Travanj 16, 2024, 22:46:53 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Nabavka opreme, koralja i riba u HR  (Posjeta: 16076 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #50 u: Prosinac 15, 2016, 14:53:38 poslijepodne »
ok... priča se o PDV-u. tko snosi trošak PDV-a? jel se zna da je PDV prolazna stavka?
Prolazna naravno plača ju u konačnici kupac,do tada ga je platio trgovac kod narudžbe ;)
I na kraju svega pdv diktira konačnu cijenu....
No nije to toliki problem kad bi se kupovalo kao vani,tu u Hr svi bi sve ,a polovica nema ni za režije,tako da je ova tema besmislena....
U svakom slučaju nema nade ni da smo 5 puta u EU...

Što se tiče "rješavanja" kao i ti i moja žena ...knjigovođe😃😁...
No to kroz "troškove"...samo kad imaš zalihe kao što treba imati da bi robe bilo,a potrošnja u nas ko potrošnja alkohola u sahari i kaj onda😊
Imaš robu invest,imaš pdv-a,pa kaj da se više zmisli za rešavanje ....
Dok nebude potrošnje,neće biti ni ponude kod nas ...pa kaj misliš zakaj smo mi otišli i u deželu i dalje?!
Radi ljubavi prema deklama😊
U svakom slučaju kao što rekoh mi robe imamo,koju držimo da u Hr ju nemožemo riješiti i za 1 god.,ali zato je vani to druga priča i oni rješavaju HR sindrom😜
Tu smo di jesmo i uvijek čemo gledati uspješne,velika tržišta i narode i bit sretni da smo živi..
HR reality :AkTer:

jasno. PDV-a se prodavač rješava kada? i prije prodaje. razuvjeri me ako sam u krivu.
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #51 u: Prosinac 15, 2016, 14:57:59 poslijepodne »
evo, malo sam i sebi sad dosadan! Tko od trgovaca želi biti jedan od lidera u akvaristici i povećati svoju ponudu (nadam se sa korektnim cijenama), napraviti iskorak ??!
Ponuda sa službene stranice VERTEXA :
Kroatia
We are currently accepting applications for wholesale-partners in this region.
Oni čekaju ili mislite da bi oni trebali vama pod noge ??!
Dudo,
Mi da uzmemo vertex i naručim 20-ak pumpi ako se za godinu proda 4 kom i kaj da Amere financiramo?!
A onda neko veli 5$ jeftinije na eby...i ovi duplo rade 😁
Bez uvrede rado takve proizvode prepuštamo konkurenciji ;)

život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #52 u: Prosinac 15, 2016, 15:04:27 poslijepodne »
Pa imaj jedan skimer u dučanu, ponudi ga, navikni kupce da za max 2 dana možeš nabaviti dio koji treba! Treba se pomućiti oko kupca da ga zadržiš, a ne hoćešeš - nećeš!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #53 u: Prosinac 15, 2016, 15:15:54 poslijepodne »
Pa imaj jedan skimer u dučanu, ponudi ga, navikni kupce da za max 2 dana možeš nabaviti dio koji treba! Treba se pomućiti oko kupca da ga zadržiš, a ne hoćešeš - nećeš!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ma taman posla. Pa ljudi moji Miza vam je sve napisao. Pa tko pametan ide kupiti paletu nečega što će možda netko kupiti ili neće?!??? A kamoli tek dio za 2 dana. Pa pogledajte autoindustriju, servise. Bar hrvati imaju dva auta i tri mobitela najmanje svaki iako nemaju što za jest pa mogu reč da je to ipak veliko tržište za komparaciju. Pokvari ti se mobitel renomirane firme i onda stoji trim mjeseca na servisu jer se čeka dio. Zašije ti se budala u branik na semaforu i onda čekaš dva tjedna je.... čepove za branik. Moje iskustvo! Dio za mobitel košta 70ak HRK a vrečica čepova za branik, pazi sad,  jedva 5,00 HRK. 5,00HRK!!!!! I sad nek ni netko kaže da auto servisi moraju imati na lageru robu, da mobitel servisi moraju imati na lageru robu.... pa ako je njima skupo popunjavati lager, di neće biti skupo nekom naručiti paletu opreme koju će rasprodati tek kad krene poklanjati.

