Travanj 16, 2024, 20:53:28 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Anketa

Da li vam se da čitati iskustva HR morskog akvariste?

Da, naravno, smatram da nedostaje članaka morske tematike!
Da, čitam svašta, pa što ne i to.
Svejedno.
Ne, sve informacije su već na internetu.
Ne, tko si ti uopće da pišeš...?

Autor Tema: Da li vam se da čitati iskustva HR morskog akvariste?  (Posjeta: 11133 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Da li vam se da čitati iskustva HR morskog akvariste?
« u: Listopad 24, 2014, 09:18:32 prijepodne »
Zbog meni dragih ovisnika o morskoj akvaristici, opet sam "poguran" u dublje vode, nego što sam bio u zadnjem periodu, pa mi je dalo misliti...
Čini mi se da se malo toga događa, točnije manje nego prije.

Možda sam u krivu i griješim dušu, isprike u tom slučaju.

Osobno smatram da jedni druge možemo itekako motivirati, a samim time i više angažirati u ovom prekrasnom hobby-u, pa razmišljam da li bi duže teme, članci ili možda kolumna (ukoliko vlasnici portala blagoslove!!) mogli pomoći.

No čemu to sve ukoliko ljude to stvarno ne interesira? Ukoliko sam samo naporan, dosadan ili nešto treće.

Mene kroz ovu anketu zanima da li bi Vam se dalo čitati i da li Vas uopće interesira pročitati nešto što će netko napisati sa 10+ godina iskustva u morskoj akvaristici?
Netko tko nema dućan, nema osobnog interesa, osim interesa dizanja svijesti i preispitivanja onog što nam je "servisirano" kroz marketinške poruke, zastarjelu literaturu, krive informacije itd.
Da li je sve točno što ja pišem? Naravno da NE!
Ali će biti pisano iz osobnog iskustva, sa pozitivnim i negativnim osvrtom na isto.

Veselim se vašem odazivu u anketi, hvala na odgovorima! :up:


Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Da li vam se da čitati iskustva HR morskog akvariste?
« Odgovori #1 u: Listopad 24, 2014, 09:31:08 prijepodne »
Mada nisam morski ali svakak podrzavam bilo kakvu tematiku koja.je akvaristicka i
koj ce pokrenut nesto...i da se ima stogod kvalitetnog za procitat isto tako i naucit...stina samo drmaj  :zagrljaj:

Offline IvanZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 555
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: Da li vam se da čitati iskustva HR morskog akvariste?
« Odgovori #2 u: Listopad 24, 2014, 09:55:34 prijepodne »
Naravno da DA.

Mislim da je kljucno da bilo kakav tekst ne dolazi od tgovca, preprodavaca ili bilo koga ko od tih savjeta ima koristi.

Takoder osoba koja pise mora imati vlastito iskutvo i znanje.

Npr. Tvoj tekst pa cak i komentar uvjek sa zanimanjem popratim, jer jedostavno je. Vidio sam ti akvarij, a boljeg dokaza u ispravnost toga sta pises nema.

Lp



Ne ostavljajte nista nedovrs

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Da li vam se da čitati iskustva HR morskog akvariste?
« Odgovori #3 u: Listopad 24, 2014, 10:07:56 prijepodne »
stari moj, svakako...baš to što veliš, pošto nas vanjski svijet baš ne kuži, razumijevanje nalazimo u našem krugu istomišljenika, a samim time se i međusobno inspiriramo, potičemo, pomažemo... spika pahulja, gruda, lavina je itekako vidljiva u ovoj našoj priči...

ja mislim da je dobar dio ekipe koja je mislila da ih ne zanimaju neke teme ili članci iz prošlosti, promijenila mišljenje kad su ti članci bili objavljeni i kada su ih pročitali... tako da -svakako da, i za članke, a ako hoćeš i za kolumnu, otvorimo rubriku bez puno ustručavanja :)

Offline VlatkoZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 406
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb - Špansko
Odg: Da li vam se da čitati iskustva HR morskog akvariste?
« Odgovori #4 u: Listopad 24, 2014, 10:17:45 prijepodne »
Da. :up: :up:



Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Da li vam se da čitati iskustva HR morskog akvariste?
« Odgovori #5 u: Listopad 24, 2014, 10:54:11 prijepodne »
Prikljucujem se ostatku ekipe.. i drago mi da se netko probudio na forumu..  :up:

