Ožujak 28, 2024, 16:39:56 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Moj prvi terarij - Brachypelma Smithi  (Posjeta: 2690 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Baksuz

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Pula
Moj prvi terarij - Brachypelma Smithi
« u: Svibanj 20, 2012, 19:35:24 poslijepodne »
Terarij 35x30x30 - Zapravo akvarij kojeg sam prenamijenio za Smithi-a. Posto je terestrijalna, smatram da nisam pogrijesio sa izborom. Jednostavnije se rukuje i lakse za odrzavanje, te veca sigurnost. Kao podlogu koristim treset, a napravio sam mu cak i pecinu od umjetne kore drveta ( izgleda kao prava, ali sam ipak odabrao plasticnu da mi ne truli iznutra bzvz ).

Biljka je prava. Nisam ljubitelj plasticnih biljaka pa sam ubacio unutra Sobni brsljen lat.Hedera Helix. Iz mojeg iskustva ova biljka zaista ne treba svjetlosti i ne treba puno vode i sasvim je super za terarij. Ne raste brzo, dovoljno je cvrsta i interesantno se moze razviti ako je lijepo odrzavamo.

Ubacio sam i obli kamen kao dekor, da sve to izgleda na nesto.....













Rasvjeta....Znam da se nesmije stavljati u terarij svjetlo, no ova lampa ima 11w, iznad podloge oko 25cm, zasticena plastikom i jos sam ja unutra stavio zastitu koja je potamnila svjetlost za 85% mozda i vise. Unutra se jedva vidi, nije plavo, nije crveno, nekako kao po mraku sa malo svjetlosti. Ne zagrijava se, jer da se zagrijava bi prvo otisla zastita koju sam stavio, provjereno. Uloga je da ima malo malo svjetlosti, a opet da se vidi i da njemu ne smeta. Moram poslikati da vidite kako zapravo izgleda sa tim svjetlom, pa cu dodatno uploadati jos fotki u istu temu.

Evo primjera kako to izgleda i kako sam ja to "isfusario"



Evo kako se lijepo uklapa u sobi.....





Fotka drugog terarija :D Jos je u pripremi, dvoumim se dali da ostavim ovo drvo za terestrijalnu i dodam jos kokos kucicu u podlogu. Dali uopce smije biti ovakvo drvo za terestrijalnu ? Sumnjam da se nikad ne penju, bitno da ne padnu. No meni je u terariumu najvise 5cm pad sa ove grane, sumnjam da bi se ozlijedio pa prije nego uselim pauka, savjetujte me slobodno. Biti ce mi drago.

Ovu lampu sto imam u sredini stola ne koristim. Ne jos. Moram uzeti plavu lampu od 25w pa da mi pokrije oba teraija ( barem cu gledati da tako napravim )



Sto se tice temperature, za sada necu uzimati nista, 24 stupnjeva mi je u sobi stalno. Stupanj vise manje, no po zimi cu morati uzeti kabel i razvuci ga da mi grije oba terarija i miran sam. Za sada, dok ne krenem na jos jedan. Kako to ide u vecini slucajeva kad se zarazis necime.




Offline croatia0man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 183
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Daruvar
Odg: Moj prvi terarij - Brachypelma Smithi
« Odgovori #1 u: Svibanj 23, 2012, 20:47:53 poslijepodne »
A koliki ti je pauk?

A terarij je super. Jednostavan i lijep.

Offline gusteroljubac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 252
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Zagreb(Podsused)
Odg: Moj prvi terarij - Brachypelma Smithi
« Odgovori #2 u: Svibanj 24, 2012, 08:47:54 prijepodne »
Odlicno slozeno..pauk sigurno uziva   ;)
Gmazovi su ZAKON

Offline Baksuz

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Pula
Odg: Moj prvi terarij - Brachypelma Smithi
« Odgovori #3 u: Svibanj 24, 2012, 14:24:55 poslijepodne »
Hvala...S vremenom ce i taj brsljen prerasti u grmicak kako ga budem odrzavao...S obzirom da je ovo 30x30, mali je ovo paukec, nije mi jos pozirao da ga mogu lijepo izmijeriti, ali od oka, 4 cm u tijelu....Nisam htio pretjerivati sa dekorom, da i ja lakse odrzavam, a i da se s vremenom razvije biljka pa sama ispuni terarij....Vise sam mislio da mi se pauk ne ozlijedi na materijal slucajno nego kako ce izgledati, pa sam izabrao najbolje sto sam mogao...Mozda je moglo i bolje, ali za pocetak sam zadovoljan

Offline markomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Dubrovnik
Odg: Moj prvi terarij - Brachypelma Smithi
« Odgovori #4 u: Svibanj 25, 2012, 13:12:33 poslijepodne »
Odlično je, nego kakav je to točno treset?

Offline frga

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 291
  • Spol: Muški  
Odg: Moj prvi terarij - Brachypelma Smithi
« Odgovori #5 u: Svibanj 26, 2012, 14:51:02 poslijepodne »
Nemoj toliko vlažiti terariji malo je to premokro za smithi . Vidiš da se pokušava penjati po staklu to je zato jer mu je podloga premokra.
"Samo dvije stvari su beskrajne, svemir i ljudska glupost, a za ono prvo nisam siguran."  Albert Einstein

Offline croatia0man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 183
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Daruvar
Odg: Moj prvi terarij - Brachypelma Smithi
« Odgovori #6 u: Svibanj 26, 2012, 23:21:11 poslijepodne »
Zar nije taj ter malo prevelik za tako malog smithi-a.