Travanj 23, 2024, 17:10:35 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Neobičan gušter u ZOO Cityu  (Posjeta: 11140 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Neobičan gušter u ZOO Cityu
« u: Kolovoz 20, 2013, 13:17:15 poslijepodne »
Jučer sam u ZOO Cityju vidjel ovog guštera. "Štitastorepi nešto...." Cijena 1780kn. Kolekcionari navalite  :).

Offline acidorange

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 718
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Neobičan gušter u ZOO Cityu
« Odgovori #1 u: Kolovoz 20, 2013, 13:56:28 poslijepodne »
To bi trebala biti Xenagama taylori http://www.gherp.com/taylori/xenagama.htm

Neuobičajeno za vidjeti, pogotovo u pet shopovima.

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Neobičan gušter u ZOO Cityu
« Odgovori #2 u: Kolovoz 20, 2013, 14:47:39 poslijepodne »
To je to. Da, neobični su, zato je i cijena takva.

Offline sharky01

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 76
Odg: Neobičan gušter u ZOO Cityu
« Odgovori #3 u: Kolovoz 22, 2013, 00:27:51 prijepodne »
i WC je , slučajno se zna
 

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Neobičan gušter u ZOO Cityu
« Odgovori #4 u: Kolovoz 24, 2013, 11:20:26 prijepodne »
Xenagame (taylori i nešto rijeđe batilifera) na sajmovima u EU koštaju 60-80€. Za 80-100€ nađu se crveni taylor-i i to sve iz uzgoja. ZOO City je inače poznat po umjerenim cijenama  :D

Offline Anaunadora

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 53
  • Spol: Ženski   Lokacija: okolica Zagreba
Odg: Neobičan gušter u ZOO Cityu
« Odgovori #5 u: Listopad 21, 2013, 00:04:07 prijepodne »
Jadan!  -?

Valjda se netko tko se kuži u guštere brine o njemu.
Da sam pri lovi, sad bi mijenjao adresu.  :heartbr:

Offline tarantula 87

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1673
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Varaždin
Odg: Neobičan gušter u ZOO Cityu
« Odgovori #6 u: Listopad 21, 2013, 08:53:22 prijepodne »
U većini slučajeva se boje zmije,npr u VŽ je nesmiju izvaditi iz terarija... :)

Offline Anaunadora

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 53
  • Spol: Ženski   Lokacija: okolica Zagreba
Odg: Neobičan gušter u ZOO Cityu
« Odgovori #7 u: Listopad 21, 2013, 13:05:02 poslijepodne »
Ma di god dođeš ništa ti neće izvaditi.
Jadne živine, samo se pate tamo...  :'(

Offline Kori

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Neobičan gušter u ZOO Cityu
« Odgovori #8 u: Listopad 21, 2013, 18:45:07 poslijepodne »
Da sam pri lovi, sad bi mijenjao adresu.  :heartbr:

Kupovinom iz samilosti bi spasila jednu zivotinju, ali bi potakla daljnju trgovinu. Ako pet shop uspije rasprodati sve zivotinje drugi put ce naruciti istu ili cak vecu kolicinu zivotinja i opet ce se ponoviti ista prica. Stoga je najbolji nacin da smanjis mucenje zivotinja u pet shopu bojkotirati kupovinu bolesnih zivotinja i zivotinja drzanih u pogresnim uvjetima.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Anaunadora

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 53
  • Spol: Ženski   Lokacija: okolica Zagreba
Odg: Neobičan gušter u ZOO Cityu
« Odgovori #9 u: Listopad 21, 2013, 19:06:15 poslijepodne »
Da sam pri lovi, sad bi mijenjao adresu.  :heartbr:

Kupovinom iz samilosti bi spasila jednu zivotinju, ali bi potakla daljnju trgovinu. Ako pet shop uspije rasprodati sve zivotinje drugi put ce naruciti istu ili cak vecu kolicinu zivotinja i opet ce se ponoviti ista prica. Stoga je najbolji nacin da smanjis mucenje zivotinja u pet shopu bojkotirati kupovinu bolesnih zivotinja i zivotinja drzanih u pogresnim uvjetima.

Sve ja kužim kaj hoćeš reći ali da je po tvom, moje obje agame ne da bi dosad uginule. Ne bi čak ni krepale, nego bi crknule.
Zdravu životinju će ti svako htjeti. Ali bolesnu? Imaju sreću da postoje frikovi poput mene.

EDIT: Nakon što sam im neke stvari rekla; shvatili su! I više ne nabavljaju guštere.
Vjerovao ili ne - ali jedna osoba može promijeniti nešto. Samo je pitanje koliko je ustrajna u tome ;)
Ja sam svjesna toga da ne mogu promijeniti cijeli svijet... ali promijeniti svijet tog jednog bića koje si samo ne može pomoći - je barem 'nešto'.
I to 'nešto' je više od 'ništa'.

« Zadnja izmjena: Listopad 21, 2013, 19:22:30 poslijepodne od Anaunadora »

Offline BULL77

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 171
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Kvarner
Odg: Neobičan gušter u ZOO Cityu
« Odgovori #10 u: Listopad 21, 2013, 19:41:30 poslijepodne »
Svaka cast na ustrajnosti  :122:

Offline Anaunadora

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 53
  • Spol: Ženski   Lokacija: okolica Zagreba
Odg: Neobičan gušter u ZOO Cityu
« Odgovori #11 u: Listopad 21, 2013, 20:07:01 poslijepodne »
Svaka cast na ustrajnosti  :122:

Ma najveća čast mi je što su oboje izvukli živu glavu.
Ali isto tako i njih dvoje je zaslužno za to što su spasili brojne druge guštere koji bi prodefilirali nakon njih.
Tako da su zapravo njih dvoje podnijeli najveću žrtvu, ja sam samo bila njihov glas.  ;)
Ali zato sam i njima i sebi obećala da će živjet k'o mali bogovi kad ih izvučem.

