Travanj 20, 2024, 06:18:09 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Kvalitetna hrana za koi sarane  (Posjeta: 53185 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Kvalitetna hrana za koi sarane
« Odgovori #25 u: Veljača 02, 2016, 08:28:32 prijepodne »
Uvjek za akciju  :up:
Evo vam link na stranicu gdje se prodaje ta hrana i ima čak prijevod na hrvatski pa si možete malo proučiti detalje .
Meni je odmah u oko upala razlika u težini iste granulacije 2kg=5L a 3.5kg=10L

http://www.koi-eps.com/futtermittel/izumi-koifutter-wheatgerm.html

Offline Sonic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 587
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Ivanić-Grad
Odg: Kvalitetna hrana za koi sarane
« Odgovori #26 u: Veljača 02, 2016, 08:28:38 prijepodne »
Ajde kad vec saljes  pitaj koliko kosta dostava na postanski broj 94253 DE, pa cemo vidjeti koliko to kosta !?

Offline s.mozar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 167
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Pula
« Zadnja izmjena: Veljača 02, 2016, 08:56:49 prijepodne od s.mozar »

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: Kvalitetna hrana za koi sarane
« Odgovori #28 u: Veljača 02, 2016, 12:01:41 poslijepodne »
Lijepi su koici,ali im je i cijena lijepa!

Offline TomislavKt

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Kutina
    • Nishikigoi mondo
Odg: Kvalitetna hrana za koi sarane
« Odgovori #29 u: Veljača 02, 2016, 14:13:22 poslijepodne »

Ajde kad vec saljes  pitaj koliko kosta dostava na postanski broj 94253 DE, pa cemo vidjeti koliko to kosta !?
Nije ista cijena dostave za 5 kg ili za 50 kg hrane. Ja cu sebi kao i svake godine uzeti vrecu od 15 kg sada za proljece a na ljeto cu opet narucivati isto u runfuzi samo drugu formulu.
Ako netko zeli da i njemu narucim hranu kad vec i sebi uzimam neka kaze koliko hrane? 5kg,10kg,15kg,50kg ...? Kada znam koliko je teska posiljka onda cemo znati i koliko kosta dostava. Ja sa njima suradjujem vec dosta dugo i nisam do sada imao prigovora.



Tomislav

Offline Sonic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 587
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Ivanić-Grad
Odg: Kvalitetna hrana za koi sarane
« Odgovori #30 u: Veljača 02, 2016, 14:15:12 poslijepodne »

Ajde kad vec saljes  pitaj koliko kosta dostava na postanski broj 94253 DE, pa cemo vidjeti koliko to kosta !?
Nije ista cijena dostave za 5 kg ili za 50 kg hrane. Ja cu sebi kao i svake godine uzeti vrecu od 15 kg sada za proljece a na ljeto cu opet narucivati isto u runfuzi samo drugu formulu.
Ako netko zeli da i njemu narucim hranu kad vec i sebi uzimam neka kaze koliko hrane? 5kg,10kg,15kg,50kg ...? Kada znam koliko je teska posiljka onda cemo znati i koliko kosta dostava. Ja sa njima suradjujem vec dosta dugo i nisam do sada imao prigovora.



Tomislav
A to je druga stvar ako vec dugo poslujes, a ta kolicina kaj uzmes za koliko je to usta!?

Offline TomislavKt

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Kutina
    • Nishikigoi mondo
Odg: Kvalitetna hrana za koi sarane
« Odgovori #31 u: Veljača 02, 2016, 15:30:35 poslijepodne »
30 komada velicine od 30 do 60 cm.
Prosle godine su pojeli, kad bolje razmislim, 30 kg hrane. A ove godine ce biti 45 kg + gliste i druge poslastice.


Tomislav

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Kvalitetna hrana za koi sarane
« Odgovori #32 u: Veljača 02, 2016, 17:08:00 poslijepodne »
Dok se vi dogovarate , ja sam krenuo u akciju i nabavio meso  ;)

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Kvalitetna hrana za koi sarane
« Odgovori #33 u: Veljača 02, 2016, 17:09:21 poslijepodne »
Kriva slika , ovo meso  :D :D

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Kvalitetna hrana za koi sarane
« Odgovori #34 u: Veljača 02, 2016, 17:29:52 poslijepodne »
Sonic vidim da nisi siguran koliko hrane uzeti , ova od jbl-a koju ja imam (6.5kg-40L) sa njom hranim cijelu prošlu godinu i imati ću za cijelu ovu godinu . Od riba koje to jedu su : koići pet komada oko 15cm i zlatne ribice 5 kom oko 20-25cm , hranim ih minimalno dva puta dnevno vikendom i više . Nadam se da ti je ovo malo pomoglo .

