Travanj 18, 2024, 22:49:20 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Akrilni akvarij  (Posjeta: 8751 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bach

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 517
  • Spol: Ženski   Dob: 47
  • Lokacija: Split
Akrilni akvarij
« u: Srpanj 26, 2004, 16:43:00 poslijepodne »


Eto nas opet...


E sada razmisljamo mozda napraviti kutni (trokutasti) umjesto kvadratnog akvarij (o cemu smo pisali u temi: Kako napraviti sam akvarij u sobi) iumjesto stakla upotrijebiti akril... pa nas interesira:


1. da li tko ima iskustva s akrilnim akvarijima


2. da li tko zna postoji li negdje u HR proizvodac akrila koji bi napravio stranice po narudzbi


3. koliko to otprilike kosta


4. Da li netko ima iskustva u spajanju akrilne stranice s nekim drugim materijalom, npr. staklom (jer bi mozda, ako to ima smisla, stavili samo frontu u akril a ostatak u staklo)


Eto, jos malo teme za razmisljanje

Offline Marko69

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 940
Akrilni akvarij
« Odgovori #1 u: Srpanj 26, 2004, 18:11:00 poslijepodne »
Bolje mi je da niša ne govorim ali ipak hoau. Zašto bi prednja stranica bila od akrila. Jel mislite da bude zaobljena kao Juwel trigon ili...
Split/Hrvatska

Offline Bach

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 517
  • Spol: Ženski   Dob: 47
  • Lokacija: Split
Akrilni akvarij
« Odgovori #2 u: Srpanj 27, 2004, 07:25:00 prijepodne »


, alo Mark... sta god, samo da se ne ljutis


Prvo sto se tice akrila,procitala samnegdje da ima i dobre i lose strane pa me interesira konkretno da li tko ima kakva iskustva s takvim akvarijima... sta je lose kod njih, osim sto su skupi?


Poceli smo razmisljati o akrilu iz nekoliko prakticnih razloga:daleko je laksi od stakla (sto je, cini mi se vrlo bitno s obzirom na to da mislimo napraviti akvarij u stanu, na 11-om katu!!!), za isti volumen vode treba tanja stijenka akrila nego stakla pamanja jedistorzija "slike"... i sl...ali, naravno puno je skuplji od stakla i lakse se ogrebe...


E sad, sto se toce oblika akvarija... malo smo razmisljali pa smo kao ideju ubacili i mogusnost kutnog (kao sto je netko u prethodnoj temi nabacio kao mogucnost)... a stranice bi mu ostale ravne, jer nam se tako vise svida.


...a zasto malo staklo malo akril? Upravo zbog ove distorzije slike, jer bi ovaj akvarij bilo otprilike litraze kao i nasi mali u Rovinju (~ 500L) od kojih mi je svaki put zlo od distorzije kad ih gledam zbog debljine stakla, osim toga pretpostavljam da bi bio i laksi! A zasto onda ne cijeli akrlini?Vjerojatnobi bio puno skuplji od "malo akril malo staklo"... pa eto od tuda ideja...


... sta ja znam , zato vas i pitam za misljenje


Ne znam uopce koliko sve to ima smisla... da li se moze kupiti akril kod nas? Da li se moze ljepiti ili mora biti u komadu, ne znam nista pa vas eto pitam... a ti prestani kritizirati i daj neki konkretan savjet



Offline Branko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1010
  • Dob: 56 Lokacija: Zagreb
    • http://još.nemam
Akrilni akvarij
« Odgovori #3 u: Srpanj 27, 2004, 12:32:00 poslijepodne »
Koliko znam u Europi plexiglass akvariji nisu baš uobieajeni i veai se akvariji rade po naru?bi. Znam za jednu firmu u Njemaekoj: http://www.schuran.com.
Nonsense ist der Sieg des Geistes über die Vernunft!

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Akrilni akvarij
« Odgovori #4 u: Srpanj 27, 2004, 17:08:00 poslijepodne »
Ako misliš pod akril-plexiglass ja bi ra?e uzeo staklo,jer razlika ti je možda desetak kila,a staklo je puno bolje i prozirnije tj. imaš bolju sliku i koliko sam upueen u plexi takvu vrstu je strašno teško pronaei i ako ju na?eš cijena ae biti paprena!!!!
Nemoj nasjesti na foru da nema razlike u plexiglassu jer ih ima u više izvedaba po prozirnosti,tvrdoai i temp.izdržljivosti-uzmi staklo jednostavnije je   .

Offline maratonac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1193
    • http://www.maraton.hr
Akrilni akvarij
« Odgovori #5 u: Srpanj 27, 2004, 18:02:00 poslijepodne »


Staklo! Zaboravi pleksi, a naroeito kombiniranje. Na težini neaeš profitirati, a spajanje je kritieno - akril se ne ljepi silikonom.