I sutra sam opet Ace Ventura... opet treba spasit jednu agamu koja je u totalnoj komi ali ne iz pet shopa; tak da opet kak' god da ga okreneš - najgore je što je tako lako doći do životinja, a još lakše uništiti ih. :dead: :-X
Prosječna cijena agame je cca 300-400 kn. 400 kuna potrošiš za sat vremena.
A ona ima cijeli život pred sobom i kvaliteta života joj ovisi o sreći. Doslovno. Kak' potrefi vlasnika!
To ne bi smjelo biti tako.

Nije svatko za sve.

« Zadnja izmjena: Listopad 21, 2013, 20:10:32 poslijepodne od Anaunadora »

Offline Kori

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Neobičan gušter u ZOO Cityu
« Odgovori #12 u: Listopad 21, 2013, 21:24:17 poslijepodne »

Sve ja kužim kaj hoćeš reći ali da je po tvom, moje obje agame ne da bi dosad uginule. Ne bi čak ni krepale, nego bi crknule.
Zdravu životinju će ti svako htjeti. Ali bolesnu? Imaju sreću da postoje frikovi poput mene.

EDIT: Nakon što sam im neke stvari rekla; shvatili su! I više ne nabavljaju guštere.
Vjerovao ili ne - ali jedna osoba može promijeniti nešto. Samo je pitanje koliko je ustrajna u tome ;)
Ja sam svjesna toga da ne mogu promijeniti cijeli svijet... ali promijeniti svijet tog jednog bića koje si samo ne može pomoći - je barem 'nešto'.
I to 'nešto' je više od 'ništa'.

Oprosti, ali ja se vec 10 godina natezem s pet shopovima da se prestanu prodavati velike vrste kornjaca u neadekvatnim uvjetima tako da jako dobro znam sto ti govorim, koliko nesto ima smisla i da su obecanja pet shopova drek na sibici. Znam da imas najbolju namjeru, ali od tebe je jako naivno vjerovati na rijec obicnom prodavacu koji je tamo da ti kaze sve ono sto sto zelis cuti kako bi im ostala kupac, oni imaju malen do gotovo nikakav utjecaj u tako velikom lancu pet shopova. Koje zivotinje ce se naci u pet shopu na prodaju ovisi gotovo iskljucivo o tome sto uvoznik s kojim pet shop ima ugovor u toj turi uspije uvesti. Kada si ti kupila svoja dva gustera administraciji koja se bavi nabavkom zivotinja i uvozniku si samo porucila da se prodaju i da ih u drugoj turi treba naruciti jos. Tako da si svoja dva gustera spasila, a nazalost buduca npr. 4 koja ce biti uvezena i distribuirana u ko zna koju poslovnicu si "unistila" jer normalno ne mozes cijele dane trcati po pet shopovima i kupovati gustere. Koliko god vjerovala da si ucinila ispravnu stvar, dodala si ulje na vatru.
Ako zelis sto vise sprijeciti takve slucajeve mozes:
1. Bojkotirati kupovinu takvih zivotinja, i da, nazalost je normalno da bude zivotinja koje ce se muciti i uginuti (al bolje dvije nego buducih 100, ne?)
2. Provoditi edukaciju ljudi da ne kupuju zivotinje na takvim mjestima,  educirati o pravilnoj brizi na sve dostupne nacine.
3. Apelirati ljudima iz Ministarstva da postroze inspekcije, uvedu vece kazne i zabrane određene jeftine i lako dostupne vrste.

Potpuno mi je jasno sto pokusavas napraviti jer sam vec sve to prosao, moze se svakako utjecati i promijeniti stvari na bolje, samo trebas promijeniti pristup! Evo ti jedan clanak koji se bavi tim problemom: LINK
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Anaunadora

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 53
  • Spol: Ženski   Lokacija: okolica Zagreba
Odg: Neobičan gušter u ZOO Cityu
« Odgovori #13 u: Listopad 21, 2013, 22:41:44 poslijepodne »

Sve ja kužim kaj hoćeš reći ali da je po tvom, moje obje agame ne da bi dosad uginule. Ne bi čak ni krepale, nego bi crknule.
Zdravu životinju će ti svako htjeti. Ali bolesnu? Imaju sreću da postoje frikovi poput mene.

EDIT: Nakon što sam im neke stvari rekla; shvatili su! I više ne nabavljaju guštere.
Vjerovao ili ne - ali jedna osoba može promijeniti nešto. Samo je pitanje koliko je ustrajna u tome ;)
Ja sam svjesna toga da ne mogu promijeniti cijeli svijet... ali promijeniti svijet tog jednog bića koje si samo ne može pomoći - je barem 'nešto'.
I to 'nešto' je više od 'ništa'.

Oprosti, ali ja se vec 10 godina natezem s pet shopovima da se prestanu prodavati velike vrste kornjaca u neadekvatnim uvjetima tako da jako dobro znam sto ti govorim, koliko nesto ima smisla i da su obecanja pet shopova drek na sibici. Znam da imas najbolju namjeru, ali od tebe je jako naivno vjerovati na rijec obicnom prodavacu koji je tamo da ti kaze sve ono sto sto zelis cuti kako bi im ostala kupac, oni imaju malen do gotovo nikakav utjecaj u tako velikom lancu pet shopova. Koje zivotinje ce se naci u pet shopu na prodaju ovisi gotovo iskljucivo o tome sto uvoznik s kojim pet shop ima ugovor u toj turi uspije uvesti. Kada si ti kupila svoja dva gustera administraciji koja se bavi nabavkom zivotinja i uvozniku si samo porucila da se prodaju i da ih u drugoj turi treba naruciti jos. Tako da si svoja dva gustera spasila, a nazalost buduca npr. 4 koja ce biti uvezena i distribuirana u ko zna koju poslovnicu si "unistila" jer normalno ne mozes cijele dane trcati po pet shopovima i kupovati gustere. Koliko god vjerovala da si ucinila ispravnu stvar, dodala si ulje na vatru.
Ako zelis sto vise sprijeciti takve slucajeve mozes:
1. Bojkotirati kupovinu takvih zivotinja, i da, nazalost je normalno da bude zivotinja koje ce se muciti i uginuti (al bolje dvije nego buducih 100, ne?)
2. Provoditi edukaciju ljudi da ne kupuju zivotinje na takvim mjestima,  educirati o pravilnoj brizi na sve dostupne nacine.
3. Apelirati ljudima iz Ministarstva da postroze inspekcije, uvedu vece kazne i zabrane određene jeftine i lako dostupne vrste.

