Travanj 25, 2024, 22:34:29 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Razmisljam o pocetku  (Posjeta: 1727 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline chuspy

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
Razmisljam o pocetku
« u: Siječanj 02, 2015, 22:09:55 poslijepodne »
Reklo bi se da sam poludio, al ajde... pa trbam par informacija.
Odavno mi je palo na pamet, pa proslo, pa opet palo na pamet ali zbog obveza nisam puno proucavao... i sad opet ideja o par koraljcica u 20l mora :o S obzirom da nemam nikakvog iskustva sa bilo cime zato sam i reka da sam poludio  :-X
E sad googlam i proucavam jos oko akvarija, grijaca, rasvjete i sl...
More nije problem jer sam iz Splita, pa nije problem 2 puta tjedno otic po more. Ono sta me zanima je koji pjesak ide za podlogu, i zivi kamen ili ne u tako malom akvariju? I uopce ako se ne nadje kamen koje su alternative?
I drugo, di uopce nabavit koralje, nista fancy za pocetak?
Naravno bez riba i ostalih plivajucih bica je zamisljen.
A sad nastavak googlanja  ;)

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Razmisljam o pocetku
« Odgovori #1 u: Siječanj 02, 2015, 22:12:18 poslijepodne »
procitaj helpdesk, sve je manje vise objasnjeno, ali...20 litara je premalo, mislim da je to neisplativo i pokusavati na tako malu litrazu i velicinu akvarija.

obicne gljive s kamenom ce ti kad se razrastu uzeti tih 20 litara prostora akvarija, a kamoli ista drugo.

Offline phrsak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 364
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pregrada - Zagreb zapad
Odg: Razmisljam o pocetku
« Odgovori #2 u: Siječanj 03, 2015, 23:29:35 poslijepodne »
Sječam se da je Maslachak radila nešto u okviru tog volumena;
https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=46023.msg560315#msg560315

I poslušaj savjet Damira_Si  :a045k:

Offline cipli

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 116
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: pula
Odg: Razmisljam o pocetku
« Odgovori #3 u: Siječanj 09, 2015, 16:39:07 poslijepodne »
 poz iz pule    U takvom aqariju kao tvoj možeš imati par koralja manjih kao gljive i nešto slično tome  pošto si u splitu imaš more pod nosom znači netreba ti skimmer i ostale gluposti  uzmi pijesak iz mora sa plaže sitni znači unutra imaš komadiče školjkica i ostalog isperi ga malo u moru i stavi u aqarij barem četiri prsta debljine i stavi more unutra moraš imati pumpu za cirkulaciju može ti biti sistem kao za slatkovodni sastrane spužva filter i pumpa, ubaci ugljen u filter i grijač na 25 stavi i neka vrti barem mjesec dana, jednom na tijedan promjeni 5 litsra friškog mora i tako stalno i kad budeš imao ribe i koralje i sve če ti funkcionirati super nemoj slušati filozofije ljudi i trošiti pare bez potrebe svijetlo možeš taviti lampu od 18w ili kako ti paše več na aqvarij ja sam imao dvije od 18w blue i cool light.Ja sam imao na 360 lit takve dvije lampe i meki koralji rasli super mjenjao more tjedno jednom 50 lit i fenomenalno sve ide još ako ubaciš koji komadič makro alge da ti skida nitrate i ostalo to možeš odmah posaditi dok startaš aqvarij.
« Zadnja izmjena: Siječanj 09, 2015, 16:42:36 poslijepodne od cipli »