Ožujak 28, 2024, 14:04:24 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: GRIJAČ  (Posjeta: 11618 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mancini

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 162
GRIJAČ
« Odgovori #25 u: Prosinac 17, 2003, 08:39:00 prijepodne »


Pa predpostavio sam da se radi o dužini,a ona će biti 150 cm,i to bi bilo dovoljno za lampe od 120 cm,zar ne
Ko rano rani,sam u nju upada

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
GRIJAČ
« Odgovori #26 u: Prosinac 17, 2003, 09:09:00 prijepodne »
tak je...ako sam nerazumljiv to je samo zato kaj mi je rano...

Offline mancini

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 162
GRIJAČ
« Odgovori #27 u: Prosinac 17, 2003, 09:30:00 prijepodne »


No problem sve ok
Ko rano rani,sam u nju upada

Offline Tuljan

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1504
GRIJAČ
« Odgovori #28 u: Prosinac 18, 2003, 01:08:00 prijepodne »
Citat: HRVOJE
Da,Maratonac,ali podjela nije u stupnjevima C kao kod nekih grijača,što je bolje i ne zbunjuje.Isto tako,jedan pomak termostata u + ne znači jedan stupanj veća temperatura u akvariju,ni kod grijača sa skalom u stupnjevima ni kod Jagera,već temp.vode zavisi od veličine akvarija,poklopca,vanjske temp.itd.

Niti oznake na Jageru niti one druge ne govore do koliko če se voda u akvariju ugrijati (sam si rekao zašto) nego na kojoj če temperaturi grijač prestati raditi ili se ponovo uključiti. Iz tog su mi razloga draže podjele u C makar je i to diskutabilno jer kod večine grijača fulaju i po 20%.
ZAGREB-SESV. KRALJEVEC/HRVATSKA

Offline HRVOJE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 921
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
GRIJAČ
« Odgovori #29 u: Prosinac 18, 2003, 11:54:00 prijepodne »
Znači,skala u stupnjevima C pokazuje temperaturu grijača,a ne vode.Nije li to malo apsurdno?Probaj ga uključiti na suhom,namjestiti na 25C i držati u ruci da vidimo hoće se isključiti na 25 ili češ ga morati pustiti zbog vrućine

Offline jasenka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 372
GRIJAČ
« Odgovori #30 u: Prosinac 18, 2003, 12:09:00 poslijepodne »
Ovako, moje mišljenje je da su te oznake na termostatu temperatura vode, što znaći kada on zagrije voduna 26 C( neka je narihtan na 26 C), prestaje raditi! Nakon što temp. padne, on se ponovo pali. Zaključak toga svega je, termostat radi na princip da održava zadanu temperaturu vode u akvariju! Još nešto, nemoj ga držati van vode, jer tako ga možeš uništiti, tj. dovesti do stanja da se pregrije, pa crkne, ili još veći apsurd, da ga vručeg vračaš u akvarij, pa fino KVRCK, ode staklo, ode puno toga, a moguće i glava, ako su ti ruke u tom času u vodi i termostat još uvijek uključen u struju. Naravno, ne kažem da je itko tako neoprezan, ali...
 

Offline Vlado

  • Osnivač
  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 474
    • http://www.akvarij.net
GRIJAČ
« Odgovori #31 u: Prosinac 18, 2003, 12:18:00 poslijepodne »
Na našem siteu u rubrici "KRATKI SAVJETI" ima tablica za izbor grijača.

Offline HRVOJE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 921
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
GRIJAČ
« Odgovori #32 u: Prosinac 18, 2003, 14:15:00 poslijepodne »
Za moj dogogodišnji akvaristički staž kroz akvarije su mi prošle razne marke grijača,i još nisam imao grijač koji zagrije vodu u akvariju jednaku podešenoj temeraturi na grijaču.Kvalitetnije marke grijača imaju automatsko isključivanje ako se pregriju,prema tome ne bi se trebalo dogoditi da staklo pukne.Ako se dogodi da veće ribe(plecostomus npr.)razbiju staklo grijača,ribe ni vlasnika ako stavi ruke u akvarij neće ubiti struja,već će ribe ubiti visoke temp.vode koja u trenu dosegne 40-50 c

Offline jasenka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 372
GRIJAČ
« Odgovori #33 u: Prosinac 18, 2003, 15:16:00 poslijepodne »
Napisala sam da staklo pukne samo onda ako se grije na zraku, pa se onda stavi u vodu. To je normalan proces, jer svako hladno staklo pod vručim puca, a tako i vruće staklo pod hladnimjim, jer to staklo na grijačima je tanko i to je normalna reaklcija. I vjerujem da se tako nešto dogodi, dok se zagrijani, uključeni termostat stavlja u vodu da može doći do udara struje, jer voda u takvom slučaju prodrije u grijač i bude loše. Nisam probala, niti neću, ali stojim da bi se tako nešto dogodilo.
 

