Ožujak 28, 2024, 23:00:36 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Koliko često močite ruke?  (Posjeta: 3412 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Koliko često močite ruke?
« u: Lipanj 18, 2009, 00:50:10 prijepodne »
Čisto me malo zanima koliko često zasučete rukave, uzmete škare, nožiće, pincete i ostali alat i bacite se na rezuckanje i pikanje biljaka? Kod mene je sve podivljalo... Imam, između ostalog, Hygrophilu polyspermu, Limnophilu aromaticu, Vallisneriu spiralis i Heteranthere zosterifoliae koje rastu da je to za poludit i jednostavno nemam vremena svakih par dana prati ruke u akvariju, i za čas se sve pretvori u prašumu.... :)

Offline Frida

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1745
  • Dob: 46
Odg: Koliko često močite ruke?
« Odgovori #1 u: Lipanj 18, 2009, 07:36:22 prijepodne »
Hahaha...svaki dan po nekoliko puta!!!!

Offline Ozoman988

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 394
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb, Jarun
Odg: Koliko često močite ruke?
« Odgovori #2 u: Lipanj 18, 2009, 08:51:01 prijepodne »
Necu reci koliko, ali cisto dovoljno da mi narastu plivace kozice medju prstima :D
Zagreb/Jarun 098/9019849

Kozicnjak by Ozo

Offline lp

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
    • HAS - HrAquascape.org
Odg: Koliko često močite ruke?
« Odgovori #3 u: Lipanj 18, 2009, 08:59:26 prijepodne »
He he!!!  :funny:

Jednom u 7-10 dana kad mjenjam vodu podrezem visak biljaka...poznate su mi te tvoje muke,  a tome jedino mozes stat na kraj tako da imas manje svjetla pa biljke nece tako brzo rast, i u odabiru biljaka.  Bas iz tog razloga o svakoj biljci razmislim tri puta prije nego sta je stavim u akvarij, jer moje misljenje je da ovo ipak treba biti hobi i uzivanje, a ne teret. A opet s druge strane, znam dosta akvarista kojima je najveci gust svaki dan nesto ceprkat po akvariju tako da ti je sve to relativno.  ;)

Offline Nana dj

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 161
  • Spol: Ženski   Lokacija: ĐAKOVO-UMAG
    • Aquasvijet
Odg: Koliko često močite ruke?
« Odgovori #4 u: Lipanj 18, 2009, 10:38:33 prijepodne »
Meni su ruke i sad smežurane  :D

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Koliko često močite ruke?
« Odgovori #5 u: Lipanj 18, 2009, 10:44:37 prijepodne »
Jednom u tjedan dana.Ako i toliko.Kad šišam,šišnem malo više.Kad mi se ne da,pustim.Ne želim da mi hobi pređe u brigu i zamaranje.Nije to meni teško,nego mi vremena fali.

Offline svartberg

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Ljubuški
  • "And suddenly life has a new meaning"
Odg: Koliko često močite ruke?
« Odgovori #6 u: Lipanj 18, 2009, 10:47:20 prijepodne »
svaki dan po jednom... to je dosta po meni
Atheism is a non-prophet organisation

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Koliko često močite ruke?
« Odgovori #7 u: Lipanj 18, 2009, 20:17:01 poslijepodne »
Bilje šišam svakih 10-15 dana, al kad ih šišnem onda ih šišnem dosta. Ruke sam močio jaaaaako puno dok nisam kupio one teleskopske pince na koje se može staviti i nastavak škara, e to je bio moj preporod, od tada se i dalje često radi po akvariju ali se ruke više ne moče  :up:

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Koliko često močite ruke?
« Odgovori #8 u: Lipanj 18, 2009, 20:24:16 poslijepodne »
Bilje šišam svakih 10-15 dana, al kad ih šišnem onda ih šišnem dosta. Ruke sam močio jaaaaako puno dok nisam kupio one teleskopske pince na koje se može staviti i nastavak škara, e to je bio moj preporod, od tada se i dalje često radi po akvariju ali se ruke više ne moče  :up:

hahaha ovo je bilo spontano :) Znači preporod... je to ono sa Viškova šta mi je netko maznuo pred nosom? :)

