Travanj 16, 2024, 20:27:07 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Agresivna kornjaca??????????  (Posjeta: 5985 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kornjacica21

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 76
  • Spol: Ženski   Lokacija: Rijeka
Agresivna kornjaca??????????
« u: Studeni 24, 2011, 12:20:05 poslijepodne »
Jednostavno vise neznam sta da radim osim da ju dam ca nekome tko ce imati vise zivaca. Sada vi slobodno recite kako ne volim zivotinje i bla bla bla al nista od toga nije istina. Imam 2 zutouhe kornjace i vise mi je dosta da jedna non stop grize drugu. Odgrizila joj je rep odmah na pocetku boravka kod mene, neki dan ju je copila za "ruku" i otkinula komadic kozice i to sve jer sam njoj dala komad piletine a ne toj agresivnoj.  >:( Sve sta stavim u akvarij rusi...razvaila je vec 1 filter, rusi kucicu, grijac svaki dan po nekoliko puta dize iznad razine vode sto nije dobro jer kada me nema doma on radi izvan vode, non stop gura ovu drugu kornjacu ispod sebe, penje se na nju, "tuce" ju "rukama" i mlatara se. Ujutro mi budilica zazvoni, ja jos nisam ni oci otovorila, kad evo nje na prednjem djelu akvariju, penje se po filteru prema staklu i mlatara "rukama". Ja vise neznam sta da radim, al znam da me opasno nervira. Nedao Bog da gurnem ruku unutra, prst ce mi pojest.Ovo ce zvucati glupo, ali KAKO KAZNITI kornjace?? Kaznjavaju se psi ako naprave nered, ne mislim na fizicko kazanjvanje, vec se jednostavno izderes i oni te dozive...al kako da se derem na kornjacu????? :roll:
...Floky i Floka me cine sretnom :)

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Agresivna kornjaca??????????
« Odgovori #1 u: Studeni 24, 2011, 17:00:19 poslijepodne »
Sasvim je normalno da je jedna kornjaca dominantnija od druge i jako cesto dođe do agresije, zato pocetnicima koji tek nabavljaju kornjace uvijek savjetujemo da za pocetak uzmu samo jednu kornjacu pa kasnije kad kornjaca naraste i dobije posten smjestaj udomi kompatibilnu ako ima volje.
Prvo i osnovno, da li je taj rep u potpunosti zarastao ili je i dalje rana? Ako rep nije zarastao i truli to je jako opasna situacija i treba se tretirati, jer jednom kad dođe do kloake kornjaca je gotova.
Ranu na nozi (ako je otvorena, ne samo oziljak) bi trebala tretirati Dermazin kremom, svaki dan na pol sata-sat izvaditi kornjacu na suho i toplo mjesto i namazati.
Jedino ti mogu preporuciti da kornjacama napravis veci smjestaj sa dosta vizualnih bariera i sklonista (kamenja, panjeva), ribama da imaju zanimaciju ganjajuci ih pa se situacija mozda popravi. Ako veca nastavi maltretirati manju morati ces ih razdvojiti. Koliko su kornjace dugo kod tebe i koliko su im oklopi dugacki?
Kornjace ne mozes kazniti jer one nisu na tom stupnju inteligencije da bi shvatile poantu, tako da bi se to svelo samo na maltretiranje zivotinje. Mozes joj samo pruziti siguran i prostran smjestaj gdje ce moci provoditi svoju volju. Govorim ti iz vlastitog iskustva jer imam jednu takvu doma koja redovito rasturi instalacije od filtera barem jednom tjedno, prozvace priljepke, broj unistenih grijaca sam davno prestao brojati...uglavnom sve sto uspije dosegnuti ce unistiti, dok druge kornjace u akvariju nista ne diraju. Puno puta sam se nasao u situaciji da cupam kosu i psujem pred akvarijem, cari hobija :D
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Agresivna kornjaca??????????
« Odgovori #2 u: Studeni 24, 2011, 17:26:20 poslijepodne »
Ima za kupiti Serinih grijača sa zaštitnom košaricom, a ima i univerzalnih košarica. Ja sam to imo i nisam grijač ni lijepio za staklo nego ga samo spustio u vodu. Može s njim lupat i namještat ga kak joj paše.
Da, neadekvatan i premali smještaj može isto biti razlog nervoze kod kornjača. Neznam jesi li svjesna da je za dvije odrasle kornjače potreban akvarij od kojih 400-tinjak litara, znači jedno 200 litara vode unutra. I to opet nije garancija da će se njih dvije slagati i živjeti u idili.

