Travanj 19, 2024, 12:34:30 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: :) Dosle 2 kornjacice :)  (Posjeta: 4294 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 90lman

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 231
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: pancevo
Odg: :) Dosle 2 kornjacice :)
« Odgovori #25 u: Travanj 22, 2011, 11:14:05 prijepodne »
Adekvatan filter za 400l akvarij ti je oko 1500kn  :D :up:
ili 300 kn  ;)
sve zavisi od firme koja ga proizvodi
nikola radic

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: :) Dosle 2 kornjacice :)
« Odgovori #26 u: Travanj 22, 2011, 14:02:25 poslijepodne »
Mislim da je darx mislio na DIY filter što svakako podržavam  :up:

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: :) Dosle 2 kornjacice :)
« Odgovori #27 u: Travanj 23, 2011, 15:43:42 poslijepodne »
jedan muzjak trazi 150l vode a zenka trazi 300l tako da najbolje je da si dobila 2 muzjaka  al to ces znati kad postanu polno zreli (zenka je veca i ima tanak i kratak rep a muzjak sve suprotno)
socijalizuj ih sto je vise moguce
ja sam moje leti nosio na vikendicu u ogradjeno jezerce a zimi su bile u akvarijumu(200l.....nije bas idealan al moze da sluzi )
odmah da ti kazem kornjace su veliki posao i obaveza

i da uv lampa obavezno (posto nece valjda da se sunca na obicnoj zarulji)

Vazno je napomenuti da sama litraza ne znaci puno ako dimenzije smjestaja nisu kako spada. Vazno je da kornjace imaju potrebnu duzinu za plivanje. Jedna odrasla kornjaca prosjecne velicine od oko 20 cm treba imati minimalno 150 cm duzine za plivanje. Teoretski prostor za plivanje 150*50*40 cm sto je 300 litara je dovoljan za jednu odraslu kornjacu, no takav akvarij je potrebno jos nadograditi da ima kopno. U svakom slucaju 150 litara nije niti u kojem slucaju dovoljno niti za jednog odraslog muzjaka.
Tvoj akvarij također nije dovoljno velik za dvije kornjace, no ako cijelo ljeto provedu u velikom vrtnom jezercu manji zimski smjestaj moze proci.

Kornjace su gmazovi koji trebaju svoje uvjete i mir. Bilo kakav pokusaj socijalizacije, igranja, mazenja i bespotrebnog navlacenja po rukama je za njih maltretiranje. Kornjace je moguce naviknuti na dodir, no takvo im ponasanje nije u prirodi i dok se naviknu na to prođu pakao. Kornjacama nije potrebno nista drugo nego redovito hranjenje i odrzavanje smjestaja. Nece nimalo patiti ako im ne posvetis svoju paznju kao npr. pas. Poistovjecivanje potreba gmazova sa potrebama sisavaca je u potpunosti besmisleno i na kraju lose zavrsi za gmazove.


Kornjače će akvarij uništiti jer grebu jako po staklu pa će svo staklo pogrebati, tako da ti se novi akvarij nikako ne isplati kupovati. Imaš ovdje na forumu dosta povoljno velikih tankova (samo staklo dakle), a nađe se i filtera dosta povoljno.


S ovim se bas ne bi slozio, tvrdnja ti je dosta neutemeljena. Niti nokti niti oklop kornjace nisu dovoljno tvrdi da bi ogrebala akvarijsko staklo. Jedini nacin na koji kornjace mogu izgrebati staklo je uz pomoc podloge, no jedno te ista stvar se događa u obicnom akvariju sa ribama.
Steta bi ti jos mogla nastati ako u akvariju imas kvarcni pijesak koji se zalijepi kornjaci za oklop pa njime struze o staklo. Ali sama kornjaca sa svojim noktima i tijelom nece napraviti nikakvu stetu.