Potpuno mi je jasno sto pokusavas napraviti jer sam vec sve to prosao, moze se svakako utjecati i promijeniti stvari na bolje, samo trebas promijeniti pristup! Evo ti jedan clanak koji se bavi tim problemom: LINK

Zašto bi JA mijenjala pristup?! Ja sam svoju volju istjerala.

Jako mi je žao što to misliš. U ovom slučaju - nema više guštera!
Vjerovao ili ne, ali ne - ne nabavljaju ih više! Odustali su od agama i od gekona; jedino su njih držali.
A to znam zato što mi poznanica radi tamo. Prema tome, dovoljno je nazvati je ili jednostavno protegnuti noge i na blef uletiti.

Ako se 10 godina natežeš i nisi postigao što si htio - ne misliš da bi trebao promijeniti taktiku?
Lako je govoriti bojkotiraj. OK. Ti bojkotiraš.
I ne, nije normalno da životinja pati.  :-X
Jel znaš koliko je red head agama umrlo u jebenom pet centru?! Na desetke! Svi misle da se radi o jednom te istom gušteru kad ga vide ali pitanje je koji je po redu?
A nijedna nije prodana!
I kaj si ti napravio? Ništa! Baš ništa. Sjediš doma i uvjeren si da radiš nekaj dobro?


Ali gle, uopće se ne čudim jer ljudi ne žele bolesnog čovjeka blizu sebe; kad si zdrav svi su oko tebe, a kad se razboliš - u biti, svi imaju nekog posla.
Ako se ljudi tako ponašaju prema ljudima nije ni čudo da se ovako ponašaju prema bolesnim životinjama.
A ako ćeš nabaviti životinju od 'uzgajivača' opet ti nitko ništa ne garantira jer da su svi naši uzgajivači tako divni, obzirni i krasni onda maksimalni životni vijek kameleona u Hrvatskoj ne bi bio 4 faking godine!
Svaka čast izuzetcima ali ovo je nažalost prosjek.

Jedini ljudi koji su gori od ljudi koji muče životinje na bilokoji način - su oni koji to gledaju i znaju, i ne čine ništa.
Ako želiš mir... pripremi se na rat.
Nitko nije ništa postigao iz kauča.

Usputno si zaboravio na jednu stvar.
Ono što je žena u stanju napraviti... to muškarcu ne može pasti na pamet ni u snu  :)








« Zadnja izmjena: Listopad 21, 2013, 22:57:27 poslijepodne od Anaunadora »

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Neobičan gušter u ZOO Cityu
« Odgovori #14 u: Listopad 21, 2013, 22:54:25 poslijepodne »
Nije rješenja da životinja pati. Ok, tad se zove inspekcija i pokrene se po tom pitanju. Mahnito kupovanje jadnih životinja u pet shopovima nije dobro, samo se nabavljaju nove.
Čast tom jednom pet shopu na prestanku nabave, ali drugi to ne rade! Odite u zoocity u city centar i pogledajte ono ruglo od terarija u izlogu. Kako ode jedna životinja samo tamo utrpaju drugu!!!!

Prijava nadležnima i inzistiranjem na provođenjima već postojećih zakona može donijeti boljitak svima. Je, jedan gušter u mukama naspram njih nekoliko desetaka... Osobno ne želim takvim trgovinama davati svoje novce, pa ni za korist te jedne životinje. Treba gledati veću sliku u cijeloj priči.

Kakve 4 godine za kameleone od RH uzgajivača?? Koja suluda izjava!

I lijepo molim pripaziti malo na rječnik!!!!!

Offline Anaunadora

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 53
  • Spol: Ženski   Lokacija: okolica Zagreba
Odg: Neobičan gušter u ZOO Cityu
« Odgovori #15 u: Listopad 21, 2013, 23:08:43 poslijepodne »
Nije rješenja da životinja pati. Ok, tad se zove inspekcija i pokrene se po tom pitanju. Mahnito kupovanje jadnih životinja u pet shopovima nije dobro, samo se nabavljaju nove.
Čast tom jednom pet shopu na prestanku nabave, ali drugi to ne rade! Odite u zoocity u city centar i pogledajte ono ruglo od terarija u izlogu. Kako ode jedna životinja samo tamo utrpaju drugu!!!!

Prijava nadležnima i inzistiranjem na provođenjima već postojećih zakona može donijeti boljitak svima. Je, jedan gušter u mukama naspram njih nekoliko desetaka... Osobno ne želim takvim trgovinama davati svoje novce, pa ni za korist te jedne životinje. Treba gledati veću sliku u cijeloj priči.

Kakve 4 godine za kameleone od RH uzgajivača?? Koja suluda izjava!

I lijepo molim pripaziti malo na rječnik!!!!!

Pa korak po korak. :)

Recimo bilo je to jednom davno davno... u Pet centru su držali P.murinusa pod G.roseu.
To se radi na način da se ljudima objasni da nemaju pojma koga drže. I u konačnici bilo je tako.
Samo im je netko to trebao prezentirati.
Kad si zadnji put tamo vidio tarantulu?  :)

Novci kako došli tako ošli i to je jedna od odvratnijih stvari koja je našoj vrsti pala na pamet.
Osobno, odvratna je sama ideja da život jednog hrčka 'vrijedi' 40 kuna, kunića 150, a jedan npr. žako 9000 kn.
Odvratno!