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: Kvalitetna hrana za koi sarane
« Odgovori #35 u: Veljača 02, 2016, 17:33:04 poslijepodne »

Ajde kad vec saljes  pitaj koliko kosta dostava na postanski broj 94253 DE, pa cemo vidjeti koliko to kosta !?
Nije ista cijena dostave za 5 kg ili za 50 kg hrane. Ja cu sebi kao i svake godine uzeti vrecu od 15 kg sada za proljece a na ljeto cu opet narucivati isto u runfuzi samo drugu formulu.
Ako netko zeli da i njemu narucim hranu kad vec i sebi uzimam neka kaze koliko hrane? 5kg,10kg,15kg,50kg ...? Kada znam koliko je teska posiljka onda cemo znati i koliko kosta dostava. Ja sa njima suradjujem vec dosta dugo i nisam do sada imao prigovora.



Tomislav
Ja bih uzeo 5kg za pocetak.Koja je velicina peleta?

Offline Sonic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 587
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Ivanić-Grad
Odg: Kvalitetna hrana za koi sarane
« Odgovori #36 u: Veljača 02, 2016, 17:34:36 poslijepodne »
Ja Sam prosli godine kupio onu vrecu 4in1 sticks JBL I jos je imam pun k.. ja imam 9 KOI od 5-20 cm ..hm Ja cu uzeti kad se krene  nekako definirati tko bi koliko ...

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Kvalitetna hrana za koi sarane
« Odgovori #37 u: Veljača 02, 2016, 17:49:45 poslijepodne »
TomislavKt koji je rok trajanja te hrane ?

Offline TomislavKt

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Kutina
    • Nishikigoi mondo
Odg: Kvalitetna hrana za koi sarane
« Odgovori #38 u: Veljača 02, 2016, 18:20:11 poslijepodne »
Ok Dado.
Max moram pogledati na ambalazi pa javim sutra.


Tomislav

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Kvalitetna hrana za koi sarane
« Odgovori #39 u: Veljača 02, 2016, 19:26:43 poslijepodne »
TomislavKt koju hranu koristiš u ostatku sezone ?

Offline TomislavKt

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Kutina
    • Nishikigoi mondo
Odg: Kvalitetna hrana za koi sarane
« Odgovori #40 u: Veljača 02, 2016, 19:50:59 poslijepodne »
Grower

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Kvalitetna hrana za koi sarane
« Odgovori #41 u: Veljača 02, 2016, 20:25:26 poslijepodne »
Ne da mi vrag mira i malo gledam specifikacijo ove hrane , TomislavKt koristi ovu Grover Izumi za 54 eura , ova Izumi top koi košta 89 eura , skoro pa duplo . Sada ono bitno kaj možete i sami pogledati tu dolje , SVE JE ISTO , ova skuplja ima "janjetinu" a ova jeftinija "piletinu" . Jeo ja janjetinu ili piletinu , najesti ću se bilo jednog ili drugog . Da mogu birati uzeo bi janjetinu ali i to bi mi dojadilo nakon par dana , hoču reći da ću se na kraju složiti sa Majstorom76 koji namjerava kupiti hranu za tov šarana .
Majstor76 ako možeš negdje iščupati specifikaciju one hrane koju misliš kupiti , bilo bi dobro da usporedimo sa ovima .


Izumi Top Koi 6mm - 15 kg 89 eura                                           Grower Izumi 6mm - 15 Kg 54 eura

Riblje brašno, pšenica, pšenični gluten,                                       Riblje brašno, ekstrakt sojine sačme (paru),
riba otopljenih tvari (obložen), kukuruzni škrob,                           pšenica, pšenični gluten, riblje ulje, palmino ulje
 pšenične klice, spirulinu, kril meso, riblje ulje,
 kvasac

Analiza:                                                                                 Analiza:
• Proteini: min. 51,0%                                                              • Proteini: min. 51,0%
• masti: min. 10,0%                                                                 • masti: min. 10,0%         
• sirovih vlakana: max. 0,9%                                                     • sirovih vlakana: max. 0,9%
• Ash: max. 11,9%                                                                   • Ash: max. 11,9%
• fosfora: max. 1,6%                                                                • fosfora: max. 1,6%
• Kalcij 2.4%                                                                           • Kalcij 2.4%   
• Natrijev 0,7%                                                                        • Natrijev 0,7%

 Dodaci / kg:                                                                           Dodaci / kg:

Vitamini:                                                                                 Vitamini:
• vitamin A, 28.000 ij                                                                 • vitamin A, 28.000 ij
• Vitamin D3, 3000 IU                                                                • Vitamin D3, 3000 IU
• vitamin E, 250 mg                                                                   • vitamin E, 250 mg
• Vitamin C (stabilizirani), 500 mg                                                • Vitamin C (stabilizirani), 500 mg