Offline kornjacica21

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 76
  • Spol: Ženski   Lokacija: Rijeka
Odg: Agresivna kornjaca??????????
« Odgovori #3 u: Studeni 24, 2011, 17:36:31 poslijepodne »
Znam da...ali nazalost ne mogu si priustiti financijski veci akvarij...nazalost, radim na tome...ali uz to mi treba naravno i veci i skuplji i grijac i filter...tako da mi je to trosak od sigurno 1000 kn kojih nemam. Nisam ih kupila sama sebi, dobila sam ih na poklon...a ipak sam se vezala i nemogu ih dati ca. Nije meni problem sta ona izbaci grijac van, nego sta mi on vani onda grije kopno, strah me da silikon ne popusti...a i koliko znam grijac ne moze raditi izvan vode, tako se moze pokvariti.
...Floky i Floka me cine sretnom :)

Offline kornjacica21

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 76
  • Spol: Ženski   Lokacija: Rijeka
Odg: Agresivna kornjaca??????????
« Odgovori #4 u: Studeni 24, 2011, 17:39:48 poslijepodne »
Sasvim je normalno da je jedna kornjaca dominantnija od druge i jako cesto dođe do agresije, zato pocetnicima koji tek nabavljaju kornjace uvijek savjetujemo da za pocetak uzmu samo jednu kornjacu pa kasnije kad kornjaca naraste i dobije posten smjestaj udomi kompatibilnu ako ima volje.
Prvo i osnovno, da li je taj rep u potpunosti zarastao ili je i dalje rana? Ako rep nije zarastao i truli to je jako opasna situacija i treba se tretirati, jer jednom kad dođe do kloake kornjaca je gotova.
Ranu na nozi (ako je otvorena, ne samo oziljak) bi trebala tretirati Dermazin kremom, svaki dan na pol sata-sat izvaditi kornjacu na suho i toplo mjesto i namazati.
Jedino ti mogu preporuciti da kornjacama napravis veci smjestaj sa dosta vizualnih bariera i sklonista (kamenja, panjeva), ribama da imaju zanimaciju ganjajuci ih pa se situacija mozda popravi. Ako veca nastavi maltretirati manju morati ces ih razdvojiti. Koliko su kornjace dugo kod tebe i koliko su im oklopi dugacki?
Kornjace ne mozes kazniti jer one nisu na tom stupnju inteligencije da bi shvatile poantu, tako da bi se to svelo samo na maltretiranje zivotinje. Mozes joj samo pruziti siguran i prostran smjestaj gdje ce moci provoditi svoju volju. Govorim ti iz vlastitog iskustva jer imam jednu takvu doma koja redovito rasturi instalacije od filtera barem jednom tjedno, prozvace priljepke, broj unistenih grijaca sam davno prestao brojati...uglavnom sve sto uspije dosegnuti ce unistiti, dok druge kornjace u akvariju nista ne diraju. Puno puta sam se nasao u situaciji da cupam kosu i psujem pred akvarijem, cari hobija :D

I ja sam sebe pocela hvatat kako joj psujem sve a znam da nije kriva haha Rep je zarastao, nije nikakva ranica...nogica isto ok...ostao je oziljak! Kod mene su od 4 mj, i oklop im je jednoj 7 cm, a drugoj 6.
...Floky i Floka me cine sretnom :)

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Agresivna kornjaca??????????
« Odgovori #5 u: Studeni 24, 2011, 17:47:49 poslijepodne »
tako da mi je to trosak od sigurno 1000 kn

Tješi se, tješi...  :D
X3 otprilike...

