Ožujak 29, 2024, 14:30:18 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Koliko košta?  (Posjeta: 2170 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Baba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški   Dob: 32
Koliko košta?
« u: Listopad 19, 2006, 00:09:00 prijepodne »
Može mala pomoć.Koliko bi koštao terarij dimenzija 50x40x40 za neku vrstu tarantule.Poćetnik u svemu ovom.
You can't buy life whit money.....

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Koliko košta?
« Odgovori #1 u: Listopad 19, 2006, 08:54:00 prijepodne »
Za početak bi se trebao odlučiti koju tarantulu želiš. Zatim kad znaš da li je taj pauk  obitava na tlu ili pak  obitava iznad tla, onda možeš razmišljati o dimenzijama terarija.
Opčenito cijena jednog terarija za tarantule je od 200 - 300kn.

Evo ovdje(klikni) možeš mnogo toga o tarantulama i ostalim člankonošcima saznati.  
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Infernal

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 631
Koliko košta?
« Odgovori #2 u: Listopad 19, 2006, 10:25:00 prijepodne »


citao sam da netko ovdje na forumu pravi terarije,sad se nesjecam tko. ajd neka se taj netko javi i neka kaze koliko bi kostalo da napravi terarij velicine 70x35x35,sa vratima i ventilacijom od naprijed. tek toliko da znam koliko para trebam skupit





hvala
Osijek.....

Offline kako-lako

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 193
Koliko košta?
« Odgovori #3 u: Listopad 19, 2006, 17:31:00 poslijepodne »
i mene zanima trebaju mi 2 terarija za geniculatu i parahybanu?? netko ko ponudi normalnu cijenu prije svega zanima me kak izgledaju ti terariji sto netko ovdje sam radi a onda i o dogovoru za kupnju ....tak da me zanimaju izgled cijena terarija...?!???
OSIJEK.....

Offline Kresho

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 167
Koliko košta?
« Odgovori #4 u: Listopad 19, 2006, 20:44:00 poslijepodne »
Baba želi kupiti brachypelmu smithi.Pa ga sad zanima kolko bi došo terarij za nju.

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Koliko košta?
« Odgovori #5 u: Listopad 19, 2006, 21:44:00 poslijepodne »
Citat: Infernal



citao sam da netko ovdje na forumu pravi terarije,sad se nesjecam tko. ajd neka se taj netko javi i neka kaze koliko bi kostalo da napravi terarij velicine 70x35x35,sa vratima i ventilacijom od naprijed. tek toliko da znam koliko para trebam skupit





hvala








Najjeftinija (a ujedno najzabavnija) varijanta je da si terarij izradiš sam. To je vrlo jednostavan i brz postupak, jednom kada ti staklar izreže staklo po narudžbi.


Prouči malo po internetu razne tipove terarija i kad nađeš odgovarajuću formu/vrstu napravi nacrt i izračunaj dimenzije potrebnog stakla. S time odeš staklaru i on ti za malo novaca sve to izreže. Sve što nakon toga trebaš napraviti je izbrusiti oštre rubove stakla finim brusnim papirom i potom ga slijepiti silikonskom kitom. Ovisno o tipu terarij, trebat ćeš još izraditi poklpac, ventilaciju i/ili prednja klizna vrata (zvuči zastrašujuće, ali je zapravo jednostavno).


Vjeruj mi, osim što ćeš se dobro zabaviti i naučiti nešto novo, ovako izrađen terarij koštat će te barem 3-4 puta jeftinije od istog takvog kupljenog u ZOO-shopu.

Offline Kresho

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 167
Koliko košta?
« Odgovori #6 u: Listopad 19, 2006, 23:51:00 poslijepodne »
Al on ti se ne želi zezati s tim rađenjem terarija on bi to kupio kao gotov proizvod,najrađe bi kupio od nekoga sa akvarij neta.

Offline Infernal

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 631
Koliko košta?
« Odgovori #7 u: Listopad 20, 2006, 09:33:00 prijepodne »


Citat: Kresho
Al on ti se ne želi zezati s tim rađenjem terarija on bi to kupio kao gotov proizvod,najrađe bi kupio od nekoga sa akvarij neta.
nisam ni razmisljao da si ga sam napravim,ko zna kako bi to izgledalo


a netreba mi jos,kad prodje jos jedno presvlacenje pa bi mogao ga probat napravit i svakakko cu stavit slike pa da se zajedno smijemo
Osijek.....

Offline Kresho

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 167
Koliko košta?
« Odgovori #8 u: Listopad 20, 2006, 10:04:00 prijepodne »
Nisam govorio za tebe nego za BABU.

Offline gumi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1196
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Split
  • Gmazoljubac
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=589874489
Koliko košta?
« Odgovori #9 u: Listopad 20, 2006, 17:39:00 poslijepodne »


Pitaj staklara da ti ga on zalipi,meni je to napravija.Uzet će ti nešto za ruke,možda 50-100kn
Grmi Facebook
SPLIT/SPINUT
Animal respect