Novci su zato da se troše.  :)

I da, itekako ih ima!
Zato što postoje ljudi koji mogu tvrditi za sebe da uživaju u teraristici ali nažalost... jedno leglo kameleona/agama će to promijeniti. Možda je tako i bilo ispočetka ali opet dolazimo na proklete novce.
Nek' ima 20 agama. Nek ih prodaje po 300 kuna. To je 6000 kn.
Ista stvar nek je s kameleonima.
Na njima će još i više zaraditi s obzirom da je prosjek 450 kuna.
A ljudima se znalo zalomiti. Pa su se sparili brat/sestra. Neki su to i svjesno radili. Prema tome nisu baš apsolutno svi ljudi kod nas tak' čistih ruku.
Protiv genetike se ne može.


Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Neobičan gušter u ZOO Cityu
« Odgovori #16 u: Listopad 21, 2013, 23:22:45 poslijepodne »
Vidio nisam, u krivom rodu mi se obraćaš. Ne bi znala, ne posjećujem pet centar pa ni ne znam.

A čuj, novci nisu tema za ovaj forum, živimo u društvu u kojem živimo i njemu se prilagođavamo kako najbolje znamo. Nešto što je tebi suludno, meni je pak sasvim normalno.

Ne znam koje uzgajivače poznaješ, niti možeš svakog tko odluči spariti 2 životinje nazvati uzgajivačem - zna se koja je procedura za registrirati uzgoj u RH.

Kameleoni su malo širok pojam, obzirom da pod pojmom kameleon, Chamaeleonidae porodica , ima oko cca 130 vrsta koje imaju različite duljinu životnog vijeka.
Ako misliš na jemenca, chamaeleo calyptratus njihov životni vijek je 5-6 godina.

Offline Anaunadora

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 53
  • Spol: Ženski   Lokacija: okolica Zagreba
Odg: Neobičan gušter u ZOO Cityu
« Odgovori #17 u: Listopad 21, 2013, 23:31:43 poslijepodne »
Vidio nisam, u krivom rodu mi se obraćaš. Ne bi znala, ne posjećujem pet centar pa ni ne znam.

A čuj, novci nisu tema za ovaj forum, živimo u društvu u kojem živimo i njemu se prilagođavamo kako najbolje znamo. Nešto što je tebi suludno, meni je pak sasvim normalno.

Ne znam koje uzgajivače poznaješ, niti možeš svakog tko odluči spariti 2 životinje nazvati uzgajivačem - zna se koja je procedura za registrirati uzgoj u RH.

Kameleoni su malo širok pojam, obzirom da pod pojmom kameleon, Chamaeleonidae porodica , ima oko cca 130 vrsta koje imaju različite duljinu životnog vijeka.
Ako misliš na jemenca, chamaeleo calyptratus njihov životni vijek je 5-6 godina.

O tome upravo govorim.
Izgleda da dobra prezentacija je sve što je potrebno kako bi se ljudima zamazale oči. Kako bi se prikazali divni i krasni, a ljudi obično povjeruju.
Izgleda da se danas svatko može zvati uzgajivačem ali problem je upravo u tome što ih je pravih jako malo.
I u čem je onda razlika ako ti isti prodaju svoje agame jednom pet centru i prodaju doma?
Doma kod njega ćeš ga platit 200 kuna manje.

Kod nas bi sve iz temelja trebalo mijenjati, svi nešto bojkotiraju, svi su veliki ljubitelji životinja, a ništa se ne mijenja.
I onda dolazi do onog: Napad je najbolja obrana!

Mislite si svi kaj hoćete ali moje agame u mojim očima vrijede više nego 99% ljudi koje poznajem.
I da, iz pet shopa su! Zato kaj su kod krivih ljudi završile znači da su trebale crknut?!
I onda govorimo o nekakvoj ljubavi? Ma daj....

Ja sam jedna od onih koja će uzeti prije zlostavljanog psa iz azila nego fancy schmancy psa od uzgajivača.
Jedna od onih koja će ostati kad svi odu
Koja će zadnje novce dati za spot lampu i biti gladna do sljedeće plaće.
I ponosim se time!




« Zadnja izmjena: Listopad 21, 2013, 23:36:40 poslijepodne od Anaunadora »

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Neobičan gušter u ZOO Cityu
« Odgovori #18 u: Listopad 21, 2013, 23:36:14 poslijepodne »
Ista stvar kao i s psima bez rodovnika. Jedino rješenje je edukacija i edukacija.... i suradnja s nadležnim inspekcijama i ministarstvima.

Moraš priznati da nije rješenje mahnito kupovanje životinja, da bi ih se spasilo jer se s tim može spasiti nekolicina životinja, ali one i dalje i dalje dolaze i stavljaju se u iste uvjete a pet shopovi trljaju ruke jer napokon zarađuju na njima.


Offline Anaunadora

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 53
  • Spol: Ženski   Lokacija: okolica Zagreba
Odg: Neobičan gušter u ZOO Cityu
« Odgovori #19 u: Listopad 21, 2013, 23:48:54 poslijepodne »
Ista stvar kao i s psima bez rodovnika. Jedino rješenje je edukacija i edukacija.... i suradnja s nadležnim inspekcijama i ministarstvima.

Moraš priznati da nije rješenje mahnito kupovanje životinja, da bi ih se spasilo jer se s tim može spasiti nekolicina životinja, ali one i dalje i dalje dolaze i stavljaju se u iste uvjete a pet shopovi trljaju ruke jer napokon zarađuju na njima.