Offline Kruno

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
Odg: Agresivna kornjaca??????????
« Odgovori #6 u: Studeni 24, 2011, 17:55:10 poslijepodne »
agresivnost verovatno ovisi od jedinke do jedinke,
imam jedno pitanje u vezi iskustva onda,recimo neko ima jednu kornjaču,uzmimo primjer mužjak.I sad želi udomit 2 kornjače.Dali bi bilo uzet 1ž+1m ili 2ž,pitam jer to ovisi od jedinke do jedinke ili će se svaki mužjak ponašat isto sa 1ž+1m ili 2ž?aq bi trebao biti oko 400L?HVala,lep p.ozdarv.

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: Agresivna kornjaca??????????
« Odgovori #7 u: Studeni 24, 2011, 18:24:53 poslijepodne »
tako da mi je to trosak od sigurno 1000 kn

Tješi se, tješi...  :D
X3 otprilike...

Do sada i vise....  :D Al bar se ne tuku... Samo je muzjak dosadan ko us i stalno ganja guzu, al zenka ga na finjaka samo nokautira s kopna kasnije...  :D
Nikakve kazne ne pale, al cini mi se da su na mojima upalile nagradice kad su bili dobri... Kad papaju bez naguravanja i pristojno, kad ne polude kad imam goste od ljubomore i sl.

Offline shadow

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 102
  • Spol: Muški   Lokacija: Vodice
Odg: Agresivna kornjaca??????????
« Odgovori #8 u: Studeni 24, 2011, 19:44:36 poslijepodne »
ista stvar ko kod mene.Nagrade pale :D

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Agresivna kornjaca??????????
« Odgovori #9 u: Studeni 25, 2011, 14:56:18 poslijepodne »
Ima za kupiti Serinih grijača sa zaštitnom košaricom, a ima i univerzalnih košarica. Ja sam to imo i nisam grijač ni lijepio za staklo nego ga samo spustio u vodu. Može s njim lupat i namještat ga kak joj paše.

Imam ja plasticne zastite, ali ne stite one mehanizam grijaca od udarca. Moja kornjaca tolko nabija da s vremenom unisti i "neunistiv" grijac od tehnickog polimera (Aquarium Systems Newatt), jednostavno grijac prestane radit nakon godine-godine i pol. Tako da sam kod crvenouhih prestao koristit grijac, vise mi se isplati grijat sobu. Svim ostalim ljudima kojima sam slagao akvarije za kornjace i stavljao Newatt rade vec nekoliko godina bez problema.

Znam da...ali nazalost ne mogu si priustiti financijski veci akvarij...nazalost, radim na tome...ali uz to mi treba naravno i veci i skuplji i grijac i filter...tako da mi je to trosak od sigurno 1000 kn kojih nemam. Nisam ih kupila sama sebi, dobila sam ih na poklon...a ipak sam se vezala i nemogu ih dati ca. Nije meni problem sta ona izbaci grijac van, nego sta mi on vani onda grije kopno, strah me da silikon ne popusti...a i koliko znam grijac ne moze raditi izvan vode, tako se moze pokvariti.

I dalje drzis kornjace u 40*30*20 cm? Probaj kornjacama onda barem nabaviti neku vecu plasticnu posudu od 50-60 litara, pa kad je napunis do pola sa nekih 25 litara vode kornjace ce imati malo vise prostora a neces morati mijenjati grijac (predpostavljam da imas 25W) i filter.
Grijac nikad ne bi smio zavrsiti na suhom jer se orosi iznutra, i ako je stakleni mogao bi prasnuti.

agresivnost verovatno ovisi od jedinke do jedinke,
imam jedno pitanje u vezi iskustva onda,recimo neko ima jednu kornjaču,uzmimo primjer mužjak.I sad želi udomit 2 kornjače.Dali bi bilo uzet 1ž+1m ili 2ž,pitam jer to ovisi od jedinke do jedinke ili će se svaki mužjak ponašat isto sa 1ž+1m ili 2ž?aq bi trebao biti oko 400L?HVala,lep p.ozdarv.

