Travanj 23, 2024, 15:22:05 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: hranjiva podloga  (Posjeta: 3570 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
hranjiva podloga
« u: Svibanj 07, 2009, 23:45:11 poslijepodne »
gledam po dučanima zemlju za cvijeće i ima ih svakakvih pa bi molio neku preporuku kakvu zemlju da kupim

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: hranjiva podloga
« Odgovori #1 u: Svibanj 08, 2009, 06:53:04 prijepodne »
gledam po dučanima zemlju za cvijeće i ima ih svakakvih pa bi molio neku preporuku kakvu zemlju da kupim

Svi preporučavaju florabellu.... ja sam kupio neku drugu,ni ne sjećam se imena...znam da je bilo 20l-20kn....pripazi da nema bakra u njoj i to je to... :up:

Offline nikkka33

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 617
  • Spol: Ženski   Dob: 49
  • Lokacija: šibenik
  • pozdrav iz šibenika
Odg: hranjiva podloga
« Odgovori #2 u: Svibanj 08, 2009, 07:07:57 prijepodne »
i obavezno je stavi namakati 2-3 tjedna...

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: hranjiva podloga
« Odgovori #3 u: Svibanj 08, 2009, 16:26:33 poslijepodne »
Gledaj da ima što manji postotak bakra, a i da nema stiropora i ostalih zmazanoća u sebi. potopi ju u neku bačvu na 2-3 tjedna i mjenjajdio vode svakih 3-4 dana tak da izliješ zmazanoće s površine. Uvijek ti ostaju i skupe komercijalne podloge.

Offline svizac

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 272
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Kutina
Odg: hranjiva podloga
« Odgovori #4 u: Svibanj 08, 2009, 22:01:08 poslijepodne »
Ja koristim florabelu i zemlja je dobra,ali uvijek postoji ali.Ako imate trgovacki centar KTC u ZG onda preporucam zemlju koja se kod njih prodaje.Sada ne znam naziv sutra cu vam reci,ali sastav je cak bolji od florabele i ono sto je zanimljivo zemlja sadrzi poprilicno puno vulkanita u sebi ili lave nisam 100% siguran.Sutra se javim sa detaljnim sadrzajem.Da sam ju ranije nasao nju bih sigurno koristio.Sutra ju kupim,uvijek zemlje treba.

Offline val82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 415
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: velika gorica
Odg: hranjiva podloga
« Odgovori #5 u: Svibanj 08, 2009, 23:24:38 poslijepodne »
i obavezno je stavi namakati 2-3 tjedna...
stvarno neznam cemu namakanje ja sam stavila zemlju za cvijece u akvarij bez namakanja prije dva mijeseca i sve raste kao ludo a od alge ni A. i sve su ribe super . to za namakanje su gluposti koje nemaju veze sa vezom. cim ti vise namaces i ispires zemlju to ona vise gubi hranjive sastojke . a to sam procitala u nekom starom tuljanovom postu . hvala tuljan ;) ;) ;).
a kod kupovine zemlje treba gledati da je sto prirodnija i bez kozna kakvih kemija i primjesea te sa sto manjom kolicinom bakra odnosno nikakvom ako unutra mislis drzat kozice .  ;) ;) ;) ;) ;)

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: hranjiva podloga
« Odgovori #6 u: Svibanj 09, 2009, 13:40:58 poslijepodne »
kaj mislite jel bi bilo dobro staviti tretirano stajsko gnojivo..ima ga u bauhausu :)
Ozbiljno pitam

Offline val82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 415
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: velika gorica
Odg: hranjiva podloga
« Odgovori #7 u: Svibanj 09, 2009, 19:26:39 poslijepodne »
kaj mislite jel bi bilo dobro staviti tretirano stajsko gnojivo..ima ga u bauhausu :)
Ozbiljno pitam

 probaj pa nam javi  :D :D :D

Offline IV@N@

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 739
  • Spol: Ženski   Lokacija: Rijeka
  • Dorado Kras Gotnik
Odg: hranjiva podloga
« Odgovori #8 u: Svibanj 09, 2009, 19:31:19 poslijepodne »
val82 možeš li mi preporučit neku kvalitetnu zemlju bez kojekakvih kemikalija? :D
Our fears are only what we tell them to be...

Offline val82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 415
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: velika gorica
Odg: hranjiva podloga
« Odgovori #9 u: Svibanj 09, 2009, 19:38:52 poslijepodne »
 gle ja sam svoju zemlju kupila prije 6 mijeseci i odma je potrosila tako da joj ime neznam . najbolje ti se fino obuc i krenut u setnjice po ducanima dok ne nades zemlju koja je donekle najprirodnija .  ;)  :D :D :D :D :D :D :D :D

Offline IV@N@

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 739
  • Spol: Ženski   Lokacija: Rijeka
  • Dorado Kras Gotnik
Odg: hranjiva podloga
« Odgovori #10 u: Svibanj 09, 2009, 19:49:04 poslijepodne »
ok :up:
ma stavila sam ja već zemlju al onu namoćenu.nego imam 30 l aq pa namjeravam mjenjat zemlju samo neznam koliko često?svake godine?svake druge?
hvala
Our fears are only what we tell them to be...