Nisu problem pet shopovi. Problem je mentalitet Hrvata.
Mi koji imamo pauke, guštere i zmije smo luđaci i nismo normalni.
Sad ćeš mi još reći da nije istina da ljudi to tako doživljavaju?

Problem je što se ove životinje tako doživljavaju isto kao i njihovi vlasnici.
Zahvaljujući AkTeru korak po korak... ljudima će se valjda jednom zrušiti predrasude.

Problem su većina ljudi koji tamo rade.
Znam ljude koji stvarno s ljubavi rade u pet shopu i bore se. I vlasnici takvih pet shopova dođu k pameti kad im se kaže da ne drže gmazove.
I uopće ne bi bio problem držati u pet shopu agame i ostale...  da oni imaju pravilno složenu rasvjetu, pravilnu prehranu i pravilno suplementirane vitamine i kalcij.
Problem je naša pohlepna kapitalistička vrsta.
« Zadnja izmjena: Listopad 21, 2013, 23:52:43 poslijepodne od Anaunadora »

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Neobičan gušter u ZOO Cityu
« Odgovori #20 u: Listopad 21, 2013, 23:56:07 poslijepodne »
Je, problem je. Zato AkTer i postoji i nas nekoliko luđaka koji se trudimo svake godine educirati i doprijeti do što većeg broja ljudi.
Svjesna sam problema i zato vodim terra dio AkTer-a i navlačim ljude za rukav da dođu izlagati i prezentirati građanima pravilan način držanja tih ljubimaca.

Da, mali pet shopovi još nekako, al ovi veliki lanci pet shopova - dok njih se ne može na taj način doprijeti jer ih jednostavno nije briga.

Offline Anaunadora

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 53
  • Spol: Ženski   Lokacija: okolica Zagreba
Odg: Neobičan gušter u ZOO Cityu
« Odgovori #21 u: Listopad 22, 2013, 00:05:22 prijepodne »
Je, problem je. Zato AkTer i postoji i nas nekoliko luđaka koji se trudimo svake godine educirati i doprijeti do što većeg broja ljudi.
Svjesna sam problema i zato vodim terra dio AkTer-a i navlačim ljude za rukav da dođu izlagati i prezentirati građanima pravilan način držanja tih ljubimaca.

Da, mali pet shopovi još nekako, al ovi veliki lanci pet shopova - dok njih se ne može na taj način doprijeti jer ih jednostavno nije briga.


Radilo se o jednom lancu.  :)
Lancu koji je velika konkurencija ostalima.
Oni su izabrali biti drugačiji. Respect!
Njihove životinje mogu ići samo odgovornim vlasnicima.
Od hrčka pa nadalje.

I to će na kraju preusuditi.






Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Neobičan gušter u ZOO Cityu
« Odgovori #22 u: Listopad 22, 2013, 00:10:08 prijepodne »
Pet centar i zoo city konkretno! A takvih će biti puno, puno više... mali izumiru i dolaze veliki...

Offline Anaunadora

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 53
  • Spol: Ženski   Lokacija: okolica Zagreba
Odg: Neobičan gušter u ZOO Cityu
« Odgovori #23 u: Listopad 22, 2013, 00:13:59 prijepodne »
Pet centar i zoo city konkretno! A takvih će biti puno, puno više... mali izumiru i dolaze veliki...

Gle.. kak' je Pet centar povukao tarantule, povukli su ih i ostali.
A zašto?
Zato kaj su shvatili da jednostavno nema smisla.

A da bi došli do tog zaključka netko im mora objasniti zašto nema smisla.
.
Mic po mic...  :)

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Neobičan gušter u ZOO Cityu
« Odgovori #24 u: Listopad 22, 2013, 00:19:04 prijepodne »
Aha, onda odi u zoo city pa ćeš vidjeti kako se lijepo tarantule prodaju...Očito njima nitko nije objasnio.

Ali na kraju si i ti doša do zaključka koji je na početku teme postavio Kori, dakle treba djelovati na višoj razini od pukog spašavanja jedne ili nekolicine životinja iz uvjeta u pet shopovima!

Ja sam osobno pronašla način na koji to radim, a ako želiš pomoći u edukaciji slobodna si nam se pridružiti na sljedećem AkTer i pomoći nam u edukaciji  :up: Ili izložiti svoje spašene ljubimce, kao što smo ove godine izložili spašenu iguanu Gigija.

Offline Anaunadora

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 53
  • Spol: Ženski   Lokacija: okolica Zagreba
Odg: Neobičan gušter u ZOO Cityu
« Odgovori #25 u: Listopad 22, 2013, 00:28:35 prijepodne »
Aha, onda odi u zoo city pa ćeš vidjeti kako se lijepo tarantule prodaju...Očito njima nitko nije objasnio.

Ali na kraju si i ti doša do zaključka koji je na početku teme postavio Kori, dakle treba djelovati na višoj razini od pukog spašavanja jedne ili nekolicine životinja iz uvjeta u pet shopovima!

Ja sam osobno pronašla način na koji to radim, a ako želiš pomoći u edukaciji slobodna si nam se pridružiti na sljedećem AkTer i pomoći nam u edukaciji  :up: Ili izložiti svoje spašene ljubimce, kao što smo ove godine izložili spašenu iguanu Gigija.

Pa mogu ih pokušat prodavat do prve inspekcije.
Jer ih se ne smije od 2009 držati u pet shopovima.  :)

A ako to znaš tj. vidiš, zašto ne djeluješ?
Kaj te košta?!!

Gle, ako imam lovu i prostor - dat ću tom nekome drugu šansu bio s oglasnika ili iz pet shopa.
Ja sam takva!
To su moja djeca iz Nazorove - gledaj to tak  :)

Najžalosnije je što su ljudi izgubili NADU. Zaboravili su kako je to vjerovati, boriti se, nadati se.
Jednom je na nekoj radijskoj postaji ujutro bilo pitanje: 'Zašto se svaki dan ustajete i idete raditi'

Znaš koji je najčešći odgovor bio?
U stilu: 'Zato jer i svi ostali idu.'