TrpimirovichDesignStudio


Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #54 u: Prosinac 15, 2016, 16:09:59 poslijepodne »
pa ja upravo pišem da nije potrebna paleta robe !!!
imaj kontakt sa dobavljačem i u roku od 2 dana se može bilo šta povući sa lagera u EU!
kad si spomenuo autoindustriju :  moj primjer
splićo se zaigrao i odlučio kroz raskršće preticati i preuredio mi je prednji desni blatobran i lampu! porshe inter-auto nema na lageru ali je za 24h povukao sa skladišta iz Beča! Dok su rastavili potrgano u Beču su već pakirali dijelove u expeditu ! Možemo mi sad imati primjera i primjera, no bit svega da se vratimo na početak je ta da se niti jedan trgovac ne želi suočiti sa eventualnim gubicima u ovoj domeni  i ne žele raditi za male marže i tu sve počinje i završava!

Offline Antimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3563
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Split - Podstrana
    • www.minigo.info
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #55 u: Prosinac 15, 2016, 17:45:34 poslijepodne »
da ima konkretne potražnje, bilo bi i konkretne ponude.

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #56 u: Prosinac 15, 2016, 21:46:32 poslijepodne »
Dubravko, kad stalno spominješ male i velike marže... daj reci kolika bi po tebi trebala biti realna/prihvatljiva marža za robu a kolika za organizme?

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #57 u: Prosinac 15, 2016, 22:16:14 poslijepodne »
Vedrane probacu ti ja odgovoriti ,malo drugacije Njemacki ttrgovci svoje maloprodajne cijene (ukljucujuci MwSt-PDV ) baziraju na cirka 15-20 % ispod od Proizvodjaca preporucene cijene (Die unverbindliche Preisempfehlung (UPE, auch unverbindlicher Verkaufspreis, UVP) na Engleskom :suggested retail price <SRP> ili recommended retail price <RRP> !
Postoje i firme / Proizvodjaci  koje diktiraju svoje cijene i one su jedinstvene !
 Znaci i sa takvim iskustvom i kreacijom cijena ne kukaju na marze ;)
I sad ono najbitnije pa NIKAD al bas NIKAD neces jednog serioznog trgovca cuti da postavlja pitanje  koja je marza adekvatna ! Kamoli da saznas koje su mu nabavne cijene ili ko mu je veletrgovina i gdje nabavlja bilo sta  pa i ribe i koralje !Ovdje kod nas svaki  drugi covjek prica o De Jong ,"Francuzu " ....... i  zna barem po pricama trgovaca koliko sta placa ili gdje kupiuje ! O takvim stvarima pravi trgovac ne prica samo oni koji se vole qu...rchiti ;)
Ako trgovac vlasnik radnje nije u stanju da iskalkulise cijenu - prodajnu , svaki sa trgovackom skolom zna kako se ona radi i koji faktori su bitni i sa dobrim prisluhom  i osjecajem za trziste , ponudu- potraznju   onda je promasio profesiju :) :)
 U ovoj temi sam se zainteresovao pa pregledao i usporedio drzvne dazbinene ,poreze , PDV .... po nekim EU zemljama i nije toliko HR nametna koliko  ti mislis !
Svakako da kukanje poslodavaca i gazdi pripada u zanat , nekad bi im udjelio pivu ili komad kruha ! ;) i Tempo maramice koliko kukaju !



« Zadnja izmjena: Prosinac 15, 2016, 22:21:01 poslijepodne od josko »

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #58 u: Prosinac 15, 2016, 22:32:35 poslijepodne »
Vedrane, nemoj mene na tanki led! Znaš da ja nemam dlake na jeziku ! Sad bi ti da ja bubnem , a onda bi ti meni prezentirao koliko plačate ribu kod dilera (koji je već 4ta ruka) pa koliko plačate državi , pa hladni pogon, pa rezerve za gubitak itd i onda nama svima dođe da još uplatimo nekom trgovcu na račun koliko je u K !
Neću ti govoriti koliko da budu već ću ti reći sljedeće - budite sa cijenama i ponudom barem kao Slovenci - to možete sigurno samo dali želite !
Za ostalo pročitaj tekst od josko !  :e010:

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #59 u: Prosinac 15, 2016, 23:24:23 poslijepodne »
 :icon-money:

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #60 u: Prosinac 16, 2016, 00:08:08 prijepodne »
pa zanima me jebga...  :D
Evo ,nastranu sad morska priča, hrpa  ljudi viče kako je baš sve skupo i kako je ponuda za k i sve u tom tonu recimo, nitko ne spominje da je recimo Dennerle hrana u Viliju trenutno valjda najjeftinija u EU, jer se eto, dobilo za promo period dozvola da idemo i ispod njihove minimalne prodajne, uzevši u obzir ekonomsku  situaciju i dobre odnose :) A hrana je valjda trenutno i sastavom najkvalitetnija na našem tržištu
Ili recimo neke od riba sa slatkovodnog dijela, a našlo se je povremeno i morskih, koje su i više nego povoljne...
Našlo bi se toga još od opreme preko živina...plus činjenica da ekipa u Viliju zbilja može laprdat koliko treba i uvijek su na halo..
Ali nešto drugo mene kopka, nakon 20 godina iskustva sa HR hobistima...
Vama svima da Bog osobno siđe s nebesa i počne bacati opremu i organizme, kao pranu, pred noge, badava, vi bi opet nekog vraga jamrali i ne bi bilo dobro  :D :D
Previše puta sam se uvjerio u to... i s hobističke i s trgovačke strane da bi me se moglo razuvjeriti...
Ali veseli me da se neka rasprava potegnula na 3 stranice nakon duže vremena... naravno, ne klasično hobistička već političko/trgovačka, ali ajde, barem nekaj  :D

