Travanj 19, 2024, 05:48:22 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: 160 l , drugi puta  (Posjeta: 8907 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
160 l , drugi puta
« Odgovori #25 u: Kolovoz 14, 2007, 22:56:00 poslijepodne »

Citat: Karlo
Krajo svaka cast na volji, ne poznam nikog tko je u kratkom vremenskom periodu slozio toliko vrhunskih setupa.






Offline Rastaman

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 837
160 l , drugi puta
« Odgovori #26 u: Kolovoz 14, 2007, 23:14:00 poslijepodne »


Citat: Krajten

Rasta mislim da je Karlo mislio na mene kad je rekao da brijem , jer sam ja rekao "brijem"... da sad ne bi mislili da sam lažno skroman...Nisam uopce skroman, kad se misli na našu akvaristièku zajednicu, ja mislim da sam još uvjek loš u nekim globalnim okvirima.
A, nije citirao pa sam mislio da je upuceno meni. A ako je tebi upuceno onda se slazem da brijes.
Uglavnom, ako sam nekoga uvrijedioizjavom da je ovo najbolji akvarij za sada na forumu, neka mi kaze pa cu reci da je njegov bolji...

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
160 l , drugi puta
« Odgovori #27 u: Kolovoz 14, 2007, 23:22:00 poslijepodne »
nisam citiro jel sam mislio da cu se nadovezat na njegovo, a ti si bio brzi...

Offline Krajten

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1974
    • http://www.akvarij.net
160 l , drugi puta
« Odgovori #28 u: Kolovoz 14, 2007, 23:29:00 poslijepodne »

Citat: skorpac
... je slažem se ... akvarij je jako lijepi, ali se slažem sa time kaj je tuljan rekel .... brijem da bi malo trebao pustiti maštu da radi .... trebao bi poraditi na dizajnu :) i na unikatu ... inkognito ... out ;).... osmisli neki unikat ... ja ti mogu pomoæi sa idejama.... ako želiš .....


Moras razumjeti da htjeti nesto, zamisliti nesto i provesti to sa biljkama u stvarnom zivotu nije isto. Svaka biljka se ponasa onako kako ona hoce dok ti nisi tako vjest sa prije svega tehnikom uzgoja, a s druge strane tehnikom odrzavanja i podrezivanja da onda raste kako ti hoces i da je konacni rezultat onako kako si ti to zamislio.

A niti onda kad si jebac i kad imas znanje i tehniku ne mozes biti siguran da ce ono sto si zamislio u konacnici ispasti bas tako.

Ja imam puno ideja, koje su sigurno odlicne, ali kad jednom krenem u realizaciju , shvatim da nemam dovoljno iskustva niti znanja da tu biljku natjeram raste i ponasa se onako kako bi ja htio.

A recimo u ovom setupu sam se susreo sa par sasvim novih biljaka za mene...Bolbitis heuledoti. Rotala colorata, Monosolenium tenerum i jednom mahovinom. i nisam uopce znao kako ce se one ponasati...itd..

da ne duljim i da ne budem dosadan, savjet je ok kad je setup gotov , ali davati nekom svoje ideje da ih on provede u djelo je nemoguce...
ZG,Vrapče

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
160 l , drugi puta
« Odgovori #29 u: Kolovoz 14, 2007, 23:32:00 poslijepodne »


Krajo mislim da smo te većina razumjeli jer si naravno mislio na prvih 100 akvarija recimo na ADI.. iako mi je potpuno jasno da zapravo želiš ući u prvih 10. Ambicija je dobra stvar, ali nije dovoljan samo talent...tuljan ima pravo, treba nešto novo što još Amano nije vidio (kaj ima toga), iako i ti imaš praf - teško je, jer dosta toga uvijek sliči na nekoga..ali ipak mislim da treba poslušati tuljana.. pa se malo igrati.. Možda te i hebe to kaj ti više i nije samo hoby...

Offline Krajten

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1974
    • http://www.akvarij.net
160 l , drugi puta
« Odgovori #30 u: Kolovoz 14, 2007, 23:42:00 poslijepodne »


ma naravno treba eksperimentirati i raditi sto vise setupova, a sve to dolazi sa vremenom...skuzio sam ja vas i primio na znanje...

mislite da sam prokleti copy cat...dobro dobro

Evo uhvatio sam malo vremena i dodao malo fotoshopa...sad je crvena dosla do izrazaja



Edited by: Krajten
ZG,Vrapče

Offline E&D

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3391
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Čakovec
  • Davor Žerjav
    • http://www.fotodavor.com
160 l , drugi puta
« Odgovori #31 u: Kolovoz 15, 2007, 11:29:00 prijepodne »


If aj mej:





Kolko znam photoshop... Da se i bolje, ali za to bih trebao biti kod tebe i gledati akvarij uživo. Ti si pojačavao zelenu i crvenu, a zanemario magentu, blue i cyan (u žutu se rijetko kad ide - barem prema mojem iskustvu). Isto tako trebaš znati slagati tamne, srednje i svjetle tonove da bi fotka ispala realnije. Ova fotka je izvrsna - čista i uredna. Možda da su ribe jasnije, ali to treba već znati namjestiti aparat i fotkati do besvjesti.