Adekvatan filter za 400l akvarij ti je oko 1500kn  :D :up:

Kako da ju hranim iz ruke kad mora jest uv odi??
Ljudi moji....ja imam 20 litara akvarij...ovaj od 250 litara ce pricekat!! Moje kornjace imaju oko 5 cm.

Kornjace mozes rucno hraniti pomocu plasticne pincete u akvariju (kada dajes meso, ribu i zivu hranu). Na taj nacin ces moci kontrolirati koju kolicinu pojedina kornjaca dobije i nece ti ostati ostaci hrane koji u akvariju trule i zagađuju vodu.
Za sada ti jos moze posluziti ovaj akvarij, ali ne zadugo. Mozes ti kupovati sve vece akvarije sukladno sa rastom kornjaca, ali na kraju ces potrositi puno vise novaca nego da si odmah kupila posten smjestaj jednom zauvijek.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: :) Dosle 2 kornjacice :)
« Odgovori #28 u: Travanj 23, 2011, 18:15:44 poslijepodne »

Kornjače će akvarij uništiti jer grebu jako po staklu pa će svo staklo pogrebati, tako da ti se novi akvarij nikako ne isplati kupovati. Imaš ovdje na forumu dosta povoljno velikih tankova (samo staklo dakle), a nađe se i filtera dosta povoljno.

S ovim se bas ne bi slozio, tvrdnja ti je dosta neutemeljena. Niti nokti niti oklop kornjace nisu dovoljno tvrdi da bi ogrebala akvarijsko staklo. Jedini nacin na koji kornjace mogu izgrebati staklo je uz pomoc podloge, no jedno te ista stvar se događa u obicnom akvariju sa ribama.
Steta bi ti jos mogla nastati ako u akvariju imas kvarcni pijesak koji se zalijepi kornjaci za oklop pa njime struze o staklo. Ali sama kornjaca sa svojim noktima i tijelom nece napraviti nikakvu stetu.



Pa ne znam kako kod tebe ali moja kad je god bila gladna je grebala i strugala po staklu i to cijelo jutro tako da je sve škripalo. Pošaljem ti sliku izgrebanog stakla ako ne vjeruješ.


Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: :) Dosle 2 kornjacice :)
« Odgovori #29 u: Travanj 23, 2011, 18:39:44 poslijepodne »
Ne sumnjam da ti je staklo izgrebano i poznat mi je zvuk trosenja noktiju o kojem govoris, ali siguran sam da nokti nisu krivac za izgrebano staklo. Po tome bi staklo u mom akvariju nakon 5 godina uz 3 odrasle crvenouhe bilo toliko izgrebano da ih ne bi vidio kroz staklo, a nije nista gore nego u prosjecnom akvariju. Po tome bi također staklo trebalo biti izgrebano samo u jednom kutu gdje to rade kada zicaju hranu (ili barem malo vise izgrebano), međutim steta je koliko toliko jednaka po svim stranicama. Nema sumnje da ce kornjace naci nacina da izgrebu staklo dizanjem podloge, zabijanjem u staklo itd., ali nokti nisu glavni i jedini krivac.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline darx

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 439
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: Slatina-Osijek
  • Turtles before hoes
Odg: :) Dosle 2 kornjacice :)
« Odgovori #30 u: Travanj 23, 2011, 20:09:00 poslijepodne »
Mislim da je darx mislio na DIY filter što svakako podržavam  :up:
Ne mora nužno biti DIY filter ( ma da je pregradni izvrsno rješenje), evo ja sam za akvarij 200 l kupio atman 882 koji u sebi ima keramicke kuglice (2 paketa), grubu spužvu, 2 fine spužve i aktivni ugljen. I ima prostor gdje se stavi grijač tako da je on uvijek na mjestu gdje voda lijepo protiče. Nakon dosta solucija i šparanja novaca za vanjski karnister filter (nisam htio nijedan osim fluvala ili eheima) sam se odlučio za ovaj.