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Da li vam se da čitati iskustva HR morskog akvariste?
« Odgovori #6 u: Listopad 24, 2014, 11:03:16 prijepodne »
Apsolutno Stina. :122:

Jedino, mala digresija..  Možda bi to bilo zgodno da se piše ne u kolumni već temi. Čisto iz razloga da se iz tvog teksta razvije možda poželjna diskusija, komentari, iskustva i razmišljanja drugih reefera.
« Zadnja izmjena: Listopad 24, 2014, 11:06:44 prijepodne od Renta »

Offline IvanZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 555
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: Da li vam se da čitati iskustva HR morskog akvariste?
« Odgovori #7 u: Listopad 24, 2014, 11:11:52 prijepodne »
Apsolutno Stina. :122:

Jedino, mala digresija..  Možda bi to bilo zgodno da se piše ne u kolumni već temi. Čisto iz razloga da se iz tvog teksta razvije možda poželjna diskusija, komentari, iskustva i razmišljanja drugih reefera.

 :up:
Ne ostavljajte nista nedovrs

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Da li vam se da čitati iskustva HR morskog akvariste?
« Odgovori #8 u: Listopad 24, 2014, 11:21:16 prijepodne »
Mene baš zanima takva tema, iako sam još uvijek samo na slatkovodnoj akvaristici (prije svega jer mi se čini da je morska akvaristika preskup "sport" za mene).

U svakom slučaju ja sam za! :up:

Offline sterymar

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zadar
    • Nano ZD
Odg: Da li vam se da čitati iskustva HR morskog akvariste?
« Odgovori #9 u: Listopad 24, 2014, 11:43:18 prijepodne »
Naravno DA!

Sent from my GT-S5570 using Tapatalk 2


Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Da li vam se da čitati iskustva HR morskog akvariste?
« Odgovori #10 u: Listopad 24, 2014, 12:21:30 poslijepodne »
Apsolutno Stina. :122:

Jedino, mala digresija..  Možda bi to bilo zgodno da se piše ne u kolumni već temi. Čisto iz razloga da se iz tvog teksta razvije možda poželjna diskusija, komentari, iskustva i razmišljanja drugih reefera.

Lako rješivo... kako se objavljuju na forumu neki linkovi na članke koji se objave, tako se može i ovo..a forum ima protok tema, dok se do članaka lakše i brže dođe, tj. nekako su pristupačniji za čitanje.. znači nakon objave čklanka, otvorimo temu s linkom na sti, pa opleti po komentarima.. :)

Stina, mislim da ti odaziv na anketu dovoljno govori :)

Opleti miško!
« Zadnja izmjena: Listopad 24, 2014, 12:25:14 poslijepodne od Vedran »

Offline Vipko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Trogir
    • http://www.NetEkipa.com
Odg: Da li vam se da čitati iskustva HR morskog akvariste?
« Odgovori #11 u: Listopad 24, 2014, 12:28:12 poslijepodne »
Stina definitivno je pohvalno da nekoga je briga vezano za ovo sto si pitao, i mislim da si i postavio pitanje jer je ocigledan pad aktivnosti na forumu (pricam za morski dio koji relativno pratim).

Generalno mislim da se ima jedan glupi i kružni problem. Novi ljudi dojdu na forum i pitaju konkretne stvari sto za njihov slucaj treba. E sad tu je minus jer nisu procitali stare postove ili onaj helpdesk post koji super je koristan pocetnicima ili koristili search, a nisu procitali jer su ljeni/puno vremena uzima/neznaju naci/ostalo. I sad jednostavnije je pitati tocno sto treba i cekati da raja odgovori. I onda se ili ljudi ne jave ili se jave stariji clanovi koji ih ispale zasto nisu procitali one stare postove ili koristili search. I tako u kug. I onda ovi se pokunje jer ih napalo (doduse radi njihove greske sto nisu napravili domaci rad). Tako da tu se definitivno izgubi nesto novih AKTIVNIH clanova.

Drugi problem je sto imaju neke "struje" kod akvarista, pogotovo onih novih koji tek pocinju sistem, a nisu iskusni pa traze savjet iskusnijeg, i onda ovaj radi xyz razloga se javi ovom liku, onaj se javi onom liku, e ali ova grupa nevoli onog tipa, a ova onog, i generalno dođe se do situacije da se tema ne komentira, nema aktivnosti, a potencijalno je jako interesantan projekt.