Pretpostavljam da su stakla u Rovinju starija. Tehnologija izrade stakla je napredovala i mislim da nije problem naai kvalitetno - eitaj ravno - staklo za akvarij.
Split/Hrvatska
* Festina lente! *

Offline Bach

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 517
  • Spol: Ženski   Dob: 47
  • Lokacija: Split
Akrilni akvarij
« Odgovori #6 u: Srpanj 28, 2004, 09:06:00 prijepodne »


Citat: DUBRAVKO
Ako misliš pod akril-plexiglass ja bi rađe uzeo staklo,jer razlika ti je možda desetak kila,a staklo je puno bolje i prozirnije tj. imaš bolju sliku



Stvarno?


Dobro, sto se tezine tice pretpostavljam da je razlika znacajna tek u slucaju ako se radi o velikim bazenima gradskih akvarija... tako da mi je to jasno, ali gdje god sam naisla na neku stranicu koja usporeduje staklo i akril (cinjenica je da su to bile stranice proizvodaca akrila!!!!) akril bi po mnogo cemu bio opisan kao daleko bolji od stakla, a pogotovo zbog vece prozirnosti?!?!?


Nema veze, u svakom slucaju draze mi je cuti sto misle ljudi oko mene nego oni koji reklamiraju akril :-))))


Zato ljudi - kak bi se u lepom nasem Zagorju reklo -FALA

Offline Bach

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 517
  • Spol: Ženski   Dob: 47
  • Lokacija: Split
Akrilni akvarij
« Odgovori #7 u: Srpanj 28, 2004, 09:13:00 prijepodne »
Citat: maratonac



Staklo! Zaboravi pleksi, a naroèito kombiniranje. Na težini neæeš profitirati, a spajanje je kritièno - akril se ne ljepi silikonom.


Pretpostavljam da su stakla u Rovinju starija. Tehnologija izrade stakla je napredovala i mislim da nije problem naæi kvalitetno - èitaj ravno - staklo za akvarij.








O.K... znaci sve u staklo... samo me jos interesira, gdje bih mogla izracunati koliko debelu stijenku stakla trebam?


Zanima me u slucaju ako biakvarij bio trokutastog oblika, ravnih ploha, a stranicebi bilevisoke 60 cm, a duge 2m (fronta)i 2 x 1,5m (bocne)?


Najvjerojatnije cemo ici na to da sami slozimo taj akvarij, mislim - damo ga ljepiti kod nekog staklara! Da li tko ima iskustva sa staklarima u Splitu? Tko je pouzdan?


U svakom slucaju, decki, hvala na savjetima

Offline Ars

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1702
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Split
Akrilni akvarij
« Odgovori #8 u: Srpanj 28, 2004, 09:34:00 prijepodne »


u splitu ti nitko neae htjet lipit akvarij.. ja sam za mali sump tražija po staklarima i jedva sam naša.. ali jedva..


probaj MI & glass.. ulicu ne znam, ali je to jedina firma tog naziva..samo su ti skupi.. ali jedini imaju iskustvo za zalipit takav akvarij..


kad se kreae u izradu?






Offline Bach

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 517
  • Spol: Ženski   Dob: 47
  • Lokacija: Split
Akrilni akvarij
« Odgovori #9 u: Srpanj 28, 2004, 09:47:00 prijepodne »


Citat: Ars
kad se kreæe u izradu?



A ja se ISKRENO nadam u 9 mjesecu!!!! Drzite mi fige da dobijem posao sto prije, onda ce prije i akvarij!

Offline krco

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 447
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Fažana
Akrilni akvarij
« Odgovori #10 u: Srpanj 28, 2004, 10:18:00 prijepodne »


http://www.ciklidi.com/hardver/izrada/izrada.shtml





Eto, tu ti nešto piše o debljinama stakla u ovisnosti o dubini i velieini akvarija...

Offline Bach

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 517
  • Spol: Ženski   Dob: 47
  • Lokacija: Split
Akrilni akvarij
« Odgovori #11 u: Srpanj 28, 2004, 12:03:00 poslijepodne »


SUPER, hvala!

Offline maratonac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1193
    • http://www.maraton.hr
Akrilni akvarij
« Odgovori #12 u: Srpanj 28, 2004, 16:22:00 poslijepodne »
Citat: Ars



probaj MI & glass.. ulicu ne znam,





Velebitska ulica.


Ali lakše je uai s južne strane iz Iloeke, može se parkirati bez problema.


Split/Hrvatska
* Festina lente! *

Offline Ars

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1702
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Split
Akrilni akvarij
« Odgovori #13 u: Srpanj 29, 2004, 09:34:00 prijepodne »


[url]http://imenik.ht.hr/?a=find&metoda=2&lang=0&nazi v=MI+%26+glass&izbor=3&zup=3&mjesto=&ulica=& amp;Search=Tra%9Ei[/url]


klikni na ulicu da ti se otvori karta..

Offline Bach

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 517
  • Spol: Ženski   Dob: 47
  • Lokacija: Split
Akrilni akvarij
« Odgovori #14 u: Srpanj 29, 2004, 10:12:00 prijepodne »


Pa to su nam susjedi (mislim Ivanu ).... super...


Hvala decki!!!