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #61 u: Prosinac 16, 2016, 09:17:14 prijepodne »
Kad smo već kod Vilija - recimo uzeo sam tamo nedavno 3 sarka, svaki došao oko 320 kn - veličina dlana. Zdravi, obojeni, prekrasni. Po meni cijena realna, nije jeftino, nije ni skupo, pošteno! Ja PREZADOVOLJAN!
Ali recimo skupo mi je tamo za kilu zivog kamena dati 150kn, pa sam kupio živi kamen na drugoj lokaciji za 80kn/kila (također u shopu).
Treba se malo poigrati i okrenuti par brojeva i sve se može naći. Puno bitinije je dobro planiranje, ako dobro planiraš naručit ćeš opremu mjesec dana prije nego startaš tank, a ako imaš para otići češ u prvi dučan sutra i kupiti sve 10km od kuće i doći doma, natočit vodu i plug and play. Podržavam sve koji žele pokrenuti neki biznis, dapače, kakve god cijene imali, ako nista drugo konkurencija će posložiti cijene bez puno filozofije!  ;)

Offline Miha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: zg-nv
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #62 u: Prosinac 16, 2016, 10:45:35 prijepodne »
Pratim temu i pokusavam se othrvati komentara,jer sam uvjerenja kao i Dubravko u neki pogledima.Ima kod nas jedan zastupnik i prodaje odreden proizvod,proizvod prodaje on i drugim trgovinama i jedna trgovina ima za euro skoro dva manju cijenu od uvoznika,sad vi meni recite tko koga je....e,prvo se trgovci trebaju medusobno prestati prepucavati i jeb..i izmedu sebe i krenuti ozbiljno raditi,do tle ce samo prezivljavati i nista vise.Ali barem cemo demokrackim putem razgovarati,za razliu od nasih institucija :D :D

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #63 u: Prosinac 16, 2016, 11:25:33 prijepodne »
..e,prvo se trgovci trebaju medusobno prestati prepucavati i jeb..i izmedu sebe i krenuti ozbiljno raditi,do tle ce samo prezivljavati i nista vise......
Miha to je to ;) dodao bi i još produbio ( jer znam da ovo čitaju i neki trgovci :) ) svi manje vise kukaju , žale se da moraju palete ma kontejnere preuzeti ,  možda jednog dana dodju na ideju da shvate da udruženim snagama i zajedničkim uvozima  i sa medjusobnom suradnjom će svi imati koristi od dućana , uvoznika pa do kupca !!!!
Svi rado uporedjuju sve nešto sa EU tržišta pa zašto se ne ugledaju pa makar probaju medjusobnu suradnju !  Kao sto je u tim zemljama uobičajeno od dućana akvaristike koji su svi u svojim organiziranim udrugama pa do zajedničkog nabavljača ili prevoza !
   Sve to traži volju a i šaltanje  jednu  brzinu niže ,osobnog ega , prepotentnosti i ostalih mana ;)
    To je jednostavan potez al spremnost ....
Moja osobna strepnja je da ne prevagnu destruktivci pa ko kartel naprave iste cijene al još vise  :) :) :)
U suštini poznavajući prilike i mentalitet ništa i nikad od toga ! Al je definitivno provjereno i efikasno kad suradjuju !!!!


Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #64 u: Prosinac 16, 2016, 12:47:59 poslijepodne »
Pa imaj jedan skimer u dučanu, ponudi ga, navikni kupce da za max 2 dana možeš nabaviti dio koji treba! Treba se pomućiti oko kupca da ga zadržiš, a ne hoćešeš - nećeš!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ma taman posla. Pa ljudi moji Miza vam je sve napisao. Pa tko pametan ide kupiti paletu nečega što će možda netko kupiti ili neće?!??? A kamoli tek dio za 2 dana. Pa pogledajte autoindustriju, servise. Bar hrvati imaju dva auta i tri mobitela najmanje svaki iako nemaju što za jest pa mogu reč da je to ipak veliko tržište za komparaciju. Pokvari ti se mobitel renomirane firme i onda stoji trim mjeseca na servisu jer se čeka dio. Zašije ti se budala u branik na semaforu i onda čekaš dva tjedna je.... čepove za branik. Moje iskustvo! Dio za mobitel košta 70ak HRK a vrečica čepova za branik, pazi sad,  jedva 5,00 HRK. 5,00HRK!!!!! I sad nek ni netko kaže da auto servisi moraju imati na lageru robu, da mobitel servisi moraju imati na lageru robu.... pa ako je njima skupo popunjavati lager, di neće biti skupo nekom naručiti paletu opreme koju će rasprodati tek kad krene poklanjati.

TrpimirovichDesignStudio

sad sam na kompu pa ste na...je...  :D :D :D

Trpimiroviću ALAL TI VERA :klap: :klap:-sve si rekao :up:
sad gospodo zamislite za ono što se daje ne zadnji dinar(auti-mobiteli) nego što se nema krediti..bla,bla..ljudi gladni ;)-ma nisu  :D :D al oče da se vide :up:
pa čovjek oče kupiti rezervni dio kao ja sa Toyotom(jebate prvi kvar nakon 11 godina :D :D :D) otišla zadnja pozicija,odo ja na benzinsku,prvo nudi on meni žaraulje za "narodna kola" ;),ja reko Japanese znaš to ti je malo drugačije ono svemir :D (ono traju  :D :D) pokažem čudi se mujo ko pura dreku,nikad vidio ubodnu-pita kakve su to,to se više ne proizvodi  :D :D :klap: :klap: :klap:
Reko de se ne zamaraj,kaplje(curi) ti ulje na opelu,jebo žarulju 8)
Ode ja kod auto Kreše,idem ja za par kuna ubit vremena,benzina živaca kad u auto kREŠI -KO IZ PI....ke NRMA naručit čemo :up: :D :D :D
J....ebo m.....jku ja reko što je ovo da se nismo vratili u 90 kad sam vozio Nissan NX pa sam za sve što je trebalo u Graz,danas naručiš sutra dođe :P tada bio sretan ko malo dijete imo saobračajku (frajer me nije vidio-brz taj neki nissan :D) mujo kod nas oče za ABS sondu 1500 Dmarona :o,reko ovaj je pojeo ludih gljiva i još je ozbiljan,odo ja do Graza,kad tamo viđe 130-140 Dmarona :roll:
Jebote ja u šoku reko da kupim odma dve-tri :D :D...itako malo o tome :down:

Sad smo u koja ono UE 2016 21 st. ja reko ma neko sjebo kalendar ovo je fatamorgana,ma nije odem ja do Toyota jankomir,reko žarulju,koju,ide jura po katalogu prošlo 10-ak min. ja lud ko puška,reko gle tu je u đepu ,gle wata je....m te u struku,ne mogu ja to tako ja to moram po šifri,ma mislim si ja ne znaš ti nač ni sliku modela,akamoli nač žarulju...i naravno kad me ubio čekajući pita on koja točno,kažem ja pozicija zadnja DESNA,a tenkre pita znam alimate tri žarulje  :o,pa ja reko več lud pozicija8ostale su kočnica,riki,imaš jebote i žmigavac on je naranča pa reko kaj me jebeš -? sad si reko da gledaš katalog ...i tako to ima svega-šatro :D :D

Dakle ako sad svi koji ste pisali i pitali zašto i kako ako ne ide ono čega ima ko kenje i fala bogu "narodnih kola" koja trebaju servis u prosjeku svaka 3 mjeseca,ne za žarulju već za ozbiljne zahvate...
o čemu pričamo,sanjamo,koji to MATRIX živimo ;)

Eto ja malo blogo :D :D :D :up:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #65 u: Prosinac 16, 2016, 13:16:04 poslijepodne »
Pa imaj jedan skimer u dučanu, ponudi ga, navikni kupce da za max 2 dana možeš nabaviti dio koji treba! Treba se pomućiti oko kupca da ga zadržiš, a ne hoćešeš - nećeš!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Viđe Dudo moj dragi,

kad se radi veleprodaja,ma i maloprodaja ako na polici nemaš range,po min 2,3 ista,ma zatvarj,bježi kud te noge nose,sačuvaj to za režije ;)
ZAŠTO-gledaj....
1.da dobiješ uvjete od tvornice ili dilera trebaš količinu npr. AQUA MEDIC-da imaš kruha za dučan (retail) moraš uzeti robe za 5000e ;)
  (kod nas mali dučani teško da imaju lager svega za tu cifru,a kamoli samo akvaristike)-to naruči i zatvara dučan ne sutra-VEČ jučer :'(
2.dakle popust-uvjeti se dobivaju na količinu ;)

i to je samo jedan brand ali neko bi Jebao :-[,neko bi vertex,neko bi jbl,neko sicce,neko eheim,neko aqua forest,jura bi tunze,pero bi ati....
Pa jebate dučan da ga nebi je...li kupci treba 30-40000€ i kad bi to sve imao mjesečno bi prodao robe za možda 500€,ne VPC-a nego MPC-a :up:
i opet bi neko došo ,a kaj nema od jabuke :D :D :up:

Tako da dudo ja da uzmem nečega jedan i 5 i da se sramotim da mi se kreten iza leđa smije vidi Hrvata...a ja Mađar  :D :D 8)
Bez ljutnje gospodo ali ja volim sebe i hodam uzdignutije glave i od samog Putina ;) i neču dozvoliti da se radi cirkus od hrvatske i da pričaju vidi jadničke >:(

da rezimiram samo za primjer Dudo ovo je jako bitno ;) ZAISTA POHVALNO za Hrvatsku i moju malenkost...zlonamjerni MIR :D :D

od 2009 godine Hrvati ne kupuju JBL,JUWEL u Austriji :o-vogel i sl.(čast iznimkama)
zašto,? tu je sve ,cijene ko i vani čak i niže,ima garanciju,servis,dijelove i nemora VINJETA,BENZIN VRIJEME
Pazi sad ovo od 2014 Slovenci više ne kupuju od Njemaca već od nas (naše brandove)

Dakle uzeli im mali danak u krvi :up: (nema ono idem van ostavljat pare) dio naravno!

Prije je bilo naručujemo mi ,a kupci još jednom odu van ostavit pare-a švabo zarađuje duplo-NEŠ RAZBOJNIČE :D :D

Dakle može se ali samo sa onim brendovima koji su ("rentabilni"),pa smo eto od sada i u Sloveniji,a meni šok veselja jer nisam znao da Slovenski akvaristi cijene te brendove toliko,a jeftinije nego u Austriji !
POANTA-postigli smo cilj,namjeru i plan proveli u dijelo,tako je i tu VIŠE-MANJE ipak smo mi u HR ne pozabit ;)

Zašto
pa U HR je prosjek nekih 5500 kn čupla(čija  :D :D) kod nas svaki 5-7 zaposlenik ima (prosjek-možda),svaki 1000-ti ima kn ima 150000 -250000kn(od tuda prosjek  :D :D :up:,a svaki 3 valjda 3-35000 kn
U sloveniji je nekakav prosjek 700-800€ ali svaki 1.5 stanovnika,jer je i socijala mislim nekih 500-600€ :D :D ;)

Tako ako želimo prosperitet ...trebat čemo čekat što-koga...jabate ko bi to mogao znati :D :D :D :klap:

ajmo u politiku manimo se akvaristike i čorava posla :clown:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #66 u: Prosinac 16, 2016, 13:18:11 poslijepodne »
da ima konkretne potražnje, bilo bi i konkretne ponude.

pa de si care čuo te godinama nisam :)
a jebate dugo nisam čuo da netko zbori razumom i logikom u Rvata :up:

Care sve si reko-ljudi čujte i počujte :klap:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #67 u: Prosinac 16, 2016, 13:28:27 poslijepodne »
pa ja upravo pišem da nije potrebna paleta robe !!!
imaj kontakt sa dobavljačem i u roku od 2 dana se može bilo šta povući sa lagera u EU!
kad si spomenuo autoindustriju :  moj primjer
splićo se zaigrao i odlučio kroz raskršće preticati i preuredio mi je prednji desni blatobran i lampu! porshe inter-auto nema na lageru ali je za 24h povukao sa skladišta iz Beča! Dok su rastavili potrgano u Beču su već pakirali dijelove u expeditu ! Možemo mi sad imati primjera i primjera, no bit svega da se vratimo na početak je ta da se niti jedan trgovac ne želi suočiti sa eventualnim gubicima u ovoj domeni  i ne žele raditi za male marže i tu sve počinje i završava!

Dudo također da samo znaš koliko je marža gdje,mada nesmijem reči koliko ali kao što več rekoh vidi razliku pisat ču simbolično ;)
NJEMAČKA veleprodaja radi sa maržom 2,maloprodaja radi sa maržom 5-ima tržište i okretaj-ISPLATIVOST-cijena-količina
HRVATSKA veleprodaja radi sa 3 ,maloprodaja radi sa 4-5 -nema tržište i okretaj-IMA ZASTOJ-nema isplativosti i količine

Tako je u svim državama malog broja pučanstva osim onih koji su se nakrali u prošlosti ;)
Pa se financiraju od kamata i jebu narod ostali u zdrav mozak-a mi mislimo kak su pametni i sposobni 8)

Inače još jednom matematika je egzaktna i bazirana je na  količini ULOŽENO-PRODANO-POTROŠENO-Amen!

