Travanj 19, 2024, 08:49:01 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Akvarij za ribe dna  (Posjeta: 2930 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SandmanRI

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1668
  • Spol: Muški   Dob: 47
Akvarij za ribe dna
« u: Prosinac 17, 2003, 15:31:00 poslijepodne »


Kako bi trebao izgledati jedan akvarij specijaliziran za ribe dna?


Pošto strašno brijem na sve ribe dna - od korića, preko khulija i botia kojekakvih pa do ancića i rodbine - kako bi bilo najpametnije složiti akvarij za njihovo držanje?


Ne kanim se držati nekakvih biotopa, cilj mi je imati sve omiljene vrste u jednom tanku, a da ne bude sukoba.


Racunam natank 140x50x35 (40). Bilje tj, njegova raznolikost mi nije imperativ, više me zanima da je malo tvrdokornije i nižeg rasta, obziromna malu visinu. S obzirom na takvo bilje (čekam te Vedrane s prijedlozima) koliko svjetla bi trebalo?


Filter, naravno DIY, od kojih 3-4 litre i protoka cca750-1000 l/h. Simulirao bih protok vode po dnu ukopanim cijevima usisa i ispuha na suprotnim stranama akvarija( kao što imam sad, ali na više točaka). Vole li ribe dna uopćeprotočnost ili više vole mirnu hidrosferu?


CO2 (DIY, a kako drukčije), ukomponiran u umjetnu stijenu koja drži tri strane akvarija - gledanje samo spreda.


Dekoraciju bi radio panjevima (DIY, of korz). Ili je bolje kamenjem? ili kombinacija?. Bojim se kamenja radi brčića?


Čekam ideje i prijedloge!
Rijeka / Hrvatska
><((((º> - previše ljudi premalo misli - <º))))><

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Akvarij za ribe dna
« Odgovori #1 u: Prosinac 18, 2003, 12:58:00 poslijepodne »


A da ja napišem članak o ovome?





Evo ukratko jer imam posla ko u priči-


Bilje- anubius nana, barteri, congoensis


cryptocoryne- becketti , nevilli,affinis, wendeti


vesicularija dubyana, microsorum pteropus...


CO2 nije nužan


brzi ili blagi protok- ovisi o vrsti, ali recimo da ne prejaki ali opet ne i da je statična jer ti onda miješanje iste nije dobro, temp vode je slojevita itd...


U biti, znaš kaj , pogledaj Foto Galeriju - Maro je genijalno složio akv baš sa tim "slabosvjetlosnim" biljkama


pijesak- kvarcni 2-3 mm tamo gdje ćeš sadit crypte- ostalo sitni pijesak granulacije 0, tj. onaj za dječju igru jer se someki vole zavlačit, rovat i svašta po pijesku


kamenje veće -a zašto bi to brčićima smetalo?


e sad zbilja moram ić šljakat ...






Offline SandmanRI

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1668
  • Spol: Muški   Dob: 47
Akvarij za ribe dna
« Odgovori #2 u: Prosinac 18, 2003, 13:39:00 poslijepodne »


Što se tiče članka, mislio sam dokumentirati sve faze i objedinit u jednom članku, ili u nastavcima... ali to tek negdje na prolječe, upravo prodajem stan i kupujem drugi... pa kad se preselim krećem u projekt... zasad samo planiram i prikupljam informacije...


Što se tiče brčića i kamenja, pa šta ja znam, mislio sam da se ne ozlijede na kamenje...
Rijeka / Hrvatska
><((((º> - previše ljudi premalo misli - <º))))><

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Akvarij za ribe dna
« Odgovori #3 u: Prosinac 18, 2003, 13:49:00 poslijepodne »
ma ok- šoder može ozlijedit, ali sitan pijesak i krupno kamenja ( ja shvatio da ti pitaš za mrcine) ne...