Ožujak 28, 2024, 22:33:00 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Moja prva DIY pozadina  (Posjeta: 17526 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline damir1700

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 202
  • Spol: Muški   Lokacija: SPLIT
  • Sharky
Odg: Moja prva DIY pozadina
« Odgovori #25 u: Travanj 03, 2013, 11:34:59 prijepodne »
U Bauhausa u Splitu imas kvarcni pijesak fini bijeli i imas malo greziji kao sivkasti nije bas taman ....taj greziji je oko 2mm .....imas po shopovima diljem lijepe nase pijeska kakvog oces svih boja
Split

Offline 100ka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški   Dob: 38
Odg: Moja prva DIY pozadina
« Odgovori #26 u: Travanj 03, 2013, 11:50:26 prijepodne »
U Bauhausa u Splitu imas kvarcni pijesak fini bijeli i imas malo greziji kao sivkasti nije bas taman ....taj greziji je oko 2mm .....imas po shopovima diljem lijepe nase pijeska kakvog oces svih boja
Da znam da ima svih boja diljem lijepe nase al neda mi se placat nekom kamiondžiji 100kn da mi preveze vrecu od 20kg koju sam platio 30kn  :D
Pijesak mi treba baš crni, jer cu ga posuti malo po vodoravnim djelaovima terarija koje planiram premazati, pa da se malo izgubi sjaj.
A za podlogu mislim uzeti ipak nešto malo krupnije granulacije, jer gekoni i pijesak... bla bla... 100 misljenja, pa necu nista riskirat, radije malo više vremena potrošit na održavanje nego nekakve piz***ije...

Sa ebaya bi kroz par dana trebao naručiti sljedeće:
Termostat: http://www.ebay.com/itm/New-AC110V-Digital-Temperature-Controller-Thermostat-WH7016C-Red-LED-/300686763827?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item460253e733#ht_6382wt_1030
Led traka: http://www.ebay.com/itm/1M-5050-SMD-RGB-LED-Strip-60-Leds-24Key-IR-Controller-12V2A-Power-Adapter-/350757430227?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item51aac5a3d3#ht_2487wt_812

A kod nas negdje uzeti grijaći kabel, planiram da on bude jedini izvor topline bez spotica i ostalog... e sad pošto mi je sve ovo novo a nisam našao konkretan odgovor jer su opet podjeljena mišljenja molim za pomoć... za terarij dimenzija 60/40/40 uzeti grijač koje snage... i s obzirom da će podloga biti debljine minimalno 5-7cm staviti ga unutra ispod podloge ili s vanjske strane stakla??
« Zadnja izmjena: Travanj 03, 2013, 15:08:50 poslijepodne od 100ka »
I'm here to kick ass and chew bubble gum... and I'm all out of gum...

Offline z0x

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 46
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Split
Odg: Moja prva DIY pozadina
« Odgovori #27 u: Travanj 03, 2013, 17:25:33 poslijepodne »
Ako ti treba nešto iz Splita možeš se javit, ja ti često putujem u Makarsku pa ti mogu donjet bez naplate kamata i naknada :zagrljaj:

Offline 100ka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški   Dob: 38
Odg: Moja prva DIY pozadina
« Odgovori #28 u: Travanj 09, 2013, 13:23:14 poslijepodne »
Hvala, ako nešto bude trebalo javim se sigurno :up:

Evo plaća sjela, naručen termostat i ledice... a što se podloge tiče male promjene... vidit ću ovih dana ponudu reljefnih pločica (nadam se da ima nekakvih imitacija kamena) pa ako mi se nešto svidi mislim da bi bilo puno lakše za održavanje i čišćenje...
I'm here to kick ass and chew bubble gum... and I'm all out of gum...

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Moja prva DIY pozadina
« Odgovori #29 u: Travanj 09, 2013, 14:55:33 poslijepodne »
... vidit ću ovih dana ponudu reljefnih pločica (nadam se da ima nekakvih imitacija kamena) pa ako mi se nešto svidi mislim da bi bilo puno lakše za održavanje i čišćenje...

A i odlično rješenje za gekone. Izbjegavaš sve potencijalne rizike korištenja rastresitih supstrata.  :up:

Offline leopard gecko Trevor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški  
Odg: Moja prva DIY pozadina
« Odgovori #30 u: Lipanj 03, 2013, 21:54:20 poslijepodne »
Moze pitanje?
Kako takve pozadine podnose vlagu? Mislim jeli se može po istom principu napraviti bazen za terarij? Mora li se nečim premazati?
1.0.0 Bradata agama
0.1.0 Leopard gekon
1.1.1 Divovski africki puz

Offline 100ka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški   Dob: 38
Odg: Moja prva DIY pozadina
« Odgovori #31 u: Prosinac 20, 2014, 15:58:27 poslijepodne »
Pozdrav, nakon dugo, duuuugo vremena.