Offline val82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 415
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: velika gorica
Odg: hranjiva podloga
« Odgovori #11 u: Svibanj 09, 2009, 19:52:58 poslijepodne »
 jedanput godisnje ti je skroz ok promijenit zemlju . tako barem kazu iskusniji  ;) :D :D :D :D

Offline IV@N@

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 739
  • Spol: Ženski   Lokacija: Rijeka
  • Dorado Kras Gotnik
Odg: hranjiva podloga
« Odgovori #12 u: Svibanj 09, 2009, 19:59:36 poslijepodne »
hvala :up:
Our fears are only what we tell them to be...

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: hranjiva podloga
« Odgovori #13 u: Svibanj 10, 2009, 13:00:17 poslijepodne »
podlogu mjenjaš kad se istroši, tj. kad skužiš da bilje ne raste kako treba. Val, zemlja se ispire kako bi se iz nje izbacio sav nepotreban mulj i ostale zmazanoće. Nisu sve zemlje jednake. Neke u sebi, kao ona koju sam ja kupio je imala stvarno puno gluposti i da ju nisam namakao to bi sve ostalo u njoj + što je u sastavu kolko se sjećam pisalo da je količina NO2 veća nego što je meni bilo u granicama normale, pa sam ispiranjem to pokušao smanjiti. Dal sam uspio, neznam... jer alga je bilo, ali mislim da bi ih bez toga bilo još i više. U svakom slučaju ta dva tjedna kad zemlja stoji neće toliko utjecati na gubitak hranjivih sastojaka koliko misliš. Uglavnom i po stranim forumima predlaž da zemlja neko vrijeme stoji.

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: hranjiva podloga
« Odgovori #14 u: Svibanj 10, 2009, 14:49:30 poslijepodne »
iv@n@ uzmi klasmannovu il floragard čisti treset bez teških metala, ozbiljno moji ju koriste u proizvodnji cvijeća, fakat je čisti tresdet

Offline IV@N@

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 739
  • Spol: Ženski   Lokacija: Rijeka
  • Dorado Kras Gotnik
Odg: hranjiva podloga
« Odgovori #15 u: Svibanj 10, 2009, 14:50:35 poslijepodne »
HVALA :up:
Our fears are only what we tell them to be...

Offline val82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 415
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: velika gorica
Odg: hranjiva podloga
« Odgovori #16 u: Svibanj 10, 2009, 15:15:00 poslijepodne »
podlogu mjenjaš kad se istroši, tj. kad skužiš da bilje ne raste kako treba. Val, zemlja se ispire kako bi se iz nje izbacio sav nepotreban mulj i ostale zmazanoće. Nisu sve zemlje jednake. Neke u sebi, kao ona koju sam ja kupio je imala stvarno puno gluposti i da ju nisam namakao to bi sve ostalo u njoj + što je u sastavu kolko se sjećam pisalo da je količina NO2 veća nego što je meni bilo u granicama normale, pa sam ispiranjem to pokušao smanjiti. Dal sam uspio, neznam... jer alga je bilo, ali mislim da bi ih bez toga bilo još i više. U svakom slučaju ta dva tjedna kad zemlja stoji neće toliko utjecati na gubitak hranjivih sastojaka koliko misliš. Uglavnom i po stranim forumima predlaž da zemlja neko vrijeme stoji.
ma cigo sve ok. ali se ja ne slazem sa time zato jer sam sama probala i stvarno od algi radi toga ni A. a isto tako moze biti da sam imala srece ili mozda zato jer sam prosla vise cvijcarni i ducana dok nisam nasla to kaj sam trazila "neznam". i jos jedna stvar ovdje nitko ne savijetuje samo namakanje nego i ispiranje neznam koliko puta . a sa ispiranjem zemlje se gube hranjivi sastojci ako se ne varam .  :) :) :) :) :)

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: hranjiva podloga
« Odgovori #17 u: Svibanj 10, 2009, 15:20:37 poslijepodne »
ispiranje je u smislu da nakon što zemlja stoji u bačvi 5 dana, zamijeniš 50% vode tako da malo promješaš i izliješ sav mulj i ostalo što je isplutalo. Istina je da izgubiš dio hranjivih tvari, ali to nije tolko strašno, jer veliki dio ostaje u zemlji. Kad bi gubio toliko toga, onda bi zemlju morao mjenjat svakih tjedan dana. Za primjer imaš ADA-ine zemlje koje ljudi za dubljim džepom koriste i naručuju izvana. Kod njihove uporabe, ljudi niti ne moraju gnojiti akvarije jer svakodnevno zemlja ispušta dovoljne količine fosfata i nitrata za prignojit biljke. Ali mi smo nažalost još svjetlosnu godinu daleko od toga, osim nekoliko akvarista koji su u velikoj manjini.

Offline val82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 415
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: velika gorica
Odg: hranjiva podloga
« Odgovori #18 u: Svibanj 10, 2009, 22:15:31 poslijepodne »
 neznam ja svoj akvarij nisam gnojila od startanja prije dva mijeseca i niti ne namijeravam sve dok nevidim da za tim ima potrebe  ;) ;) ;) ;)