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Koliko često močite ruke?
« Odgovori #9 u: Lipanj 18, 2009, 20:39:27 poslijepodne »
Je je, baš ta, ja sam ostavio još jednu u dućanu  :) ali te nije dočekala  :(

Offline Renata

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 280
  • Lokacija: ZG
Odg: Koliko često močite ruke?
« Odgovori #10 u: Lipanj 19, 2009, 19:40:06 poslijepodne »
Po potrebi

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: Koliko često močite ruke?
« Odgovori #11 u: Lipanj 19, 2009, 20:25:44 poslijepodne »
1x tjedno kad mijenjam vodu... i to:

1. u riu rezem samo valisneriju na paz frizuricu, ostatak bilja su crypte tak da to ne diram ec samo pocupkam trule listove
2. u eheimu samo mijenjam vodu i pocupkam strunule listove microsoruma/anubiasa ako ih ima
3. u mobyu samo mijenjam vodu jer je unutra samo mahovina, anubiasi i microsorum
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: Koliko često močite ruke?
« Odgovori #12 u: Lipanj 19, 2009, 22:14:52 poslijepodne »
jecnom mjesecno ako treba

Offline nikkka33

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 617
  • Spol: Ženski   Dob: 49
  • Lokacija: šibenik
  • pozdrav iz šibenika
Odg: Koliko često močite ruke?
« Odgovori #13 u: Lipanj 20, 2009, 00:21:07 prijepodne »
jednom tjedno do deset dana prilikom mijenjanja vode u velikom i malom.u velikom dok vratim isčeprkano bilje plus promjena vode i usisavanje dna; u malom malo više kad podrezujem cabombu,vadim filter i podšišavam hm,promjena vode i usisavanje...

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Koliko često močite ruke?
« Odgovori #14 u: Lipanj 20, 2009, 15:33:22 poslijepodne »
Evo ulovio sam malo slobodnog vremena i zasukao rukave :) Nije bilo lako ali šta je tu je... Čekam da se malo voda sredi pa slikam. Iako me sram kako je akvarij izgledao... ;)

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Koliko često močite ruke?
« Odgovori #15 u: Lipanj 21, 2009, 14:18:00 poslijepodne »
Ok, stvarno me sram, ali eto, da vidite stanje "prije" i "poslije"... Čitam malo vaše postove, ispada da je moje bilje neko mutirano jer ja bi ga valjda trebao rezati svakih 5 dana da izgleda onako kako bi ja volio :)
« Zadnja izmjena: Lipanj 21, 2009, 14:25:32 poslijepodne od alen051 »

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Koliko često močite ruke?
« Odgovori #16 u: Lipanj 21, 2009, 14:34:32 poslijepodne »
A ovako nekako je to sada... Vidjet ćemo koliko dugo!

Offline ibiza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 137
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Poreč
Odg: Koliko često močite ruke?
« Odgovori #17 u: Lipanj 21, 2009, 21:55:01 poslijepodne »
kakvu podlogu imas da ti biljke tako brzo rastu?

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Koliko često močite ruke?
« Odgovori #18 u: Lipanj 21, 2009, 22:06:31 poslijepodne »
Ja bih ti savjetovao da zamijeniš mjesto hygrophili i stargrassu, velikolisno bilje je bolje staviti u kut, a sredinu ostaviti sitnolisnom.

Ljestve s CO2 bi bilo bolje premijestiti na drugu stranu, do filtera, jer siguran sam da ti listovi stargrassa zablokiraju hod mjehurića po ljestvama i kad ti se stargrass zaraste nemaš distribuciju CO2 po akvariju. Ovako, ako staviš ljestve kod izlaza filtera, kad mjehurić izađe s ljestava taman će doći na izlaz pumpe filtera, čiji će ga mlaz dalje razvući po akvariju i tako ćeš imati bolju cirkulaciju CO2.