Prvo sorry svima koji su možda "pratili" temu, došlo je do zastoja prvo zbog financija, pa zdravlja, selidbe itd...
Da ne duljim previše iskopao sam terarij i podzadinu ispod tone stvari s potkrovlja, i htio bi napokon završiti taj svoj mali projekt.
Kroz idućih par dana nastavljam s daljnjim radom na terariju, pa ću dokumentirati...
 
Nisam otvorio novu temu iako je ova već odavno umrla, ne znam jeli to ok, ako je problem molim moderatora da premjesti gdje smatra da treba..
Od zadnjeg posta jesam još malo stariji, ali nikako pametniji... zato bi Vas opet molio za pomoć u obliku ideja i kritika, i veliko HVALA svima koji su mi do sada pomogli...
I'm here to kick ass and chew bubble gum... and I'm all out of gum...

Offline 100ka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški   Dob: 38
Odg: Moja prva DIY pozadina
« Odgovori #32 u: Prosinac 22, 2014, 14:39:11 poslijepodne »
Evo, da nastavimo...
U petak su bile naručene daske od iverice za izradu poklopca za terarij.
Sve je stiglo pa sam se bacio na sastavljanje... za sada sam na poklopcu probušio samo rupu za ventilaciju i termostat jer ne znam gdje ću točno provući grijaći kabel i rasvjetu pa sam to odlučio napraviti zadnje...
Podzadina je naravno nakon toliko vremena bila malo oštećena jer je bila zatrpana sa 100 drugih stvari pa sam i to popravio.
Za sada sve skupa izgleda ovako...
 
I'm here to kick ass and chew bubble gum... and I'm all out of gum...

Offline 100ka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški   Dob: 38
Odg: Moja prva DIY pozadina
« Odgovori #33 u: Prosinac 29, 2014, 14:22:41 poslijepodne »
Jedno pitanje, htio sam naručiti kabelski grijač za terarij, ali pošto nemam pojma o tome, htio sam provjeriti jeli grijač snage 25W dovoljno jak za ovo što meni treba ?
I ako neko ima neku preporuku odakle ga naruciti, jer ovdje u mojoj blizini nema nigdje... di god sam bio gledaju me koda pričam o nekoj svemirskoj tehnologiji :D
Thx
I'm here to kick ass and chew bubble gum... and I'm all out of gum...

Offline 100ka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški   Dob: 38
Odg: Moja prva DIY pozadina
« Odgovori #34 u: Siječanj 02, 2015, 19:47:00 poslijepodne »
Molim bilo koga za odgovor na pitanje u prijašnjem postu o jačini grijača, tako da mogu naručiti bez straha da ću morati mjenjat za koji dan, i još nešto..
Molim preporuku za dodatak prehrani za gekona, kad već naručujem grijač da uzmem i to..  Pretpostavljam da je jedan od boljih Nekton MSA koji je dosta puta već spomenut na forumu.
Hvala
I'm here to kick ass and chew bubble gum... and I'm all out of gum...

Offline aktalv6666

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 173
  • Spol: Ženski   Dob: 44
  • Lokacija: Bjelovar
Odg: Moja prva DIY pozadina
« Odgovori #35 u: Siječanj 05, 2015, 17:17:23 poslijepodne »
eto... forum je 'malo' zamro pa slabo ljudi čitaju...

ne znam za gekone, ne razumijem se u njih, pa ne znam gdje bi bilo bolje da staviš grijač,
ali za zmije se obično stavlja na dno terarija (za terestrijalne zmije) ili na zadnju stranu/gore (za arborealne zmije).

e sad... grijač od 25w ti može biti i prejak ili taman.
ako uzmeš kabelski grijač od exoterra-e, mogao bi biti i prejak, ove ostale marke su slabije (ista jačina, a manje griju), ali rekao si da uzimaš i termostat pa ne bi trebalo biti problema. koju god marku da uzmeš, biti će ok, za sad nisam naišla na ni jednu lošu.

ja sam naručivala grijače sa ebay-a, ali baci oko i na njuškalo i oglasnike, možda netko prodaje kakav grijač...
jedina mana ebay-a je što se čeka dostava, cca mjesec dana (ako imaš sreće, malo manje).

na ebay-u imaš kabelske grijače pod 'terrarium heater cable' ili 'terrarium heat cable', ili ako bi radije uzeo grijaču ploču, onda 'terrarium heat wave' (grijača ploča nije loša ideja, pretpostavljam da trebaš imati topliji i hladniji dio u terariju/kao što sam gore spomenula, ne kužim se u gekone pa ne znam kako im treba složiti grijanje).

ja kod zmija slažem na dno terarija keramičke pločice ili aluminijsku foliju, na to grijač i na njega opet pločice ili staklo i na to podlogu, ne gubi se toplina, a životinja ne može doći u doticaj sa grijačem.
ili kod arborealnih vrsta, gore grijače tijelo (žarulja) i obavezno zaštita oko nje. i to je to.
....mama, ne šizi, neće me pojesti....