Da se netko ne uvrijedi ali kod nas ali čujem to i od slo trgovaca sve češče-dođe kupac kupuje neki filter čak nešto sitno 150 kn-20€,a koliki je popust :up: :D :D :D

Gospodo od davnina je pravilo(matka) POPUST ide na KOLIČINU wtf.... :dead:

tak vam-nam je stvarnost-ajmo mi svi na Farmu ;)
nek se oni bave nama,a ne mi njima :D :D
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #68 u: Prosinac 16, 2016, 13:42:09 poslijepodne »
..e,prvo se trgovci trebaju medusobno prestati prepucavati i jeb..i izmedu sebe i krenuti ozbiljno raditi,do tle ce samo prezivljavati i nista vise......
Miha to je to ;) dodao bi i još produbio ( jer znam da ovo čitaju i neki trgovci :) ) svi manje vise kukaju , žale se da moraju palete ma kontejnere preuzeti ,  možda jednog dana dodju na ideju da shvate da udruženim snagama i zajedničkim uvozima  i sa medjusobnom suradnjom će svi imati koristi od dućana , uvoznika pa do kupca !!!!
Svi rado uporedjuju sve nešto sa EU tržišta pa zašto se ne ugledaju pa makar probaju medjusobnu suradnju !  Kao sto je u tim zemljama uobičajeno od dućana akvaristike koji su svi u svojim organiziranim udrugama pa do zajedničkog nabavljača ili prevoza !
   Sve to traži volju a i šaltanje  jednu  brzinu niže ,osobnog ega , prepotentnosti i ostalih mana ;)
    To je jednostavan potez al spremnost ....
Moja osobna strepnja je da ne prevagnu destruktivci pa ko kartel naprave iste cijene al još vise  :) :) :)
U suštini poznavajući prilike i mentalitet ništa i nikad od toga ! Al je definitivno provjereno i efikasno kad suradjuju !!!!

joško pozdrav i tebi,imam nešto i ovdje za demantirati(jedan sam od trgovacaza-dnjih 20 god -) ali sam hobista svjetske klase zadnjih 35  ;)godina...no

Pa ču se samo osvrnuti na par detalja koje pretpostavljam ne znaš imaš robu za wholesale i retail OPCIJU trgovina!
Dakle postoje oni koju mogu proizašli iz tradicije dugi niz godina -destlječa i onih oprtunista koji otkrivaju zamaskirano toplu vodu i nude ju kao NOVO-specialno...
ZAŠTO-jer mogu :D,KAKO -pa i mi nažalost od nekada pametnih naroda(inžinjeri,strojari,električari itd) sad smo zemlja trgovaca,frizera,konobara i naravno da takvo potrošačko tijelo ne poznaje razliku između npr.reaktora i vanjskog filtera i tu dolazi "RETAIL"
koji radi "pomutnju" na tržištu,a kod malih zemalja razdor "inteligencije" a onda i oportunizam na štetu istih....dok ide ide....oni su svoje napravili jer to prije nisu mogli dok nije bilo neta,tada se znalo u tehničkim granama  ko je Hitachi,Daikin,onkio,Nakamichi,Lexus,Toshiba,Končar,gorenje,riz,infiniti,marantz,nad,nakamichi....

a danas zemlja znanja če reč sve je to isto i zašto da platim 3,kad "isto" dobijem za 1-ma neš ti razbojniče mene zaj....at :D :D :up:

bez uvrede bilo kome ali ja sam samo stara garda Teslaš,strojarski tehniknik ....ma koji k....c ja znam... :up:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #69 u: Prosinac 16, 2016, 13:53:56 poslijepodne »
Kad smo već kod Vilija - recimo uzeo sam tamo nedavno 3 sarka, svaki došao oko 320 kn - veličina dlana. Zdravi, obojeni, prekrasni. Po meni cijena realna, nije jeftino, nije ni skupo, pošteno! Ja PREZADOVOLJAN!
Ali recimo skupo mi je tamo za kilu zivog kamena dati 150kn, pa sam kupio živi kamen na drugoj lokaciji za 80kn/kila (također u shopu).
Treba se malo poigrati i okrenuti par brojeva i sve se može naći. Puno bitinije je dobro planiranje, ako dobro planiraš naručit ćeš opremu mjesec dana prije nego startaš tank, a ako imaš para otići češ u prvi dučan sutra i kupiti sve 10km od kuće i doći doma, natočit vodu i plug and play. Podržavam sve koji žele pokrenuti neki biznis, dapače, kakve god cijene imali, ako nista drugo konkurencija će posložiti cijene bez puno filozofije!  ;)
I za kraj Bravo Igore,

glas razuma,gospodo "prilagodite se ili izumrite"
nitko vas-nas-mene na ništa ne tjera ni ne smije,nemojte činiti drugom ono što ne želite da drugi čine vama ;)