Kod drzanja vise Trachemysa skupa uvijek je bolje imati nekoliko zenki i jednog muzjaka. Ja sam na pocetku imao muzjaka i zenku pa je muzjak bio toliko napasan da sam ih skoro morao razdvojiti. Kod mene je bila jos gora situacija sto se ta zenka (koja rastura sve po akvariju) branila i grizla muzjaka. Problem sam rijesio vecim akvarijem i dodavanjem jos jedne spolno zrele zenke. I dalje par puta tjedno ima naganjanja po akvariju, ali je puno mirnije nego prije.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline scriptazg

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Ženski  
Odg: Agresivna kornjaca??????????
« Odgovori #10 u: Studeni 25, 2011, 18:07:23 poslijepodne »
I ja sam davno imala slučaj ovako preaktivne kornjače, znači pomicanje svega u akvariju uz buku i isto mi je išlo na živce.
Par puta mi je kornjača imala ovakvo ponašanje i to je bilo uglavnom kad treba zakopati jaja a nema mjesto koje njoj odgovara za to.Inače je mirna kao da to nije ona ista kornjača.
Jedno vrijeme dok nisam skužila da je to zbog jaja sam mislila da je kornjača nemirna zbog toga što sam ju onda hranila samo piletinom pa sam mislila da možda ima zatvor, ne znam jel to može biti ali mislim, svaki dan bijelo meso...

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Agresivna kornjaca??????????
« Odgovori #11 u: Studeni 25, 2011, 20:38:45 poslijepodne »
I ja sam davno imala slučaj ovako preaktivne kornjače, znači pomicanje svega u akvariju uz buku i isto mi je išlo na živce.
Par puta mi je kornjača imala ovakvo ponašanje i to je bilo uglavnom kad treba zakopati jaja a nema mjesto koje njoj odgovara za to.Inače je mirna kao da to nije ona ista kornjača.
Jedno vrijeme dok nisam skužila da je to zbog jaja sam mislila da je kornjača nemirna zbog toga što sam ju onda hranila samo piletinom pa sam mislila da možda ima zatvor, ne znam jel to može biti ali mislim, svaki dan bijelo meso...

Kad moje nose jaja nema spavanja, cijele dane se penju i skacu iz kutije sa pijeskom...srecom sam skuzio kakvi im uvjeti pasu za polaganje pa to relativno brzo rijese...kroz ovo proljece su dvije kornjace imale svaka po tri gnijezda, ukupno oko 50-60 jaja, bilo je veselo.
No kornjace od @kornjacica21 su jos pre mlade za jaja.

Piletina nije bila uzrok, ali je dobro da ju vise ne dobiva svaki dan.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Agresivna kornjaca??????????
« Odgovori #12 u: Studeni 27, 2011, 08:34:01 prijepodne »
Evo, bas sam u mobitelu nasao neke stare slike kornjace kako izvodi gluposti, pa reko da podijelim.
To je moja zadnje udomljena crvenouha, takozvana spider-turtle :D
Danas je komad pleksiglasa po kojem se vere na slikama zamijenjem velikim zastitnim staklom pa vise ne moze setat po teglama.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline scriptazg

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Ženski  
Odg: Agresivna kornjaca??????????
« Odgovori #13 u: Studeni 29, 2011, 18:45:47 poslijepodne »
Jako spretna kornjača, ova spider  :D

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Agresivna kornjaca??????????
« Odgovori #14 u: Studeni 29, 2011, 21:42:51 poslijepodne »
Jako spretna kornjača, ova spider  :D


Spretna, ali zamisli kad gromada od 1.5 kg padne, zvuci kao da je granata pala u sobu :D

Vecina ljudi uopce nije svjesna sto su sve kornjace u stanju izvesti, zato uvijek treba imati dobro ograđen smjestaj da kornjaca samo ne nestane.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline TurtleFan

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški   Lokacija: Benkovci
  • To je moja Kornjača
Odg: Agresivna kornjaca??????????
« Odgovori #15 u: Veljača 02, 2012, 10:24:51 prijepodne »
Odi na google i upisi rabljeni terariji tamo imas velike terarije po 200 i 350 kn.Ako terarij smrde idi u bilo koji veci ducan i kupi sredstvo za ciscenje stakla.Samo to moras to prije oprati ili ti kornjaca bude  :nuclear:Umrla

I jos ga moras odvojiti sa staklom ili nekim kartonom.
« Zadnja izmjena: Veljača 02, 2012, 14:04:18 poslijepodne od Chilii »
Ja Zakon....