Offline Rastaman

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 837
160 l , drugi puta
« Odgovori #32 u: Kolovoz 15, 2007, 11:38:00 prijepodne »


Nisu vam alati za obradu bas... Previse suma vam se stvori.


Evo sa CS2


http://img241.imageshack.us/my.php?image=aga41ka4.jpg
160 l , drugi puta

Offline Krajten

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1974
    • http://www.akvarij.net
160 l , drugi puta
« Odgovori #33 u: Kolovoz 15, 2007, 11:41:00 prijepodne »
moje je radjeno sa cs2,
Rasta je ipak majstor...

E&d nisam pojacavao zelenu, bas dapace, tijekom"zahvata" mi se oslabila. samo sam u picasi selektivno pojacao cvenu na nekim mjestima...



ZG,Vrapče

Offline E&D

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3391
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Čakovec
  • Davor Žerjav
    • http://www.fotodavor.com
160 l , drugi puta
« Odgovori #34 u: Kolovoz 15, 2007, 11:49:00 prijepodne »
Rasta, nije ti CS nešto. Ajd, za šum se slažem, ali crvena je po mojem ukusu kod tebe malo možda prenarančasta, fali magente. To je moj ukus

Offline Rastaman

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 837
160 l , drugi puta
« Odgovori #35 u: Kolovoz 15, 2007, 11:58:00 prijepodne »
Pa ako malo bolje pogledate, prilagodio sam se zelji klijentaU prvu (najkvalitetniju)fotku gdje je zeleno bilje realne boje sam dodao boje Rotale i E. stellete sa njegove zadnje fotke. (Kad vam bas svaki put moram proturjecit)

Offline Krajten

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1974
    • http://www.akvarij.net
160 l , drugi puta
« Odgovori #36 u: Kolovoz 15, 2007, 12:25:00 poslijepodne »
, dobro je rasta tocno po mom ukusu, ja ne volim preprepre toplo crveno
ZG,Vrapče

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
160 l , drugi puta
« Odgovori #37 u: Kolovoz 15, 2007, 14:12:00 poslijepodne »
 
Citat: Krajten

Citat: skorpac
... je slažem se ... akvarij je jako lijepi, ali se slažem sa time kaj je tuljan rekel .... brijem da bi malo trebao pustiti maštu da radi .... trebao bi poraditi na dizajnu :) i na unikatu ... inkognito ... out ;).... osmisli neki unikat ... ja ti mogu pomoæi sa idejama.... ako želiš .....
Moras razumjeti da htjeti nesto, zamisliti nesto i provesti to sa biljkama u stvarnom zivotu nije isto. Svaka biljka se ponasa onako kako ona hoce dok ti nisi tako vjest sa prije svega tehnikom uzgoja, a s druge strane tehnikom odrzavanja i podrezivanja da onda raste kako ti hoces i da je konacni rezultat onako kako si ti to zamislio.A niti onda kad si jebac i kad imas znanje i tehniku ne mozes biti siguran da ce ono sto si zamislio u konacnici ispasti bas tako.Ja imam puno ideja, koje su sigurno odlicne, ali kad jednom krenem u realizaciju , shvatim da nemam dovoljno iskustva niti znanja da tu biljku natjeram raste i ponasa se onako kako bi ja htio.A recimo u ovom setupu sam se susreo sa par sasvim novih biljaka za mene...Bolbitis heuledoti. Rotala colorata, Monosolenium tenerum i jednom mahovinom. i nisam uopce znao kako ce se one ponasati...itd..da ne duljim i da ne budem dosadan, savjet je ok kad je setup gotov , ali davati nekom svoje ideje da ih on provede u djelo je nemoguce...


... ne znam kako to kod tebe funkcionira, ali ja kaj si u glavi zacrtam, to tak na kraju u stvarnom svijetu i ispadne.... sve u svemu ti imaš dara i sad već dosta znanja... ali ideje su ti u zadnej vrijeme dosta slabe... kao što rekoh.... a ova tvoja zadnja rečenica u opće mi nije jasna  

... ako ja tebi dam ideju... odnosno u tvom poslu, ja kao stranka(customer) tražim da mi složiš moju viziju biljnog akvarija(moja ideja) ... i ako ti meni na to kažeš:".. davati nekom svoje ideje da ih on provede u djelo je nemoguce."  
Iz toga ja izvlačim misao da si otišao poslom u krive vode!!!