Ja nisam vjernik ja sam Teslaš :D :D
ali želim svma čestit božić ko ga slavi,ali j....e nemojte bacat petarde  :punch:,pa krščani kojih ima kolko ono 97% u HR to znaju
BOŽIĆ - je obiteljski mirni blagdan .....nemojte im još davati novce za petarde i plašit životinje,sa proizvodima onih koji pod krinkom boga šire rat,mržnju i razdor da bi vladali   -?
Kupimo koju ribicu,koralj,vitamin :P

Tu mislim na amere i slične njima-sigurno ne na Ruse i pjutina :D :Dkoji čiste sranje od belosvetskih lopina 8)
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline pero

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 258
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #70 u: Prosinac 16, 2016, 14:39:57 poslijepodne »
jebo me pas Miza, ti si lud ko zelje :-))))))

ljudi, nema ponude jer smo ko nacija skloni i voljni "obić" bližnjeg svoga, da pokažemo da možemo i mi bolje....
naslušao sam se i nagledao ovih godina, a posebno u zadnje vrijeme svakakvih zahtjeva, ideja, prijedloga i sveg ostalog, to je jedini zaključak do kojeg sam došao. "Zakaj da njemu ostavljam, on me dere!" - to je parola velike većine kad ulaze u RH dućane.
Dubravko, aj please uzmi ti jedan Vertex skimer od Vertexa i kad te sve odere, onda reci koliko je to prihvatljiva cijena. Ako nemaš lager, nemaš cijenu, ako nemaš cijenu nemaš maržu, a ako slučajno imaš i jedno i drugo, e onda imaš ovog lika s "od mrkve" kak je Miza rekao.....
Na kraju, da ima ozbiljne potražnje, bila bi i ozbiljna ponuda, ovak..... sami smo si krivi za situaciju.... nitko drugi.
Pusa od mene.

P.S. Miza, sad je kranje vrijeme da pivu neku popijemo :-)

