Ožujak 28, 2024, 16:47:48 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Svjetlo za 80l  (Posjeta: 2309 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline joze

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 51
  • Lokacija: Split
Svjetlo za 80l
« u: Svibanj 21, 2014, 22:05:22 poslijepodne »
Imam akvarij duzine 61cm sirine 31cm i visine 41cm. Na njemu je trenutno t8 fy 15 od 450mm i nisam bas zadovoljan rezultatom koje to svjetlo daje.
Mozete li mi dati savjet da poboljsam to, da li bi bilo previse ako bi skinia sve u poklopcu i stavia postolje za dvije t5. Nisam siguran al ja mislim da bi meni stala ona verzija od 550mm posto je poklopac za svjetlo dugo 55.5 cm

U akvariju nema zahtjevnog bilja al mozda se i nade kasnije. Dakle sta bi mi bilo najbolje? Isto tako razmisljam o moonlightu

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Svjetlo za 80l
« Odgovori #1 u: Svibanj 21, 2014, 22:24:18 poslijepodne »
mislim da ti ne bi stale ove od 550mm. Ovisi na kakva grla bi to stavljao. Izmjeri si to dobro prije nego sto kupis bilo kaj.
Stanu ti one od 438mm. Ili slazi neki LED.

Offline joze

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 51
  • Lokacija: Split
Odg: Svjetlo za 80l
« Odgovori #2 u: Svibanj 22, 2014, 08:05:25 prijepodne »
Da imaš pravo, sad me interesira da li bi bilo prejako za ribe ako bi uzea dvije T5 od 438mm ili?

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Svjetlo za 80l
« Odgovori #3 u: Svibanj 22, 2014, 10:39:23 prijepodne »
ribama svejedno jel imas 24W ili 48W. Ja sam na istu takvu dimenziju, sto je zapravo 72l, imao jednu od 24W ali mi se to pokzalo premalo pa sam stavio jos jednu. Zavisi kaj od bilja planiras imati i kako mislis gnojiti. Sa dvije lampe ti je obazeno gnojenje po PSu, znaci mikro, makro, CO2, nema svercanja.
Ako si to radis sam, mozda najbolje da si slozis sa dvije ali tako da svaku mozes paliti posebno. Ako nakon nekog vremena zakljucis da ti trebaju dvije stalno, lako maknes jedan strujni kabel.

Offline joze

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 51
  • Lokacija: Split
Odg: Svjetlo za 80l
« Odgovori #4 u: Svibanj 22, 2014, 11:14:58 prijepodne »
A recimo da uzmem te  dvije a da je jedna daylight a druga blue i da sa tajmerom napravim da se blue upali kad se day izgasi kako bi odmah napravio mjesecinu? Bi li to bilo moguce odnosno oce li bit to prejako za mjesecinu? Ako ne onda cu uzet jednu t5 i s druge strane led traku za moonlight

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Svjetlo za 80l
« Odgovori #5 u: Svibanj 22, 2014, 11:28:04 prijepodne »
da ponovim, plave lampe nisu za biljne akvarije. A kao moonlight (sto je meni osobno bzvz) bi ti bila prejaka. Ako bas hoces moonlight to lako rijesis nekom LED trakicom za par dolara.
Ako ides na varijantu sa dvije T5 onda Juwel Day+Nature ili Juwel Day+Colour ili JBL Solar Ultra Natur+Solar Ultra Tropic. Nemoj JBL Solar Ultra Color.
Ako ides na jednu, onda Juwel Day ili JBL Solar Ultra Natur.

Offline joze

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 51
  • Lokacija: Split
Odg: Svjetlo za 80l
« Odgovori #6 u: Svibanj 22, 2014, 11:42:24 prijepodne »
A onda idem na jedno svjetlo plus led za moonlight posto necu stavljat co2 ni slicno jer cu radit samo na mahovini i eventualno nekom vecem nezahtjevnom bilju.

I valjda ce mi vizualno bit bolje od classica t8