Vratiti se na samu temu i anketu, mene i zanima iskljucivo osobna iskustva, ne ono sto ce mi onaj xyz prodati pricu samo radi nekog svog interesa. Zato se i citaju i strani forumi i članci i sl. Ima jedan hrvatski seller necu ga imenovati koji iskljucivo pise i dize u nebesa ono sto prodaje, danas je to dobro jer ima dobru ulaznu cijenu i sve to, sutra kada dobije bolju cijenu za nesto drugo, odma popljuje ono prvo i dize nebesa ovo drugo.

I sada sto reci? Hocu li citati? Naravno da hocu, ali prije toga cu pogledati ko je napisao clanak/temu/odgovor i jel se uopce isplati gubiti vrijeme na to i mozebitno dobiti krive informacije, jer o autoru generalno ovisi apsolutno sve.

Offline ante13

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 38
  • Spol: Muški   Lokacija: Novi Zagreb
Odg: Da li vam se da čitati iskustva HR morskog akvariste?
« Odgovori #12 u: Listopad 24, 2014, 12:53:51 poslijepodne »
Super. Podržavamo inicijativu.
Samo neka nema opcije pljuvanja ili negativnih kritika....nego samo LIKE i kako ti mogu pomoći. sve ostalo je prepucavanje u nedogled.

Offline zeki972

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Sisak
Odg: Da li vam se da čitati iskustva HR morskog akvariste?
« Odgovori #13 u: Listopad 24, 2014, 12:59:40 poslijepodne »
apsolutno da, volim pročitati  tuđa iskustva i ako su još  potkrijepljena radom iza  riječi svakako ih i prijmjeniti, kao što je rečeno najprije pogledam tko je temu napisao pa je onda čitam ili preskočim, jer ne volim čitati propagandne letke i samohvale..
   imam mali krug ljudi čije mišljenje poštujem i volim čuti, koji su svoj autoritet stekli i zaslužili iskustvom i kvalitetom, a ne kvantitetom i marketingom.. i bilo bi korisno za sve da napišu po koji članak ili temu..
DA

Offline MrCROant

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 272
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Rudeš
Odg: Da li vam se da čitati iskustva HR morskog akvariste?
« Odgovori #14 u: Listopad 24, 2014, 14:02:26 poslijepodne »
Clanak i na kraju link na post za diskusiju istog bi bilo najbolje..

btw. ima ko kakvu dobru pdf knjigu da udjeli pocetniku :D

thx!

Offline penzic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 270
  • Spol: Muški   Lokacija: Zgb
Odg: Da li vam se da čitati iskustva HR morskog akvariste?
« Odgovori #15 u: Listopad 24, 2014, 14:32:51 poslijepodne »
Obzirom da je Vipko napisao sve ono što i ja mislim, što reći , nego da podržavam.

Offline baica_s

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1936
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: SL.Brod Kaniža 38
  • ulovi i pusti
Odg: Da li vam se da čitati iskustva HR morskog akvariste?
« Odgovori #16 u: Listopad 24, 2014, 15:41:39 poslijepodne »
Da
Slaven Jurkiv 0989815052    035433028
Facebooku "malawi mbune"
[email protected]

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Da li vam se da čitati iskustva HR morskog akvariste?
« Odgovori #17 u: Listopad 24, 2014, 15:43:54 poslijepodne »

Generalno mislim da se ima jedan glupi i kružni problem. Novi ljudi dojdu na forum i pitaju konkretne stvari sto za njihov slucaj treba. E sad tu je minus jer nisu procitali stare postove ili onaj helpdesk post koji super je koristan pocetnicima ili koristili search, a nisu procitali jer su ljeni/puno vremena uzima/neznaju naci/ostalo. I sad jednostavnije je pitati tocno sto treba i cekati da raja odgovori. I onda se ili ljudi ne jave ili se jave stariji clanovi koji ih ispale zasto nisu procitali one stare postove ili koristili search. I tako u kug. I onda ovi se pokunje jer ih napalo (doduse radi njihove greske sto nisu napravili domaci rad). Tako da tu se definitivno izgubi nesto novih AKTIVNIH clanova.

