasvjeta, loš znak..  -?

vrlo  -?
Neće ih biti u prodaji. Ja pit'o tako mi rekli.
I još su mi rekli da je na tim većim jačinama problem veličine drajvera koji se ne da ugurat u cijev pa mora biti eksterni...
I još su mi rekli da je Philips skoro riješio taj problem ali da ga i masno naplaćuje  :D
Uputio me čovjek na Elektrokovinu i Lipa promet - čim mi odgovore na mejl - javim!
« Zadnja izmjena: Veljača 12, 2016, 08:19:21 prijepodne od gradele »
biljni 450, u nastajanju, godina treća