Antioksidansi:                                                                           Antioksidansi:
• E 324 ethoxyquin 100 mg                                                          • E 324 ethoxyquin 100 mg
• E 321 50 mg butilhidroksitoluen                                                  • E 321 50 mg butilhidroksitoluen

Tragovi elemenata:                                                                     Tragovi elemenata:
• E1 željezo (željezni sulfat monohidrat 94 mg)                                • E1 željezo (željezni sulfat monohidrat 94 mg)
• E2 jod (kalcijev jodata, bezvodni) 6,3 mg                                      • E2 jod (kalcijev jodata, bezvodni) 6,3 mg
• E3 Kobalt (osnovni kobalt karbonat, monohidrat) 1,3 mg                 • E3 Kobalt (osnovni kobalt karbonat, monohidrat) 1,3 mg
• E4 bakar (bakrov sulfat pentahidrat) 6,3 mg                                  • E4 bakar (bakrov sulfat pentahidrat) 6,3 mg
• E5 mangan (manganov oksid) 25 mg                                            • E5 mangan (manganov oksid) 25 mg
• E6 cinka (cink sulfat monohidrat) 100 mg                                      • E6 cinka (cink sulfat monohidrat) 100 mg
• E8 selen (natrijev selenit) 0,4 mg                                                 • E8 selen (natrijev selenit) 0,4 mg

Energija / kg:                                                                              Energija / kg:
• Ukupno 20,1 Mj 4,8 Mcal                                                             • Ukupno 20,1 Mj 4,8 Mcal
• probavljiva 18,4 Mj 4.4 Mcal                                                        • probavljiva 18,4 Mj 4.4 Mcal
• Reciklirajući 16,0 Mj 3,8 Mcal                                                       • Reciklirajući 16,0 Mj 3,8 Mcal



Offline royalblue

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Ženski   Lokacija: Sisak
  • Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
Odg: Kvalitetna hrana za koi sarane
« Odgovori #42 u: Veljača 02, 2016, 21:40:30 poslijepodne »
s obzirom da imaju više vrsta stavljam link na tri koje sam pronašla. proljetos sam vidjela da su u prodaju stavili još jednu koja ima oko 40% bjelančevina ali za nju nisam pronašla specifikaciju.  max...ak ti se da vadi podatke van slobodno se uhati posla....meni je bilo lakše staviti link :)

http://www.raiffeisen-trgovina.si/uploads/datoteke/Aqua%20Classic%20slo%202015.pdf

http://www.raiffeisen-trgovina.si/uploads/datoteke/Aqua%20Vital%20Swim%20slo%202015%281%29.pdf

http://www.raiffeisen-trgovina.si/uploads/datoteke/pdf%20179%20GARANT%20AQUA%201032%20swim%20EKSTRUDIRANAL%20slo%20ver%202012_1.pdf


Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Kvalitetna hrana za koi sarane
« Odgovori #43 u: Veljača 02, 2016, 21:52:37 poslijepodne »
 Royalblue da li znaš cijenu te hrane , na njihovoj stranici trenutno nemaju to u ponudi .

Offline royalblue

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Ženski   Lokacija: Sisak
  • Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
Odg: Kvalitetna hrana za koi sarane
« Odgovori #44 u: Veljača 02, 2016, 22:00:27 poslijepodne »
Royalblue da li znaš cijenu te hrane , na njihovoj stranici trenutno nemaju to u ponudi .

ak se ne varam, vreća je bila 20 ili 30 eur...više od toga sigurno nije. mogu ih nazvati sutra da vidim šta imaju trenutno na skladištu i po kojoj cijeni.

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Kvalitetna hrana za koi sarane
« Odgovori #45 u: Veljača 02, 2016, 22:06:02 poslijepodne »
Ti svoje koiće hraniš samo sa tom hranom ili im još dodaješ neku za kvalitetniju boju . Koliko sam proučio to je hrana za uzgoj običnih šarana a kod njih nije boja bitna .