Offline Busman

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 103
GRIJAČ
« Odgovori #34 u: Prosinac 18, 2003, 15:23:00 poslijepodne »


Ja imam 200l ak kupio bi grijac od 300w jer mi je u sobi jako hladno i mislim da je bolje uzimat malo jace grijace nego zanima me dali je neko imo iskustva sa grijacima marke Thermal bio sam u pet centru i jedini grijac od 300w je te marke cijena mu je 180k otprilike dal se to isplati i dal vrjede ti grijaci opce
Zagreb/Maximir

Offline jasenka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 372
GRIJAČ
« Odgovori #35 u: Prosinac 18, 2003, 15:30:00 poslijepodne »


Koliko se sjećam svaki termostat ima dozvoljeni nivo vode koji bi se morao poštivati, baš radi takvih sitnica!


Na mojem ( Tetratec)koji trenutno imam u morskom piše ovako:


.....osigurajte da voda bude uvijek iznad cijelog grijača


...uključite ga nakon pričvršćivanja


...on se automatski pali i gasi u periodu +/- 0.5 stupnjeva


pa, sada ja sam zadovoljna njime, i sigurno ga ne bi palila van vode. A kao mala kada sam imala svoj prvi akvarijič, tata me upozorio baš na te stvari, da ga nikako ne smijem paliti izvan vode i da pazim na nivo koji on ima zadan. Druga stvar, mislim da ne bi ubio ribice da dođe tako do strujnog udara, jer one nisu povezane sa zemljom, ne stoje na njoj, tj.neovisne su za razliku od nas, a i za tako nešto trebala bi biti direktna putanja između pojedine ribice i te žičice koja provodi struju, ali za čovjeka tvrdim da bi ga stresla, tj. ubila struja u slučaju da u tom trenutku ima ruku u vodi. Nisam neki stručnjak za struju, pa ovo za ribice nisam posve sigurna.


 

Offline jasenka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 372
GRIJAČ
« Odgovori #36 u: Prosinac 18, 2003, 15:33:00 poslijepodne »
hustler, uvijek je bolje kupiti jaći grijać, jer ga se manje opterečuje! O toj marci nemam pojma!
 

Offline Atos

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 63
    • http://www.reefzone.net
GRIJAČ
« Odgovori #37 u: Prosinac 18, 2003, 15:34:00 poslijepodne »
Jasenka samo nemoj da probas to u vodi
 

Offline jasenka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 372
GRIJAČ
« Odgovori #38 u: Prosinac 18, 2003, 15:39:00 poslijepodne »


Atos, neću sigurno, jer imam namjeru još neko vrijeme poživjeti!!
 

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
GRIJAČ
« Odgovori #39 u: Prosinac 18, 2003, 17:16:00 poslijepodne »
a ja utopio pumpu za zrak u vodi neki dan, pumpa gruvala vodu u dva akvarija iz trećeg, ošla u bananu , ribe žive...ne znam...ko zna i koliko je to tak stajalo, u svakom sluč sad puno više pazim su mi zrak-pumpe.... Edited by: Vedran

Offline HRVOJE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 921
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
GRIJAČ
« Odgovori #40 u: Prosinac 19, 2003, 08:24:00 prijepodne »
Ja sam slučajno stavio ruke u akvarij sa razbijenim grijačem.Nisam odmah ni primetio u čemu je stvar,sve su  ribe uginule.Nema govora o strujnom udaru,ali temp.vode je bila tolika da je termometar nije mogao izmjeriti(mjeri do 40 C.)Zašto je to tako,ne znam objasniti,logično mi je da dođe do strujnog udara.
  I još jedna napomena iz moga iskustva:na grijač se tokom rada hvata kamenac i u slučaju kada se nagomila,može doći do pucanja stakla grijača,i ribe se opet kuhaju.

Offline cosmo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 832
GRIJAČ
« Odgovori #41 u: Prosinac 19, 2003, 09:53:00 prijepodne »
di u Zagrebu ima kupiti Jager grijač i kolko bi došao do 200 watta?
Zagreb/Hrvatska