To je prokleto tužno i žalosno.

Što se tiče edukacije, s ili bez AkTera, kad god čujem, kako god mogu - pomoći ću.
Ali kaj se tiče izlaganja... ne bi.
Jedan lik je sretan kaj nije završil kod električne jegulje, a vlasnik žute agamice sretan na mom ubojitom pogledu.
Lik je shvatio.
Lik ju se našo zaje*avat! I kucka li ga kucka, maše, naslanja se... a majke ti  :-X :-X :-X
Agama je iz trenutka u trenutak bila sve crnja i crnja, ma dupla!
Micica....
« Zadnja izmjena: Listopad 22, 2013, 00:34:39 prijepodne od Anaunadora »

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Neobičan gušter u ZOO Cityu
« Odgovori #26 u: Listopad 22, 2013, 00:34:12 prijepodne »
Molim link na članak zakona kojim se zabranjuje njihovo držanje u pet shopovima, obzirom da nisam upoznata s njim.

A čuj, ne bi ni ja. Moje životinje su doma došle pod stresom i još se oporavljaju. Al netko mora, inače na temelju čega raditi edukaciju?!

No nebitno, svatko ima svoje metode i načine, bitno je samo da se u principu borimo za istu stvar  :up:

Offline Anaunadora

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 53
  • Spol: Ženski   Lokacija: okolica Zagreba
Odg: Neobičan gušter u ZOO Cityu
« Odgovori #27 u: Listopad 22, 2013, 00:37:08 prijepodne »
Molim link na članak zakona kojim se zabranjuje njihovo držanje u pet shopovima, obzirom da nisam upoznata s njim.

A čuj, ne bi ni ja. Moje životinje su doma došle pod stresom i još se oporavljaju. Al netko mora, inače na temelju čega raditi edukaciju?!

No nebitno, svatko ima svoje metode i načine, bitno je samo da se u principu borimo za istu stvar  :up:

Ma znaš sigurno. 2009. ga je grad Zagreb izglasao.

Bar smo se u nečem složile  :up:

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Neobičan gušter u ZOO Cityu
« Odgovori #28 u: Listopad 22, 2013, 00:39:07 prijepodne »
Ahaa pretpostavila sam da na to misliš. To je gradska odredba a ne zakon, te je obvezujuć samo za područje grada Zagreba. Dakle, bilo gdje drugo u RH se mogu normalno prodavati u pet shopovima, sukladno zakonu.

I ne obuhvaća samo tarantule već i dosta drugih terra životinja, ponajprije zmija.

Offline Anaunadora

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 53
  • Spol: Ženski   Lokacija: okolica Zagreba
Odg: Neobičan gušter u ZOO Cityu
« Odgovori #29 u: Listopad 22, 2013, 00:42:59 prijepodne »
Ahaa pretpostavila sam da na to misliš. To je gradska odredba a ne zakon, te je obvezujuć samo za područje grada Zagreba. Dakle, bilo gdje drugo u RH se mogu normalno prodavati u pet shopovima, sukladno zakonu.

Ja se opće čudim da je ostalo samo na tome.

Ma glupo je u biti napisan. Svi pauci su otrovni. Pitanje je do koje mjere.
A zmije su najviše poklopili...
Ali bolje i to nego ništa. Bar ih se nekolicina spasila.

PS: Al di su našli oblačastog leoparda?  :D :D :D :D :D
Na taj dio uvijek riknem...

« Zadnja izmjena: Listopad 22, 2013, 00:46:05 prijepodne od Anaunadora »

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Neobičan gušter u ZOO Cityu
« Odgovori #30 u: Listopad 22, 2013, 00:47:25 prijepodne »
Upravo se radi na rušenju te odredbe!

Po tom pravilniku ja ne bi smjela doma držati moje ljubimice... samo, ja sam im rupa u pravilniku  :D

Offline Anaunadora

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 53
  • Spol: Ženski   Lokacija: okolica Zagreba
Odg: Neobičan gušter u ZOO Cityu
« Odgovori #31 u: Listopad 22, 2013, 00:54:58 prijepodne »
Upravo se radi na rušenju te odredbe!

Po tom pravilniku ja ne bi smjela doma držati moje ljubimice... samo, ja sam im rupa u pravilniku  :D

Pa čuj i ja sam.  :D
Par kilometrića dalje od Zagreba. Hihihii

Ne srušiti... nek' ostane.
Dozvole treba uvesti. Inspekcije koje će određivati tko smije držati a tko ne.
Recimo to ovako... složiti ekipu koja će provjeravati da li životinje žive u dobrim i zadovoljavajućim uvjetima?

Zakaj bi se budale na području Zagreba izvukle?
Da su svi ko ti i većine ljudi koje znam koji se fakat brinu... e onda ja ne bi ovaj tjedan morala ić' spašavat agamu.
O jednoj se kolko tolko brinulo, a druga je bila 'bezveze' i ta koja je 'bezveze' je upola manja i zakržljala jer se nije hranila!
Obje su bolesne bile, cijeli Zagreb sam na noge digla, da bi sad ova druga bila likvidirana jer 'ona nije proporcija koje sam ja očekivala'.
A isto su stare.

 :-X X-( :-X X-( :down:



Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Neobičan gušter u ZOO Cityu
« Odgovori #32 u: Listopad 22, 2013, 01:00:10 prijepodne »
Ne na taj način, živim gotovo u centru, nebitni sad detalji, institucije koje trebaju znati o tome znaju.

Ne slažemo se, stvaranjem provjera se samo radi fama oko tih životinja. Do EU smo se svi s CITES životinjama upisivali u evidneciju držatelja. A Ministarstvo je itekako slalo inspekcije i šalje na prijave. Dakle, samo treba prijaviti.