Offline aktalv6666

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 173
  • Spol: Ženski   Dob: 44
  • Lokacija: Bjelovar
Odg: Moja prva DIY pozadina
« Odgovori #36 u: Siječanj 05, 2015, 17:19:09 poslijepodne »
a što se tiče prehrane, Nekton je ok, ali mislim da bi trebao davati i kalcij (ako je isto kao i kod kameleona).
ako da, imaš u ljekarnama tablete kalcij-karbonata, ali ne znam da li ih daju bez recepta.
ovo neka odgovori netko tko se kuži u gekončiće :)
....mama, ne šizi, neće me pojesti....

Offline 100ka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški   Dob: 38
Odg: Moja prva DIY pozadina
« Odgovori #37 u: Siječanj 08, 2015, 19:50:04 poslijepodne »
Hvala na detaljnim odgovorima  :klap:

Stigao mi je grijač, uzeo sam preko neta neki Flamingo comfort heat, danas malo testirao u terariju i bez termostata ide do nekih 35 °C što je skoro idealno, to još malo regulirati termostatom i bit će OK. Mislio sam staviti da ga pali ako pocme padati sipod 30 °C i gasi kad dode na 32 °C...
Na dno sam stavio stiropor debljine 2 cm i na to cca 3 cm sitnog pijeska kao nekakvu izolaciju, preko pijeska grijač i na sve reljefne keramičke pločice...
Za pločice sam se odlučio zato što sam čitao da neki gekoni jedu pijesak i da može doći do komplikacija... pa ono da isključim i tu mogućnost iako bi estetski možda bila bolja neka druga solucija...
Pozadina je impregnirana i posuta sitnim pijeskom da bude hrapava, i da ne kupi mirise i tekući dio izmeta... znači da se lakše čisti i održava a da se gušter može verat gdje mu padne na pamet...

Znači još mi je ostalo kroz idućih par dana srediti osvjetljenje i naći nekoga da mi spoji grijači kabel na termostat, jer ja i struja  :a050:

I'm here to kick ass and chew bubble gum... and I'm all out of gum...

Offline 100ka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški   Dob: 38
Odg: Moja prva DIY pozadina
« Odgovori #38 u: Siječanj 14, 2015, 13:41:13 poslijepodne »
Na zalost jos 1 problem... nali kinezi su mi spakirali termistat koji radi na 110v umjesto onoga od 220v...
Tako da sad opet moram naruciti novi termostat pa cekat jedno mjesec dana... al ko zna mozda se smiluju pa dode za 3 tjedna :D
I'm here to kick ass and chew bubble gum... and I'm all out of gum...

Offline aktalv6666

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 173
  • Spol: Ženski   Dob: 44
  • Lokacija: Bjelovar
Odg: Moja prva DIY pozadina
« Odgovori #39 u: Siječanj 14, 2015, 17:38:36 poslijepodne »
...a da, hoće to, meni su spakirali krive utikače za struju (europsko-američke umjesto američko-europske)  :D
ali dobro je, sad valjda nemaju nikakve praznike pa će ti valjda uskoro stići, držim fige!

pozz!
....mama, ne šizi, neće me pojesti....

Offline 100ka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški   Dob: 38
Odg: Moja prva DIY pozadina
« Odgovori #40 u: Travanj 15, 2015, 18:15:23 poslijepodne »
Opet neko vrijeme nisam bio na forumu... kuća-poso, poso-kuća...
Uglavnom terarij je završen, termostat novi je stigao, spojen na grijaći kabel, temperature su uštimane, postavljene ledice, podzadina impregnirana...
Samo još fali neko bilje (najvjerojatnije umjetno) jer ovako izgleda malo prazno i posudice za hranu i vodu...
I naravno gekon :)

Stavit ću slike danas-sutra... probat nać neki fotoaparat da ne slikam mobitelom jer je kvaliteta nikakva...
I'm here to kick ass and chew bubble gum... and I'm all out of gum...

Offline 100ka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški   Dob: 38
Odg: Moja prva DIY pozadina
« Odgovori #41 u: Travanj 16, 2015, 20:04:28 poslijepodne »
Evo kao što se vidi fotoaparat nisam nabavio...

Znači na pod su stavljene reljefne pločice radi mogućih problema guštera s jedenjem pijeska... jedni govore jedno drugi drugo... al eto za svaki slučaj...
Ispod pločica je postavljen grijaći kabel 25w i spojen na termostat...
Temperatura na lijevoj strani terarija je 31-32 °C, na desnoj 27-28 °C, i u gornjem skloništu 24-25 °C.
Na poklopcu je termostat, ventilacija, i rgb senzor od led trake koja je zalijepljena cijelom dužinom poklopca, bit će ok za dnevnu i noćnu rasvjetu (bijelo/plavo svijetlo).

To je više manje to... treba neka biljkica da sakrijem kabel od sonde termostata, i posudice za hranu i vodu...
I eto nadam se početkom 5. mj kad sjedne plaća nekom gekonu :)
I'm here to kick ass and chew bubble gum... and I'm all out of gum...