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Kvalitetna hrana za koi sarane
« Odgovori #46 u: Veljača 02, 2016, 22:14:03 poslijepodne »
gledam malo što se nudi,a ponajviše sastav i uočio sam kod par proizvoda nešto što podosta odstupa +/-od nutritivne  vrijednosti tj. srednje vrijednosti hrane za KOI šarane uzimajući u obzir srednju fazu uzrasta 10-20 cm životinje i njene potrebe,pa iz toga proizlazi sljedeće.
51% proteina je zaista visok udio i prelazi gornju granicu potrebe istih i to za 10-ak %,no to je izbor proizvođača da privuče pozornost...
sa druge strane izvor bjelančevina kako vidim j janjetina i piletina,što nikako nije prirodan izbor i prehrana koi šarana.
Tu dovodite u pitanje metabolizam životinje,jer se u mesu papkara,kopitara i peradi nalazi  fosfora,a fosfor jetra i bubrezi ne idu zajedno ;)
Sa druge strane za tako tešku hranu je premalo vlakana,pa je to još jedan od minusa.
Nadalje u hrani se nalazi zabranjeni za EU od 2011 antioxidant E 324 ethoxyquin pokazao se izuzetno štetnim za kučne ljubice općenito jer npr, osim što se skuplja u masnom tkivu,majčinom mljeku,degerativno djeluje na moždane stanice u večim dozama kod štakora,a navodi se da je štetnost za ribe velika,a najviše se koristio za riblju hranu.
Da je tome tako EU i Australija su ga strogo zabranile ali ne i SAD :)
U europi se koristi koliko ja znam jedino u Norveškoj za uzgoj Lososa da se hrana ne bi raspadala.... -?

Nadalje E 321 je sintetički antioxidant,BHT u visokim koncentracijama razara jetru ;) i također je u EU sveden na marginu..izbacit će ga uskoro-zabraniti
od 1958g. je strogo zabranjen u Japanu  8)
čak su ga 90 ih 20 st. izbacili iz upotrebe i u McDonaldsu u SAD-u :D :D no još ga ima tu i tamo :down:

Tako da toplo preporučam provjerene marke,koje se koriste isključivo prirodnim antioxidantima,te adekvatnim (prirodnim) sirovinama za pojedinu životinju jer na taj način smanjujete sve moguće štetne učinke na svog ljubimca.


Također negdje sam pročitao da neko hrani KOI šarane samo sa JBL-om 4u1-to na žalost nije primjerena i dostatna hrana za KOI šarana to je mix za sve vrste riba univerzalna verzija  i mladi KOI šarani će na toj hrani slabo napredovati.
ta hrana ima samo 25% proteina,malo masti 4,5%,puno vlakana-ona je primjerenija za ribe tipa zlatne ribe i sl

Ako želite kvalitetnu i provjerenu hranu toplo preporučam JBL KOI mini,midi ili maxi ovisno o uzrastu gdje je sirovina isključivo bazirana na izvoru vodenih životinja riba,rakovi i sl.
No ono najbitnije da se proteini kreću od 33 do 40% proteina,masti 8-10%,a vlakna oko 3%

Dakle cijena uvijek u pravilu prati vrijednost i kvalitetu jer navodeći udjele zato i
JBL STICK 4u1 31,5 litara- košta cca 190 kn
dok JBL KOI MIDI 5,5 litara košta oko 200 kn i ova kanta je teška skoro ko i ova 4 puta veča vreča ;) :D :D
i metabolic energy (ME) [MJ/kg]: 15,12

dakle sve ima svoje zašto i kako,pa je dobro -DOBRO i odabrati,informrati se i razmisliti što je najbolji omjer cijene i kvalitete za vaše ljubimce i vaš đep,

U svakom slučaju vi odlučujete ali činjenice ostaju -one su nepobitne :up:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline royalblue

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Ženski   Lokacija: Sisak
  • Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
Odg: Kvalitetna hrana za koi sarane
« Odgovori #47 u: Veljača 02, 2016, 22:16:35 poslijepodne »
kupujem još dodatno ili tropical ili jbl...s te strane bi mi bilo interesantno ovo što uzima tomislav...možda 5 kg da uzmem za probu pa ne moram onda tu kod nas u zagrebu tražiti po dućanima

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Kvalitetna hrana za koi sarane
« Odgovori #48 u: Veljača 02, 2016, 22:20:14 poslijepodne »
Janjetinu i piletinu sam ja naveo kao primjer jer u one dvije vrste hrane je sve isto osim cijene . Nema u njima ni janjetine ni piletine , da ima bila bi jeftinija  :D

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: Kvalitetna hrana za koi sarane
« Odgovori #49 u: Veljača 02, 2016, 22:26:04 poslijepodne »
Ja sam do sada hranu uzimao u aquashopu,ali posto mi koici rastu i nabavit cu ove godine jos kojega,ne isplati mi se kupovat na male kolicine,a naravno,kod nas nema nigdje za uzet vece kolicine po razumnim cijenama tako da sam prisiljen uzet hranu vani.
Imam frendicu veterinarku i rekla mi je da uzmem hranu pa ce je ona poslat na detaljnu analizu,tako da sam s te strane siguran.