Nije zlostavljanje i zanemarivanje životinja samo problem gmazova, problem je svih životinja koje se drže kao kućni ljubimci, a s ovom raspravom smo već debelo otišle u off na ovoj temi.

Offline Anaunadora

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 53
  • Spol: Ženski   Lokacija: okolica Zagreba
Odg: Neobičan gušter u ZOO Cityu
« Odgovori #33 u: Listopad 22, 2013, 01:12:31 prijepodne »
Ne na taj način, živim gotovo u centru, nebitni sad detalji, institucije koje trebaju znati o tome znaju.

Ne slažemo se, stvaranjem provjera se samo radi fama oko tih životinja. Do EU smo se svi s CITES životinjama upisivali u evidneciju držatelja. A Ministarstvo je itekako slalo inspekcije i šalje na prijave. Dakle, samo treba prijaviti.

Nije zlostavljanje i zanemarivanje životinja samo problem gmazova, problem je svih životinja koje se drže kao kućni ljubimci, a s ovom raspravom smo već debelo otišle u off na ovoj temi.

A bome jesmo  :D
Al u tome je problem.
Recimo, imam za ljubimca i velikog papagaja koji spada pod zaštićenu vrstu.
Kad sam je dobila samo sam s papirima otišla u ministarstvo i prijavila je. I amen.
Problem je... kako ćeš dobiti papire kad u 90 % slučajeva ljudi koji prodaju gmazove nisu registrirani uzgajivači?
Nikak.

To prvo. A drugo. Na papiru mi pišu XY mjere kaveza u kojem je. Ispočetka je bila u tom koji je zakonom propisan kao minimalac jer joj veći nismo u tom momentu mogle kupiti ali je ubrzo dobila veći.
To se nije promijenilo na papirima da je u većem..
A isto tako, di tebi piše da ako prijaviš s odgovarajućim npr. dimenzijama terarija da nakon xy vremena je netko neće staviti u manji prostor?
To je recimo problem iguana. Većina ih je u premalom prostoru.
Na oglasniku naletim na oglas di se prodaje iguana cca 120-150 cm, tak nešto, a terarij je 160 cm.
Pa to treba tuć'! Problem je kaj svaki bedak može imat kaj hoće ako to može platit.

Zato bi ja uvela barem jednom godišnje inspekcije. Općenito mislim.  :up:
« Zadnja izmjena: Listopad 22, 2013, 01:17:23 prijepodne od Anaunadora »

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Neobičan gušter u ZOO Cityu
« Odgovori #34 u: Listopad 22, 2013, 01:18:26 prijepodne »
Lijepo, i to se moglo do EU, jer im je trebalo nulto stanje CITES životinja. Više ne.

Je, znam, prije 15 dana sam presušila o pričanju priča o iguanama... Inspekcije neće rješiti problem već edukacija. Jel možda vidiš neku dramatičnu promjenu kod držanja pasa a tamo inspekcija izlazi na teren gotovo svakodnevno....

Offline Anaunadora

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 53
  • Spol: Ženski   Lokacija: okolica Zagreba
Odg: Neobičan gušter u ZOO Cityu
« Odgovori #35 u: Listopad 22, 2013, 01:25:11 prijepodne »
Lijepo, i to se moglo do EU, jer im je trebalo nulto stanje CITES životinja. Više ne.

Je, znam, prije 15 dana sam presušila o pričanju priča o iguanama... Inspekcije neće rješiti problem već edukacija. Jel možda vidiš neku dramatičnu promjenu kod držanja pasa a tamo inspekcija izlazi na teren gotovo svakodnevno....

To nisam znala.

Ma sve je do ljudi.
Imam susjede koji konkretno imaju maltezera koji je ubojica.
Znači to ne možeš vjerovati što su od jadnoga psa napravili jer je njima to fora.

A malo niže dvorište do dvorišta su bull terijer i doberman. BEBE! Znaš kaj znači riječ bebica!
Kod životinja je sve u odgoju. Ako ćemo do karaktera.

Dalje... ne možeš očekivati od životinje da će biti normalna ako psa držiš vani u boksu 1x1 m. Normalno da će izludjeti.
A da ne govorim da nažalost poznajem ljude kojima je teško bilo nahraniti životinju što je rezultiralo time da je pas napao mačku.
I ulovil ju je. Dalje si možeš zamislit. I onda je pas kriv? Pas je lud i agresivan i opasan za društvo....  >:(

Joj dođe mi da odem na Himalaju, terarije na leđa i tjerat ovce... mir i tišina.


Offline Kori

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Neobičan gušter u ZOO Cityu
« Odgovori #36 u: Listopad 22, 2013, 03:02:24 prijepodne »

Zašto bi JA mijenjala pristup?! Ja sam svoju volju istjerala.

Jako mi je žao što to misliš. U ovom slučaju - nema više guštera!
Vjerovao ili ne, ali ne - ne nabavljaju ih više! Odustali su od agama i od gekona; jedino su njih držali.
A to znam zato što mi poznanica radi tamo. Prema tome, dovoljno je nazvati je ili jednostavno protegnuti noge i na blef uletiti.

Ako se 10 godina natežeš i nisi postigao što si htio - ne misliš da bi trebao promijeniti taktiku?
Lako je govoriti bojkotiraj. OK. Ti bojkotiraš.
I ne, nije normalno da životinja pati.  :-X
Jel znaš koliko je red head agama umrlo u jebenom pet centru?! Na desetke! Svi misle da se radi o jednom te istom gušteru kad ga vide ali pitanje je koji je po redu?
A nijedna nije prodana!
I kaj si ti napravio? Ništa! Baš ništa. Sjediš doma i uvjeren si da radiš nekaj dobro?