... za ne?  ... nemoj mi se sad na ovo slučajno naljutiti! Edited by: skorpac
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Krajten

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1974
    • http://www.akvarij.net
160 l , drugi puta
« Odgovori #38 u: Kolovoz 15, 2007, 17:27:00 poslijepodne »


? daj sale ne brij, ideje su mi "dosta slabe", o cem ti pricas ?


nemoj se ti meni naljutiti, ali kad slozis prvi postenibiljni akvarij onda cu ti priznati tvoju tezu "ali ja kaj si u glavi zacrtam, to tak na kraju u stvarnom svijetu i ispadne", a do tada ce ovo povjerovati samo netko tko se ne kuzi u biljnu akvaristiku...


ZG,Vrapče

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
160 l , drugi puta
« Odgovori #39 u: Kolovoz 15, 2007, 20:52:00 poslijepodne »
... brijem bradu... moram ;)... ljutiš se na mene bez veze...  a kaj da ti velim ...  ovaj akvarij kaj si složio, mislim da je ispod tvog prosjeka slaganja... ili se varam?!?! Niš posebno! Lijep je mi je , ali nema neku novu neviđenu formu ili se to na fotki ne vidi.... ovaj crveni grm "tratinčica" desno dolje mi se "prejeftino" uklapa u cijelu priču (mišljenje osobe koja se ne kuži u biljnu akvaristiku i koja još nije napravila dobar biljni akvarij :) )...

... sorry kaj ti ne  

....ali kaj da ti velim ... ja se ne kužim previše , u biti skoro pa ništa u biljnu akvaristiku , ali znam kaj mi je lijepo i znam što je ideja i orginalnost. Ja sam sebi složio akvarij, sebi za dušu.. ne za ljude sa foruma, ne za tebe niti bilo koga... samo za sebe, baš onako kako sam želio.... mogu ti pokazati stare skice prije nego sam išta počeo raditi.

 Nisam kopirao nikoga (barem mislim, ako jesam nisam želio i nije mi bila namjera- oteo sam samo ideju sa jezercem... ) i ne težim "savršenstvu", pogotovo ne nekom dokazivanju (nisam neki natjecateljski tip) , volim pokazati kako sam nešto radio tako da ljudi mogu zaobići moje greške (grešaka se ne sramim niti ih ne skrivam).... u mom akvariju mi je bitno da je bilje zdravo i lijepo, te da raste, a uz sve to da mi je ugodno za oko... ljudi su me i u mojoj temi kritizirali, ali ja sam sebi nešto zacrtao i na kraju sam taj svoj cilj i ostvario.. namučio sam se kao konj dok nisam napravio željenu formu, ali sam u toj cijeloj prići naučio kako šišati ranovrsno bilje da poprimi željenu formu.... ta forma nije postana na forum.......
...no tu se ne priča o mome akvariju ... ali ako ti želiš možemo......

... no ja sam spomenuo tu tvoju zadnju rečenicu... daj ti meni nju razjasni... da li stvarno tako misliš ili si se krivo izrazio?

.. ujedno ja se ne ljutim ništa, jer ja se svojim djelom kako sam rekao ponosim i stojim iza svih rijeći koje sam u postu iznad napisao. Ujedno ako ne želiš savijet ne moraš tako nisko pucati, bilo bi dovoljno da si napisao da ti moj savijet nije potreban, tako bi ja postupio. Ako sam te ikako povrijedio sorry, ja volim ljudima reći istinu, odnosno ono što mi je na pameti. Iz tvog posta vidim da si jako ljut na mene.

.. sorry još jednom... želio sam ti još reći i pokazati nekoliko iskoristivih ideja jer stvarno ih imam na papiru ... , ali mi i dalje ta tvoja rečenica kaj si napisao nije jasna!?!? Edited by: skorpac
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Krajten

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1974
    • http://www.akvarij.net
160 l , drugi puta
« Odgovori #40 u: Kolovoz 16, 2007, 00:16:00 prijepodne »
daj Sale, opusti se i ne pisi traktate sve je kul. Budem jos jednom otvorio temu sa nekim od tvojih akvarija pa cu malo prouciti i slijeći puta pokusati napraviti nesto orginalno...
ZG,Vrapče

Offline vlais

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 378
160 l , drugi puta
« Odgovori #41 u: Kolovoz 21, 2007, 14:31:00 poslijepodne »
jedan od lijepših aq na sajtu......čista 5
NOVA GRADIŠKA

Offline spok69

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 271
    • http://www.boomcity.hr
160 l , drugi puta
« Odgovori #42 u: Kolovoz 21, 2007, 20:41:00 poslijepodne »


Za akvarij cista petica!