Masu puta je postavljeno pitanje, konkretno, precizno, i svakome tko je imalo pazljivo procitao pitanje jasno da je autor itekako napravio "domaci rad", procitao sve sto je uspio pronaci, a ipak i dalje ima problem s tim i tim zbog nekog razloga.

I tko odgovori na takvo pitanje? Nitko.

Koliko puta neki mladi (ne u smislu godina) akvarista, relativni pocetnik u morskoj predstavi svoj akvarij, ili kakav projekt, nesto na sto je ponosan, sretan, pa ocekuje malo potpore, kakav savjet, mudru rijec, pohvalu, kritiku, bilo sto.

I opet - tko komentira takvu temu? Gotovo nitko.

Ali.....ako otvorim temu "mojih novih 785212 litara", stavim popis opreme, nabrojim hrpu skupih igrackica, koje istina jos ni nemam, ali su negdje na putu, samo sto nisu stigle (valjda).....e onda imamo obilne kolicine sline, svi su odjednom tu na napisu bravo, da pohvale izbor opreme, ili jednostavno da se vidi da sudjeluju i oni u tom ekstazicnom podizanju "zastava" (da ne napisem da se ustvari podize nesta drugo)..  :D :D :D

Svaka mudra rijec popracena iskustvom je itekako dobrodosla, ali u smislu komunikacije, a ne u smislu nekakvog pustog teksta, iako je i njega dobro procitati i imati dostupnog. Ali komunikacija, problem-odgovor...to je ono sto ovom dijelu foruma nedostaje.

Jer ako netko ne dobije odgovor na pitanje (ma kako glupo bilo), on ce ga potraziti na nekog drugom mjestu. Dovoljan broj ljudi koji odgovore traze na drugom mjestu = kljuc u bravu morskom dijelu foruma. A mislim da to nije poanta, zar ne?

Da skratim, malo vise angaziranosti na odgovaranje na pitanja, ma kako glupa bila, jer to stvara novi krug ljudi koji ce opet odgovarati danas sutra na ista pitanja, i tako se pravi krug ljudi, ovi jucer tupavi koji su trazili pomoc, sutra ce tu istu pomoc pruziti nekom novom "tupavom", ovi pametni su slobodni do sljedece prilike, da pisu puno pametnije stvari.

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Odg: Da li vam se da čitati iskustva HR morskog akvariste?
« Odgovori #18 u: Listopad 24, 2014, 15:55:16 poslijepodne »
Damir_Sl, zahvaljujem na odgovoru, kao i svima vama ostalim na potpori!

U svakom slučaju, sam sebe uhvatim da mi se neda pisati o nečemu što sam 1000x već pričao, govorio, pisao, ALI ne razmišljam da možda ne ovdje, na ovom forumu.

Tako da je po meni kritika na mjestu, i treba svakom postu posvetiti pažnju, jer svaki post i svaka tema podižu ovu morsku sekciju na viši nivo. Iskreno ja takve "početničke" odgovore ostavim drugima da tipkaju, ne iz bahatosti, već lijenosti. Ukoliko sam voljan kucati, na svako pitanje kucam... ispraviti ćemo to!

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Da li vam se da čitati iskustva HR morskog akvariste?
« Odgovori #19 u: Listopad 24, 2014, 16:12:21 poslijepodne »
Stina  :zagrljaj:. Obozavam ovaj site i toliko puno san naucija od vas starije garde te vam se ovim putem zahvaljujem. Najdraza literatura za kavicu ujutro  ;)

Offline Jakov123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 401
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Zagreb,Borčec
Odg: Da li vam se da čitati iskustva HR morskog akvariste?
« Odgovori #20 u: Listopad 24, 2014, 16:41:09 poslijepodne »
Bas me zanima ko je glaso ovo zadnje  :D :D
Naravno da fali 

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Da li vam se da čitati iskustva HR morskog akvariste?
« Odgovori #21 u: Listopad 24, 2014, 16:46:23 poslijepodne »
Razumljivo je to, covjek danas jednostavno nema vremena, volje, snage da posveti onoliko vremena koliko bi htio necemu, takav je zivot, nazalost.

Zato i je pohvalna ova ideja, posebice ako dolazi od covjeka koji ima sto reci, napisati i savjetovati, tako da podrzavam u potpunosti, i cekam s nestrpljenjem da vidim realizaciju ideje, nadam se uskoro, i nadam se da ce to biti obilno, Ne nuzno dijeljenje pameti (da se tako izrazim), cak i nekakav osvrt na moderne trendove, opremu, ili nekakvu uvrijezenu praksu, koja mozda i nije takva kakva djeluje.