A za šumu nemam riječi, tebi sve rate ko korov  :nerd: vidjet ću kako će meni sada bilje napredovati kad sam sve nanovo napravio i stavio novu podlogu...

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Koliko često močite ruke?
« Odgovori #19 u: Lipanj 22, 2009, 01:51:11 prijepodne »
Ja bih ti savjetovao da zamijeniš mjesto hygrophili i stargrassu, velikolisno bilje je bolje staviti u kut, a sredinu ostaviti sitnolisnom.

Ljestve s CO2 bi bilo bolje premijestiti na drugu stranu, do filtera, jer siguran sam da ti listovi stargrassa zablokiraju hod mjehurića po ljestvama i kad ti se stargrass zaraste nemaš distribuciju CO2 po akvariju. Ovako, ako staviš ljestve kod izlaza filtera, kad mjehurić izađe s ljestava taman će doći na izlaz pumpe filtera, čiji će ga mlaz dalje razvući po akvariju i tako ćeš imati bolju cirkulaciju CO2.

A za šumu nemam riječi, tebi sve rate ko korov  :nerd: vidjet ću kako će meni sada bilje napredovati kad sam sve nanovo napravio i stavio novu podlogu...

A do sad mi je stargrass bio prema sredini, a hygrophilia u kutu pa nisam bio prezadovoljan. Za sad bi pustio ovako da vidim kako će to funkcionirati pa lako zamijenim. A i mislim da ću morati malo prorijediti stargrass, pregusto sam ga stavio, ali kad mi je bilo žao svih tih lijepih mladih stabljiki... A za CO2 bi mogao, samo moram provući novu cijev. Smeta ako je duža? Ima to nekog velikog utjecaja, je bolje da je duža ili kraća?

I koju ono podlogu imamo u akvariju da znam odgovorit Ibizi na prijašnji pust? ;)

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Koliko često močite ruke?
« Odgovori #20 u: Lipanj 22, 2009, 09:07:09 prijepodne »
Mislim da si stavio vulcanit za podlogu, to sam i ja imao u starom postavu, i tresetne pločice, ali meni nije bilje tako divljalo kao tebi  :roll:

Za CO2, možeš slobodno razvući ljestve na desno, neće ništa biti, iako bi ti bilo bolje da ljestve izvadiš van i uvučeš cijev kroz rupicu na poklopcu s desne strane, ako to možeš napraviti, ako ne samo ih u akvariju razvuci na desno.

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Koliko često močite ruke?
« Odgovori #21 u: Lipanj 22, 2009, 10:39:41 prijepodne »
E vulcanit je bio u starom akvariju, mislim da mi je u ovom ono od Tetre šta i ti imaš, ono u kantici... :) (Ja i moje stručno izražavanje, hahaha).  A za ljestve sam to i mislio, moram vidjeti ako imam još negdje uz kablove mjesta da provučem cijev s desne strane akvarija. Ali svejedno me zanima ako dužina cijevi imam efekta na kvalitetu CO2. I jučer sam napokon stavio tajmer za svjetlo, nema više ručno... :)

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Koliko često močite ruke?
« Odgovori #22 u: Lipanj 22, 2009, 12:30:24 poslijepodne »
Dužina cijevi za CO2 ti jedino može usporiti malo izlaz CO2 kad se smjesa već pomalo istroši pa nema tolikog pritiska a duži je put do izlaza, ali niš to nije zabrinjavajuće. Meni su na obje boce cijevi dosta duže nego bi trebalo biti od boce do akvarija ali mi se ih nije dale rezati i kratiti i sve ok.

A za podlogu ne znam, ja sam do sada imao samo vulcanit i onu mineralnu što se prodaje u vrećicama. Možda si ti u sad stavi Tetra complete supstrat...ma glavno da ti bilje raste!