Travanj 16, 2024, 08:02:09 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Red Desert  (Posjeta: 9456 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zgmarkozg

  • Trade Count: (+5)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1496
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb-Gajnice
Odg: Red Desert
« Odgovori #25 u: Studeni 02, 2012, 11:14:20 prijepodne »
 :up:

sviđa mi se!!!!

kad se razgrana,bit če to ko grom!!!

Offline AhJaK

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 237
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Sveta Nedelja
Odg: Red Desert
« Odgovori #26 u: Studeni 02, 2012, 12:25:44 poslijepodne »
Koliko vidim glosa je krenula prema gore. To je znak da nema dovoljno svjetlosti iako nije toliko slaba rasvijeta.
Glosa traži jaču svjetlost isto kao i cuba. Ako im omogućiš dovoljno svijetlosti rastu bez ikakvih problema.
Ne moraš sada kupovati novu rasvijetu, već na postojeću staviš reflektore. Reflektori pojačaju rasvijetu za 40-60% a nisu pretjerano skupi.
Vidim da imaš crne čupave po kamenju. Najjednostavniji način da nabaviš easy carbo. Uzmeš par mililitara u neku posudicu i pomiješaš sa vodom 1:1. Izvadiš jedan po jedan kamen iz akvarija. Na trenutak pričekaš da se voda ocijedi, zatim uzmeš malo veći kist i premažeš kamenje sa otopinom EC. Isto vrijedi i za panjeve. Za 3-4 dana nećeš imati niti jednu algu. ;)
Mislim da je glosu tek zasadio prije slikanja  :D :D :D .Ima on 135 W trenutno upaljeno i još 45W u pričuvi trenutno ugašenu (prema mom savjetu, dok mu biljke ne krenu) :D Krenulo je to susjed... samo strpljenja. Navratim za vikend kad si slobodan pa se javi da vidim to uživo :up:

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Red Desert
« Odgovori #27 u: Studeni 02, 2012, 15:04:36 poslijepodne »
Moja cuba iz gela (emerzni uzgoj u posudici) se prilično teško prilagodila i uglavnom mi je propala. Tek nakon par mjeseci je počela rasti kako treba a već sam ju otpisao.

Offline pepi21

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1876
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Đakovo
Odg: Red Desert
« Odgovori #28 u: Studeni 02, 2012, 15:14:54 poslijepodne »
Moja cuba iz gela (emerzni uzgoj u posudici) se prilično teško prilagodila i uglavnom mi je propala. Tek nakon par mjeseci je počela rasti kako treba a već sam ju otpisao.
Pošto je rasla u emerznom i naučila na veće količine Co2, premještanjem u akvarij, ventil od Co2 treba odvrnit maximalno koliko je to moguće a da se ne ugroze stanovnici akvarija.

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Red Desert
« Odgovori #29 u: Studeni 02, 2012, 15:17:33 poslijepodne »
u mom akvariju je stalno žuta uzbuna  :D

Offline pepi21

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1876
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Đakovo
Odg: Red Desert
« Odgovori #30 u: Studeni 02, 2012, 15:22:16 poslijepodne »
Ako je drop checker u žutom, onda je moguće da je rasvijeta slabija. -?

Offline chak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Sveta Nedelja
Odg: Red Desert
« Odgovori #31 u: Studeni 02, 2012, 19:03:01 poslijepodne »
Koliko vidim glosa je krenula prema gore. To je znak da nema dovoljno svjetlosti iako nije toliko slaba rasvijeta.
Glosa traži jaču svjetlost isto kao i cuba. Ako im omogućiš dovoljno svijetlosti rastu bez ikakvih problema.
Ne moraš sada kupovati novu rasvijetu, već na postojeću staviš reflektore. Reflektori pojačaju rasvijetu za 40-60% a nisu pretjerano skupi.
Vidim da imaš crne čupave po kamenju. Najjednostavniji način da nabaviš easy carbo. Uzmeš par mililitara u neku posudicu i pomiješaš sa vodom 1:1. Izvadiš jedan po jedan kamen iz akvarija. Na trenutak pričekaš da se voda ocijedi, zatim uzmeš malo veći kist i premažeš kamenje sa otopinom EC. Isto vrijedi i za panjeve. Za 3-4 dana nećeš imati niti jednu algu. ;)

Hvala ti na savjetima ,ali kako je več moj sused rekao imam ja svjetla za glosu i previše  :clown:....a i istina je da je tek posađena  :up:
Što se cube tiče ona mi je iz emerznog uzgoja i stvarno se slabo hvata ,tj brže ju zasipava crna čupava... :punch:
sve u svemu akvari se lagano stabilizira a i alge se polako povlače  :roll:...nadam se da će za koji tjedan sve sjest na svoje mjesto  :P

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Red Desert
« Odgovori #32 u: Studeni 07, 2012, 23:52:53 poslijepodne »
Ako je drop checker u žutom, onda je moguće da je rasvijeta slabija. -?

Pa je malo preslaba po meni, po drugima je prejaka. 284W T5 na akvarij od 450l.

Offline aqua.cut1

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Lokacija: zg
Odg: Red Desert
« Odgovori #33 u: Studeni 08, 2012, 00:13:28 prijepodne »
nebi bilo loše ni da je jača, na kraju to ispadne tek nešto više od 0.5 po litri.

Offline pepi21

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1876
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Đakovo
Odg: Red Desert
« Odgovori #34 u: Studeni 08, 2012, 15:47:05 poslijepodne »
Najbitnije od svega je visina akvarija. Visina akvarija diktira jačinu svijetlosti. Može se desiti da rasvijeta za visinu  nivoa vode od 50cm  bude idealna, dok povisiš nivo vode za 5 cm tj. na 55cm bude slaba a za 10cm odnosno 60cm bude totalno preslaba rasvijeta.