Htio sam samo naglasiti, da bi se svi trebali malo pokrenuti, pa mozda malo aktivnije u svemu sudjelovati. Jer kad pogledas neke druge dijelove foruma, npr. slatkovodnu akvaristiku, i oni stalno manje vise vrte jedne te iste price, probleme, ideje.....ali ih vrte, nikome ne smeta, svi sretni.

Naravno ne zelim reci da ovaj podforum sad treba zatrpavati glupim pitanjima, jos glupljim odgovorima, samo da ima novih tema svakodnevno, ali, ipak malo vise sudjelovati. Ne sad nitko poimence, svi mi.

Jer ponekad, najgori odgovor je kad nema odgovora. Jer ovo ni nebi trebalo biti mjesto za konkretne odgovore, u tolikoj mjeri, koliko mjesto za razne odgovore, razmjenu misljenja, ideja i iskustava. Pa nesto ce upaliti, i nekome rjesiti problem.

A svakako je kvalitetnije i ucinkovitije odgovor dobiti od "kolege reefera" s nasih prostora, koji osim sto zna o cemu se prica, zna i cijelokupnu situaciju i sliku, stanje stvari. Svakako bolje nego odgovor dobiti od nekog amera koji koralje kupuju u pekarama, oprema je na svakom cosku, i nema sto nema za 4,99 u obliznjoj trgovini mjesovitom robom. A mi se ovdje snalazimo kako znamo i umijemo, a najbliza trgovina nam je u kini, najcesce.  :D :D

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Da li vam se da čitati iskustva HR morskog akvariste?
« Odgovori #22 u: Listopad 24, 2014, 16:52:54 poslijepodne »
Apsolutno Stina. :122:

Jedino, mala digresija..  Možda bi to bilo zgodno da se piše ne u kolumni već temi. Čisto iz razloga da se iz tvog teksta razvije možda poželjna diskusija, komentari, iskustva i razmišljanja drugih reefera.

Lako rješivo... kako se objavljuju na forumu neki linkovi na članke koji se objave, tako se može i ovo..a forum ima protok tema, dok se do članaka lakše i brže dođe, tj. nekako su pristupačniji za čitanje.. znači nakon objave čklanka, otvorimo temu s linkom na sti, pa opleti po komentarima.. :)

Stina, mislim da ti odaziv na anketu dovoljno govori :)

Opleti miško!


Imao sam i to u vidu. Link na članak s portala. Da objasnim preciznije...
Imam već staža na forumu i na takve linkove nikad nitko nije ništa napisao, komentirao. Znaš kako forumaši razmišljaju? Kad vide da je tekst samo na portalu svi se ustručavaju bilo što komentirati valjda plašeći se da će ispasti da imaju nešto negativno iskritizirati a čovjek se potrudio..uz to misle ako je nešto na portalu da ima pečat apsolutne istine pa tko su oni da to dovode u pitanje. To u startu blokira svaku diskusiju. Žišku na što mislim. ;)

Nek bude i na portalu kao ajmo reći hobističko-stručni članak ali po mojem mišljenju taj tekst se treba samo kopirati u temu (to forumaše opusti i osjećaju se pozvani da diskutiraju)... i pozvati ljude da komentiraju sa što manje bravo poštapalica već konkretno na problem.

Just my 2 cent. ;)

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Da li vam se da čitati iskustva HR morskog akvariste?
« Odgovori #23 u: Listopad 24, 2014, 17:00:57 poslijepodne »
m ožda da renta možda ne..ovsii na koji članak gledaš na koji je postavljen link...
jer ako pogledaš ovdje podforum članci s portala, vidiš da se na neke linkove pisalo i dobro..tako da mislim da nema frke oko diskutiranja o navedenoj temi :)
bilo kako bilo, štop god da se počne, al samo da se počne i da krenemo naprijed..  :up:


OT
slatkovodna kaj mi čekamo, sad će nas ovi pomest :D  :zagrljaj:

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Da li vam se da čitati iskustva HR morskog akvariste?
« Odgovori #24 u: Listopad 24, 2014, 17:05:56 poslijepodne »
Nije teško uz link i napraviti copy/paste članka. Samo to.