Ali gle, uopće se ne čudim jer ljudi ne žele bolesnog čovjeka blizu sebe; kad si zdrav svi su oko tebe, a kad se razboliš - u biti, svi imaju nekog posla.
Ako se ljudi tako ponašaju prema ljudima nije ni čudo da se ovako ponašaju prema bolesnim životinjama.
A ako ćeš nabaviti životinju od 'uzgajivača' opet ti nitko ništa ne garantira jer da su svi naši uzgajivači tako divni, obzirni i krasni onda maksimalni životni vijek kameleona u Hrvatskoj ne bi bio 4 faking godine!
Svaka čast izuzetcima ali ovo je nažalost prosjek.

Jedini ljudi koji su gori od ljudi koji muče životinje na bilokoji način - su oni koji to gledaju i znaju, i ne čine ništa.
Ako želiš mir... pripremi se na rat.
Nitko nije ništa postigao iz kauča.

Usputno si zaboravio na jednu stvar.
Ono što je žena u stanju napraviti... to muškarcu ne može pasti na pamet ni u snu  :)


Problem je tome sto ti imas dojam da si rijesila stvar, a ja ti na temelju svog desetogodisnjeg iskustva govorim da ce se u tom pet shopu opet kad-tad prodavati ta ili slicna vrsta gustera osim ako se ne promijeni zakon i ne postrozi inspekcija koju sada boli đon za takve stvari.
Jer sam na pocetku radio iste stvari kao ti, nahodavao sam po pet shopovima, pricao s djelatnicima, dijelio letke i svi su oni pristali da ce popraviti uvjete, obecali brda i doline samo da ti udovolje kao kupcu i na kraju dugorocno nista od toga.

A prije nego li me pocnes omalovazavati, vrijeđati i prozivati nesposobnim ja sam sa svojim timom uspio promijeniti stav ljudi prema drzanju kornjaca cega sam se i primio. U pet shopovima su se poceli prodavati i stakleni akvariji za kornjace uz plastikanere, zabranio se uvoz problematicnih velikih vrsta rodova Trachemys i Pseudemys, popularizirali smo manje vrste Sternotherusa do te mjere da je potraznja toliko porasla da su ih poceti uvazati, nasli smo nove domove za 500-tinjak kornjaca, lomili kicme na AkTerima zadnjih par godina da priblizimo ljudima koliko doista trebaju biti veliki pravilni smjestaji za kornjace (tolko o tvom sjedenju na kaucu)...vjeruj mi, napravilo se puno toga i da sam isao po principu kupi i spasi svaku zivotinju koju vidis do sada bi vec imao preko 1000 zivotinja doma, a ovako sam na indirektan nacin spasio puno vise zivotinja.
I evo primjer, sada napokon kada smo mislili da vise necemo vidjeti veliku vrstu kornjace u pet shopu dosla je nova velika vrsta iz jednog jedinog razloga - nije jos zakonom zabranjena. Ti mladunci su ljepsi i jeftiniji i prodavat ce se uspjesnije od mosusnih kornjaca obicnom puku sve dok ne postanu zakonom zabranjeni. Mogu ja dubit u pet shopu na glavi i to nista nece promijeniti.

U industriju kucnih ljubimaca patnja zivotinja je normalna, svakodnevna stvar i ne znam u kojem ti svijetu zivis ako mislis drugacije.Ako imas bilo koju zivotinju doma i trosis lovu na potrebstine u bilo kojem pet shopu indirektno sudjelujes u genocidu zivotinja. Dok egzoticna posiljka zivotinja doputuje s drugog kraja svijeta (bilo iz masovnog, nehumanog uzgoja ili izlova iz prirode) 20-50% ih u transportu pougiba dok uopce dođu do Europe. Onda jos trebaju proci karantenu, transport do pet shopa, aklimatizaciju na lose uvjete pet shopa i na kraju ostane recimo 20-30% zivotinja koje zavrse kod kupaca i mozda ih 10% s pocetka price dozivi punu starost. Tako da koliko god neki domaci mali uzgajivac bio los u svom radnom vijeku ne pobije toliko zivotinja koliko jedan lanac pet shopova pobije jednim uvozom. Predpostavljam da nisi tako razmisljala? Nisi niti mogla kada si toliko usmjerena samo na zivotinje koje vidis svojim ocima da pate.

Radilo se o jednom lancu.  :)
Lancu koji je velika konkurencija ostalima.
Oni su izabrali biti drugačiji. Respect!
Njihove životinje mogu ići samo odgovornim vlasnicima.
Od hrčka pa nadalje.

I to će na kraju preusuditi.

Mislim da znam o kojem lancu pricas, no zar ti stvarno mislis da ce oni ostati konkurentni zato sto e po nekom njihovom sudu nekvalificiranom kupcu odbiti prodati ljubimca? Koliko god divno i krasno to zvucalo brzo ce shvatiti da im tjeranje doticnih kupaca nazalost nece pomoci konkurentnosti. To ce privuci nas forumase, no 90% njihovih kupaca nisu forumasi i kada neka budala zeli zlatnu ribicu u kugli otici ce tamo gdje ce ju dobiti.

To su moja djeca iz Nazorove - gledaj to tak  :)

Najžalosnije je što su ljudi izgubili NADU. Zaboravili su kako je to vjerovati, boriti se, nadati se.

Da, samo kaj Nazorova po jednom udomljenom dijetetu ne narucuje dvoje novih cisto zato jer idu...

Prije druge runde posprdnih feministickih komentara razmisli o svemu napisanome, jer u krajnjoj liniji radimo na istom cilju - smanjiti patnju zivotinja po pet shopovima. Ako zelis poslusaj moj dobronamjeran savjet, ako ne gubi zivce i cupaj kosu sljedecih 10 godina dok ne shvatis sto sam ti htio reci na pocetku price :) Nisam izgubio nadu, niti je Chilii izgubila nadu, samo imamo lukaviju i ucinkovitiju taktiku ;)
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org