Evo jel si sad zadovoljan!Edited by: spok69
Ljubitelj akvaristike Ðakovo

Offline Maro

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1466
  • Spol: Muški   Lokacija: Dubrovnik
160 l , drugi puta
« Odgovori #43 u: Kolovoz 25, 2007, 13:13:00 poslijepodne »
A moja primjedba je da je akvarij jako simetričan.Lijeva i desna strana su skoro iste osim ovog "crvenog dodira" u ljevoj strani koji razbija "monotoniju"...Meni ovdje fali kaosa.
Inače akvarij je odličan,bravo Marko...
Dubrovnik

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
160 l , drugi puta
« Odgovori #44 u: Kolovoz 25, 2007, 13:32:00 poslijepodne »

Citat: spok69

Za akvarij cista petica!


Nije mi jasno cemu koristiti razlicite alate za obradu slike i uljepsavati ju te stvarati imaginarnu lažnu sliku. Dajte ljudi nije valjda da se bavite akvaristikom zato što želite imati fenomenalnu sliku? Tko ...be sliku, to mi je kao da stavim sliku ferarija i tvrdim kako je to moja pila a u garazi crveni fico!

Ovo pises kao da doma nemas akvarij i da ga nikad nisi probao fotkati i dobiti sto realniju sliku. Ja sa svojim sranjem od fotica dobijem nesto sto trecinu nije dobro kao uzivo i ako se nema super oprema i znanje fotografiranja i dara i za to onda je obrada slike neizbjezna. Kakva vrazja imaginarna slika? Trebas vidjeti ovakav akvarij uzivo i onda skuzis da niti jedna od ovih fotki ga ne priakzuje u pravom svjetlu! Ne znam kako da ti objasnim... kao da imas ferarija i kad ga fotkas - ispadne fico.

Super akvarij!
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline spok69

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 271
    • http://www.boomcity.hr
160 l , drugi puta
« Odgovori #45 u: Kolovoz 25, 2007, 13:43:00 poslijepodne »


Ma jasno mi je kad se malo slike uljepšaju i dotjeraju ali mi nije jasno kad netko preokrene cijeli akvarij naopako (dodaje nepostojece biljke, i sl).


Znam i sam imam problema sa slikanjem akvarija, na slikama uvijek ispadne usrano i bezveze. Nemam ništa protiv malo sredivanja slike ali ne pretjerano. Samo sam to mislio reci!
Ljubitelj akvaristike Ðakovo

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
160 l , drugi puta
« Odgovori #46 u: Kolovoz 25, 2007, 13:45:00 poslijepodne »
Pa ok, ali onda ne znam zasto si to u ovu temu stavio jer tu nema nikakvih nepostojecih biljaka ni preokretanja akvarija naopako...
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline spok69

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 271
    • http://www.boomcity.hr
160 l , drugi puta
« Odgovori #47 u: Kolovoz 25, 2007, 13:51:00 poslijepodne »
Joj de dobro je šta si se zakacio za to. Sad ti praviš OT s tim! Ako ti nešto nije jasno javi se na pp. Komentirao sam akvarij i samo dodao još to, u cemu je toliki problem. Edited by: spok69
Ljubitelj akvaristike Ðakovo

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
160 l , drugi puta
« Odgovori #48 u: Kolovoz 25, 2007, 13:58:00 poslijepodne »
Jer vrijedjas trud... i to ne samo Krajtenov nego si sve prozvao. Toliko od mene.

Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline spok69

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 271
    • http://www.boomcity.hr
160 l , drugi puta
« Odgovori #49 u: Kolovoz 25, 2007, 14:11:00 poslijepodne »


Ma da znaci ja nekog vrijedam!


Vidiš ja to tako nisam shvatio ali ako ti to kazeš.. valjda ti znaš!


Šta ima loše u tome što sam ja rekao odnosno napisao?
Ako imaš nešto protiv mene reci to izravno a nemoj obilaziti!
Jeb.. stalno me neki k.r.c napadate imam pravo na svoje mišljenje i gotovo. Ja osobno nisam za i uljepšavanje slika, jer dobro svi znamo šta se sve sa pfotosh.. može napraviti! Tko voli nek izvoli, ja nikom nebranim niti neko vrijedam! Dapace volim vidjeti takve slike ali osobno nebi nikad svoj akvarij uljepšavao na taj nacin i to je to!


Ako si uvrijeden onda šta da ti ja radim. Necu više o ovom respravljati ako vam se nesvida neka admin izbriše moj post i riješena stvar!
Ljubitelj akvaristike Ðakovo