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #71 u: Prosinac 16, 2016, 15:00:20 poslijepodne »
miza, sve mi žao tvoje tipkovnice ! :'( :D
koliko god se ti trudio opravdati količine , ponudu , 100 brendova ja tvrdim da ako se trgovci žele potruditi oni mogu bolje, ALI neće jer im nije sila i dobro im je i ovako! Znaš kad bi se neki trgnuli, kada bi recimo neki pijani milijunaš odlučio otvoriti u nekom HR gradu nije nužno Zagrebu , može i okolica  :D veliki centar koji bi mu ujedno poslužio  i kao distribucijski centar za ostatak balkana  ili sl. Tada bi nastala panika kao i kad se je otvarao Pet Centar! Koliko su žući pojedinci prolili na forumima ne bi li osporili njihovu stručnost, znanje, kvalitetu i na kraju su se svi opet uklopili i dijele kolač na tržištu! Neki koji nisu imali kapitala su riknuli , a sposobni ili podobni su opstali! Nama kao kupcima nikada neće biti dobro jer se među trgovcima ne znaju tržišna pravila i nisu uređena kao vani! Vani se ne može dogoditi da se svi reklamiraju kao ovlašteni trgovci za mojtečiči brend već se zna tko je taj i on dila drugima, a kod nas samo što moja pokojna baka nema zastupstvo i što se dešava??! Cijene su za K. , jedan drugog dampa, pljuje, a kad se nađu skupa grle se i ljube a kupci gutaju go#na ! Zašto se vani zna tko je uvoznik za ribe i koralje tipa DeJong i još par njih ?! Zato jer je njihov djed krenuo u biznis i potrudio se pa stvorio ime, nakon toga pametno ulagao i stvarao tržište i onda uložio veliki novac (možda digao kredit po 0.5% kamate na 20 godina) i zauzeo poziciju i rekao tu sam ja da uvozim za vas, a vi odredite svoje marže kako vama paše i one će vas držati iznad vode ili ćete potonuti! Btw. nije nužno da je djed išao tim putem kao što sam napisao, možda je lovu imao od samog početka ! :D
Sad se opet vračamo na to tko se je odlučio na koji način će raditi ! Hoću li mjesečno napraviti 2-3-4-5 ulaza u trgovinu ribama i koraljima ili 1-2 puta! Hoću li po koralju zaraditi 5 ili 25 eura ?!  Dobro se zna za lika u Austriji koji ima trgovinu u sklopu kuće da ima nisku cijenu koralja samim time i malu maržu , kod drugog trgovca sličan način prodaje, no više su cijene nego kod ovog prvog ALI kod njega su vrste koralja zaista "rare" !  :D :D :D Kupiš li više koralja, to više je 2-3 dobije se i mali popust! ZNAČI može se ! To su mali trgovci i kroz veći obrt robe ostvaruju i bolje cijene i jedino tako mogu , ALI tako mogu i kupci jer onda kupuju svi , a ne samo oni koji su se podkožili do boli! Tvrdiš li da koliko god platežna moć bila slaba nitko od nas akvarista prolazeći uz dućan neće piknuti eufiliju (veći frag od 3-5 glava) za 20€ ??! Stari moj nećeš ih imati dosta koliko bi ih ljudi kupovali, a ovako takve iste se ne prodaju uopće ili za puno veću lovu! Reći ćeš da se na tržištu mogu kupovati samo velike kolonije (netočno), takve i koštaju no takve mogu kupiti njih xy! Jesu li oni tržište, ako jesu onda neka se trgovci okrenu njima i neka ne kukaju što se drugih 1000 kupaca okreće Sloveniji,Austriji,Mađarskoj!
Pero!
c/p
aj please uzmi ti jedan Vertex skimer od Vertexa i kad te sve odere, onda reci koliko je to prihvatljiva cijena. Ako nemaš lager, nemaš cijenu, ako nemaš cijenu nemaš maržu, a ako slučajno imaš i jedno i drugo, e onda imaš ovog lika s "od mrkve" kak je Miza rekao.....
Na kraju, da ima ozbiljne potražnje, bila bi i ozbiljna ponuda, ovak..... sami smo si krivi za situaciju.... nitko drugi.
Nisi li ti malo pobrkao lončiće??!
Želiš reći da trgovac je sveto biće koje sluša tržište i kad skuži šta ide onda to ponudi ?!
Da , u pravu si! Samo to nisu trgovci već mešetari !!! Zato kod takvih nema potražnje, svi bi vi išli ali samo ako je 100% !! Ma molim te! Dali drugi ljudi rade i sigurni su 100% ili su izloženi tržištu! Imaju li oni garancije ili se bore !? Mi smo tržište jako malo, a koliko imamo trgovca akvaristikom ? Koliko se jedni od drugih razlikuju i po čemu?! kažem ja uvjek je kod susjeda zelenija trava !!!

Offline pero

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 258
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #72 u: Prosinac 16, 2016, 15:09:37 poslijepodne »

Pero!
c/p
aj please uzmi ti jedan Vertex skimer od Vertexa i kad te sve odere, onda reci koliko je to prihvatljiva cijena. Ako nemaš lager, nemaš cijenu, ako nemaš cijenu nemaš maržu, a ako slučajno imaš i jedno i drugo, e onda imaš ovog lika s "od mrkve" kak je Miza rekao.....
Na kraju, da ima ozbiljne potražnje, bila bi i ozbiljna ponuda, ovak..... sami smo si krivi za situaciju.... nitko drugi.
Nisi li ti malo pobrkao lončiće??!
Želiš reći da trgovac je sveto biće koje sluša tržište i kad skuži šta ide onda to ponudi ?!
Da , u pravu si! Samo to nisu trgovci već mešetari !!! Zato kod takvih nema potražnje, svi bi vi išli ali samo ako je 100% !! Ma molim te! Dali drugi ljudi rade i sigurni su 100% ili su izloženi tržištu! Imaju li oni garancije ili se bore !? Mi smo tržište jako malo, a koliko imamo trgovca akvaristikom ? Koliko se jedni od drugih razlikuju i po čemu?! kažem ja uvjek je kod susjeda zelenija trava !!!

to ti je zbog kuta gledanja:-) pod kutem je uvijek zelenije:-)

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #73 u: Prosinac 16, 2016, 15:41:58 poslijepodne »
Da zato šta se trgovci vode tom  logikom jesmo tu gdje jesmo !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #74 u: Prosinac 16, 2016, 15:43:46 poslijepodne »
Mi ponudimo super manometre za co2
Ekipa vice jeej
Pola njih kad je to vidjelo, ode kupit manometre prek ebaya
Odere ih carina, posta i pdv
Prođu skuplje i fale dijelovi

Toliko o potražnji

Zato kod mene i Pere nema prodaje ni ponude onog cega nema na lageru.